فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3,609
لایک لایک:  2,100
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 234 از 312 نخستنخست ... 134184224232233234235236244284 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,331 به 2,340 از 3116

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط mah1 نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون بخیر
    پسر بزرگم امروز بعد از 2 روز که بیرون بود برگشت. الان میبینم رنگ لب و دهان و بینیش و حتی زیر ناخناش زرده! غذا هم تا امروز 1 هفتس که فقط بو میکنه و نمیخوره!
    سلام. لطفا سریعتر از همین قسمتها عکس بزارید. کاش میتونستید برسونیدش دکتر.
    حال عمومیش چطوره؟ هنوز به میل خودش مایعات نخورده؟ ادرارش همچنان تیرست؟

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12893
    میانگین پست در روز
    0.17

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12893
    میانگین پست در روز
    0.17

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12893
    میانگین پست در روز
    0.17
    ادرارشو ندیدم آخه خونه نمیمونه! احساس میکنم دوست داره غذا بخوره مثلا چیزی دست من میبینه میاد جلو ولی فقط بو میکنه نمیخوره! با سرنگ سوپ ریختم دهنش خورد ولی بازم لجبازی میکرد. مایعاتم فکر نمیکنم بخوره! ولی از قبلش سرحالتره راحتتر راه میره و میپره. نمیتونم ببرمش دکتر :(

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12893
    میانگین پست در روز
    0.17
    ادرارشو دیدم الان مثل اوندفعه پررنگ نیست ولی زرد پررنگ بود

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    ادرارشو دیدم الان مثل اوندفعه پررنگ نیست ولی زرد پررنگ بود
    سلام،
    با علايمو شرح حالي كه فرموديد وزردي كه مشخصه احتمالا مبتلا به كمخوني ناشي از مايكوپلاسماست كه بيماري خطرناكيه و بهتره وسايل ابو غذاي مشترك با بقيه رو جدا كنيد. اين يه احتماله ولي نميشه ناديده گرفتش چون در صورت عدم درمان كشندست . براي تشخيص قطعيش نياز به ازمايش PCR داره. رنگ ادرارش يعني كم ابي بدن . مايعات زياد بهش بديد به همراه ors.

به نظرتون تنفسش سريعتر نشده؟ ميتونيد تبشو اندازه بگيريد؟

ببينيد علايم بيماري شامل ، بي اشتهايي ، تب ، تنفس سريع ، بي حالي و كمخونيه كه اگه شدت پيدا كنه منجر به يرقان يا همون زردي ميشه كه تاحدودي توي عكس مشخصه. بيشتر هم گربه هاي نر عقيم نشده رو شامل ميشه كه به بيرون از خونه رفتو أمد دارن چون با گربه هاي بيمار ديگه درگير ميشن و جراحات ناشي ازين درگيري اين باكتريو بهشون منتقل ميكنه كه باعث ازبين رفتن گلبول هاي قرمز و در نهايت كمخوني ميشه. مبتلايان به fiv و felv يا گربه هايي كه توي محيطهاي الوده به كنه و كك هستن هم بيشتر در معرض ابتلا به اين بيمارين.

به غيراز ب كمپلكس ، داروهاي ديگه رو قطع كنيد. داروشو خدمتتون ميگم . حال برادرش چطوره؟

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12893
    میانگین پست در روز
    0.17
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام،
    با علايمو شرح حالي كه فرموديد وزردي كه مشخصه احتمالا مبتلا به كمخوني ناشي از مايكوپلاسماست كه بيماري خطرناكيه و بهتره وسايل ابو غذاي مشترك با بقيه رو جدا كنيد. اين يه احتماله ولي نميشه ناديده گرفتش چون در صورت عدم درمان كشندست . براي تشخيص قطعيش نياز به ازمايش PCR داره. رنگ ادرارش يعني كم ابي بدن . مايعات زياد بهش بديد به همراه ors.

به نظرتون تنفسش سريعتر نشده؟ ميتونيد تبشو اندازه بگيريد؟

ببينيد علايم بيماري شامل ، بي اشتهايي ، تب ، تنفس سريع ، بي حالي و كمخونيه كه اگه شدت پيدا كنه منجر به يرقان يا همون زردي ميشه كه تاحدودي توي عكس مشخصه. بيشتر هم گربه هاي نر عقيم نشده رو شامل ميشه كه به بيرون از خونه رفتو أمد دارن چون با گربه هاي بيمار ديگه درگير ميشن و جراحات ناشي ازين درگيري اين باكتريو بهشون منتقل ميكنه كه باعث ازبين رفتن گلبول هاي قرمز و در نهايت كمخوني ميشه. مبتلايان به fiv و felv يا گربه هايي كه توي محيطهاي الوده به كنه و كك هستن هم بيشتر در معرض ابتلا به اين بيمارين.

به غيراز ب كمپلكس ، داروهاي ديگه رو قطع كنيد. داروشو خدمتتون ميگم . حال برادرش چطوره؟
    ممنون از پاسخگوییتون
    تنفسش عادیه دستو پاهاشو چک کردم داغ نیست :( دنبال غذا میگرده همه جا رو بو میکنه ولی نمیخوره! کلا نسبت به قبل سرحالتر شده الان! الان حدود 10 سی سی محلول ors دادم بهش. حدودا چقدر واسه یک روز مناسبه؟
    برادرش الان بهتر تنفس میکنه. اما بازم نمیخوره خودم بهش سوپ میدم.
    یه سوال
    من بدون دسنکش کلا به بچه ها دست میزنم بعدش دستامو میشورم. قابل انتقال به انسان که نیست؟ ممنونم

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    ممنون از پاسخگوییتون
    تنفسش عادیه دستو پاهاشو چک کردم داغ نیست :( دنبال غذا میگرده همه جا رو بو میکنه ولی نمیخوره! کلا نسبت به قبل سرحالتر شده الان! الان حدود 10 سی سی محلول ors دادم بهش. حدودا چقدر واسه یک روز مناسبه؟
    برادرش الان بهتر تنفس میکنه. اما بازم نمیخوره خودم بهش سوپ میدم.
    یه سوال
    من بدون دسنکش کلا به بچه ها دست میزنم بعدش دستامو میشورم. قابل انتقال به انسان که نیست؟ ممنونم
    خواهش ميكنم
    تعيين درجه تب به اين شكل نيست ، بايد دماسنجو به اندازه ٢ سانت داخل مقعدش بزاريدو يك دقيقه نگه داريد ، اگه بالاتر از ٣٩درجه بود يعني تب داره.
    مقدار خاصي نداره ors وقتي توي يك ليوان بزرگ حل ميشه بهتره تا ٢٤ساعت مصرف بشه . كمترم شد اشكالي نداره ، فقط به زور بهش نخورونيد ، ميره داخل ريه .

انشالله بعد از درمان ٧ روز ، برادرش سلامتيشو بدست مياره.

متاسفانه قابل انتقاله چون بيماري عفونيه ، از دستكش استفاده كنيد، اجازه نديد بهتون پنجه بزنه ، دستهاتونو ضدعفوني كنيد و اگه زخم باز روي دستتون داريد حتما از دستكش استفاده كنيد

کاربر جدید روزبه آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    Rouzbeh - Sh
    علایق
    Music - Movie - Fashion - Animals
    شماره عضویت
    13930
    میانگین پست در روز
    0.07
    سلام - من تازه میخوام اقدام به خرید گربه کنم یه سری اطلاعات رو خودم دارم ولی احساس میکنم کافی نیست . چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید .. تعداد دفعات تغذیه برای گربه ی 5یا 6 ماهه در طول روز چند باره و مقدارش به طور متوسط چه قدره ودر چه ساعاتی بهتره که تغذیه ارائه بشه؟ .. غذای خشک در هفته بهتره که چند بار داده بشه؟ .. غذاهایی مثل تخم مرغ - سیب زمینی یا اب مرغ رو به عنوان وعده ی اصلی غذایی میدن یا چیزی شبیه میان وعدس؟ سوال اخرم درباره ی برند غذای خشکه .. به نظرتون برند Dr.John چطوره؟ اگه استفاده کردید کیفیتش چطور بوده؟ با سپاس از شما

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط روزبه نمایش پست ها
    سلام - من تازه میخوام اقدام به خرید گربه کنم یه سری اطلاعات رو خودم دارم ولی احساس میکنم کافی نیست . چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید .. تعداد دفعات تغذیه برای گربه ی 5یا 6 ماهه در طول روز چند باره و مقدارش به طور متوسط چه قدره ودر چه ساعاتی بهتره که تغذیه ارائه بشه؟ .. غذای خشک در هفته بهتره که چند بار داده بشه؟ .. غذاهایی مثل تخم مرغ - سیب زمینی یا اب مرغ رو به عنوان وعده ی اصلی غذایی میدن یا چیزی شبیه میان وعدس؟ سوال اخرم درباره ی برند غذای خشکه .. به نظرتون برند Dr.John چطوره؟ اگه استفاده کردید کیفیتش چطور بوده؟ با سپاس از شما
    سلام

هرچه گربه گوچكتر باشه تعداد وعده هاي غذاييش بيشتر و مقدارش كمتره. براي٥-٦ماهه ، ٣-٤وعده و روزي٣٠٠_٣٦٠ گرم كه اينمقداربسته به فعاليت گربه داره. ساعت خاصي نداره. تعداد دفعاتو تقسيم كنيد ، ببينيد گربتون درچه زماني فعاليت بيشتري داره و بيشتر نياز به كالري و غذا داره و احساس گرسنگي ميكنه. وقتي خواب الود يا خستست سعي نكنيد به زور بهش غذا بديد، أجازه بديد با ميلو انتخاب خودش تصميم بگيره ، اينطوري زمان غذاخوردنش دستتون مياد و رو همون زمان براش برنامه ريزي كنيد.

غذاي خشك و كنسروي بايد به يك اندازه جيرشو تشكيل بده كه مشكلات كوارشي بيش نياد براش. يه عده فقط از غذاي خشك و يا غذاي تر أستفاده ميكنن كه درست نيست. اگه مايليد غذاي اصليشونو تشكيل بده توام استفاده كنيد

تخم مرغ نميتونه وعده اصلي باشه ، زياديش مضره ، چون پروتئين بالايي داره ، هفته اي دوبار كافيه

سيبزميني هم چون كربوهيدرات بالايي داره مقدار زيادش باعث شل شدن مدفوعش ميشه ، اينهم ميتونيد براي خوش طعم شدن غذا باهاش تركيب كنيد و يا جداگانه هفته اي دو بار بهش بديد . منبع خوبي براي ويتامينهاي مثل ب٦ و املاحي مثل كلسيم ، فسفر و پتاسيم و منيزيم هم هست

اطلاعي از اين برند ندارم ، امتحان كنيد ، رويال كنين ، بوش ، فريسكيز هم برندهاي مطرحي هستن .

صفحه 234 از 312 نخستنخست ... 134184224232233234235236244284 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)