کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام اقا امید
    در انتخاب ابعاد مناسب قفس برای تکثیر با در نظر گرفتن حداقل فضا و جا باید راحت بودن و خسته نشدن جفتها در زمان تکثیر رو هم رعایت کنید و قفس خیلی کوچک برای جفتها خوب نیست کوچک ترین قفس برای یک جفت فنچ 40*30*30 نباید کمتر باشد البته این نظر شخصی هستش و افراد دیگری با قفس کوچکتر هم موافق باشند
    برای جفت کردن پرندها طبق سلیقه شخصی و ترکیب رنگ های مختلف با هم در اکثر پرندگان زینتی رعایت یک غذایی و رساندن پرندها به اوج امادگی اولین قدم در تکثیر هستش و مسلمآ پرندهای اماده و سالم با یکدیگر بدونه هیچ مشکلی جفت میخورند که در تعداد 50 جفت نباید 2 الی 3 جفت بیشتر مشکل ساز شوند که این مورد هم در تمام سالنها و تکثیر های زیاد پیش خواهد امد .
    در این مورد بازهم جناب اسکندری و دوستانی که تجربه بیشتری در زمینه تکثیر دارند هم راهنمایی میکنند تا یک نتیجه مطلوب در تکثیر حاصل شود

سلام
    ممنون آقا احسان
    فروتنی شما جای تقدیر داره و حتما از نظر استاد اسکندری و سایر دوستان هم استفاده می کنم
    پس به نظر شما اگه من یک دونه نر و یک دونه فنچ ماده رو با سلیقه شخصی خودم داخل یک قفس با ابعاد مناسب بندازم اینا جفت میشن . (درست عرض کردم؟)
    (توجه بفرمایید که داخل یک قفس میخوام فقط یک جفت باشن )

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    ممنون آقا احسان
    فروتنی شما جای تقدیر داره و حتما از نظر استاد اسکندری و سایر دوستان هم استفاده می کنم
    پس به نظر شما اگه من یک دونه نر و یک دونه فنچ ماده رو با سلیقه شخصی خودم داخل یک قفس با ابعاد مناسب بندازم اینا جفت میشن . (درست عرض کردم؟)
    (توجه بفرمایید که داخل یک قفس میخوام فقط یک جفت باشن )
    سلام
    بله زمانی که از امادگی نرها و مادها در گله اطمینان پیدا کردید اونها رو در قفسهای مجزا به سلیقه و نگرش خودتون جفت کنید و اصول تکثیر هم تا اونجایی که بنده از دوستان با تجربه تر تحقیق کردم اینگونه هستش در بیشتر پرندهای زینتی و کوچک مثل فنچ و قناری استفاده از قفس مجزا برای هر جفت نتیجه بهتری داشته انشاالله برای شما هم اینگونه باشه و پاسخ زحماتتون را بگیرید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    دوستان من قفس فنچ هارو تمیز کردم بعد مدتی الان دیگه تو لونه نمیخوابن میشه از استرس باشه چون فنچ خیلی حساسه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    دوستان من قفس فنچ هارو تمیز کردم بعد مدتی الان دیگه تو لونه نمیخوابن میشه از استرس باشه چون فنچ خیلی حساسه
    از استرس هم میتونه باشه . خودتون جواب خودتون رو دادید این دیگه چه سوالی بود!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ آوازه خوان
    شماره عضویت
    15644

27

سلام خدمت همه دوستان و اساتید و باتجربه ها
    من حدود یک هفته س که یک جفت فنچ آواز خون دارم شکر خدا از روز اول باهم مچ بودن منتها از روز دوم شروع کردن به بیرون ریختن پنبه(پنبه دونه ست که خود مغازه دار ریخت داخل قفس) داخل قفس(نه همه ش رو ولی خب به هم ریختن ...) و خیلی زیاد به تن خودشون وهمدیگه نوک می زنن!! نمی دونم دلیلش چیه؟! پنبه داخل قفس باید عوض بشه؟! یا این طبیعیه؟! چه کار بکنم من؟!
    * البته همچنان شب ها داخل قفس می خوابن.

با تشکر پیشاپیش از دوستان و اساتید و باتجربه هاا..

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15445
    سلام
    یه جفت از فنچام(زبرا)الان دو روزه با هم جفت گیری میکنن ولی خبری از لانه سازی نیست
    باید چه کارکنم ؟؟پنبه در اختیارشون گذاشتم ولی لانه نمی سازن

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط مجید110 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان و اساتید و باتجربه ها
    من حدود یک هفته س که یک جفت فنچ آواز خون دارم شکر خدا از روز اول باهم مچ بودن منتها از روز دوم شروع کردن به بیرون ریختن پنبه(پنبه دونه ست که خود مغازه دار ریخت داخل قفس) داخل قفس(نه همه ش رو ولی خب به هم ریختن ...) و خیلی زیاد به تن خودشون وهمدیگه نوک می زنن!! نمی دونم دلیلش چیه؟! پنبه داخل قفس باید عوض بشه؟! یا این طبیعیه؟! چه کار بکنم من؟!
    * البته همچنان شب ها داخل قفس می خوابن.

با تشکر پیشاپیش از دوستان و اساتید و باتجربه هاا..

سلام
    دلیل بیرون ریختن پنبه ها توسط جفتها اینه ک ، پرنده ها علاقه دارن ک لونه شون رو خودشون بسازن و تکمیل کنن .
    و دلیل این ک ما داخل لونه ، پنبه دونه قرار میدیم اینه ک جفت برای ساختن لونه هرچی زودتر تحریک بشن . درضمن برای ساختن و چیدن لونه ، از مواد دیگه مثل پر خودشون استفاده نکنن .
    درمورد نوک زدنشون هم ، ممکنه فنچها همجنس باشن . از جنسیت فنچهاتون اطمینان دارین ؟؟؟ ( اگر نه ، میتونین ازشون عکس بگیرین و اینجا قرار بدین تا دوستان درمورد جنسیتشون نظر بدن )
    اگه از جنسیت فنچها اطمینان دارین ، جفتگیریشون رو تا حالا دیدین ؟؟؟
    اگه جفتگیری رو ندیدین ، بهتره ک لونه رو بردارین و جفت رو تقویت کنین تا برای جفتگیری آماده بشن .

و این ک شبها داخل لونه میخوابن ، دلیلی برای جفت بودنشون نیست .

نقل قول نوشته اصلی توسط antilong نمایش پست ها
    سلام
    یه جفت از فنچام(زبرا)الان دو روزه با هم جفت گیری میکنن ولی خبری از لانه سازی نیست
    باید چه کارکنم ؟؟پنبه در اختیارشون گذاشتم ولی لانه نمی سازن

سلام
    باید صبر کنین ، انشالله همین روزا اقدام ب لانه سازی میکنن .
    خودتون داخل لانه ، مقداری پنبه دونه قرار بدین و وسط پنبه دونه رو یخورده گود کنین . مقداری هم پنبه دونه داخل قفس یا لای میله های قفس قرار بدین ، انشالله مشغول ب لانه سازی میشن .
    فقط دقت کنین ک زیاد پنبه دونه در اختیارشون قرار ندین ، چون هرچقد پنبه دونه داشته باشن ، میبرن داخل لانه ک این منجر میشه ب بالا اومدن سطح پنبه دونه داخل لانه .
    اگه سطح پنبه دونه داخل لانه بیش از حد بیاد بالا ، ممکنه بعد از جوجه شدن تخمها ، جوجه ها از لانه بیرون بیفتن .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    قبل از طرح سوالم از آقا رضا عذر میخوام که به صورت پیام خصوصی هم مزاحم اشون شدم (شرمندم)

همان طور که مستحضر هستید فنچ ها در طبیعت در فصل تابستان و بهار تخم میذارند
    سوالم اینه که در شرایط تکثیر در محیط بسته (مثل سالن تکثیر ) آیا امکان تکثیر فنچ در تمام طول سال وجود داره ؟
    متشکرم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام

تقویم فنچ ها سوال منه ؟

فرض کنید که امروز یک جفت فنچ تخم گذاشتند

این سوالا برام پیش آمده :
    1- چند روز پس از به دنیا آمدن، جوجه های به دنیا آمده مستقل می شند؟
    2- چند روز پس از مستقل شدن جوجه ها، فنچ های مولد اقدام به تخم گذاری می کنند؟
    3- به نظر شما بین دو دوره تخمگذاری فنچ ها، چند روز باید استراحت وجود داشته باشه ؟ و چطور باید به فنچ ها این استراحت رو بدیم ؟ (با برداشتن لانه ؟)
    4- در این مدت زمانی که فنچ ها استراحت می کنند چطور باید تغذیه بشند؟
    متشکرم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    سلام دوستان

فنچها همه تخم ها رو يه وقت ميده بيرون يا اينكه.توي يه فاصله زماني چند ساعته تخم گذاري ميكنه؟؟

صفحه 138 از 348 نخستنخست ... 3888119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157188238 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)