فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,615
لایک لایک:  2,103
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 28 از 313 نخستنخست ... 1826272829303878128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 271 به 280 از 3126

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    خوب میدونم شما از تجربه دوستان و راهنمای ها استفاده کردید ولی یه کسی تجربه بیشتر و تخصص خاص تری داره یه نفر تجربه کمتری داره و خوب اولیت با افراد متخصص و باتجربه هست.
    نمیدونم شما کدام شهر هستید و لی اکثر کلینیک ها بعد از ظهر ها هم هستند. یه دامپزشک خوب و مجرب از نزدیک ببینه خیلی بهتره. ببنید بچه گربه ها اگر روزانه یکبار دفع داشته باشند خیلی خوبه و اصلا جای نگرانی نیست اگر گاهی یک روز هم دفع نداشتن نگران نشید. شکمش را از ناف به پایین به انگشت به صورت نوازش ماساژ بدید و برعکس از ناف به سمت گلو اگر بعد از خوردن غذا باشه خیلی بهتره.
    شما سینه مرغ و هویج و سیب زمینی را بگذارید خوب بپزه به طوری که به راحتی له بشه.
    شیر گاو هم عرض کردم اگر واقعا مشکلی نداره چرا قطع کردید؟؟

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط nikan نمایش پست ها
    فعلا تا صبح صبر میکنم چون اغلب صبحا خراب کاری میکنه...ببینم اسهال داره یا نه.....
    من از هر کی پرسیدم گفته نده شیر گاو.....خودمم تا حالا بچه گربه ی یه ماهه ی بدون مادر بزرگ نکردم...
    من فکر میکنم همین فاصله دفعی که داره نشونه خوبیه و اینکه من احساس میکنم خیلی هم مشکلش جدی نیست.
    دادن ماست هم مشکلی نداره یکی از راههای جلوگیری از اسهال و تامین کلسیم هم ماست هست ولی لطفا کمی صبر کنید اینکه شما هی غذهای مختلف امتحان میکنید اصلا خوب نیست لطفا کم کم این تغییر را تو رژیم غذایش ایجاد کنید چون یکی از دلایل اسهال میتونه همین تغییرهای ناگهانی تو وعهده های غذایی باشه چون برای گربه های بالغ هم توصیه نمیشه تغییر ناگهاین باشه چه برسه به بچه گربه ها شما هر غذای جدیدی هم یمخواهید امتحان کنید کم کم باشه. اگر دیدید اسهال داره همون ماست خیلی خوبه و یه نکته دیگه اگر اسهال داره ( دفعات زیاد و خیلی روان باشه شکمش) تو غذای سینه مرغش چیزی اضافه نکنید همون سینه کافیه.
    راستی اب هم همیشه در دسترس باشه تا هر زمان خواست اب بخوره.

کاربر میهن پت forooz آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پیشی
    علایق
    pet
    شماره عضویت
    3623
    میانگین پست در روز
    0.06

چند تا سوال درباره نگه داری گربه ...لطفا راهنمایی کنین

سلام چند تا سوال دارم کسایی که تجربه دارن میتونن کمکم کنن؟

تایپیکی که مربوط به خاک بود رو خوندم ولی چند تا سوال برام پیش اومد که جوابش نبود.

1-کسی خاک کریستالی رو امتحان کرده؟ چطوره؟ فروشنده میگه نیاز به تعویض نداره و شسته میشه؟ درسته؟ گربه باش کنار می آد؟ ممکنه خوشش نیاد؟

2-اینکه خاک معمولی 5 کیلویی 1 ماه میمونه؟ من فک کردم هفته ای یه بار باید عوض شه؟ فک کنم یه برندی خریدم که اصلا خوب نیست.... karavet ...کسی استفاده کرده؟ اگه خوب نیس برم عوضش کنم؟

3- غذای خشک چی؟ مدل های مختلف داره؟ گربه از همش خوشش می آد؟ یا باید تست کنم؟

4-شامپو ضد انگل و ویتامینه و... کدوم بهتره ؟ ماهی دو بار حموم خوبه؟

5-باکس های ادرار لازمه برای اتاق؟ یا میشه از ظرف معمولی سر باز استفاده کرد به خاطر بو؟

6- خودم میتونم ناخناشو بگیرم؟ سوهان بزنم که جایی رو خراب نکنه؟

7-آموزش های گربه که تشویقی می خواد چی میتونه باشه؟

راستش هنوز گربه ندارم ولی دارم وسایلشو آمده میکنم
    ویرایش توسط forooz : 1st October 2012 در ساعت 01:33 AM دلیل: چون من غلط املایی دارم همیشه

پیتی آواتار ها
    علایق
    گیاهان طبیعت حیوانات هنر و اختصاصی پیشی
    تخصص
    دانشجو شغل آزاد
    حیوان خانگی
    گربه ماهی
    شماره عضویت
    1090
    میانگین پست در روز
    0
    خاک کریستالی برای یه گربه یکماه کافیه که اونم بسته به میزارن ادار گربه داره و نیازی به تعویض نیست بعد از یکماه هم باید بریزید بیرون شسته هم نمیشه
    خاک کاراوت نسبت به بقیه توی همین رنج قیمت بهتر گلوله میشه ولی اگه میخواید بیشتر هزینه کنید بهتره خاکهای خارجی بخرید
    غذای خشک اگه با کیفیت باشه خوبه که طمعهای مختلفی داره و ترجیحا دو نوعشو بگیر که گربه از خوردنش خسته نشه میتونی غذای خونگی و کنسرو هم بدی
    به نظرم هر گربه ای رو که میارید خونه اول یه بار با شامپوی کتوکونازول بشوید ( همون کاریکه خودم میکنم ) برای شستن گربه نیازی نیست که حتما ماهی دوبار گربه رو بشویید گربه حیون تمیزیه تا کثیف و بدرنگ و بدبو نشده نشوریدش میتونید با شامپوهای مخصوص گربه بشویید
    این باکسهای دستشویشون کمی بو رو تخفیف میده اما کاملا از بین نمیبره
    آره خودت میتونی ناخونا ش رو کوتاه کنی مخصوصا که اگه گربه رنگش روشن باشه این کار آسونتره
    در مورد آموزشهاش باید به قسمت آموزشی مراجعه کنی چون با یه خط دو خط توضیح دادنش سخته
    موفق باشی

پیتی آواتار ها
    علایق
    تخصص
    دانشجو شغل آزاد
    حیوان خانگی
    گربه ماهی
    شماره عضویت
    1090
    میانگین پست در روز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط arezoo505 نمایش پست ها
    من فکر میکنم همین فاصله دفعی که داره نشونه خوبیه و اینکه من احساس میکنم خیلی هم مشکلش جدی نیست.
    دادن ماست هم مشکلی نداره یکی از راههای جلوگیری از اسهال و تامین کلسیم هم ماست هست ولی لطفا کمی صبر کنید اینکه شما هی غذهای مختلف امتحان میکنید اصلا خوب نیست لطفا کم کم این تغییر را تو رژیم غذایش ایجاد کنید چون یکی از دلایل اسهال میتونه همین تغییرهای ناگهانی تو وعهده های غذایی باشه چون برای گربه های بالغ هم توصیه نمیشه تغییر ناگهاین باشه چه برسه به بچه گربه ها شما هر غذای جدیدی هم یمخواهید امتحان کنید کم کم باشه. اگر دیدید اسهال داره همون ماست خیلی خوبه و یه نکته دیگه اگر اسهال داره ( دفعات زیاد و خیلی روان باشه شکمش) تو غذای سینه مرغش چیزی اضافه نکنید همون سینه کافیه.
    راستی اب هم همیشه در دسترس باشه تا هر زمان خواست اب بخوره.
    طی تایید گفته های آرزو جان باید بگم که این گربه بیچاره معلوم نبوده چی میخورده و الان با این رژیم غذایی که براش پیش اومده ممکنه معدش باهاش آشنا نباشه و اسهال گرفته باشه
    همه گربه ها به شیر گاو حساسیت ندارند بعضیاشون ممکنه اینجوری باشن که به شیر گاو حساسیت داشته باشن من بارها به توله هام شیر گاو دادم اما فقط دوسه تاشون بودند که حساسیت نشون میدادند و اسهال میشدند اونم اسهالشون بوی شیر ترشیده میده ولی بقیه با شیر مشکلی نداشتند حتی یه گربه بالغ هم داشتم که هر وقت شیر میخورد اسهال میگرفت(ممکنه این گربه شما هم از اون گربه هایی باشه که به شیر حساسیت نشون میده)
    اگه میخواید سیبزمینی و مرغ و هویج بدید درصد هویج بخصوص سیبزمینی کم باشه چون سیبزمینی زیاد بخصوص برای گربه های که عادت بهش ندارند میتونه مسمومیت زا باشه .. اگه اسهالش طول کشید حتما باید با یه دکتر مشورت کنید چون ممکنه اسهالش میکروبی باشه و حتما نیازمند درمان دارویی و...

کاربر بسیار فعال azin آواتار ها
    شماره عضویت
    341
    میانگین پست در روز
    0.35

1-کسی خاک کریستالی رو امتحان کرده؟ چطوره؟ فروشنده میگه نیاز به تعویض نداره و شسته میشه؟ درسته؟ گربه باش کنار می آد؟ ممکنه خوشش نیاد؟

fبله من برای گربم دارم خاک کریستالی استفاده میکنم تا یک ماه هیچ نیازی به تعویض نداره فقط شماره 2 شون رو برمیدارید من خودم اگر یک جاییش هم خیلی جیش کرده باشه برمیدارم فقط واسه احتیاط ولی الزامی نیست که این کارو بکنید به منم گفتن که شسته میشه ولی من هیچ وقت بهش فکر هم نکردم چون اگر قابل شستشو بود باید روی پاکتش نوشته میشد که اگر روش رو بخونی هیچی از از این موضوع صحبت نکرده.گربه من که باهاش کنار اومده البته من وقتی گربم خیلی کوچولو بود براش کریستالی گرفتم و دیگه گیرم نیومد تا حالا که دقیقا 1 سال گذشته اولش براش خیلی عجیب بود ولی رفت داخلش فقط چون پاهاش توش لیز میخورد میترسید و میومد بیرون و خب کارشم نمیکرد تا اینکه حجم خاک رو کم کردم و حالا دیگه مشکلی نداره ولی برای اینکه خیالت راحت باشه که گربت باش مشکلی نداره میتونی مقداریش رو با خاک معمولی قاطی کنی و کم کم حجم کریستالی به خاک معمولی رو ازایش بدی تا گربت بهش عادت کنه ابته اگر گربتون مثل نانی من خیلی کوچولو باشه نیازی به این کار هم نیست و خیلی راحت باهاش کنار میاد

2-اینکه خاک معمولی 5 کیلویی 1 ماه میمونه؟ من فک کردم هفته ای یه بار باید عوض شه؟ فک کنم یه برندی خریدم که اصلا خوب نیست.... karavet ...کسی استفاده کرده؟ اگه خوب نیس برم عوضش کنم؟

شک نکن که یک ماه میمونه تا خاکش کثیف نشده عوضش نکن

3- غذای خشک چی؟ مدل های مختلف داره؟ گربه از همش خوشش می آد؟ یا باید تست کنم؟

غذلی خشک مدلهای مختلفی داره که حتما قبلش تست کن که گربت دوست داره یا نه چون یکی مثل گربه من غیر از رویال هیچی نمیخوره سعی کن از روز اول عادتش ندی به یک مارک خاص غذا که اگر یک روز اون مارک توی بازار نبود گربه گرسنگی نکشه چون گربه من یک بار تا 5 روز لب به غذا نزد چون رویال پیدا نمیشد

4-شامپو ضد انگل و ویتامینه و... کدوم بهتره ؟ ماهی دو بار حموم خوبه؟

ماهی دو بار خیلی زیاده چون پوست گربه خشک میشه تا کثیف نشده حمومش نده

5-باکس های ادرار لازمه برای اتاق؟ یا میشه از ظرف معمولی سر باز استفاده کرد به خاطر بو؟اگر یک گربه بیشتر نداری نیازی به در بسته نداری چون هیچ بویی تولید نمیکنه من اتز خاک پورا استفاده میکنم با در باز هیچ وقت هم بو نمیده

6- خودم میتونم ناخناشو بگیرم؟ سوهان بزنم که جایی رو خراب نکنه؟ میتونی ناخنش رو بگیری ولی در هر حال اون کار خودش رو میکنه

7-آموزش های گربه که تشویقی می خواد چی میتونه باشه؟ توی بازار تشویقی مخصوص گربه هست

راستش هنوز گربه ندارم ولی دارم وسایلشو آمده میکنم
    [/QUOTE]

امیدوارم در کنار هم روزگار خوشی رو بگذرونید
    ویرایش توسط azin : 1st October 2012 در ساعت 12:38 PM

حتی یک روز هم نبوده که به خاطر بودنت
    خدا رو شکر نکنم

نام و نام خانوادگی
    پیشی
    علایق
    pet
    شماره عضویت
    3623
    میانگین پست در روز
    0.06
    مرسی پیتی ولی مگه شامپو
    شامپوی کتوکونازول مال حیوونه؟ یعنی ایرادی نداره بشورم؟

نام و نام خانوادگی
    پیشی
    علایق
    pet
    شماره عضویت
    3623
    میانگین پست در روز
    0.06
    ازین جون مرسی

پس خاک کریستالی چه مزیتی نسبت به بقیه داره؟ بو رو بیشتر میگیره یا خوشگلتره یا چی؟!

یه سواله دیگه فرش اتاق من (عکسشو گذاشتم)چرم تیکه تیکست.
    ممکنه فرش رو با خاک اشتباه بگیره؟ و یا مثل سگ دوست داشته باشه چرماشو بکنه؟!
    ویرایش توسط forooz : 2nd October 2012 در ساعت 02:53 AM

پیتی آواتار ها
    علایق
    تخصص
    دانشجو شغل آزاد
    حیوان خانگی
    گربه ماهی
    شماره عضویت
    1090
    میانگین پست در روز
    0
    شامپوی کتوکونازول رو به گربه های که مشکوک به قارچ هستند میزنن و من هر گربه ای که میارم خونه اول با این شامپو میشورم
    خاک کریستالی امتیازش اینه که هم بو رو بهتر میگیره و هم اینکه دیگه نیازی نیست که هر بار که گربه دستشویی میکنه مثل خاکهای معمولی مجبور باشی اون قسمت خاک رو که از ادرار گلوله شده رو برداری و دور بندازی. مزیتش اینه که وقتی گربه توی این خاک ژلاتینی ادرار میکنه این ادرار جذب اون گلوله ها ی ریز میشه و نیازی به برداشتنیشون نیست
    گربه با سگ خیلی تفاوت داره سگ رو باید تربیت کرد اونم باید تربیتش صحیح باشه وگرنه مثل بچه آدم میتونه یه بچه بیتربیت آزار دهنده باشه اما گربه ها نیاز چندانی به تربیت ندارن بخصوص دستشویی کردنشون که تا خاک هست جای دیگه ای دستشویی نمیکنند گربه ممکنه با هر چیزی بازی کنه مثلا با فرش توی اتاق تو پس اگه میخوای گربه بخری باید فکر همه جاش رو بکنی

کاربر بسیار فعال azin آواتار ها
    شماره عضویت
    341
    میانگین پست در روز
    0.35
    بزرگترین مزیتش اینه که گرد و خاک نداره (خیلی کم داره)و نیاز به جمع کردن گلوله های ادرار نداره وخب صد البته که شیکتر هم هست

تقریبا مطمینم که فرش رو با خاک اشتباه نمیگیره .

البته اگر گربه ای که میاری خیلی کوچولو باشه روزهای اول خیلی حواست بهش باشه که جایی رو با جایی اشتباه نگیره
    چون اوایل یک بار نانی من تخت خواب رو با ظرف خاکش اشتباه گرفت

و در مورد کندن چرمها ممکنه دوست داشته باشه باهاشون بازی کنه و خب احتمالا توی این بازی ها یک چندتاییش هم کنده بشه

ولی بازم به شخصیت اون گربه برمیگرده شاید هم توجه ای بهش نکنه البته احتمالش کمه

حتی یک روز هم نبوده که به خاطر بودنت
    خدا رو شکر نکنم

صفحه 28 از 313 نخستنخست ... 1826272829303878128 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)