فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,625
لایک لایک:  2,108
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 82 از 315 نخستنخست ... 3272808182838492132182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 811 به 820 از 3145

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    7433
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط komeil نمایش پست ها
    با توجه به رژیم غذایی و سلامت فیزیکی که گربه‌اتون داره، احتمال ابتلا به سوء تغذیه هم وجود نداره و متاسفانه تنها چیزی که من تشخیص می‌دم ابتلا به pica است.

تاجایی که من اطلاع دارم pica نوعی بیماری رفتاری به حساب میاد و این بیماری کشنده یا نگران کننده نیست، البته تا زمانی که شما کنترل و نظارت کامل به گربه‌اتون داشته باشید. لیسیدن زمین آلوده و فرش ممکنه باعث مریض شدن گربه بشه، مثلا احتمال ابتلا به بیماری‌های انگلی تقویت میشه یا ایجاد گلوله مو در شکم گربه بخاطر لیسیدن فرش! (در برخی از گربه ها خوردن سیم، پلاستیک، نخ و پارچه و غیره مشاهده می‌شه که در این موارد PICA می‌تونه خطرناک باشه!)

حالا شاید بپرسید چرا گربه من به PICA مبتلا شده؟ جواب رو هنوز هیچ کس نمی‌دونه!

و شاید باز بپرسید این چه نوع بیماری؟ ما فقط می‌دونیم PICA نوعی بیماری رفتاری که گربه‌ها شروع به خوردن، جویدن یا لیسیدن چیزهایی می‌کنند که نباید بخورن، بجون یا بلیسن، یعنی شروع به انجام رفتارهای غیر عادی می‌کنند! البته اینم بگم که در گربه‌های نرمال مثلا خوردن سبزیجات (مثلا چمن) یا خاک در مقدار زیاد می‌تونه نشانه‌ای از کمبود چیزی در رژیم غذایی گربه یا همون احتمال ابتلا به سوء تغذیه باشه. اما در PICA اینطور نیست و تنها گویای یک بیماری رفتاری!

حالا می‌پرسید من چیکار کنم؟ من براتون یک شیوه درمان می‌نویسم که امیدوارم مفید واقع بشه.

درمان:

۱- اصولا حذف اهدافی که گربه اقدام به لیسیدن، جویدن و خوردن می‌کنه ساده‌ترین راه هست. اما ممکنه در مورد شما میسر نباشه، برای همین توصیه من اینه که از موادی استفاده کنید که گربه ها بدشون میاد، مثلا ببینید گربه‌اتون از لیمو ترش بدش میاد یا نه! اگر بدش میومد که به احتمال زیاد بدش میاد، شما مقداری لیمو ترش در محل‌هایی که گربه این رفتار رو داره بمالید یا آب لیمو بپاشید. اینکار و انقدر تکرار کنید تا گربه از اون محل ها متنفر بشه.

۲- براش اهداف جایگزین برای لیسیدین تهیه کنید، مثلا از پت شاپ می‌تونید مواد لیسیدنی بگیرید که برای گربه هایی که تازه دارن دندون در میارن استفاده میشه.

۳- براش اسباب بازی تهیه کنید تا سر گرم چیزهای دیگه باشه.

۴- تربیت! یک اسپری آب تمیز تهیه کنید و به محض اینکه گربه مشغول رفتارهای غیر عادی این چنینی شد به سمت هوا یا اطراف گربه بپاشید. (توجه کنید که اصلا به خود گربه یا صورتش آب نپاشید.)

موفق باشید.

-------------
    حق نشر: تا جایی که من می‌دونم تا بحال مطلبی در رابطه با این بیماری نوشته نشده. تمام حق نشر این مطلب متعلق به میهن پت و نویسنده می‌باشد.

تشکر .
    بایک دکتر هم مشاوره کردم . اون گفت کم بود ویتامین داره و در جیره غذایی باید غذای خشک هم بدی چون ویتامین دارن . حالا نظر شما چیه . اگه خواستم غذای خشک هم بدم کدام بهتره از نظر ویتامین می گم .

کاربر فعال komeil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    کمیل پرهیزکار
    علایق
    حیوانات، کتاب، طراحی و ...
    تخصص
    طراحی وب سایت
    حیوان خانگی
    گربه پرشین (جانی و دیزی و بچه‌ها) و سمندر
    شماره عضویت
    1397
    میانگین پست در روز
    0.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط ab3 نمایش پست ها
    تشکر .
    بایک دکتر هم مشاوره کردم . اون گفت کم بود ویتامین داره و در جیره غذایی باید غذای خشک هم بدی چون ویتامین دارن . حالا نظر شما چیه . اگه خواستم غذای خشک هم بدم کدام بهتره از نظر ویتامین می گم .
    دکتر شما گمان بر سوء تغذیه برده، که من هم در صحبت‌هام هم عرض کرده بودم. ولی با توجه به مطالبی که شما گفتید من تشخیص سوء تغذیه رو درست نمی‌دونم.

اما در مجموع دادن غذای خشک با کیفیت به گربه (مارک‌های رویال کنین و سانابل ) خیلی خوبه و من هم توصیه می‌کنم. ولی حتما باید با برنامه باشه و جوری نباشه که همیشه گربه غذای خشک بخوره. چون بعد از یک مدت گربه به غذای خشک معتاد میشه که البته این بد نیست ولی خوب هم نیست.

غذاهای خشک در طعم‌ها و ویژگی‌های مختلف در بازار موجوده، تمامشون از نظر ارزش غذایی کامل هستند. تنها از نظر ویژگی مثلا بعضی غذاها مخصوص گربه‌های بد اشتها هستن، بعضی مخصوص پوست و مو،‌ بعضی مخصوص پرشین کت‌ها، برخی برای گلوله مو و ... من توصیه می‌کنم رویال کنین برای گربه‌های معمولی یا سانابل بره تهیه کنید. فقط پیش از تهیه بسته‌های بزرگ، یک بسته کوچیک بخرید تا از علاقه گربه به غذا مطمئن بشید.
    ویرایش توسط komeil : 1st August 2013 در ساعت 04:34 PM
    در طبیعت هم می‌توان شکار کرد، اما با دوربین نه با اسلحه....

(وروجک گربه نمای من آقا جانی به همراه عیالش دیزی خانم)

کاربر جدید
    شماره عضویت
    121
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام دوستان
    دو تا سوال داشتم :
    1- من یه گربه پرشین دارم میخواستم بدونم که از ارتفاع چند متری میتونه بپره و اسیب نبینه ؟؟
    2- دمای محیظ زندگی گربه باید چقدر باشه ؟ جایی که من گربم رو گذاشتم یه خورده گرمه مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟

کاربر جدید
    شماره عضویت
    121
    میانگین پست در روز
    0.00
    یک سوال دیگه ریزش مو های گربم خیلی زیاده به اندازه ای که اگر برس هم کشیده باشم بازم وقتی بهش دست میزنی دستت پر مو میشه باید چیکار کنم که اینجوری نباشه ؟

همکار قدیمی Zzahra آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    2786
    میانگین پست در روز
    1.35
    نقل قول نوشته اصلی توسط 30na_htc نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دو تا سوال داشتم :
    1- من یه گربه پرشین دارم میخواستم بدونم که از ارتفاع چند متری میتونه بپره و اسیب نبینه ؟؟
    2- دمای محیظ زندگی گربه باید چقدر باشه ؟ جایی که من گربم رو گذاشتم یه خورده گرمه مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟
    یک سوال دیگه ریزش مو های گربم خیلی زیاده به اندازه ای که اگر برس هم کشیده باشم بازم وقتی بهش دست میزنی دستت پر مو میشه باید چیکار کنم که اینجوری نباشه ؟
    بچه ها با بالغ ها توانایی پرششون فرق داره حتی هر گربه ای با گربه ی دیگه هرچی دست و پاهاشون کوتاه تر باشه کمتر میتونن بپرن اما معمولا از 2 متری بیوفتن چیزیشون نمیشه
    در مورد جایه نگهداریش هم نباید جایه گرمی باشن اصلا چون خیلی هم پشمالو هستن به سرعت دمای بدنشون بالا میره و ممکنه مریض بشن
    تو بعضی فصلا ریزشه موهاشون زیادتره شما با شونه ی مخصوصه خودشون اول خلاف جهت رشد موهاشون شونه بکش بعد یک باره دیگه در جهت رشد موهاشون شونه بکش تا کاملا موهای ریخته شده لا به لای موهاشون در بیاد قرص مخمر و تقویتی از پت شاپ میتونی تهیه کنی واسه ریزشه موهاشون خیلی خوبه

نام و نام خانوادگی
    کمیل پرهیزکار
    علایق
    تخصص
    طراحی وب سایت
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    1397
    میانگین پست در روز
    0.19
    سلام دوستان
    دو تا سوال داشتم :
    ۱- گربه‌ها ار ارتفاع‌های مختلفی می‌تونن بپرن و سالم بمونن ولی این دلیل نیست که به گربه اجازه بدیم از هر ارتفاعی بپره! در مورد گربه‌های پرشین به واسطه پاهای کوتاه‌تر ارتفاع یک متر فکر می‌کنم براشون بی‌خطر باشه و بیشتر از این توصیه نمیشه!

۲- گربه‌ها بسته به نژادشون در دماهای مختلف می‌تونن زندگی کنن. اما دمای مناسب برای گربه‌های پرشین بخصوص به واسطه حجم بسیار زیاد موهاشون ۲۰ تا نهایتا ۲۵ درجه خواهد بود. گرما می‌تونه عامل بسیار مهمی در سلامت گربه پرشین باشه و گرمای بیش از اندازه ممکنه باعث بیماری گربه بشه.

شما رو اگر تو جای گرم بزارن می‌تونی بخوابی؟ می‌تونی آرامش داشته باشی؟ می‌تونی راحت زندگی کنه؟ مسلما نه و نگهداری این نوع حیوان در جای گرم مصداق ظلم!

گربه‌های پرشین بطور طبیعی ریزش مو دارند و باید بطور روزانه ۱ تا ۳ بار مرتب شانه شوند، اما عواملی چون تغذیه و دمای هوای در حجم این ریزش مو بسیار دخیل است.

نام و نام خانوادگی
    کمیل پرهیزکار
    علایق
    تخصص
    طراحی وب سایت
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    1397
    میانگین پست در روز
    0.19
    زهرا خانم من عذر می خوام، در پاسخگویی دچار همزمانی شدیم، وگرنه جسارت نمی کردیم...

علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    2786
    میانگین پست در روز
    1.35
    نقل قول نوشته اصلی توسط komeil نمایش پست ها
    زهرا خانم من عذر می خوام، در پاسخگویی دچار همزمانی شدیم، وگرنه جسارت نمی کردیم...
    این حرفا چیه توضیحات هرچی کاملتر باشه بهتره ممنون از تو که با حوصله جواب میدی

کاربر جدید
    شماره عضویت
    121
    میانگین پست در روز
    0.00
    ممنون از جوابتون
    این ریزش مو خیلی اعصابم رو داغون کرده خسته شدم دیگه
    ببخشید شما کدوم یک از دارو های تقویتی فروشگاه رو پیشنهاد میکنید ؟

علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    2786
    میانگین پست در روز
    1.35
    ممنون از جوابتون
    این ریزش مو خیلی اعصابم رو داغون کرده خسته شدم دیگه
    ببخشید شما کدوم یک از دارو های تقویتی فروشگاه رو پیشنهاد میکنید ؟
    تقویتیه top10 یادم نمیادواسه کدوم کارخونه هستش ولی بگید اسمشو میدونن با مولتی ویتامینه مارکه gimbet و قرص مخمر که واسه هر کارخونه ای بود فرقی نداره
    الان هوا گرمه واسه همین ریزشه موهاش زیاده بعضی از گربه ها هم بستگی داره که مادرشون تو دورانه بارداری چقدر تغذیش خوب باشه که بچه هاش هم خوب تقویت بشن یا نه و اینکه تا چه مدتی شیر بخورن ریزشه مو حتی به این مسائل هم برمیگرده
    گربه های پرشین بعضی هاشون حالت موهاشون کرکیه بعضیاشون موئه اونایی که کرکین پشمالوترن ولی ریزشه موهاشون بیشتره میتونین خودتونم یه مقدار با ماشین رویه هایه موهاشو بزنید

صفحه 82 از 315 نخستنخست ... 3272808182838492132182 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 2 مهمان ها)

1. hadisite

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)