فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,613
لایک لایک:  2,101
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 225 از 313 نخستنخست ... 125175215223224225226227235275 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,241 به 2,250 از 3124

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها
    ممنون از دقت نظر شما درباره مشکلات گربه ها
    قبلا هم عرض کردم که این ۳ تا بچه گربه مادرشون مرده بود و من اوردمشون خونه
    الان تقریبا ۳ ماه سن دارن
    شکلی توی تنفس نداره فکر نمیکنم شکستگی دنده باشه
    اما موافقم با شما و حتما برای رادیوگرافی اقدام میکنم
    مشکلم با بیرون رفتنشون از خونه هنوز حل نشده اکثر مواقع پشت در هستند و تا در باز میشه ميرن تو حیاط که شکایت مادرم و در پی داشته این مورد واقعا نمیدونم چه جوری باید تو محوطه خونه نگهشون دارم
    بله خاطرم هست فرموده بوديد.اميدوارم مشكلي نباشه.

ببينيد اقا ميلاد بچه ها تو سني هستن كه شيطنتو كنجكاوي اقتضاي سنشونه. بايد بازي كنن تا رشد سالمي داشته باشن ، الان واقعا به محيط خارج از منزل نياز دارن، افسرده و كسل و بي اشتها ميشن وقتي تو يك محيط تكراري كوچيكو بسته باشن ، ترسو و وابسته بار ميان ، حس استقلالشونو از دست ميدن ، خيلي از صاحبان متوجه اين موضوع نيستند فكر ميكنن مشكلات روحي درمورد حيوانات صدق نميكنه ، در صورتي كه كاملا برعكسه .حيوانات فقط زبان بيان كردن إحساساتو خواسته هاشونو ندارن ، وگرنه درك بالايي از رفتار و برخورد انسانها دارن .

وقتي بهشون بي توجهي ميشه يا خواسته هاشون سركوب ميشه اولين عكس العملشون گوشه گيري ، انزوا و دوري از جمعه.در اينده هم نميتونن با هم نوعشون ارتباط برقرار كنن، چون نيازهاي أوليشون تامين نشده ، ازش گرفته شده و هنوز خواستار برطرف كردن اون نيازهاست. نميشه حبسشون كردو بهشون گفت نياز نداشته باشيد!!

متوجه فرمايشتون هستم ولي كاري نميشه كرد!! با مادرتون صحبت كنيد ، سلامتي گربه ها و به دردسر نيوفتادن خانواده براي درمان اونها مهمتره يا يه كم كثيفي كه ميشه راحت تميزش كرد !! ميتونيد حياطو تميز كنيد بعد بچه ها رو بفرستيد اونجا ، بعد از بازي هم اول تميزشون كنيد بعد بياريدشون توي منزل.
    ویرایش توسط animal lover : 22nd October 2015 در ساعت 03:17 PM

کاربر جدید OuTlaW آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    میلاد
    تخصص
    دانشجو
    حیوان خانگی
    دیسکس و گربه
    شماره عضویت
    12976
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    بله خاطرم هست فرموده بوديد.اميدوارم مشكلي نباشه.

ببينيد اقا ميلاد بچه ها تو سني هستن كه شيطنتو كنجكاوي اقتضاي سنشونه. بايد بازي كنن تا رشد سالمي داشته باشن ، الان واقعا به محيط خارج از منزل نياز دارن، افسرده و كسل و بي اشتها ميشن وقتي تو يك محيط تكراري كوچيكو بسته باشن ، ترسو و وابسته بار ميان ، حس استقلالشونو از دست ميدن ، خيلي از صاحبان متوجه اين موضوع نيستند فكر ميكنن مشكلات روحي درمورد حيوانات صدق نميكنه ، در صورتي كه كاملا برعكسه .حيوانات فقط زبان بيان كردن إحساساتو خواسته هاشونو ندارن ، وگرنه درك بالايي از رفتار و برخورد انسانها دارن .

وقتي بهشون بي توجهي ميشه يا خواسته هاشون سركوب ميشه اولين عكس العملشون گوشه گيري ، انزوا و دوري از جمعه.در اينده هم نميتونن با هم نوعشون ارتباط برقرار كنن، چون نيازهاي أوليشون تامين نشده ، ازش گرفته شده و هنوز خواستار برطرف كردن اون نيازهاست. نميشه حبسشون كردو بهشون گفت نياز نداشته باشيد!!

متوجه فرمايشتون هستم ولي كاري نميشه كرد!! با مادرتون صحبت كنيد ، سلامتي گربه ها و به دردسر نيوفتادن خانواده براي درمان اونها مهمتره يا يه كم كثيفي كه ميشه راحت تميزش كرد !! ميتونيد حياطو تميز كنيد بعد بچه ها رو بفرستيد اونجا ، بعد از بازي هم اول تميزشون كنيد بعد بياريدشون توي منزل.
    حق با شماست
    اما اینا دوست دارن ۲۴ ساعت تو حیاط باشن و من فقط ۲ ، ۳ ساعت میتونم وقت بذارم مراقبشون باشم
    مشکل مادرم با کثیف شدنشون نیست مشکل اينجاس که من میگم نذارید بی اطلاع من بیرون باشن و بدون مراقب ایشون هم میگن شدنی نیست و حق دارن !
    از اون نظر میگم شکایت دارند ...
    مشکل منم اینه که میخوام بی مراقب بیرون نباشن
    بازم ممنون که با حوصله جواب بنده رو دادين
    نشود فاش کسی آنچه میان من و توست
    تا اشارات نظر نامه رسان من و توست
    گوش کن با لب خاموش سخن میگویم
    پاسخم گو به نگاهی که زبان من و توست

کاربر میهن پت ☆kitţen♡løver☆ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    نیما ثمری فر`
    علایق
    شعر،نویسندگی،حیوانات،گربه ها،رویابافی،بحث
    تخصص
    شاعر ام،نویسندگی،بحث،جامعه شناسی،
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13029
    میانگین پست در روز
    0.20
    سلام هم عرض پوزش برای اینکه مدتی فعالیتی نداشتم ولی خب همه چیز با لوسی خوب پیش میرفت خرده مشکلاتی بود ک تصمیم گرفتم خیلی حساس نشم الا لوسی وارد 5 ماهی شده و اخلاق رفتار های جدیدی پیدا کرده دو اینکه مثل گذشته به من اهمیت نمیده انگار ک منو اصلا دوست نداره پنجره رو خیلی دوس داره و همش کنار پنجره تا در باز میمونه مثل قبل ن میترسم و تو راه پله برا خودش گشت و گذار میکنه دندون شیریش همه افتاده و رنگ چشماش هنوز عوض نشده اما این مشکل بزرگی شاید ارتباطی ب سن نداشته باش کلا نسبت ب من بی اهمیت واقعا ن میفهمم اصلا منو دوست نداره وقتی نوازشش میکنی با چنگ دندون دستم رو نابود میکنه تا این سن من نه براش مسواک زدم نه براش کشیدم چون دوس نداشت ممکنه دیگع نذاره؟ و اینکه غذای خوگنی ک ترکیب مرغ و جگر و روغن و... اینا بود رو دیگه نمیدم و از ساناز خشک بال adult استفاده میکنم اما اولش نمیخواد دکتر گفت دلسوز نباید بکنید اون غذا لطمه ی روز هم نخوره عیبی نداره بعدش میخوره ک خورد اونم با اشتها اما الان یکی دو روزه ک کمتر میخوره ولی ی کم ک روش آب م رغ میریزم میخوره یعنی چی اخه؟ غذای نرم ک ببینه میخوره در صورتی غذای خشک نمیخوره هرگاه چندتا دونه اینکه خیلی خوشمزه قزل آلاله طعمش بعد اینکه هر وعده چقدر بدم؟ و اینکه این روزا هوا سرده لوسی خیلی دوست داره تو حیاط خلوت اینا ی گشتی بزنه افسرده نشه؟ من از بچگی بیرون نبردمش کمری ام خریدم ک نبستم/درضمن زیره گلوی خوبی خریدم و بستم اما بستنش ی کم سخت بود و طول کشید همین لوسی و کلی عصبانی کرد ولی من کاملا با ملایمت رفتار کردم//دکتر دزفولی میگه نباید زیاد دلسوزی کنی بعضی از چیزا ب نفع گربست/اما همينجورن دیگع منو دوس نداره چیکار کن؟ م/دیگع خیلی بغلم نميمونه و اینکه تو فیلم ها میبینم گربه هر چقدم ک کار صاحبشان طول بکشه برای بستن چیزی بهشون صبر میکنن ولی لوسی نه /ممکنه تاثیرات سن بلوغ رو رفتارش باشه؟ یعنی دیگه منو دوس نخواهد داشت؟ و اینکه دکتر دزفولی با عقیم سازی مخالفت و خودمم از عوارض خبر دارم اما امکانش هست بعد از یکبار جفت گیری و زایمان عقیم شه؟ و وزن لوسی چقدر باید باشه تو این سن؟ و اینکه بعد جفتگیری دوباره کی فحش میشه؟ خیلی ممنون واقعا خیلی محترم در ضمن من دیشب خونه فامیلم دعوت بودیم و مجبور شدیم بمانیم لوسی پیش بابام بود این ک دیشب پیشش نبودم چ اثری داره؟
    آری شاید در همین نزدیکی چند طفل کوچک دارد
    شاید گرسنه در سرماست،شاید درد میکشد
    نا توان است،کاری از دستش بر نمی آید
    شاید میخواهد گریه کند،برای زندگی در مبارزه است
    حال،چون ناتوان است،برایش توانی باشیم نه یک مبارزه جدید
    آری مهربانی زیباست
    KINDNESS is BEUTIFULL

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    2943
    میانگین پست در روز
    0.11
    با سلام دوباره.
    وقتی که گربه که برای دستشویی توی ظرفش میشینه ادرار و مدفوعش با بدنش تماس پیدا نمیکنه؟به خصوص اگه گربه مو بلند باشه.

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.A نمایش پست ها
    با سلام دوباره.
    وقتی که گربه که برای دستشویی توی ظرفش میشینه ادرار و مدفوعش با بدنش تماس پیدا نمیکنه؟به خصوص اگه گربه مو بلند باشه.
    سلام
    در مورد گربه هاي پرشين يا مو بلند اين اتفاق ميوفته بخصوص اگه بچه باشن و هنوز كنترل لازمو نداشته باشن و نتونن خودشونو تميز كنن
    بهتره موهاي اطراف مقعد كوتاه بشه با ملاحظه زياد و احتياجه يه نفر كمكتون كنه، البته اگه با ماشين زده بشه بهتره (اگه تسلط كافي رو داريد و اسيب نميرسه بهش) چون باعث خارش ميشه روي پوست اون ناحيش و ناخوداگاه اون قسمتو ليس ميزنه و كم كم ياد ميگيره خودشو تميز كنه .
    با يه دستمال نرم هم ميتونيد تميزش كنيد

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط ☆kitţen♡løver☆ نمایش پست ها
    سلام هم عرض پوزش برای اینکه مدتی فعالیتی نداشتم ولی خب همه چیز با لوسی خوب پیش میرفت خرده مشکلاتی بود ک تصمیم گرفتم خیلی حساس نشم الا لوسی وارد 5 ماهی شده و اخلاق رفتار های جدیدی پیدا کرده دو اینکه مثل گذشته به من اهمیت نمیده انگار ک منو اصلا دوست نداره پنجره رو خیلی دوس داره و همش کنار پنجره تا در باز میمونه مثل قبل ن میترسم و تو راه پله برا خودش گشت و گذار میکنه دندون شیریش همه افتاده و رنگ چشماش هنوز عوض نشده اما این مشکل بزرگی شاید ارتباطی ب سن نداشته باش کلا نسبت ب من بی اهمیت واقعا ن میفهمم اصلا منو دوست نداره وقتی نوازشش میکنی با چنگ دندون دستم رو نابود میکنه تا این سن من نه براش مسواک زدم نه براش کشیدم چون دوس نداشت ممکنه دیگع نذاره؟ و اینکه غذای خوگنی ک ترکیب مرغ و جگر و روغن و... اینا بود رو دیگه نمیدم و از ساناز خشک بال adult استفاده میکنم اما اولش نمیخواد دکتر گفت دلسوز نباید بکنید اون غذا لطمه ی روز هم نخوره عیبی نداره بعدش میخوره ک خورد اونم با اشتها اما الان یکی دو روزه ک کمتر میخوره ولی ی کم ک روش آب م رغ میریزم میخوره یعنی چی اخه؟ غذای نرم ک ببینه میخوره در صورتی غذای خشک نمیخوره هرگاه چندتا دونه اینکه خیلی خوشمزه قزل آلاله طعمش بعد اینکه هر وعده چقدر بدم؟ و اینکه این روزا هوا سرده لوسی خیلی دوست داره تو حیاط خلوت اینا ی گشتی بزنه افسرده نشه؟ من از بچگی بیرون نبردمش کمری ام خریدم ک نبستم/درضمن زیره گلوی خوبی خریدم و بستم اما بستنش ی کم سخت بود و طول کشید همین لوسی و کلی عصبانی کرد ولی من کاملا با ملایمت رفتار کردم//دکتر دزفولی میگه نباید زیاد دلسوزی کنی بعضی از چیزا ب نفع گربست/اما همينجورن دیگع منو دوس نداره چیکار کن؟ م/دیگع خیلی بغلم نميمونه و اینکه تو فیلم ها میبینم گربه هر چقدم ک کار صاحبشان طول بکشه برای بستن چیزی بهشون صبر میکنن ولی لوسی نه /ممکنه تاثیرات سن بلوغ رو رفتارش باشه؟ یعنی دیگه منو دوس نخواهد داشت؟ و اینکه دکتر دزفولی با عقیم سازی مخالفت و خودمم از عوارض خبر دارم اما امکانش هست بعد از یکبار جفت گیری و زایمان عقیم شه؟ و وزن لوسی چقدر باید باشه تو این سن؟ و اینکه بعد جفتگیری دوباره کی فحش میشه؟ خیلی ممنون واقعا خیلی محترم در ضمن من دیشب خونه فامیلم دعوت بودیم و مجبور شدیم بمانیم لوسی پیش بابام بود این ک دیشب پیشش نبودم چ اثری داره؟
    سلام ، ببخشيد نيما جان ، جملات يه كم بهم ريختست ، به سختي متوجه شدم ، هر موقع ميخواي پست بزاري ، قبل از ارسال چك كن ببين چيزي از قلم نيوفتاده!!!

جواب چنتا سوالي كه در مورد بي توجهي لوسي پرسيدي ، مربوط به سن بلوغشه ، گفته بودم قبلا ، اصلا جاي نگراني نداره.

براي تغيير رنگ چشمش هنوز زوده ، بعضي وقتا اصلا تغيير نميكنه.

براي مسواك زدن بهتر بود از دوماهگي شروع ميكردي ، الان نزديك سن بلوغه و تقريبا داره خودكفا ميشه ، با اين پذيرايي چنگ ودندونشم ، مسواك زدن براش كار محاليه !!!

غذاي خشك ، اسمش روشه ، چون نرمو ابدار نيست خيلي باب طبع گربه هايي كه تازه باهاش اشنا ميشن نيست ، مگه اونايي كه از بچگي بهش عادت كرده باشن. اگه در روز نخوره اشكالي نداره ، طعمهاي ديگه مثل مرغ يا تركيب غلات براش تهيه كن (متنوعه توي بازار)، غذاهاي مخصوص هر بال، گاه گاه استفاده بشه ضرري نداره.

متوجه نشدم چيو هر وعده چقدر بدي؟!!!!جملت ناقصه

اگه ميلي به بيرون رفتن نداره و به همون گشت زدن قانعه ،پس تنهايي رو ترجيح ميده ، افسرده نميشه ، ولي وقتي بخوادو شما نزاريد بيرون بره اونموقع بايد نگران شد.

دكتر درست ميگن ، نبايد خيلي حساس بشي ، اينو كه هميشه بهت گفتم پسرم.تو قلاده بستنم خيلي إصرار نكن ، لزومي نداره دائم به گردنش باشه ، اذيت ميشه.

درسته كه عقيمسازي عوارض داره ولي بيماريها و مشكلات ناشي از عقيم نكردن به مراتب بيشتره. درسته كه اينكار دخالت در أمور طبيعيه حيوانه ولي وقتي ميتونيم باخيال راحت اين حرفو بزنيم كه از عواقب عقيم نكردن بي اطلاع باشيم ، اونموقع ميشه بگيم دخالت در أمور طبيعي و خدادادي وظيفه ما نيست ، اجازه بديد سير طبيعيشو طي كنه!!!!

زايمان گاهي براي انسان هم خطراتي داره ، چه برسه به حيوان كه سالي ٢ بار بدون هيچ جايگزين تغذيه اي توي زايمان هاي متعدد، بدون سرپناه،يا رسيدگي خاصي توي بدترين شرايط سرما و گرما زايمان ميكنه!!!!سرطانهاي سينه ، عفونتهاي متعهد رحم، كيستهاي تخمدان كه نتيجش فحل شدن مكرره، ازدياد جمعيت و أواره شدن بچه گربه هايي كه هركدوم ممكنه به بيماريهاي مختلف مبتلا بشن،و خيلي مشكلات ديگه . ميشه گفت انسان در قبالش مسئول نيست وقتي اگاهانه از همه اين مسائل اطلاع داره و ميتونه جلوي فاجعه رو بگيره بايد شاهد از بين رفتن اين زبون بسته ها باشه؟!!!

بله ، بعد از يكبار زايمان ميتونه عقيم بشه ، وزن نرمال توي اين سن ، معمولا بايد بين ٢/٥_٣كيلو باشه ، كه البته بستگي به تغذيه و تحرك هر حيووني داره و اينكه ايا ژنتيكي مستعد چاقي هست يا نه!

گربه هاي ماده هر ٣-٤هفته يكبار فحل ميشن ، اگه جفتگيري موفقيت أميز باشه بعد از اون فحل نميشن ، تا دوماه بعد از زايمان.

نبودنت كنارش الان اثر چنداني نداره چون داره خودشو پيدا ميكنه .
    ویرایش توسط animal lover : 24th October 2015 در ساعت 01:53 PM

کاربر میهن پت *. Barfi .* آواتار ها
    شماره عضویت
    11473
    میانگین پست در روز
    0.05
    سلام دوست جونی ها

ازتون کمک میخوام برای یه پیشی گناهی

چند روز پیش توی کوچه یه بچه گربه دیدم داشت می مرد . با کلی منت کشی، بابام آوردش خونه ، اول بهش آب گوشت ( فقط آبش ) رو دادم با ولع خورد

اما از نظر جسمی خیلی ضعیف و اوضاع اسفناکی داره . فوق العاده ضعیف و بی جونه . با سختی راه میره

همون روز عصر بهش شیر یه کم گرم دادم ( فقط از سردی درش آوردم ) اونم یه کم خورد خداروشکر

عصر براش جگر سفید خریدم بهش دادم خورد با اشتها

یه کم ماکارونی هم دادم خوردش

امروز یه کم دیگه بهش جگرسفید دادم خورد . اما بعد دیگه هرچی دادم نمیخوره

آب هم اصلا نمیخوره

اینم بگم فکر کنم توی جوی آب افتاده بوده خیلی کثیف شده و ببخشید بوی بد میده . نمیدونم چطوری تمیزش کنم . خیلی کثیفه

چشمهاش و بینیش عفونت میاد ازش.دیروز با چایی و پنبه چشماش رو شستم خیلی بهتر شد . اما بینیش عفونت داره نمیدونم چیکارش کنم.

کمکم کنید نمیره این زبون بسته

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    محمد هادی گوهری
    شماره عضویت
    13530
    میانگین پست در روز
    0.01
    سرما خورده عزیز ببرش دامپزشک جاشم حتما گرم باشه بهشم شیر گوشفند بده نه گاو ایشالا مشکلش حل میشه

کاربر میهن پت *. Barfi .* آواتار ها
    شماره عضویت
    11473
    میانگین پست در روز
    0.05
    الان رفتم بهش غذا بدم دیدم مرده

خیلی کوچولو و گناهی بود

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط *. Barfi .* نمایش پست ها
    الان رفتم بهش غذا بدم دیدم مرده

خیلی کوچولو و گناهی بود
    سلام ، دوست مهربون ممنون از لطفتون ولي اي كاش همون روز اولي كه پيداش كرديد برده بوديد دكتر ، بچه اي با اون وضعو سن حتي اگه هيچ مشكلي هم نداشت بخاطر خيس شدنش توي اب تو اين هواي سرد قطعا مدتها بوده سرماخوردگي داشته كه عفونت به اون شدت از چشمو بينيش سرازير ميشده.

خيلي متاسفم و بشدت ناراحت.ممكن بود نجات پيدا كنه طفلي

صفحه 225 از 313 نخستنخست ... 125175215223224225226227235275 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)