فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3,607
لایک لایک:  2,100
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 248 از 312 نخستنخست ... 148198238246247248249250258298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,471 به 2,480 از 3116

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطمه ش
    حیوان خانگی
    گربه پرشین
    شماره عضویت
    14007
    میانگین پست در روز
    0.25
    گربه من داره وارد پنج ماهگی میشه . قبلا هر دو ساعت یک بار در حجم کم، بهش غذا می دادم اما الان احساس می کنم باید فاصله زمانی بین غذاهاش و حجمش رو زیادتر کنم (اینطور شنیدم) اما نمی دونم چطور، هرو وقت یه خورده بیشتر می خوره مدفوعش نرم و زیاد میشه و اینطوری نیست که وقتی سیر میشه غذا نخوره، منم نمی دونم چقدر باید غذا بخوره، توی یه سایتی نوشته بود وزن غذاش در روز 120 گرم، اما خب من امکان وزن کردنش رو ندارم! (وزنه ندارم) تا الان که هر دو ساعت یک بار یک قاشق مرباخوری بهش غذای تر خونگی میدم و یک وعده در روز هم غذای خشک و از وقتی که آب می خوره همیشه آب در اختیارش می گذارم و یک وعده به جای آب بهش شیر میدم.
    به نظرتون چقدر و چطور باید بهش غذا بدم؟

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatosh505 نمایش پست ها
    گربه من داره وارد پنج ماهگی میشه . قبلا هر دو ساعت یک بار در حجم کم، بهش غذا می دادم اما الان احساس می کنم باید فاصله زمانی بین غذاهاش و حجمش رو زیادتر کنم (اینطور شنیدم) اما نمی دونم چطور، هرو وقت یه خورده بیشتر می خوره مدفوعش نرم و زیاد میشه و اینطوری نیست که وقتی سیر میشه غذا نخوره، منم نمی دونم چقدر باید غذا بخوره، توی یه سایتی نوشته بود وزن غذاش در روز 120 گرم، اما خب من امکان وزن کردنش رو ندارم! (وزنه ندارم) تا الان که هر دو ساعت یک بار یک قاشق مرباخوری بهش غذای تر خونگی میدم و یک وعده در روز هم غذای خشک و از وقتی که آب می خوره همیشه آب در اختیارش می گذارم و یک وعده به جای آب بهش شیر میدم.
    به نظرتون چقدر و چطور باید بهش غذا بدم؟
    سلام. الان باید 5 وعده به فاصله هر 3 ساعت غذا بخوره که حجمش در روز 275 گرم باشه. محاسبه وزن به این دلیله که حساب کتاب رژیم غذاییش فراموش نشه. چون گربه ها وقتی هم که سیر باشن باز هم به خوردن علاقه دارن . اگه بخوایم بیشتر از مقدار تعیین شده بر اساس سنش غذا بدیم چاقی ، بیماری و مشکلاتی براش ایجاد میشه. به همین دلیل مقدار غذای روزانه تعیین شده.
    شما هر3ساعت یک قاشق غذاخوری غذای تر بهش بدید چه خونگی باشه یا کنسروی .
    روزی یکبارم به همون مقدار غذای خشک که میتونید هر دو روز یا هفته ای 2_3 بار غذای خشک بدید(یک قاشق غذاخوری) و جیرشو با غذاهای دیگه پر کنید که از نظر غذایی کامل باشند. توی همین تاپیک صفحات قبلی درمورد غذای مناسب گربه توضیح داده شده.
    از تخم مرغ (هفته ای دوبار) و سنگدان پخته چرخشده به همراه سیبزمینی واب مرغ هم میتونید در کنار غذای تر اصلیش استفاده کنید.
    ماست پنیر بدون نمک و شیر. از هر کدوم روزانه لازمه بخوره. مثلا صبح شیر. عصر ماست و شب پنیر کم چرب بدون نمک. یا میتونید هر روز یکی ازینها رو استفاده کنید.
    هیچموقع غذا یا مایعاتو جایگزین هم نکنید. هر محصولی مواد مغذی مخصوص خودشو داره که بدن بهش نیاز داره. درمورد مایعات هم به همین صورت.اب به جای خود و شیر به جای خود.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطمه ش
    حیوان خانگی
    گربه پرشین
    شماره عضویت
    14007
    میانگین پست در روز
    0.25
    ممنون... واقعا خیلی دقیق توضیح دادید . متشکرم . یادداشت کردم تا یادم نره...

اما یه چیز روانشناختی بگم و اون این که من هم گربه ام رو دوست دارم و هم گاهی از دستش کلافه میشم چون واقعا وقت و برنامه و انرژی و هزینه زیادی می طلبه و من کلافه میشم و حتی به فکر فروشش می افتم... نمی دونم شاید هم خودم افسرده ام واسه همین
    شاید الان بگید آخه این سواله یا چیه؟ خودم هم نمی دونم فقط این رو می دونم که گاهی کم میارم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ساشا مرادپور
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    گربه پرشین کلاسیک
    شماره عضویت
    14015
    میانگین پست در روز
    0.14
    ممنون... واقعا خیلی دقیق توضیح دادید . متشکرم . یادداشت کردم تا یادم نره...

اما یه چیز روانشناختی بگم و اون این که من هم گربه ام رو دوست دارم و هم گاهی از دستش کلافه میشم چون واقعا وقت و برنامه و انرژی و هزینه زیادی می طلبه و من کلافه میشم و حتی به فکر فروشش می افتم... نمی دونم شاید هم خودم افسرده ام واسه همین
    شاید الان بگید آخه این سواله یا چیه؟ خودم هم نمی دونم فقط این رو می دونم که گاهی کم میارم
    سلام
    گربه ها مثل بچه ها هستن گاهی غرغرو میشن گاهی مهربون. اگه میخواستی فکر هزینه باشی قبل خرید گربه باید همه چیو در نظر میگرفتی. گربه شما هنوز کوچیکه و همه رفتاراش شکل نگرفته. تا اونجا که میتونین با ملایمت باهاش رفتار کنید. گربه ها باهوشن میفهمن شما چی ازشون میخواید.
    البته اونجوری هم که شما میگید انقدر پر خرج نیستن.
    ببخشید دخالت کردم.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ساشا مرادپور
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    گربه پرشین کلاسیک
    شماره عضویت
    14015
    میانگین پست در روز
    0.14
    سلام .... خسته نباشید
    تامی شامپو کتوکنازولشو هر 4 شب پشت هم براش زدم. این هفته هم باید 4 شب تکرارش کنم ولی دو شب مونده تا تکرارش چون پماد براش میزنم خیلی خیلی چرب شده و مدام خودشو لیس میزنه. اشکال نداره امروز با شامپو بچه حمومش بدم ؟ بدای قارچاش بد نیست؟

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط sasha.tomi نمایش پست ها
    سلام .... خسته نباشید
    تامی شامپو کتوکنازولشو هر 4 شب پشت هم براش زدم. این هفته هم باید 4 شب تکرارش کنم ولی دو شب مونده تا تکرارش چون پماد براش میزنم خیلی خیلی چرب شده و مدام خودشو لیس میزنه. اشکال نداره امروز با شامپو بچه حمومش بدم ؟ بدای قارچاش بد نیست؟
    سلام . یه کمش اشکالی نداره مرتب استفاده نکنید . قارچ توی محیط قلیایی بیشتر رشد میکنه. تامی هم که قارچ داره و شامپو بچه درصدقلیایی بودنش پایینتر از شامپوهای دیگست.با اینجال سعی کنید تا خوب شدن کاملش همین یکبار استفاده بشه. بعد از اون هم ازشامپوی مخصوص خودشون.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطمه ش
    حیوان خانگی
    گربه پرشین
    شماره عضویت
    14007
    میانگین پست در روز
    0.25
    خوب من نانی رو خیلی دوست دارم اما نمیشه گفت نگهداریش مثل آب خوردنه!!

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ساشا مرادپور
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    گربه پرشین کلاسیک
    شماره عضویت
    14015
    میانگین پست در روز
    0.14
    خوب من نانی رو خیلی دوست دارم اما نمیشه گفت نگهداریش مثل آب خوردنه!!
    شما بچه داشته باشین که سخت تره.... باید باهاش کنار بیای وگرنه اذیت میشی

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطمه ش
    حیوان خانگی
    گربه پرشین
    شماره عضویت
    14007
    میانگین پست در روز
    0.25
    آره باهاش کنار میام، خیلی به من وابسته شده شاید هم مامان اینطوری تلقین میکنه، وقتی کنارشم سر و صدا نمیکنه و یه جوری باهام حرف میزنه و میگه که غذا میخواد یا سیر شده یا نشده یا بازی می خواد...

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ساشا مرادپور
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    گربه پرشین کلاسیک
    شماره عضویت
    14015
    میانگین پست در روز
    0.14
    آره باهاش کنار میام، خیلی به من وابسته شده شاید هم مامان اینطوری تلقین میکنه، وقتی کنارشم سر و صدا نمیکنه و یه جوری باهام حرف میزنه و میگه که غذا میخواد یا سیر شده یا نشده یا بازی می خواد...
    گربه ها باهوشن. شما حتما گربه دوست داشتی که خریدی . پس حالا که اون حیون به شما انقدر وابسته شده هواشو داشته باشید. سعی کنید روحیتونو بهتر کنید تا بتونید در کنارش زندگی آرومی داشته باشید. من گربم قارچ داره اگه شما جای من بودی چیکار میکردی؟ باید حواسم به تایم حموم کردن و پماد زدنش باشه. بعضی وقتا دوست دارم بشینم گریه کنم که بعضی جاهاش قارچ زده و موهاش ریخته.
    اما انقدر که در کنارش احساس آرامش میکنم حاضرم همه سختیارو به جون بخرم. ایشالا که موفق باشید و گربتون سالم
    ببخشی اگه دخالت کردم.

صفحه 248 از 312 نخستنخست ... 148198238246247248249250258298 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)