فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,625
لایک لایک:  2,108
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 3 از 315 نخستنخست 123451353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 3145

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
    علایق
    عاشق حیوانات مخصوصا گربه
    تخصص
    ارایشگر،مترجم
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13
    میانگین پست در روز
    0
    خب معلومه خوشحال میشه،گربه ها مثل بچه ها هستن،باید تربیت بشن،اون نمیدونه که بیرون چه خطراطی در انتظارشه،چون از بچگی تو خونه بوده هم خیلی راحت به بقیه اعتماد میکنه و هم نمیتونه از خودش دفاع کنه.شما در قبالش مسئولی و نباید کاری کنی که در معرض خطر قرار بگیره چون ممکنه اسیب های جدی بهش وارد بشه.من تو یه مقاله امریکایی خوندم که میشه یه محوطه حصار کشی شده برای بازی گربه ها توی حیاط درست کرد که گربه ها از هوای ازاد استفاده کنن.توام میتونی اینکارو بکنی

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    رای ریزش شدید موی گربه چه روش های برای جلوگیریش هست؟
    چه ویتامین ها و چه غذاهایی؟

و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    من هم نظر محبوبه خانم را دارم فکر میکنم محیط بیرون خیلی بر ای اونها خطر ناک هست و متاسفانه هیچ تضمینی نیست که وقتی رفتند بازگردنند و به خاطر زندگی با انسانها اعتمادشون به انسانها زیاد هست که خیلی خطرناک هست و هم اینکه محیط خانه و در معرض نبودن اونها با انواع مختلف عوامل بیماری زا اونها را حتی در مقابل کوچکترین بیماری ها اسیب پذیر میکنه و ممکنه وقتی بیرون میرند بیماری هم بگیرند.
    اگر امکانش را دارید یه محیط محصور داخل حیاط براشون تهیه کنید که خیلی هم براشون لذت بخش هست و از طرفی چون4تا گربه دارید اصلا نگران نباشید که حوصلشون سر بره چون حتما حسابی با هم بازی میکنند

کاربر موثر ali akbar آواتار ها
    علایق
    عاشق کتاب خوندن و زبان انگلیسی و موسیقی متال و حیوانات
    تخصص
    دامپزشک
    شماره عضویت
    440
    میانگین پست در روز
    0.58
    نقل قول نوشته اصلی توسط SMART نمایش پست ها
    رای ریزش شدید موی گربه چه روش های برای جلوگیریش هست؟
    چه ویتامین ها و چه غذاهایی؟
    به به...سلام اسمارت عزیز...مرسی از سوالت...به اندازه یک کتاب سوالت توضیح داره!!!!
    برای اینکه توضیح بدم چه روشهایی برای جلوگیری از ریزش مو هست اول باید مشخص بشه که ریزش مو به چه علت هایی هست...اول اینکه بحثی که توی این تاپیک بود در مورد ریزش موهای فاقد خارش و همین طور فاقد کچلی بود...که اونا باز علتها و درمانهای خاص خودشون رو دارن...مثل کچلی ناشی از قارچ که درمانش قارچی هست...
    اما گربه هایی که به نظر کاملا سالم می رسن و ریزش موی شدیدی دارن و کچلی رو هم نشون نمی دن یک سری علت باعث این قضیه می شن...
    مثل واکنشهای آلرژیک به غذا که باعث ریزش مو می شه...رژیم غذایی خیلی کم چرب که باعث خشکی و شکنندگی مو می شه...جرب در ابتدای کار...عدم تعادل هورمون تیروئید که البته علایم دیگه ای رو هم همراه داره...مو ریزی ناشی از استرس و یا جراحی...مو ریزی به علت عوارض جانبی دارو...
    اگه هر کدوم از علتهای بالا تشخیص داده بشه روش درمان خودش رو داره...
    اما از چه ویتامین ها و غذاهایی استفاده کنیم...
    چون اساس یک مو و پوشش مناسب حضور پروتئینها و اسیدامینه هاست...بهتره از گوشت بوقلمون یا ماهی ( گاهی) استفاده بشه چون این 2 گوشت تقریا تمام پروتئینها و اسیدامینه های لازم رو دارن...

دوم اینکه از قرصهای اومگا 3 استفاده بشه...اومگا سه روی شادابی مو تاثیر به سزایی داره....

سوم اینکه شامپوی مصرفی حتما عوض بشه...حتی اگه مشکل از حساسیت به شامپو نباشه عوض کردن شامپو ضرری نداره و اگه شد شامپو برای موهای شکننده و حساس استفاده بشه...

چهار اینکه از قرصهای ضدریزش موی تجاری استفاده بشه (مثل قرص مخمر)...

پنجم اینکه توی هیچ مقاله و تحقیقی هیچ فرقی بین غذای خشک و کنسروی توی ریزش مو دیده نشده! یعنی هر 2 با یک نسبت باعث ریزش مو می شن...غذایی واسه گربه مناسبه که همش رو بخوره و به عبارتی دیگه اگه شما بهترین مارک غذا رو بگرین ولی گربه تون به غذا فقط ناخنک بزنه مواد مغذی لازم رو دریافت نمی کنه و پوشش خارجیش دچار مشکل می شه...

ششم اینکه ویتامین ب5 (اسید پانتوتنیک) و بیوتین 2 ویتامین مهم توی حفظ مو هستن...پس حتما از مکمل های ویتامین و مواد معدنی استفاده بشه...

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    سلام جناب رحمانی
    گربه سالمه دکتر بردم
    نمیتونه به دلیل دوره و فحلیشون باشه
    من غذای چرب نمیدم
    غذای ترکیبی از ماهی سیب زمینی و هویج براشون تهیه می کنم
    مولتی ویتامین مالت و مخمر و کلسیم هم میخورن
    فقط پوکو شیر رو کمتر پنیر رو بیشتر میخوره ولی چیکو هر دو رو می خوره اما ماست به معدش نمیسازه و اسهالش میندازه بنابراین بهش نمیدم
    شامپو هم چون فکر می کنه شاید مشکل ساز باشه عوضش کردم و تریکسی برای تغذیه مو براشون تهیه کردم
    امگا3 رو از کجا میتونم تهیه کنم چه طوری مصرف کنن؟به چه مقدار؟
    در مورد غذای خونگی و خشک هم باید بگم هر دو کامل می خورن
    در مورد واکنش های آلرژیک باید بگم به غذاهایی که میدم مطمئنم که آلرژی ندارن
    و حالا....

علایق
    تخصص
    دامپزشک
    شماره عضویت
    440
    میانگین پست در روز
    0.58
    سلام جناب رحمانی
    گربه سالمه دکتر بردم
    نمیتونه به دلیل دوره و فحلیشون باشه
    من غذای چرب نمیدم
    غذای ترکیبی از ماهی سیب زمینی و هویج براشون تهیه می کنم
    مولتی ویتامین مالت و مخمر و کلسیم هم میخورن
    فقط پوکو شیر رو کمتر پنیر رو بیشتر میخوره ولی چیکو هر دو رو می خوره اما ماست به معدش نمیسازه و اسهالش میندازه بنابراین بهش نمیدم
    شامپو هم چون فکر می کنه شاید مشکل ساز باشه عوضش کردم و تریکسی برای تغذیه مو براشون تهیه کردم
    امگا3 رو از کجا میتونم تهیه کنم چه طوری مصرف کنن؟به چه مقدار؟
    در مورد غذای خونگی و خشک هم باید بگم هر دو کامل می خورن
    در مورد واکنش های آلرژیک باید بگم به غذاهایی که میدم مطمئنم که آلرژی ندارن
    و حالا....
    اومگا سه با مارک تجاری نوردیاک نچرال که هر 10 کیلو وزن یک کپسول اومگا سه کافی است...از پت شاپها می تونی تهیه کنی...وارداتی هست و چیزی حدود 20 تومن قیمتشه..البته اگه الان وارد بشه!!!
    در مورد موریزی توی فاز جنسی هم من چیزی جایی نخوندم! حالا شاید به خاطر کم سوادی ما باشه...
    جالبه که الان داشتم چک می کردم دیدم که سیب زمینی جزو غذاهایی هست که حداقل حساسیت رو ایجاد می کنن...توی لیست قبلا گوشت بره بوده که الان ثابت شده جزو غذاهای غیرآلرژیک نیست!!!!!!
    اما و حالایی که گفتی...این موردی که شما می گین چون گربه هم از نزدیک دیده شده و باز درمان جواب نداده و یعنی تقریبا همه چیز امتحان شده...کار تشخیص و درمان رو سخت می کنه...برای تحقیق بیشتر روی این مورد خاص شما نیاز به تحقیق بیشتر دارم و همینطور لیست کامل هر چیزی که می خورن...و استرسهایی که توی محیط می تونه باشه و خلاصه هر اطلاعاتی که بدرد بخوره...

کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
    علایق
    عاشق حیوانات مخصوصا گربه
    تخصص
    ارایشگر،مترجم
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13
    میانگین پست در روز
    0
    اقای دکتر بخاطر فصل نیست؟اخه لوسی هم حدود یه هفته ست که ریزش موش خیلی خیلی زیاد شده،تغذیه شم سالمه و چربی نداره،جدیدا حمام هم نبردمش.تقریبا تمام گربه هایی که میشناسم الان ریزش موشون زیاد شده

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    توی محیط استرسی نیست
    چون از 400 گرمییشون پیش من بودن و نه قلمرو شون عوض شده و نه طرز رفتار اعضای خونه و نه بیرون میره و نه گربه ای غریبه وارد یا خارج شده
    غذاهایی که فعلا می خورن غذا خشک سانابل پوست و مو
    شیر پنیر و غذایی که در 2 پست قبل گفتم کنسرو قرص مخمو و مولتی ویتامین و کلسیم و مالت
    مرغ هفته ای یه بار گوش قرمز اصلا نمیدم
    هر از گاهی زرده آب پز تخم مرغ و جگر و سوسیس کالباس و پیاز و ادویه هم اصلا نمی خورن
    در مورد حموم هم 3 هفته یک بار میبرمشون
    روزی 4-5 بار شونه می کنمشون و خاکشون مرتب تمییز میشه و خاک ترکیبی از خاک آک ایرانی و سندی استفاده می کنم
    جای خوابشون روی درخچشونونه معمولا ...
    چیز دیگه ای مونده
    اگه چیزی تو ذهنتونه بگید تا عرض کنم خدمتتون

علایق
    تخصص
    دامپزشک
    شماره عضویت
    440
    میانگین پست در روز
    0.58
    نقل قول نوشته اصلی توسط MAHBUBE نمایش پست ها
    اقای دکتر بخاطر فصل نیست؟اخه لوسی هم حدود یه هفته ست که ریزش موش خیلی خیلی زیاد شده،تغذیه شم سالمه و چربی نداره،جدیدا حمام هم نبردمش.تقریبا تمام گربه هایی که میشناسم الان ریزش موشون زیاد شده

در مورد گربه هایی که خارج از خونه زندگی می کنن یا رفت و آمد می کنن باید گفت که در بهار و تابستان فصل ریزش موشون هست...اما در مورد گربه هایی که توی خونه هستن معمولا در کل سال این مو ریزی رو می تونن نشون بدن...
    بعد اینکه من کجا گفتم رژیم غذایی چربی نداشته باشه؟!؟!؟ گفتم اتفاقا از روغن ماهی یا همون امگا3 استفاده بشه که نوعی چربی مفید محسوب می شه...کم بودن چربی باعث خشکی مو و شکنندگی اون می شه...
    ریزش موی فصلی هم می تونه باز به علت حضور یک ماده آلرژن توی اون فصل باشه که باعث این موضوع شده مثل آلرژی به گرده یک گل که می تونه باعث ریزش مو بشه...
    شاید یک آمپول دگزامتازون با دوز ضدحساسیتش بتونه معلوم کنه که آیا ریزش مو ناشی از حساسیت هست یا نه...

علایق
    تخصص
    دامپزشک
    شماره عضویت
    440
    میانگین پست در روز
    0.58
    توی محیط استرسی نیست
    چون از 400 گرمییشون پیش من بودن و نه قلمرو شون عوض شده و نه طرز رفتار اعضای خونه و نه بیرون میره و نه گربه ای غریبه وارد یا خارج شده
    غذاهایی که فعلا می خورن غذا خشک سانابل پوست و مو
    شیر پنیر و غذایی که در 2 پست قبل گفتم کنسرو قرص مخمو و مولتی ویتامین و کلسیم و مالت
    مرغ هفته ای یه بار گوش قرمز اصلا نمیدم
    هر از گاهی زرده آب پز تخم مرغ و جگر و سوسیس کالباس و پیاز و ادویه هم اصلا نمی خورن
    در مورد حموم هم 3 هفته یک بار میبرمشون
    روزی 4-5 بار شونه می کنمشون و خاکشون مرتب تمییز میشه و خاک ترکیبی از خاک آک ایرانی و سندی استفاده می کنم
    جای خوابشون روی درخچشونونه معمولا ...
    چیز دیگه ای مونده
    اگه چیزی تو ذهنتونه بگید تا عرض کنم خدمتتون
    خود مو رو وقتی دست می زنی چطوریه؟ یعنی خشکه یا چربه؟
    یک جمله نوشتی که: هر از گاهی زرده آب پز تخم مرغ و جگر و سوسیس کالباس و پیاز و ادویه هم اصلا نمی خورن...الان کدوما رو می خورن کدوما رو نمی خورن!؟؟!؟!؟!

صفحه 3 از 315 نخستنخست 123451353103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 2 مهمان ها)

1. hadisite

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)