فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,615
لایک لایک:  2,103
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 254 از 313 نخستنخست ... 154204244252253254255256264304 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,531 به 2,540 از 3126

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatosh505 نمایش پست ها
    سلام
    لطفا راهنماییم کنید
    نانی من دو سه روزه که باز هم اسهال شده، نمی دونم چرا اینطور میشه، این موضوع در پنج ماه سه بار اتفاق افتاده اما این بار شدیدتره، بردمش دکتر گفت که حرکات روده اش زیاده و جذب در روده اش کمه،.... کلی آمپول و قرص و اینها بهش داد و گفته که باز هم باید ببرم برای ویزیت!...
    به نظرتون سوسیس پخته (آب پز) بهش دادم اینطوری شده؟ آخه می دونید هیچ جور گوشتی نداشتیم و من سوسیس رو با سیب زمینی و هویج و جو پختم و بهش دادم، البته خب چند روز بعد از خوردن اون غذا بهش واکسن زدیم ولی دکترش گفت این مشکل ربطی به واکسن زدنش هم نداره چون اسهالش دو روز بعد از واکسن اتفاق افتاده... پنجشنبه واکسن زدیم و پیشی از شنبه شب یواش یواش اسهال شده و خب طبیعتا از روی اون غذای سوسیسی هم مدت زیادی گذشته و فکر نمی کنم از اون باشه...
    نگرانم که نکنه مشکل جدی داره... الان یه غذای آماده دکترش داده گفته فقط از این و همینطور هم ماست بهش بدم
    سلام. مربوط به سوسيس نميشه و ديگه بهش نديد انگل داره.
    اينطور كه ميگيد يعني ناني گاه گاه اسهال داره و شدتش هم متغيره يعني اپيزوديكه . خب احتياج به بررسي دقيقتر داره .

علل اسهال درگربه ها زياده و البته شايع
    ١-حساسيت غذايي

٢- عفونتهاي مزمن

٣-انگل

٤-استرس

٥-مشكل در جذب و دفع (عدم تحمل مواد غذايي)

٦-كوليت روده

٧-IBS (سندروم روده تحريك پذير كه همه عوامل بالا رو شامل ميشه به علاوه نزديك شدن به سن بلوغ)

٨-التهاب روده

٩-گاستريت معده كه گاهي منجر به اسهال ميشه

بهترين و سريعتر راه ازمايشه. يه سري ازمايشات اينجا انجام نميشه متاسفانه. واطلاع ندارم تبريز تا چه حد در اين زمينه پيشرفتشت.

١- كشت مدفوع براي تشخيص انگل و عفونت

٢- ازمايش براي تشخيص صحيح عملكرد كبدو كليه

٣-ازمايش تشخيص ديابت

٤-تست fiv /felv

٥- ازمايش انزيم تريپسين براي تشخيص التهابات لوز المعده ( پانكراتيت)

٦- ازمايش براي تشخيص مشكلات هيپوتيروئيدي ( كم كاري تيروئيد)

٧-شمارش گلوبولها

ماست حتما پروبيوتيك باشه ، غذاهاي چرب و نپخته بهش نديد. از غذاهايي كه حاوي فيبرهاي محلول در اب هستن بخوره مثل بلغور پخته و له شده جو دوسر و لوبيا. و سيب درختي

غذاهاي نشاسته دار مثل ماكاروني و سيب زميني كمتر بهش بديد
    ویرایش توسط animal lover : 13th April 2016 در ساعت 02:33 AM

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطمه ش
    حیوان خانگی
    گربه پرشین
    شماره عضویت
    14007
    میانگین پست در روز
    0.25
    از دکترش می پرسم ببینم چه آزمایشاتی اینجا انجام میدن، تا جایی که من اطلاع دارم سه تا کلینیک دامپزشکی در تبریز هست و من چون نانی رو از این کلینیک آوردم همیشه میبرمش همون جا... اما امیدوارم به یه تشخیص درست از بیماریش برسیم، خیلی نگرانش هستم... به نظرتون باید از دکترش چیز خاصی بخوام یا بپرسم؟ مثلا آزمایش خاص یا چیزی مثل این؟... من که نمی دونم آمپول هایی که زده چی بوده اما یه نصف قرص مترونیدازول بهش داد

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    از دکترش می پرسم ببینم چه آزمایشاتی اینجا انجام میدن، تا جایی که من اطلاع دارم سه تا کلینیک دامپزشکی در تبریز هست و من چون نانی رو از این کلینیک آوردم همیشه میبرمش همون جا... اما امیدوارم به یه تشخیص درست از بیماریش برسیم، خیلی نگرانش هستم... به نظرتون باید از دکترش چیز خاصی بخوام یا بپرسم؟ مثلا آزمایش خاص یا چیزی مثل این؟... من که نمی دونم آمپول هایی که زده چی بوده اما یه نصف قرص مترونیدازول بهش داد
    سلام ، همين ازمايشاتي كه توضيح دادم از دكتر بخواين خودشون ميدونن چيكار كنن. فقط بهتره ازمايش مدفوع به منظور تشخيص انگلهاي ژيارديا و كوكسيديوز در سه نوبت انجام بشه .

خيلي از دكترها خوششون نمياد بيمار براشون خط تعيين كنه يا ازشون زياد سوال كنه و شايد عكس العمل خوبي نشون ندن.

مترونيدازول انتي بيوتيك خوبي براي درمان عفونتهاي باكتريايي و التهابات روده هست . كوتريماكسازول هم براي اسهال مزمن تجويز ميشه . انشالله بيماريش زودتر برطرف بشه
    ویرایش توسط animal lover : 13th April 2016 در ساعت 02:40 AM

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    یاسمین ملایی
    شماره عضویت
    14306
    میانگین پست در روز
    0.00
    با سلام . من هر چه در سایت شما گشتم نتونستم بفهمم که کجا باید سوالاتم رو مطرح کنم که آمدم اینجا :
    من حدود 7 ماه است که به گربه های خیابانی دم محل کار و منزلم غذا میدم ولی خرجشان بالاست . ضمنا دلم نمیاد قطع کنم یا کم کنم . همشون بهم وابسته هستند و این حس وابستگیشون که دنبالم هستند و یا منتظرم هستن رو دوست دارم . کلا باهاشون حال میکنم . هر روز 2 وعده بهشون جگر مرغ میدم . گاهی میگذارم تو مایکروفر گرم شه و کمی بپزه . تا اینکه شنیدم جیگر عمرشونو کم میکنه و براشون ضرر داره . مرغ گرفتم با ماکارونی بدون نمک و روغن و رب آب پز کردم ، تعداد کمیشون میخورن . گاه هم بهشون غذای خشک گربه میدم . چی کار کنم که بجای ثواب کباب نشه . چی بهشون بدم که براشون ضرر نداشته باشه و سیر شن ؟ آیا میشه تو خونه واسشون غذای ارزونتر درست کنم ؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasamin mollaei نمایش پست ها
    با سلام . من هر چه در سایت شما گشتم نتونستم بفهمم که کجا باید سوالاتم رو مطرح کنم که آمدم اینجا :
    من حدود 7 ماه است که به گربه های خیابانی دم محل کار و منزلم غذا میدم ولی خرجشان بالاست . ضمنا دلم نمیاد قطع کنم یا کم کنم . همشون بهم وابسته هستند و این حس وابستگیشون که دنبالم هستند و یا منتظرم هستن رو دوست دارم . کلا باهاشون حال میکنم . هر روز 2 وعده بهشون جگر مرغ میدم . گاهی میگذارم تو مایکروفر گرم شه و کمی بپزه . تا اینکه شنیدم جیگر عمرشونو کم میکنه و براشون ضرر داره . مرغ گرفتم با ماکارونی بدون نمک و روغن و رب آب پز کردم ، تعداد کمیشون میخورن . گاه هم بهشون غذای خشک گربه میدم . چی کار کنم که بجای ثواب کباب نشه . چی بهشون بدم که براشون ضرر نداشته باشه و سیر شن ؟ آیا میشه تو خونه واسشون غذای ارزونتر درست کنم ؟
    سلام اتفاقا تاپیک رو درست انتخاب کردید.
    جگر مرغ که نباید مرتب بدید.ماهی یکبار یا دوهفته یکبار کاملا پخته .
    ماکارونیم همه گربه ها دوستدارن ولی چون شما ازاول با جگر و غذای خشک عادتشون دادید ماکارونی براشون جذابیت نداره .
    اگه بودجتون میرسه و میتونید همون مرغو گاهی جگر بهشون بدید که چی بهتر ازین.
    اگر نه که اسکلت مرغ بپزید فقط با کمی نمک و روغن ،قسمتهای بی خطر مثل سربال و جناغ سینه (تکه شده) میتونید بهشون بدید ولی بقیه قسمتها رو چرخ کرده بخورن.
    از اب مرغ هم توی بطری بریزید براشون ببرید و یا با نان مخلوط کنید خیلی دوسدارن و کنار بقیه غذا سیرشون میکنه مقوی هم هست
    سنگدان مرغ هم مقویه و هم لذیذ براشون. که با سیب زمینی بپزید و چرخکرده ببرید

برنج.ماکارونی.سیب زمینی .مرغ.ماهی یا تن ( دوهفته یکبار)،حبوبات ،عدس،ذرت،لوبیا رو بپزید له کنید با سیب و اب مرغ میکس کنید میخورن.کلا چیزایی که میشه داد ایناست .

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    Azi & Aqaye PePe Khan
    شماره عضویت
    14010
    میانگین پست در روز
    0.05
    وای آخه ی چه گربه نازی، بهش نمیاد اینقدر لوس باشه، خیلی هم شبیه نانی کوچولوی منه، البته نانی من رنگش روشن تره...
    الهی....
    ممنون که عکسش رو گذاشتی
    خواهش میکنم
    واقعا خیلی لوس تر از چیزی که گفتم هم شده گوویا..! خیلی اذیت میکنه با صدا کردناش!!! درصددم هرچه زودتر پیشی یکی از دوستامو بیارم پیشش ی مدت. ببینم چی میشه همبازی میشن یا نه!!

کاربر میهن پت ☆kitţen♡løver☆ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    نیما ثمری فر`
    علایق
    شعر،نویسندگی،حیوانات،گربه ها،رویابافی،بحث
    تخصص
    شاعر ام،نویسندگی،بحث،جامعه شناسی،
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13029
    میانگین پست در روز
    0.20
    سلام ،کمک کنید یک چالشه جدید! لوسی جدیدا تو خونه ادرار میکنه خیلی میو میکنه و لکه از رو پرده و دیوارا باقی میمونه دیگه انگار ادرارشو نمیتونه کنترل کنه
    و این مایه ی طوفاته جدید توی خونه شده کمکم کنید
    آری شاید در همین نزدیکی چند طفل کوچک دارد
    شاید گرسنه در سرماست،شاید درد میکشد
    نا توان است،کاری از دستش بر نمی آید
    شاید میخواهد گریه کند،برای زندگی در مبارزه است
    حال،چون ناتوان است،برایش توانی باشیم نه یک مبارزه جدید
    آری مهربانی زیباست
    KINDNESS is BEUTIFULL

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط ☆kitţen♡løver☆ نمایش پست ها
    سلام ،کمک کنید یک چالشه جدید! لوسی جدیدا تو خونه ادرار میکنه خیلی میو میکنه و لکه از رو پرده و دیوارا باقی میمونه دیگه انگار ادرارشو نمیتونه کنترل کنه
    و این مایه ی طوفاته جدید توی خونه شده کمکم کنید
    سلام نه عزیزم مشکل، عدم کنترل ادرار نیست. نشانه گذاری دوران بلوغه که خیلی از ماده ها هم مثل نرها اینکارو انجام میدن. خصوصا وقتی دسترسی به جفت و محیط بیرون نداشته باشن. اون قسمتهای لکه دار رو ضدعفونی کن که بو مانع از تکرارش بشه. اگه به دیوار یا جاهای صاف هم اینکارو میکنه فویل بزن چون از صدای ادرار روی فویل بیزارن. گذاشتن پوست پرتقال یا اسپری الکل هم کمک میکنه. چاره ای جز عقیم کردنش نداری.
    مشکل دیگه ای که نداره؟غذا و اشتهاش خوبه؟ غیر از این مورد توی بسترش دستشویی میره دیگه؟
    ویرایش توسط animal lover : 14th April 2016 در ساعت 12:45 AM

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12893
    میانگین پست در روز
    0.16
    سلام
    خسته نباشید
    وقتتون بخیر
    میخواستم بپرسم قطره ای که برای جرب تجویز میشه اگه فقط یک بار سه قطره استفاده بشه کافیه؟
    و اگه برای اونهایی که باردارن یا بچه شیر میدن استفاده بشه ضرر داره؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط mah1 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    وقتتون بخیر
    میخواستم بپرسم قطره ای که برای جرب تجویز میشه اگه فقط یک بار سه قطره استفاده بشه کافیه؟
    و اگه برای اونهایی که باردارن یا بچه شیر میدن استفاده بشه ضرر داره؟
    سلام خیلی ممنون.
    چه قطره ای؟ ایورمکتین؟

صفحه 254 از 313 نخستنخست ... 154204244252253254255256264304 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)