فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3,607
لایک لایک:  2,100
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 239 از 312 نخستنخست ... 139189229237238239240241249289 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,381 به 2,390 از 3116

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ساشا مرادپور
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    گربه پرشین کلاسیک
    شماره عضویت
    14015
    میانگین پست در روز
    0.14
    سلام. خسته نباشید . من دو روز پیش یه پرشین کلاسیک یک سال و نیمه خریدم که متاسفانه قارچ گرفته چهار نقطه بدنش خیلی کم قارچ داره. رفتم کلینیک براش دو تا پماد تریامسینون ان ان و کلوتریمازول و یه شامپو لیندان نوشته.من پمادا رو سر ساعت براش رو پوست میمالم. میخواستم ببینیم همین مقدار دارو کافیه ؟ خیلی میترسم چون توی سوال بعضی ها گفته شده که قارچ به همه جای بدنشون سرایت کرده. در ضمن صاحب بی فکر قبلی این گربه اصلا واکسناشو نطده و دکتر گفت الان سیستم امنیتی بدنش جوابگوی واکسناش نیست. بخاطر اینکه واکسناشو نزده میترسم که قارچ به جاهای دیگشم سرایت کنه همه موهاش بریزه....ببخشید طولانی شد

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط sasha.tomi نمایش پست ها
    سلام. خسته نباشید . من دو روز پیش یه پرشین کلاسیک یک سال و نیمه خریدم که متاسفانه قارچ گرفته چهار نقطه بدنش خیلی کم قارچ داره. رفتم کلینیک براش دو تا پماد تریامسینون ان ان و کلوتریمازول و یه شامپو لیندان نوشته.من پمادا رو سر ساعت براش رو پوست میمالم. میخواستم ببینیم همین مقدار دارو کافیه ؟ خیلی میترسم چون توی سوال بعضی ها گفته شده که قارچ به همه جای بدنشون سرایت کرده. در ضمن صاحب بی فکر قبلی این گربه اصلا واکسناشو نطده و دکتر گفت الان سیستم امنیتی بدنش جوابگوی واکسناش نیست. بخاطر اینکه واکسناشو نزده میترسم که قارچ به جاهای دیگشم سرایت کنه همه موهاش بریزه....ببخشید طولانی شد
    سلام ، خيلي ممنون

بله داروهاي مناسبيه. البته داروي مخصوص قارچ متنوعه كه بسته بشدت درگيري پوست تجويز ميشه . چون مورد اين بچه مختصر بوده همين مقدار كفايت ميكنه انشاءالله. نگران نباشيد به موقع اقدام كرديد.

بله همونطور كه دكترش گفتن ، الان شرايط بدنيش طوري نيست كه زدن واكسن جايز باشه . صبر كنيد تا بهبودي كامل. نگران نباشيد ، چون داره پروسه درماني رو طي ميكنه ، پيشرفت انچناني نداره

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطمه ش
    حیوان خانگی
    گربه پرشین
    شماره عضویت
    14007
    میانگین پست در روز
    0.25
    سلام
    خسته نباشید
    گربه کوچولوی من سه ماهه است و روی گوشش یه نقطه سیاه هست که البته دکترش که واکسن می زد نگاه کرد و چیزی نگفت، مسئله ای که الان پیش اومده اینه که من دفعه قبلی که گربه رو حموم کردم بهم چنگ زد و بعد از اون روز روی دست و پام زخم های قارچی (گرد و پهن و قرمز ) درست شده، یعنی گربه ام قارچ داره؟ الان یعنی از گربه به من سرایت کرده؟ چیکار کنم؟ رفتم پماد کلوتریمازول گرفتم از داروخانه و زدم روی جای زخم ها و یه کمی بهتر شد... الان برای کوچولوم و خودم چیکار باید بکنم؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatosh505 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    گربه کوچولوی من سه ماهه است و روی گوشش یه نقطه سیاه هست که البته دکترش که واکسن می زد نگاه کرد و چیزی نگفت، مسئله ای که الان پیش اومده اینه که من دفعه قبلی که گربه رو حموم کردم بهم چنگ زد و بعد از اون روز روی دست و پام زخم های قارچی (گرد و پهن و قرمز ) درست شده، یعنی گربه ام قارچ داره؟ الان یعنی از گربه به من سرایت کرده؟ چیکار کنم؟ رفتم پماد کلوتریمازول گرفتم از داروخانه و زدم روی جای زخم ها و یه کمی بهتر شد... الان برای کوچولوم و خودم چیکار باید بکنم؟
    سلام. احتمال داره مبتلا به قارچ باشه. ترشحات پوستی، خارش، ریزش مو و قرمزی توی اون ناحیه از پوست گربتون نیست؟ موهاش دایره ای شکل نریخته؟ نقاط دیگه بدنش درگیر نشده؟
    لطفا ازش عکس بزارید. خودتون که حتما دکتر مراجعه کنید. بچه رو هم تا بیماری پیشرفت نکرده ببرید دکتر. هرچه پیشرفت کنه روند درمانشم سختتره.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطمه ش
    حیوان خانگی
    گربه پرشین
    شماره عضویت
    14007
    میانگین پست در روز
    0.25
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. احتمال داره مبتلا به قارچ باشه. ترشحات پوستی، خارش، ریزش مو و قرمزی توی اون ناحیه از پوست گربتون نیست؟ موهاش دایره ای شکل نریخته؟ نقاط دیگه بدنش درگیر نشده؟
    لطفا ازش عکس بزارید. خودتون که حتما دکتر مراجعه کنید. بچه رو هم تا بیماری پیشرفت نکرده ببرید دکتر. هرچه پیشرفت کنه روند درمانشم سختتره.
    ترشحات پوستی یعنی چی؟ نه فکر کنم... فقط اشک چشمش بی رنگه و شبیه آبه و آب دهنش هم فکر کنم زیاد باشه، موهاش معمولی می ریزه... نمی گذاره عکس بگیرم که خیلی شیطونه و اصلا یه جا بند نمیشه اما حتما یه عکس ازش می گیرم می فرستم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطمه ش
    حیوان خانگی
    گربه پرشین
    شماره عضویت
    14007
    میانگین پست در روز
    0.25
    نتونستم عکس درست و حسابی بگیرم که اون نقطه کوچیکه دیده بشه آخه خیلی اون خال سیاهه کوچیکه اما توی این عکس اشک چشمش معلومه

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    خیلی ممنون. اشک چشمشو لازم ندارم ولی چون بریدنش حمام ممکنه سرماخورده باشه.
    منظورم از ترشحات پوستی ، تجمع سطحی چرک روی قسمتیه که دانه سیاه داره.
    قارچها انواع مختلف دارن که براساس نوعشون از طریق کشت داروی مخصوص به خودشو تجویز میکنن.
    بهترین کار مراجعه به دامپزشکه.البته داروهای ضدقارچ دیگه ای هم هست که از پیشرفتش جلوگیری میکنه. اگه براتون امکان داره مراجعه به دامپزشک که هیچ اگه نه خدمتتون بگم.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطمه ش
    حیوان خانگی
    گربه پرشین
    شماره عضویت
    14007
    میانگین پست در روز
    0.25
    بله ممنونم سعی میکنم برم پیش دامپزشک.... باز هم خبر میدم بهتون.... متشکرم

کاربر میهن پت ☆kitţen♡løver☆ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    نیما ثمری فر`
    علایق
    شعر،نویسندگی،حیوانات،گربه ها،رویابافی،بحث
    تخصص
    شاعر ام،نویسندگی،بحث،جامعه شناسی،
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13029
    میانگین پست در روز
    0.20
    سلام ببخشید بازم ی سری سوال دارم که شاید تکراری باشه اما مهمه و ب جواب مشخصی نرسیدم،
    چه عواملی میتونه ی گربه رو افسرده کنه؟
    2ی گربه افسرده چه مشخصاتی داره؟
    3برای درمان افسردگی گربه باید چیکار کرد؟
    4چه وقت برای نوازش گربه مناسبه؟
    5چه وقت برای بازی با گربه مناسبه؟
    6تنها موندن گربه تو خونه تا چقدر مشکل زا نیست؟
    7آیا بیرون نبردن گربه از خونه میتونه مشکل در روحیه گربه ایجاد کنه؟
    8تا کی این موضوع ادامه داره که وقتی میخوام لوسی رو نوازش کنم مخصوصا (پهلوش)رور باید با چنگ و گاز کنار بیام؟
    9آیا عقیم کردن لوسی میتونه باعث غمگین شدنش بشه؟
    10وزن لوسی باید چقدر باشه در سن 8ماهگی؟لوسی خیلی نسب به دوستای توی خیابونش لاغره و ستوت فقراتش رو میشه حس کرد،میتوته دلیلش این باشه که غذای خشک میخوره؟
    چرا از گوشت بیشتر از غذای خشکش استقبال میکنه؟(لوسی4ماهه که مطلقا غذای خشک سانابل میخوره)

خیلی ممنون که بی هیچ چشمداشتی کمک میکنید واقعا ممنون افرادی مثل شما در راس تفکر انسان مدار،ی انسان واقعی هستن
    آری شاید در همین نزدیکی چند طفل کوچک دارد
    شاید گرسنه در سرماست،شاید درد میکشد
    نا توان است،کاری از دستش بر نمی آید
    شاید میخواهد گریه کند،برای زندگی در مبارزه است
    حال،چون ناتوان است،برایش توانی باشیم نه یک مبارزه جدید
    آری مهربانی زیباست
    KINDNESS is BEUTIFULL

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ☆kitţen♡løver☆ نمایش پست ها
    سلام ببخشید بازم ی سری سوال دارم که شاید تکراری باشه اما مهمه و ب جواب مشخصی نرسیدم،
    چه عواملی میتونه ی گربه رو افسرده کنه؟
    2ی گربه افسرده چه مشخصاتی داره؟
    3برای درمان افسردگی گربه باید چیکار کرد؟
    4چه وقت برای نوازش گربه مناسبه؟
    5چه وقت برای بازی با گربه مناسبه؟
    6تنها موندن گربه تو خونه تا چقدر مشکل زا نیست؟
    7آیا بیرون نبردن گربه از خونه میتونه مشکل در روحیه گربه ایجاد کنه؟
    8تا کی این موضوع ادامه داره که وقتی میخوام لوسی رو نوازش کنم مخصوصا (پهلوش)رور باید با چنگ و گاز کنار بیام؟
    9آیا عقیم کردن لوسی میتونه باعث غمگین شدنش بشه؟
    10وزن لوسی باید چقدر باشه در سن 8ماهگی؟لوسی خیلی نسب به دوستای توی خیابونش لاغره و ستوت فقراتش رو میشه حس کرد،میتوته دلیلش این باشه که غذای خشک میخوره؟
    چرا از گوشت بیشتر از غذای خشکش استقبال میکنه؟(لوسی4ماهه که مطلقا غذای خشک سانابل میخوره)

خیلی ممنون که بی هیچ چشمداشتی کمک میکنید واقعا ممنون افرادی مثل شما در راس تفکر انسان مدار،ی انسان واقعی هستن
    سلام ، خواهش ميكنم ولي همونطور كه قبلا هم خدمتتون گفتم ، خيلي داريد سخت ميگيريد ، اينطوري هم خودتونو اطرافيانتونو ازار ميديد ، هم لوسيو . اگه دوستش داريد كه حتما همينطوره ، سعي كنيد ، ذهنو أفكارتونو از درگيري با اين به ظاهر مشكلات ، رها كنيد . شما داريد با طبيعت يك موجود زنده مبارزه ميكني، چيزي كه براساس سرشتو غريزشه و نگراني بيش از حد شما دخالت توي طبيعتشه. كاري ازتون ساخته نيست ، جز اينكه اجازه بديد ، زمان همه چيزو حل كنه.

١-٢-٣- رسيدن به دوران بلوغ ، اضطراب اين دوران ، كم توجهي اطرافيان ، جابجايي محل زندگي ، تنبيه ، نداشتن تفريح و سرگرمي ، حضور حيوان ديگه توي خونه كه بهش توجه بيشتري بشه و كمبود بعضي از ويتامينها مثل گروه b ميتونه حيوانو افسرده،عصبي ، پرخاشگر و نا ملايم كنه .

گوشه گير ، كم اشتها ، كسل ، كم حوصله براي بازي ، بي توجهي به وسايل يا غذاهايي كه قبلا براش مهم بودن . البته درصورتي ميشه با اين نشونه ها گفت أفسردست ، كه سلامتي جسميش تأييد شده باشه ، چون بيماريهاي داخلي هم ، اين علايمو دارن.

درمانش ، برطرف كردن علتهاييه كه عرض كردم .

4-5- وقت خاصي نداره نيما جان !!!! هرموقع ديديد خودش ميل داره كه نوازشش كنيد و سرحاله براي بازي كردن ، باهاش بازي كنيد، معمولا بعد از غذا استراحت ميكنن ، قبلشم انرژي بازي ندارن ، يكساعت بعد از غذا اگه حوصله داشت خوبه.

6- گربه ها موجودات مستقلي هستن، با كوچكترين چيزي خودشونو سرگرم ميكننو به تنهايي هم عادت دارن ، مثل سگ نيستن كه وابسته به صاحبش باشه .

7- اينو توي سوال أولت جواب دادم . بالاخره يه موجود آزاده و حق داره ازاديو گشتو گذار توي طبيعتو تجربه كنه ، درست نيست تو خونه أسير باشه

8- تا وقتي كه با شرايط بحراني كه داره كنار بياد ، شايدم كنار نيادو هيچموقع بهت اجازه نده.

9-باعث غمگين شدنش نميشه ، ارومترش ميكنه و حس پرخاشگريو تا حدودي ازش ميگيره.

10- از دوماهگي به بعد ، وزن گرفتن بستگي به نوع تغذيه و شرايط زندگيش داره چون استرس هم باعث عدم جذب مواد غذايي و در نتيجه لاغر شدن حيوان ميشه ، بخصوص براي نرها كه توي دوران بلوغ اصلا به تغذيشون توجه نميكنن و به شدت لاغر ميشن.ولي متوسط وزن توي اين سن ، حدود ٤/٥تا ٦ كيلو

شما مگه چندماه پيش راجع به تغذيه صحيحش سوال نكرديد ، عرض كردم چه غذاهايي مناسبتره . ولي الان ميگيد ٤ماهه غذاي خشك ميخوره؟!!!!!!!! چرا آخه ؟!!! غذاي خشك همراه غذاي كنسروي بهتره داده بشه ، فقط براي بالانس جيره غذاييش.حتي اگه بشه بهتره يكبار در هفته داده بشه نه اينكه تمام مدت فقط از غذاي خشك استفاده كنيد !!!!!

با كمبود روبرو ميشه ، چون پروتئين كمتري براي رشدو سوخت و ساز بدنش داره و بجاي اون كربوهيدرات بالاتري داره كه عملا براي گربه ضروري نيست . استفاده بيش از حدشم ، انسداد ادراري ، مشكلات كبد و گاهي اب أوردگي شكمي ايجاد ميكنه .

لاغر شدنشم ممكنه بخاطر همين غذا باشه . طبيعيه كه گوشتو به يه غذاي تجاري ترجيح بده ، فراموش كرديد گربه يه موجود گوشتخواره؟!

صفحه 239 از 312 نخستنخست ... 139189229237238239240241249289 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)