فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,625
لایک لایک:  2,108
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 5 از 315 نخستنخست ... 345671555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 3145

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    وزنش 3 کیلو و200 گرم هست . در روز دو یا سه وعده هر بار یک تا دو قاشق غذاخوری غذای پخته( تقریبا میگم ) البته ترجیح میده این غذا را مثلا در 3-4 وعده و به مقدار کمتر بخوره. مثلا نصفش را بخوره بره 5دقیقه بعد بیاد بقیه اش را بخوره .
    کلا ترجیح میده غذا را قورت بده مثلا ترجیح میده غذای خشک دنتال را درسته قورت بده تا بجوه و تکه کنه یا مثلا یه تکیه مرغ را این را به نسبت ژاسپر میگم البته کلا سبک غذا خوردنشون فرق میکنه ولی در کل به این نتیجه رسیدم که ترجیح میده زیاد از دندونش استفاده نکنه و تا وقتی غذای پخته هست غذای پخته را اصولا ترجیح میده .
    یه سوال دیگه هم دارم سوفیا از وقتی پیش من امده چند تا دونه روی بدنش بود که همون ابتدا دامپزشک گفتند که چیز مهمی نیست بعد تا یک ماه پیش تعدادش بیشتر شد من بردم و این بار ازش نمونه برداری کردن و بعد از ازمایش وجود هر گونه قارچ و انگلی را رد کردن و احتمال دادن تو بازی با ژاسپر این جای زخمهاست که باقی میمونه و تبدیل به دونه میشه و تجویز کردن شستشو با صابون گوگرد و 5روز شربت سفالکسین از اون روز شاید تعداد دونه ها زیاد نشده باشه ولی به نظرم همان تعداد هست و دیروز هم سوفیا رو یکیشون اونقدر زبون کشیده بود که زخمش کرده بود. البته این را هم بگم این دونه ها اصلا روی بدن ژاسپر نیست . ممکنه حساسیت باشه؟؟

کاربر موثر ali akbar آواتار ها
    علایق
    عاشق کتاب خوندن و زبان انگلیسی و موسیقی متال و حیوانات
    تخصص
    دامپزشک
    شماره عضویت
    440
    میانگین پست در روز
    0.58
    خوبه...متوجه شدم...وزنش باید الان حدود چهار ونیم تا شیش کیلو باشه...پس لاغری و کمبود وزن داره که علتش باید مشخص بشه...
    اول از بحث انگلی شروع می کنیم...همه داروهای ضد انگلش رو می خوره؟ هر چند مدت و چه قرصی بهش می دین؟ دوم اینکه وضع مدفوعش چطوره؟ شله؟ سفته؟
    نکته بعدی دندونها...این باید از نزدیک دیده بشه...ولی شما می تونی به من بگی دندوناش چقدر زرده؟ خیلی یا کم؟ جرم روی دندوناش می بینی؟ دندونی هست که لق باشه؟ وضعیت لثه اش چطوره؟ قرمزه یا صورتی؟ می دونم که این کار یک کم تخصصی هست ولی یک نگاه کلی به دهانش بنداز و این سوالها رو تاجایی که می تونی جواب بده تا بتونم کمکت کنم (اینم از مشکلات معاینه از راه دوره دیگه!!!!!!)

نکته بعدی اینه که نباید غذا رو توی این سن در چندین وعده بهش بدین...توصیه اینه که توی سن بالای یک سال یک وعده در روز کافیه... ولی شما حداکثر 2 وعده اش کنید با حجم بیشتر و بذارین عادت کنه...متاسفانه الان گربه شما چون می دونه همیشه غذا در اختیارش هست و از جلوش برنمی دارین هیچ وقت خیلی گشنه اش نمی شه که زیاد بخوره...بهتره این نوع غذا دادن رو عوض کنید....
    در مورد سوال بعدی...دونه یعنی چی دقیقا؟؟؟به جوش سرسیاه هم می گن دونه...به جوش قرمز هم می گن دونه...به هزارتا چیز دیگه هم می شه گفت دونه...یک کم بیشتر این دونه رو تشریح کن...جای دونه ها بیشتر کجای بدنشه؟ درضمن ژاسپر هم گربه هست؟ همیالین؟ سن؟...آره می تونه حساسیت باشه ولی اگه برای غذا باشه چون شما دوتا گربه دارین باید هر 2 نشون بدن...برای جلوگیری از لیس زدنش حتما باید دارو مصرف کنه...

کاربر میهن پت ssarass آواتار ها
    تخصص
    آژانس هواپيمايي
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    852
    میانگین پست در روز
    0.08
    نارین منم وزنش 3.200 هستش! یعنی مشکل داره!!

علایق
    تخصص
    دامپزشک
    شماره عضویت
    440
    میانگین پست در روز
    0.58
    سلام...گربه شما هم پرشین هست? سنش چقدره؟ و اینکه وقتی به پهلوش دست می زنی دنده هاش خیلی راحت به زیر دستت می اد یا نه؟ یا به عبارتی دنده هاش معلومه یا نه؟

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    آقای دکتر
    من تونستم دلیلشو متوجه بشم پوکو و چیکو یه قارچ خفیف گرفتن که الان 4 روزه دارم بهشون قرص میدم و میبرم حموم با کتوکنازول میشورم
    ریزش موشون برای همین بوده امیدوارم تا 2 ماه دیگه بهبود پیدا کنن
    ممنو از راهنمایی های شما
    ویرایش توسط Jblaq : 28th February 2012 در ساعت 10:17 PM

و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......

علایق
    تخصص
    دامپزشک
    شماره عضویت
    440
    میانگین پست در روز
    0.58
    نقل قول نوشته اصلی توسط SMART نمایش پست ها
    آقای دکتر
    من تونستم دلیلشو متوجه بشم پوکو و چیکو یه قارچ خفیف گرفتن که الان 4 روزه دارم بهشون قرص میدم و میبرم حموم با کتوکنازول میشورم
    ریزش موشون برای همین بوده امیدوارم تا 2 ماه دیگه بهبود پیدا کنن
    ممنو از راهنمایی های شما
    سلام...چه خوب شد که علتش رو متوجه شدین...خوشحالم...برای معاینه بردین پیش دامپزشک یا خودت چیز خاصی دیدی که متوجه شدی قارچیه؟؟

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    ممنون
    نه خودم متوجه شدم

کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
    علایق
    عاشق حیوانات مخصوصا گربه
    تخصص
    ارایشگر،مترجم
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13
    میانگین پست در روز
    0
    ممنون
    نه خودم متوجه شدم
    عزیزم چجوری متوجه شدی؟میشه بگی چه علائمی داشت که فهمیدی؟اخه موهای لوسی ام میریزه

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    محبوب جان از بس من قارچ دیدم و براش رفتم دکتر دیگه اوده دستم
    ولی چون یک بار خودم گرفتم دیگه ناقل این بیماری شدم
    بدنشون دونه دونه های پوس پوست و ملتهب و بعضی مواقع قرمز میشه و بعضی مواقع هو تو گوششون قرمز و ملتهب به همراه یه عالمه خون یا چرک خشک شده میشه
    کاملا مشخصه
    البته باید نوعشو در مورد گوش بشناسی چون این زخم داخل گوش در بعضی موارد قارچ نیست بلکه ممکنه عفونت گوش باشه که در مراحا اولیه که هنوز به مرحله ی حاد نرسیده با قطره بر طرف میشه اما اما چرک از گوشش به صورت یه مایع غلیظ بیاد بیرون عفونت شدید هست و نیاز به شستشوی گوش هستش و اگه سریعا اقدام نشه منجر به از دست دادن شنوایی گوش یا گوش ها میشود

کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
    علایق
    عاشق حیوانات مخصوصا گربه
    تخصص
    ارایشگر،مترجم
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13
    میانگین پست در روز
    0
    محبوب جان از بس من قارچ دیدم و براش رفتم دکتر دیگه اوده دستم
    ولی چون یک بار خودم گرفتم دیگه ناقل این بیماری شدم
    بدنشون دونه دونه های پوس پوست و ملتهب و بعضی مواقع قرمز میشه و بعضی مواقع هو تو گوششون قرمز و ملتهب به همراه یه عالمه خون یا چرک خشک شده میشه
    کاملا مشخصه
    البته باید نوعشو در مورد گوش بشناسی چون این زخم داخل گوش در بعضی موارد قارچ نیست بلکه ممکنه عفونت گوش باشه که در مراحا اولیه که هنوز به مرحله ی حاد نرسیده با قطره بر طرف میشه اما اما چرک از گوشش به صورت یه مایع غلیظ بیاد بیرون عفونت شدید هست و نیاز به شستشوی گوش هستش و اگه سریعا اقدام نشه منجر به از دست دادن شنوایی گوش یا گوش ها میشود
    مرسی بابت توضیحاتت عزیزم.لوسی هیچکدوم ازین علائمو نداره البته از دیروز ریزش موش خیلی کمتر شده.دیروز رفت روی بالکن،چون چند وقت درش بسته بود پر از خاک شده بود،لوسی هم حسابی خاک بازی کرد و غلط زد تو خاکا،از همون موقع موهاش دیگه نمیریزه وقتی نازش میکنم.نمیدونم چرا!

صفحه 5 از 315 نخستنخست ... 345671555105 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 2 مهمان ها)

1. hadisite

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)