فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,615
لایک لایک:  2,103
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 9 از 313 نخستنخست ... 78910111959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 3126

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    سلام
    دوست عزیز خیلی به میهن پت خوش آمدید. چقدر خوب که قبل از خرید دارید تحقیق میکنید.
    در مورد تمام این سوالهاتون قبلا کامل تو همین سایت توضیح داده شده اگر یه نگاه به تالار بندارید حتما پیدا میکنید.

در مورد گربه میکس اصولا به هر حیوانی که نژاد خالصی نداشته باشه میکس میگندو ممکن این میکس از نژاد پرشین و گربه های محلی باشه یا نژادهای دیگه. در واقع این گربه خصوصیات کامل یه نژاد را نداره. در مورد چقدر ارزیدن هم نمیشه همینطوری گفت. ولی امروز یکی از بچه ها یه عکس گربه گذاشتند برای واگذاری که خیلی هم خوشگل هست. اگر واقعا توان نگهداری دارید میتونید اون گربه را خوشبخت کنید ولی خواهشا اول تصمیم جدی بگیرید چون بحث یک روز و دو روز نیست.

هزینه نگهداری هم خیلی کلی میشه گفت من ترجیح میدهم به گربه هام هم غذای خونگی که مخصوص اونها میپزم بدهم هم غذاهای اماده تجاری.
    و خوب در کنار اینها شما باید هزینه وسایل و واکسیناسیون را هم هر چند مدت هست در نظر بگیرید. من دو تا گربه دارم که بالغ هستند تقریبا در ماه حدودا دو تا مرغ نیاز دارند و یه بسته دو کیلویی غذای خشک و مالت و گاهی قرصهای تقویتی این از نظر غذایی هست.

من به این سرعت همه خاک را تعویض نمیکنم ولی روزانه 2-3 بار قسمتهای کثیف را جدا میکنم. خودم همیشه از خاکهای تجاری استفاده کردم در مورد شن و ماسه اطلاعی ندارم و خیلی هم توصیه نمیکنم و توصیه میکنم از یه خاک مرغوب استفاده کنید چون با وجود قیمت بیشتر ولی به صرفه تر هست.

در مورد غذا هم تاپیک چیزهایی که نباید بخورند را ببینید شما میتونید از غذای خونگی که مخصوص اونها میپذیر استفاده کنید نه همون غذایی که خودتون میخورید. دادن غذاهای تجاری هم توصیه میشه به خاطر بالانس بودن موادش البته به شرطی که غذای خوب و استانداری باشه نه هر غذایی.

موی گربه و هر حیوان زنده ای دیگری روزانه ریزش داره و با موهای جدید جایگزین میشه. من نمیتونم بگم با ریزش مو هیچ مشکلی نخواهید داشت شاید بتونید با تغذیه خوب و درست کمش کنید ولی هرگز متوقع نخواهد شد. راستش هیچ وقت گربه مو کوتاه به تنهایی نداشتم که بتونم بگم ریزش موی اونها چقدر خواهد بود و حتما کمتر از نژادهای مو بلند هست. در این مورد خوب فکر کنید اگر فرد حساسی هستید با وسواس بیشتری تصمیم بگیرید.
    سوالی داشتید در خدمت هستم
    ویرایش توسط arezoo505 : 11th March 2012 در ساعت 01:26 AM

کاربر جدید c r s t a n o آواتار ها
    شماره عضویت
    1306
    میانگین پست در روز
    0.00
    ماهی 50 هزار تومن خیلی هزینه ی زیادیه واسه من
    چه چیزهایی میخوان مگه که ماهی حداکثر 50 تومن باید هزینه کرد؟
    مثلا من میخوام گربه بگیرم
    ظرف آب و غذا هم گرفتم
    جای خواب هم گرفتم
    جای توالتشم گرفتم
    از خاک معمولی هم واسه توالتش استفاده کنم
    برس و شامپو و اسباب بازی و ... هم گرفتم
    حالا با این شرایط به نظرتون چقدر میشه هزینه نگهداریش؟

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    هزینه اولیه واکسیناسیون هست که من دقیق نمیدونم چقدر هست.
    در مورد مرغ هم که هر روز یه قیمته من اخرین بار یه مرغ خریدم 12 تومان شد کیلوی 4250 تومان - غذای خشک هم که امروز هر جا زنگ زدم مارکهای خوب خبری نبود تا الان مارک سنابل دو کیلویی در حدود 30 تومان بوده و مارک رویال کنین در حدود یه مارک متوسطش 35 تومان. اگر گربه مو بلند باشه مالت میخواهید که من مارک ایرانی nutry استفاده میکردم بسته ای 7تومن بوده الان نمیدونم. ماهی یک یا دو تا میخواهید. خاک هم که شما دوست دارید خاک معمولی استفاده کنید که من توصیه نمیکنم . یه بسته خاک 6کیلویی کانادایی من اخرین بار 13 تومن گرفتم که فکر کنم برای یه گربه یه بسته بیشتر از یک ماه استفاده بشه.
    ویرایش توسط arezoo505 : 11th March 2012 در ساعت 01:35 AM

کاربر جدید c r s t a n o آواتار ها
    شماره عضویت
    1306
    میانگین پست در روز
    0.00
    واقعا اینطور باشه که شما میگین متاسفانه من بدلیل شرایط مالی نمیتونم یه گربه رو نگهداری کنم
    با اینکه خیلی هم دوسشون دارم ولی متاسفانه شرایط من طوریه که واسم این هزینه ها مغدور نیست
    چه خوبه که دوستای گلی مثل شما هستند که خیلی خوب و واضح راجبه یه موضوع توضیح میدن تا من بتونم بهترین انتخاب رو بکنم
    من فکر میکردم اگه همه وسایل رو داشته باشیم و غذا خونگی و شیر بدیم بخورن نهایتا ماهی 5-10 تومن بشه هزینه ی غذا و ...
    ایشالا شرایطش که فراهم شد یک گربرو به سرپرستی قبول میکنم
    با تشکر از نظر همه ی دوستان

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    ممنونم دوست خوب که عجولانه و نادرست تصمیم نمیگیرید. فکر کنم کمی اطلاعاتتون در زمینه نگهداری گربه ها بیشتر بشه بهتر بتونید تصمیم بگیرید. مثلا همون شیر که مد نظرتون بود برای تغذیه گربه توصیه نمیشه و غذاهایی که خونگی هتسند چون حاوی مواد مضری برای گربه ها هستند را نباید به عنوان غذا برای اونها در نظر گرفت. بهتر هست شما یه برنامه غذایی با تنوع برای گربه خودتون داشته باشید که البته من ساده ترین غذا را در نظر گرفتم.
    شما میتونید به گربتون ساده ترین و کم ارزشترین (از نظر مواد مغذی منظورم هست) را بدهید ولی خوب اگر سلامتی و عمر طولانی اون براتون مهمه این روش اصلا درست نیست.
    کمی صبور باشید شرایط براتون فراهم میشه اونجوری بیشتر از نگهداریش لذت میبرید

من بعد از کلی گشتن این تاپیک مفید که قبلا اسمارت عزیز گذاشته بودن را پیدا کردم البته لاان قیمتها بیشتر شده یعنی از وقتی قیمت دلار بالا رفته ریو همه چی تاثیر داشته اینها که دیگه اکثرا وارداتی هستند.
    پست 38 صفحه4 را مطالعه کنید
    http://mihanpet.ir/showthread.php?t=45&page=4
    ویرایش توسط arezoo505 : 11th March 2012 در ساعت 02:17 AM

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    دوستای عزیز من یه سوال داشتم میخواستم بدونم شما از کدوم پت شاپ تو تهران غذای خشک رویال کنین میخرید؟؟ کجا میتونم این غذا را پیدا کنم؟؟
    ویرایش توسط arezoo505 : 4th April 2012 در ساعت 09:16 PM

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    دکتر معماریان=سعادت آباد میدان کتاب
    دکتر یاری=خیابان اسکندری شمالی

و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    اسمارت جان من قبل از عید به دکتر یاری تماس گرفتم گفتند غذای خشک رویال ندارند شما تازگی اونجا رفتید؟؟
    میشه یه ادرس دقیق تر از دکتر معماریان برای من بگذارید ( فکر کنم پیام خصوصی کنید بهتر باشه)

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    باید با فروشگاهشون تماس بگیرید(دکتر معماریان)
    پیش دکتر یاری من 6 عید بودم
    بله داشتن رویال کنین

و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    ممنونم از راهنمایی و کمکتون اسمارت جان

صفحه 9 از 313 نخستنخست ... 78910111959109 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)