فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  23
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: پشت خجالت مخفی نشوید

 1. #1

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  پشت خجالت مخفی نشوید

  در حالی که برخی افراد دوست دارند مقاصدشان را بلند اعلام کنند، برخی دیگر ترجیح می دهند همواره در درون خود فکر کنند و پیش از رسیدن به نتیجه نهایی آن را بازگو نکنند. این ویژگی شخصیتی مزایا و معایبی دارد. اگر از دید مثبت به آن نگاه کنیم، این شیوه منبع قدرت یک متفکر یا نویسنده است و بدون آن هرگز کتاب خوبی به وجود نمی آید؛ اما اگر از جنبه مقابل به آن بنگریم تمایل فرد به نگهداشتن هر چیز پیش خود باعث ضعف فرد می شود و در واقع او را خجالتی بار می آورد.

  کمرویی ریشه در ترس دارد؛ یک ترس مبهم از بلند صحبت کردن که شاید منجر به تحقیر شدن یا نادیده گرفته شدن شود. چرا برخی افراد از بلند صحبت کردن می ترسند؟ شاید علت اصلی، حساسیت بیش از حد یا احساس عدم امنیت باشد. وقتی فرد بلند صحبت کردن را با رنج و دستپاچگی همراه می داند، پس هر کاری برای مقابله با آن انجام خواهد داد.
  متاسفانه کمرویی آفت بزرگ موفقیت است. برای افرادی که با این مشکل مواجهند، مهم است که علل آن را بیابند و راه های غلبه بر آن را بیاموزند.
  برای افرادی که کمرو و خجالتی هستند، ترس از بلند حرف زدن می تواند ناشی از یک تجربه بد، بخصوص در سال های قبل باشد. وقتی یک نوجوان با عصبانیت یا عدم علاقه دیگران در خصوص احساسش مواجه می شود، طبیعی است که آن احساس را در خود نگه دارد و در آینده نیز در خصوص بیان احساسات دیگرش دچار خجالت و کمرویی شود.
  حتی اگر این اتفاق یک یا دو بار هم رخ دهد، افراد تمایل به بزرگنمایی چنین اتفاقاتی دارند، تا جایی که این وقایع در نظر آنها به غولی بزرگ تبدیل شود.
  بهتر است بدانید طرز عکس العمل این گونه افراد معمولا به شما ارتباطی پیدا نمی کند و عموما طرز برخورد آنها به حالت روحیشان در آن زمان یا اتفاقاتی که بتازگی در زندگی شان رخ داده بستگی دارد.
  کلید غلبه بر کمرویی، تشخیص بی اعتنایی های مشاهده شده از جانب دیگران و بی معنی دانستن آنهاست. وقتی فردی با شما منفی برخورد می کند، آن را شخصی تلقی نکنید. خود را جای دیگران بگذارید و ببینید چه چیزی باعث ایجاد حالت بد در آنها شده است. ببینید آیا آنها سعی دارند بی کفایتی ها و نارسایی های خود را بپوشانند؟ اگر از دید دیگران به قضایا نگاه کنید فهمیدن چرایی عکس العمل آنها آسان تر خواهد بود.
  خلاص شدن از شر تجربیات بد نیز برای مقابله با کمرویی ضروری است. وقتی شما زمان زیادی را صرف یک تجربه ناگوار می کنید، آن را به چیزی خیلی ترسناک تر از آنچه هست تبدیل می کنید. این کار را با خودتان نکنید. به یک موضوع مفید فکر کنید. هر چه ذهنتان را با خاطرات مثبت بیشتری پر کنید، بلند صحبت کردن برایتان آسان تر می شود.
  گام بعدی برای غلبه بر کمرویی فهمیدن این نکته است که دیگران هم اساسا شبیه شما هستند. همه از دستپاچگی می ترسند. دیگران به هوشمندی شما نیستند. اگر شما سوالی دارید، احتمالا دیگری هم سوال مشابهی دارد.
  اجازه ندهید یک یا چند تجربه بد، نظر شما را راجع به نوع بشر تغییر دهد. روی هم رفته مردم مهربان و علاقه مند به برقراری ارتباط با دیگران هستند. آنها به تلاش های شما در ارتباط با خودشان با علاقه پاسخ می دهند. در بیشتر موارد، وقتی شما یخ اولیه را در ایجاد ارتباط می شکنید، مردم به هیجان می آیند.
  دومین دلیل کمرویی، حس عدم اطمینان است. وقتی شما فکر کنید که چیز باارزشی برای شرکت در یک رابطه دارید، پس دلیلی برای دستپاچگی وجود ندارد. برای غلبه بر مشکل عدم اطمینان، شما نیاز به شناخت شایستگی های افکارتان و پی بردن به ارزش آنها دارید. جالب است بدانید افرادی که بیشتر مستعد کمرویی هستند، اغلب خیلی متفکرند. برای این که به پتانسیل های وجودیتان برسید، نیاز به ارتباط با دنیا دارید. درونیات فوق العاده شما تا وقتی دیگران را تعلیم ندهد هیچ ارزشی نخواهد داشت.
  بهترین راه برای عادت کردن به برقراری ارتباط با دنیا، تمرین است. خودتان را مجبور کنید بلند صحبت کنید، بخصوص وقتی نمی خواهید این کار انجام شود. بکوشید ردیف جلو بنشینید و جلوی دید باشید. بدانید وقتی درونیات ذهنی تان را با مردم تقسیم می کنید در حال کمک به آنها هستید. وقتی عادت به این کار کنید خواهید دید چگونه مردم عکس العمل های مثبتی نشان می دهند. این کار اعتماد به نفس شما را می سازد.
  غلبه بر کمرویی کاری نیست که فقط برای خودتان انجام دهید، بلکه موظفید افراد جامعه را هم در آن شریک کنید. وقتی شما یک فکر یا ایده دارید که ارزش شنیده شدن دارد نه تنها با ساکت بودن به خودتان صدمه می زنید، بلکه به افراد اطرافتان هم لطمه وارد می کنید.
  یک مربی بسکتبال توضیح می داد که چگونه رفتاری می تواند خودخواهانه باشد. اگر یک بازیکن بتواند پاس بدهد، اما تصمیم بگیرد که آن را برای خودش نگه دارد، این کار خودخواهانه است و باعث ضرر به کل تیم می شود. وقتی شما شانس برتری را به خاطر کمرویی یا ترس از شکست از بین می برید، با این کار به تیم لطمه وارد می کنید.
  دیگران به شما نیاز دارند. آنها به هوش و ذکاوت و بینش شما نیازمندند. آنها برای غلبه بر مشکلاتشان به کمک شما احتیاج دارند. با مخفی شدن پشت خجالت، در واقع شما کمکی را که می توانید به دوستان، بستگان و همکارانتان بدهید محدود می کنید.
  یک استاد دانشگاه که به مبارزه با کمرویی می پرداخت آن را عادت ساده لوحانه و احمقانه خطاب می کند و می گوید هر چه زودتر کمرویی را بشکنید، بهتر است. کمرویی هیچ سودی برای هیچ کس ندارد. با غلبه بر کمرویی، به خودتان شانس شناخته شدن و پیشرفت و ترقی را بدهید. شما موقعیت های فوق العاده ای خلق خواهید کرد و ارتباطات بی نظیری به وجود خواهید آورد.
  استعدادهای خود را در خود حبس نکنید. آنها را با دیگران تقسیم کنید تا این توانمندی ها رشد کنند و شکوفا شوند.
  یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود قدرت ارتباط با دیگران و تقویت روابط اجتماعی تان، بهبود مهارت صحبت با غریبه هاست.
  در کودکی به ما آموخته شده از غریبه ها بترسیم (چون والدینمان این کار را برای امنیت ما ضروری می دانستند) اما بیشتر مردم این ترس را تا بزرگسالی نیز با خود به همراه دارند که البته این مساله در بزرگسالی به جای داشتن تاثیرات مثبت باعث لطمه به فرد می شود. این طرز فکر باعث محدودیت در تعداد افرادی که شما می توانید با آنها ملاقات کنید یا با آنها ارتباط برقرار کنید، می شود. شما درون جعبه ای حبس می شوید که فقط به روی کسانی باز می شود که آنها را از قبل می شناختید. اگر شما اکنون افراد زیادی را می شناسید، خوب است، اما شما را محدود به ملاقات کسانی می کند که کلا شبیه شما هستند. اگر شما در حال ورود به یک محیط جدید هستید و دوستان زیادی ندارید، ترس از صحبت با غریبه ها واقعا فلج کننده است.
  خوشبختانه بهبود مهارت صحبت با غریبه ها ساده است. به محض شروع این کار، مزایای بیکران و هیجانات ناشی از آن شروع می شود، به طوری که شما را به ادامه این کار تشویق می کند. چنین مهارتی را براساس 3 گام زیر در خود تقویت کنید:
  1) بکوشید به مزایای صحبت با غریبه ها اشراف پیدا کنید.
  2) بدانید چگونه با موقعیت های ناخوشایند مثل عدم پذیرش از سوی دیگران مواجه شوید.
  3) ترس خود را با تمرین بکشنید.
  برای این که ایده ای از مزایای صحبت با غریبه ها به دست آورید، نیاز به تغییر طرز فکرتان دارید. ما به عنوان موجوداتی اجتماعی، طبیعتا مستعد ترس از افرادی که نمی شناسیمشان هستیم. ما آنها را به عنوان موجودات خطرناک خارجی می بینیم که می خواهند به ما و خانواده مان صدمه بزنند.


  مترجم الهه عیوض زاده منبع www pickthebrain com
  روزنامه جام جم www jamejamonline ir


 2. #2
  کاربر میهن پت ssara آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  سفر
  تخصص
  خانه دار
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  843
  میانگین پست در روز
  0.04
  نوشته ها
  72
  ملیکا جان مطالبی که انتخاب میکنی واقعا جالب هستند
  شادی سال نو را با مهمانان 4 پای وفا تقسیم کنیم  http://cal.ir/main/ 3. #3
  کاربر میهن پت yass آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  شماره عضویت
  1104
  میانگین پست در روز
  0.04
  نوشته ها
  64
  عالی بود ممنون

 4. #4

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  نقل قول نوشته اصلی توسط ssara نمایش پست ها
  ملیکا جان مطالبی که انتخاب میکنی واقعا جالب هستند
  خیلی ممنون سارا جون :o


 5. #5
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  بهترین راه برای عادت کردن به برقراری ارتباط با دنیا، تمرین است.

  البته راه خوبي است اما بهترين راه نيست اول بايد مشكلات ارتباطي خود را رفع كند مشكلاتي كه احتمالا ريشه در شخصيت شما دوانده اند
  خلاص شدن از شر تجربیات بد نیز برای مقابله با کمرویی ضروری است. وقتی شما زمان زیادی را صرف یک تجربه ناگوار می کنید، آن را به چیزی خیلی ترسناک تر از آنچه هست تبدیل می کنید. این کار را با خودتان نکنید. به یک موضوع مفید فکر کنید.

  گفتنش راحت است اما اينجا جايي است كه پاي تمرين به ميان ميايد و بايد خيلي تكرار كنيد تا بتوانيد اين كار را انجام دهيد


  توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

 6. #6
  کاربر بسیار فعال پلنگ صورتی آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  پانته آ
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  پیشیمو خیلییییییییییی دوس دارم
  تخصص
  برای ارشد میخوام بیوشیمی بخونم پشت کنکوریم
  حیوان خانگی
  پیشی دارم-خرگوش ولاک پشت و جوجه داشتم
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  شماره عضویت
  726
  میانگین پست در روز
  0.53
  نوشته ها
  941
  مفید بود ممنون:d

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 67
  آخرين نوشته: 28th September 2014, 04:19 AM
 2. علاقه شدید سگ ها به جویدن و بازی با توپ / تصاویر
  توسط RAMIN در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 6th July 2012, 11:11 AM
 3. تصاویر گل های بسیار زیبا و رویایی
  توسط RAMIN در انجمن آلبوم تصاویر محیط زیست
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 18th June 2012, 05:32 PM
 4. تصاویر زیبا و رویایی از فصل رنگ ها
  توسط shaghayegh در انجمن آلبوم تصاویر محیط زیست
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 25th November 2011, 08:37 PM
 5. تاریخچه ویرانگرترین ویروس ها و کرم های کامپیوتری از آغاز تا 2011
  توسط S&M در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 24th November 2011, 07:21 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید