فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3,607
لایک لایک:  2,100
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 6 از 312 نخستنخست ... 456781656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 3116

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    اید به چیزی حساسیت داشته و بر طرف شده
    یا اینکه کمبود ویتامینی چیزی داشته
    یا برای فصل بوده
    ولی خوشحالم که مشکلش حل شده

و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......

کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
    علایق
    عاشق حیوانات مخصوصا گربه
    تخصص
    ارایشگر،مترجم
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13
    میانگین پست در روز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط SMART نمایش پست ها
    اید به چیزی حساسیت داشته و بر طرف شده
    یا اینکه کمبود ویتامینی چیزی داشته
    یا برای فصل بوده
    ولی خوشحالم که مشکلش حل شده
    نمیدونم خودمم سر در نیاوردم ولی خوشحالم که خوب شده.ممنون عزیزم

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali akbar نمایش پست ها
    خوبه...متوجه شدم...وزنش باید الان حدود چهار ونیم تا شیش کیلو باشه...پس لاغری و کمبود وزن داره که علتش باید مشخص بشه...
    اول از بحث انگلی شروع می کنیم...همه داروهای ضد انگلش رو می خوره؟ هر چند مدت و چه قرصی بهش می دین؟ دوم اینکه وضع مدفوعش چطوره؟ شله؟ سفته؟
    ممنون اقای دکتر در مورد ضد انگل اینکه من تا حالا از قرص praziquantel استفاده کردم که تازگی طبق گفته اقای دکتر متوجه شدم که زیاد هم خوب نیست و اخرین بار ابان ماه بوده که ضد انگل خوردن قبل از اون هم دامپزشک تائید کرده بود که انگل دیده نشده. در مورد مدفوع هم مشکلی ندارند و رنگش هم طبیعی هست. روزی یک تا دوبار هم دفع داره.

نکته بعدی دندونها...این باید از نزدیک دیده بشه...ولی شما می تونی به من بگی دندوناش چقدر زرده؟ خیلی یا کم؟ جرم روی دندوناش می بینی؟ دندونی هست که لق باشه؟ وضعیت لثه اش چطوره؟ قرمزه یا صورتی؟ می دونم که این کار یک کم تخصصی هست ولی یک نگاه کلی به دهانش بنداز و این سوالها رو تاجایی که می تونی جواب بده تا بتونم کمکت کنم (اینم از مشکلات معاینه از راه دوره دیگه!!!!!!)
    تا جایی که من تونستم ببینم اینکهکلا رنگ دندونها کمی کرم شده البته نه دندونها نیش و روی پایه یکی دو تا از دندونهاش کمی جرم دیدم - لق بودن را نتونستم متوجه بشم فقط یکی از دندونهاش کمی شکستگی داره یکی از نیش ها که خیلی واضح نیست. رنگ لثه هم نسبت به ژاسپر فکر میکنم قرمز تر هست لثه ها این رنگی هستند و دندونها در حالت کلی این رنگی هستند

نکته بعدی اینه که نباید غذا رو توی این سن در چندین وعده بهش بدین...توصیه اینه که توی سن بالای یک سال یک وعده در روز کافیه... ولی شما حداکثر 2 وعده اش کنید با حجم بیشتر و بذارین عادت کنه...متاسفانه الان گربه شما چون می دونه همیشه غذا در اختیارش هست و از جلوش برنمی دارین هیچ وقت خیلی گشنه اش نمی شه که زیاد بخوره...بهتره این نوع غذا دادن رو عوض کنید....
    من اصولا دو عده غذا بهشون میدهم اگر گاهی تعداد وعده ها بیشتر میشه به خاطر که ژاسپر سنش کم بوده( ژاسپر پرشین هست متولد فرودین ماه 90 و نر هست عکس هر دوشون تو امضام هست سوفیا ماده هست هر دو عقیم نشده و سوفیا تا حالا حامله نشده) اون هم که گفتم اینکه سوفیا اینجوری ترجیح میده غذا بخوره وگرنه در حالت عادی ژاسپر همه غذاها را میخوره و هیچی برای سوفیا نمیمونه اگر هم جداشون کنم سوفیا میره پشت در منتظر ژاسپر و لب به غذا نمیزنه. ضمن اینکه من همیشه براشون غذا نمیگذارم گاها اگه ببینم غذا را نمیخورند بر میدارم و 5-6 ساعت صبر میکنم.

در مورد سوال بعدی...دونه یعنی چی دقیقا؟؟؟به جوش سرسیاه هم می گن دونه...به جوش قرمز هم می گن دونه...به هزارتا چیز دیگه هم می شه گفت دونه...یک کم بیشتر این دونه رو تشریح کن...جای دونه ها بیشتر کجای بدنشه؟ درضمن ژاسپر هم گربه هست؟ همیالین؟ سن؟...آره می تونه حساسیت باشه ولی اگه برای غذا باشه چون شما دوتا گربه دارین باید هر 2 نشون بدن...برای جلوگیری از لیس زدنش حتما باید دارو مصرف کنه...
    دونه منظورم لکه های با حداکثر قطر 4-3 میلیمتر که روشون مثل زخم دله بسته انگار خون امده و لخته شده وقتی هم دکتر ازشون نمونه گرفت خونریزی نداشت ولی زیرش قرمز بود- دونه ها بیشتر روی بدنش در واقع کمر و روی ران و کتفهاش هست دکتر این احتمال را هم داد که ممکنه میره زیر جایی و بدنش را به اونجا میکشه ولی همچین چیزی نیست یعنی همچین جایی تو خونه نداریم و من هم ندیدم همچین کاری بکنه- لیس زدنش الان خیلی نیست و فقط همون بار زخمش کرده بود- در مورد حمام هم من خیلی کم میبرمشون حمام و محیط زندگیشون هم اتاق خودم هست - در مورد ژاسپر هم اون بالا توضیح دادم
    خیلی ممنون از همه توجهاتتون

کاربر موثر ali akbar آواتار ها
    علایق
    عاشق کتاب خوندن و زبان انگلیسی و موسیقی متال و حیوانات
    تخصص
    دامپزشک
    شماره عضویت
    440
    میانگین پست در روز
    0.59
    مرسی از توضیحات مثل همیشه کاملت...با اعضای خانواده هم کامل آشنا شدیم!!!...
    در مورد انگل و قرص ضدانگل پس قضیه منتفی هست و به نظر نمی رسه که انگل داشته باشه با توجه به تاریجچه ای که شما تعریف کردین...
    در مورد رنگ لثه و مقدار زردی اگه همین قدری باشه که با رنگ نشون دادین مشکل خاصی نداره و نگران کننده نیست...آیا بوی دهان سوفیا از ژاسپر خیلی بیشتره؟ این رو دقت کن و بهم بگو...اگه این مورد هم منفی هست فکر کنم دیگه نباید اصلا نگران دندوناش باشی...
    اما بد غذایش...گفتی که غذای پخته رو ترجیح می ده ...کلا چه غذای خشک با چه مارکهایی بهش دادی؟ آیا تا به حال بهش غذای خشک برای گربه های بد غذا با مارک معتبر رو امتحان کردی؟
    در مورد وعده غذا هم حرفت درسته کاملا...چون ژاسپر کوچکتر بود نیاز به وعده غذایی بیشتر داشت ولی سوفیا با توجه به سنش یک یا حداکثر 2 وعده براش کافیه...کلا یک کم مدیرت غذایی با توجه به اینکه یک گربه شما بدغذاست و بی اشتها کار سختیه...دقیقا همین مشکل خورده شدن غذا توسط گربه دیگه هست...
    یک کار مقایسه ای اگه می تونی انجام بده و نتیجه اش رو به من بگو...پهلوی هر 2 گربه رو دست بزن و ببین دنده های سوفیا راحت تر به زیر دست میاد یا با ژاسپر فرقی نداره... به عبارتی می خوام ببینم چربی پهلوش وضعیتش چطوره و چقدر لاغر هست...آخره اینا پرمو هستن و با نگاه نمی شه فهمید دنده ها بیرون زدن یا نه...
    درضمن یک چیزی...توی عکسی که از سوفیا گذاشتی خیلی نمی شه لاغری مفرط توش دید و اینکه آیا سایزش نسبت به بقیه هیمالین ها کوچکتره؟ (یعنی از وقتی به دنیا اومده ریزه میزه تر بوده؟)
    در مورد دونه ها هم می خواستم توضیح بدم که یک کاری برام پیش اومد...شب ادامه اش رو توضیح می دم...شرمنده...

علایق
    تخصص
    دامپزشک
    شماره عضویت
    440
    میانگین پست در روز
    0.59
    خوب برگشتم!
    جواب اون سوالهایی که پرسیدم رو بگو...
    در مورد دونه...از اونجایی که توسط دکتر از نزدیک دیده شده یک سری علل قطعا رد می شه...مثل انگلی، قارچی، باکتریایی...با توجه به الگوی پخش دونه ها حرف دکتر می تونه درست باشه که به جایی ساییده می شه در حین عبور...ولی شما مطمئن هستین که همچین حالتی براشون ممکن نیست پیش بیاد...
    اگه همه اینا درست باشه...می شه گفت حساسیت به یک ماده آلرژن می تونه علتش باشه...یا غذا یا هر چیزی که بدن سوفیا بهش حساسیت و واکنش نشون بده...پیدا کردن ماده آلرژن کار سختیه...
    آیا تا به حال از داروهای خانواده آنتی هیستامین براش استفاده کردین ببینید تاثیری داره یا نه؟

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali akbar نمایش پست ها
    مرسی از توضیحات مثل همیشه کاملت...با اعضای خانواده هم کامل آشنا شدیم!!!...
    در مورد انگل و قرص ضدانگل پس قضیه منتفی هست و به نظر نمی رسه که انگل داشته باشه با توجه به تاریجچه ای که شما تعریف کردین...
    در مورد رنگ لثه و مقدار زردی اگه همین قدری باشه که با رنگ نشون دادین مشکل خاصی نداره و نگران کننده نیست...آیا بوی دهان سوفیا از ژاسپر خیلی بیشتره؟ این رو دقت کن و بهم بگو...اگه این مورد هم منفی هست فکر کنم دیگه نباید اصلا نگران دندوناش باشی...
    اما بد غذایش...گفتی که غذای پخته رو ترجیح می ده ...کلا چه غذای خشک با چه مارکهایی بهش دادی؟ آیا تا به حال بهش غذای خشک برای گربه های بد غذا با مارک معتبر رو امتحان کردی؟
    در مورد وعده غذا هم حرفت درسته کاملا...چون ژاسپر کوچکتر بود نیاز به وعده غذایی بیشتر داشت ولی سوفیا با توجه به سنش یک یا حداکثر 2 وعده براش کافیه...کلا یک کم مدیرت غذایی با توجه به اینکه یک گربه شما بدغذاست و بی اشتها کار سختیه...دقیقا همین مشکل خورده شدن غذا توسط گربه دیگه هست...
    یک کار مقایسه ای اگه می تونی انجام بده و نتیجه اش رو به من بگو...پهلوی هر 2 گربه رو دست بزن و ببین دنده های سوفیا راحت تر به زیر دست میاد یا با ژاسپر فرقی نداره... به عبارتی می خوام ببینم چربی پهلوش وضعیتش چطوره و چقدر لاغر هست...آخره اینا پرمو هستن و با نگاه نمی شه فهمید دنده ها بیرون زدن یا نه...
    درضمن یک چیزی...توی عکسی که از سوفیا گذاشتی خیلی نمی شه لاغری مفرط توش دید و اینکه آیا سایزش نسبت به بقیه هیمالین ها کوچکتره؟ (یعنی از وقتی به دنیا اومده ریزه میزه تر بوده؟)
    در مورد دونه ها هم می خواستم توضیح بدم که یک کاری برام پیش اومد...شب ادامه اش رو توضیح می دم...شرمنده...
    سلام اقای دکتر
    در مورد بوی دهان کلا به نظر من بوی دهان سوفیا بیشتر از ژاسپر هست یعنی من حس میکنم دهن ژاسپر بو نمیده ولی دهان سوفیا بو میده.
    در مورد غذا هم من چون اینجا نتونستم غذای رویال کنین پیدا کنم از غذای سانابل استفاده میکنم اون هم بیشتر ماله بچه گربه ها چون هم ژاسپر بچه بود هم اینکه سوفیا به نظر لاغر میامده و چند باری هم غذای دنتال استفاده کردم یه بار هم اون ابتدا یعنی 5-6 ماه پیش غذای سنابل برای گربه های بد اشتها خریدم که سوفیا کلا اینها را دوست داره ولی در حد 10-20 دونه مخصوصا که با وجود فرم پوزه اش خیلی باید تلاش کنه تا یدونه را بتونه بخوره نسبت به ژاسپر ولی فوقالعاده غذای کنسروی دوست داره البته نه سوپ ها را ولی غذای کنسروی گورمن گلد ر خیلی دوست داره و تو این مورد از ژاسپر زبل تره ولی اون را هم امتحان کردم 2-3 روز که پشت سر هم میشه از اون هم زده میشه و برای غذای خونگی میو میو میکنه. خود من هم زیاد به غذای های اماده اعتمادی ندارم و غذای خونگی را بیشتر ترجیح میدهم.

در مورد عکس سوفیا و اندازه اش نسبت به بقیه راستش یادم نیماد وقتی به دنیا امده بود نسبت به بقیه بچه ها چه اندازه بود ولی عرض کردم مادرش و خواهر ش هم که پیش ما بودن خیلی درشت نبودن و خوب الان که من با ژاسپر حدودا 4کیلویی مقایسه اش میکنم به نظرم خیلی لاغر میاد این را هم میدونم که ژاسپر چون نر هست حتما درشت تر خواهد بود . شاید هم همش حساسیت من باشه. اینم بگم سوفیا با اینکه یک سال از ژاسپر بزرگتر هست ولی تو بازی خیلی شیطون تر هست و کلا گربه شیطونی هست به نسبت پرشین ها.
    الان بیشتر نگرانی من اون دونه هاست صبر کنید امروز ازشون عکس گرفتم و دیدم که روی یکی دیگه را هم زخم کرده و خون انداخته من اون بار روی زخمش پناد کلوتریمازول مالیدم دیگه ندیدم اون خون بیاد و نیمدونم این پماد خاصیت ضد خارش هم داره یا نه
    باز هم ممنونمممممممممممم

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0

اینها ماله وقتی هست که زبون خونشون انداخته و زخم را تازه کرده در حالت عادی مثل دله زخم هست اون عکسها خیلی واضح نبود.
    در مورد دارو هم تا حالا از دارو های ضد حساسیت استفاده نکردم
    ویرایش توسط arezoo505 : 29th February 2012 در ساعت 11:14 PM

علایق
    تخصص
    دامپزشک
    شماره عضویت
    440
    میانگین پست در روز
    0.59
    در مورد غذای کنسروی توصیه اینه که کلا هفته ای 2 یا 3 بار مصرف بشه...نه بیشتر...به نظر من برای بد غذایی سوفیا بهتره که یک طیف وسیعی از غذاها رو براش امتحان کنید و ببینید که به کدوم بیشتر علاقه نشون میده و از 2 غذایی که بیشتر از همه علاقه بهشون نشون داد یک روز درمیون بهش بدین...انواع غذاها رو می شه درست کرد براشون از گوشت ماهی با سبزیجات تا مرغ با مخلفات...لیست زیادی هست و توی اینترنت هم مطلب درباره غذاهایی که برای گربه مفید هستن فراوانه و نمونه اش هم توی همین سایت که مطلب پره...پس نتیجه اینکه یک طیفی از غذا رو امتحان کنید و به یک نتیجه ای برسید و همون رو با تنوع ادامه بدید...
    پماد کلوتریمازول یک پماد ضدقارچ هست...جالبه که اگه این پماد اثر کرده پس بیماری قارچی بوده...با توجه به اینکه گفتین دکتر از نزدیک دیده و قارچی تشخیص نداده یک کم عجیبه!!!
    به نظر من آنتی هیستامین به همراه ضدقارچ مصرف کنید ببینید جواب می گیرید یا نه...اگه می تونید برای معاینه از نزدیک پیش یک دکتر دیگه ببرید...اگه هم مقدور نیست براتون می تونم براتون یک نسخه بدم ...

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    بله میدونم که کلوتریمازول ضد قارچ هست و من فقط یکبار استفاده کردم و فکر کنم اگر قرار باشه از داروی ضد قارچ استفاده بشه خوارکی خیلی بهتر باشه با توجه به اینکه تعداشون زیاد هست و سوفیا هم گربه خیلی ارومی نیست که من بتونم تمام دونه را هر روز پماد بزنم. ولی اینکه دکتر دوبار نمونه ها را ازمایش کرده بودن و اینکه با وجود نزدیک سوفیا و زاسپر اینکه قارچ باشه و واگیر نداشته باشه هم عجیبه.
    کلا الان دکتر خوبی را سراغ ندارم و و اینکه حمل و نقل سوفیا هم کمی در شرایط کنونی برام مشکله.
    میشه کمی نمونه بگیرم از زخمها و بیارم تهران پیش دکتر تا ازمایش کنند؟؟

علایق
    تخصص
    دامپزشک
    شماره عضویت
    440
    میانگین پست در روز
    0.59
    نمی دونم چرا این سایت اینقدر کند شده و دیر بالا میاد!!!..این می شه که یکی دچار قارچ بشه...عجیب نیست...آلودگی قارچی بسته به سیستیم ایمنی هر گربه هم داره...
    نمونه گرفتن یک کم کاره سختیه...باید خراش بدی با اسکالپل که فکر نمی کنم شما داشته باشی و باید با تیغ اینکار رو بکنی و معمولا صاحب به علت احساسی بودنش به خون نمی تونه نمونه خوبی بگیره...واسه اینکه نمونه ات ممکنه خوب نشه بهتره گربه رو ببری...

صفحه 6 از 312 نخستنخست ... 456781656106 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)