فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,613
لایک لایک:  2,101
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 222 از 313 نخستنخست ... 122172212220221222223224232272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,211 به 2,220 از 3122

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    دوست عزیز از مادر جداش نکنید اگه مادرش پیششه بهش دست نزنید میتونید غذای مقوی برای مادر بزارید تا جون بگیره
    در ضمن نوشتین سه ماهه این گربه با این سن دیگه نیازی به شیر خوردن نداره میتونه غذای معمولی بخوره براشون دل مرغ بپرید بهشون بدین ماست بزارید مرغ پخته و زره تخم مرغ اب پز هم خیلی خوبه ....به هردوشون همینجوری غذا بدین البته اگه مطمئن هستید سه ماهه هست گربه ای که باید با شیشه شیر بهش شیر داد معمولا زیر یه ماه باید باشه و به هیچ وجه با سرنگ نباید بدین ممکنه بره توی ریه اش و عفونت کنه...
    ممنون از توجهتون

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12893
    میانگین پست در روز
    0.17
    نقل قول نوشته اصلی توسط shivid نمایش پست ها
    دوست عزیز از مادر جداش نکنید اگه مادرش پیششه بهش دست نزنید میتونید غذای مقوی برای مادر بزارید تا جون بگیره
    در ضمن نوشتین سه ماهه این گربه با این سن دیگه نیازی به شیر خوردن نداره میتونه غذای معمولی بخوره براشون دل مرغ بپرید بهشون بدین ماست بزارید مرغ پخته و زره تخم مرغ اب پز هم خیلی خوبه ....به هردوشون همینجوری غذا بدین البته اگه مطمئن هستید سه ماهه هست گربه ای که باید با شیشه شیر بهش شیر داد معمولا زیر یه ماه باید باشه و به هیچ وجه با سرنگ نباید بدین ممکنه بره توی ریه اش و عفونت کنه...
    ممنون از توجهتون
    سپااس از راهنماییتون
    مطمئنم بیشتر از 1ماه هست ولی 3 ماهو حدسی گفتم. امروز برا مادر و بچه جدا غذا گذاشتم مادره که میخوره بچه نخورد!

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    نقل قول نوشته اصلی توسط mah1 نمایش پست ها
    سپااس از راهنماییتون
    مطمئنم بیشتر از 1ماه هست ولی 3 ماهو حدسی گفتم. امروز برا مادر و بچه جدا غذا گذاشتم مادره که میخوره بچه نخورد!
    برای بچه شیر بدون لاکتوز توی یه ظرف بزارید ببینید میخوره یانه...ممکنه مریض باشه....و نیاز به چکاب داشته باشه

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    سلام
    وقتتون بخیر
    یه کوچولو اومده خونمون شاید 3 ماهش باشه.صورت و رفتارش خوبه اما خیلی لاغره اصلا پوستو استخونه.مادرشم هست پیشش میره ولی انگار شیر نداره و اگه داشته باشه هم خیلی کم! امروز گرفتمش شیر گرم با سرنگ خواستم بهش بدم کم خورد! قورت نمیداد شیر از دهنش بیرون میریخت! ترسو هم هست همش فرار میکنه! میشه کمکم کنید؟
    سپااس از راهنماییتون
    سلام ، ميتونيد ازش عكس بزاريد؟

اصلا علاقه اي به غذا خوردن نشون ميده؟ علايم مشكوكي نداره؟ اسهال ، بوي بد دهان ، ريزش بزاق ، سختي تنفس يا بادهان باز نفس كشيدن؟سرماخوردگي؟

اينكه فرموديد ، شير از دهانش ميريزه ، مشكل در بلع داره كه هم ميتونه بخاطر تورم گلو و زخم در دهان بعلت سرماخوردگي باشه هم عفونتو مشكلات تنفسي ...
    اگه بيشتر از يكماهه از غذاهايي كه مدير محترم فرمودن بهش بديد. مادر و بچه هر دو بايد تقويت بشن و در صورت بيماري ، درمان.

از قطره تقويتي كه سري قبل خدمتتون عرض كردم به هر دو بديد،به مادر ٤قطره و بچه دوقطره ، دوروز يكبار.
    حتماببينيد هردو اشتهادارند؟ ابو غذاي كافي استفاده ميكنند يا خير؟ اگه داخل حياط دستشويي ميرن دقت كنيد اسهال دارند يا خير؟

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    10140
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام دوستان
    من دیروز پرسیده بودم که چشم گربه ای که توی خونه ماست یه دفعه ای نابینا شده. گربه حدود یک سال و نیم داره و امسال بهار بچه دار شده بود. پریروز صبح که اومده بود احساس کردم چشماش تیره تر شده و وقتی از نزدیک نگاه کردم به نظرم اومد از سمت پلک سوم خون افتاده. با این حال می دید. ولی دیروز صبح که اومد چشماش همونطوری بود ولی دیگه نمی دید. از دیروز عصرم به نظرم اومد که اون خون افتادگی دیگه پخش شده و یه کمی هم سطح چشمش روشنتره. البته شایدم اشتباه می کنم. ولی به هر حال هنوز چشماش یه حالت غیر شفاف داره. البته نمی شه گفت چه رنگی. مثلا تقریبا شاید همون قهوه ای. در حالی که قبلش چشماش میشی بود.
    متاسفانه اونقدر دست آموز نیست که بذاره دکتر ببریمش. چون ماشین ندارم و اونم توی جعبه همش میو میو می کرد. دیروز میخواستم ببرمش ولی کلی سروصدا کرد و از جعبه پرید بیرون. راننده ها هم راضی نمیشن با ماشینشون گربه جابجا کنیم. مخصوصا که تا یه دامپزشکی خوب کلی راهه. توی شهرمون دامپزشک درست و حسابی که از گربه سر دربیاره نیست. اینم عکس از چشمش نمیدونم چقدر کمک کنه. فقط تقریبا مطمئنم دعوا نکرده. چون خون ریزی خارجی نیست. هیچ ترشحی هم نداره.

کاربر ویژه تالار حمایت از حیوانات Negin96 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    نگین
    علایق
    عاشق حیوونا 3>
    شماره عضویت
    12706
    میانگین پست در روز
    3.76
    سلام لطفا به این سوال که من از طرف یکی از حامیان تو فیسبوک دیدم پاسخ بدید
    ممنون

لینک:
    https://fa-ir.facebook.com/anjomane.heivanatfaraz/posts/1119516988058537
    از طرف یکی از اعضا پیج
    لطفا نظرتون را کامنت کنید ..ممنون
    سلام
    Behrad Ghoreyshi
    Oct 16th, 3:31am.
    1بچه گربه 1ماه تو خونه ی ما هست که یکی از چشمهاش باز نشده ئ از بقیه برادرا و خواهراش کوچکتره ومتاسفانه اصلا دستی نیستن که بتونم بگیرمشون... چجوری میتونم کمکش کنم ؟؟!!!

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    سلام دوست عزيز ، ممنون از عكس وتوضيحات كاملتون
    ولي چنتا سوال مطرحه. مطمئنيد بيناييشو كامل از دست داده ؟به سمت دوربين نگاه كرده!!

به تازگي ضربه اي به چشم يا سرش وارد نشده؟

از داروي خاص مثل كورتون استفاده نكرديد؟

قبلا عفونت و التهاب چشم نداشته كه درمان نشده باشه؟

مشكل اين بچه حاده به چند دليل و حتما اورژانسي بايد معاينه بشه تا كاملا نابينا نشده :

١-اين كدورتي كه روي چشمشه بيشتر شبيه اب مرواريد (كاتاراكت) هست و چون در اين مدت زمان كوتاه دو روز ايجاد شده بيشترين احتمالش بخاطر ضربه هست ، چون فرموديد خونريزي از ناحيه پلك سوم مشاهده كرديد

٢-مورد ديگه ميتونه گلوكوم ( اب سياه) باشه كه يكي از دلايل ايجادش ، بالا رفتن فشار چشمه كه منجر به خونريزي و ايجاد اين لكه كدر ميشه كه بسته به شدت اسيبش به عصب بينايي ميتونه قابل درمان يا غير قابل درمان باشه ، اگه بموقع اقدام بشه با استفاده از قطره هاي مخصوص و جراحي درمان پذيره ، در غير اينصورت چشم تخليه ميشه

٣-علت كاتاراكت متفاوته و شما از سابقه ژنتيكي حيوان بي اطلاعيد ، ممكنه إرثي ، مادرزادي، در اثر ضربه ، پيري، كمبود كلسيم و مواد غذايي، بيماريهاي ديگه مثل كليسي و هرپس ، التهاب و عفونت چشم ، پيري ، ديابت ، گلوكوم، ويا يوئيت باشه كه هر كدوم از اينها فقط با معاينه دقيق ، سونوگرافي يا عكسبرداري ، ازمايش خون و ادرار مشخص ميشه. ولي در مورد اين بچه بعلت درگيري ناگهاني و خونريزي كه از ناحيه پلك سوم مشاهده كرديد احتمال ضربه وجود داره، جوان هم كه هست و ديابت هم بيشتر درمورد سگها اتفاق ميفته و در گربه ها كمتر .پس علتهاي ديگه رو بايد بررسي كرد.

متاسفانه فقط از طريق جراحي ميشه بر طرفش كرد و داروي خاصي نداره و اگه درمان نشه ممكنه بتركه و اونموقع ديگه درصد موفقيت در جراحي پايين مياد .

چون علت دقيقش مشخص نيست نميتونم دارويي خدمتتون بگم . عكسها واضحه ولي يه كم نور داخل چشماش هست كه نميتونم متوجه بشم ايا پشت اين كدورت دايره سفيدرنگي هست يانه؟!

توي چشمهاش با چراغ قوه نور بندازيد ببينيد از پشت اين ناحيه كدر بازتاب نوري مشاهده ميكنيد يا نه؟

دوست من ، ميدونم مشكله دكتر ببريد ولي واقعا يك مورد اورژانسيه، چشم بازيچه نيست ، عضو حساس بدنه. الان كه بيناييش كمتر شده راحتتر ميتونيد پارچه اي روي سرش بندازيد و توي سبد بزاريدش .اگه درمان دير بشه ، چطور به زندگي ادامه بده؟ تا أبد محتاج پشتيباني ديگرانه و زندگي براش جهنم ميشه ، خواهش ميكنم تلاشتونو انجام بديد.
    ویرایش توسط animal lover : 19th October 2015 در ساعت 10:37 PM

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط Negin96 نمایش پست ها
    سلام لطفا به این سوال که من از طرف یکی از حامیان تو فیسبوک دیدم پاسخ بدید
    ممنون

لینک:
    https://fa-ir.facebook.com/anjomane.heivanatfaraz/posts/1119516988058537
    از طرف یکی از اعضا پیج
    لطفا نظرتون را کامنت کنید ..ممنون
    سلام
    Behrad Ghoreyshi
    Oct 16th, 3:31am.
    1بچه گربه 1ماه تو خونه ی ما هست که یکی از چشمهاش باز نشده ئ از بقیه برادرا و خواهراش کوچکتره ومتاسفانه اصلا دستی نیستن که بتونم بگیرمشون... چجوری میتونم کمکش کنم ؟؟!!!

سلام ،
    اول چشمشو باچايي گرم شستشو بدن و خشك كنن ، با كمي پماد ويتامين آ چرب كنن كه پلكها از چسبندگي خارج بشه ، بعد خيلي اهسته بدون فشار به كره چشم ، پلكها رو از بالا و پايين از هم باز كنند ، قطره كلرامفنيكل چشمي تهيه كنن و روزي ٣بار يه قطره بعد از بازكردن پلكها به اين طريق ، داخل چشمش بريزن تا ٣-٥روز . اين چسبندگي پلكها و بسته بودن چشم در اكثر نوزادان شايع هست و قابل رفع . اگر بعد از ٤روز باز اين چسبندگي ادامه داشت ، ٢٤ساعت به چشم استراحت بدن و دارو رو قطع كنن ، اگه مطمئن هستن سرمانخورده ، قطره بتامتازون چشمي تهيه كنن روزي يكبار، يك قطره نه بيشتر، داخل چشمش بريزن تا٢روز . انشالله برطرف ميشه.
    ویرایش توسط animal lover : 19th October 2015 در ساعت 10:38 PM

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    10140
    میانگین پست در روز
    0.04
    از جواب شما ممنونم. درباره چشم گربه ام درسته که درباره سابقه ژنتیکی و این اصطلاحات زیاد وارد نیستم اما میتونم بگم که این گربه بهار پارسال توی خونه ما متولد شده و تا الانم اینجاست. حتی مادرشم هنوز توی خونه ماست و زیر شیروانی ما بچه داره. همشونم چشمشون سالمه.
    اما پارسال موقعی که حدود دو سه ماه داشت خودش و داداشش از مادرشون عفونت تنفسی گرفتن. حتی مادرش هنوز این عفونت رو داره ولی چون بزرگ و قوی بود روی چشمش تاثیر نذاشت و فقط هوا که کمی سرد میشه سرفه می کنه. این گربه و برادرش هم پارسال بعد از گرفتن عفونت تنفسی چشماشون عفونت کرد که البته مال این خانوم خوشگل خیلی کمتر بود. با این حال چون کوچولو بودن به هر زحمتی بود توی چشماشون سیپلکس ریختیم و حدودا یک هفته بعد خوب شد. ولی خب چون منشاء تنفسی داشت بازم هربار بارون میاد یه کم سرفه می کنه و و حتی کمی گوشه چشمش مرطوب میشه.
    اما واقعا برای اون عفونت نمیشد کاری کرد چون زندگی طبیعی شونو دارن و بیشتر اوقات بیرون هستن. نمیشه دارویی رو منظم بهشون داد.
    درباره نگاه کردن به سمت دوربین هم راستش خودمم هنوز شک دارم که کاملا نابیناست. البته به صدای من عادت داره و وقتی صدای منو از جلو و بالا تشخیص میده نگاه می کنه. چراغ قوه هم شب که شد توی چشمش انداختم. به نظرم اومد که یه بازتابی از چشم راستش دیدم. هرچند که واقعا تجربه ندارم و نمیدونم چقدر تشخیصم درسته.
    درباره ضربه هم نمیدونم چون چندروز هوابارونی بود و اکثرا میخوابن. نمی تونم بگم توی اون دو سه روز چه اتفاقی براش افتاد.
    درباره دامپزشکی واقعا نمیدونم چی بگم. اگه واقعا جراحی بخواد احتمالا پولش خیلی بشه. البته اگه خودم پولی داشتم با کمال میل می دادم. ولی باید از دیگران بگیرم حتی برای هزینه ویزیت و کرایه ماشین. در این صورت نمیدونم دیگران چقدر بتونن کمکم کنن.
    امیدوارم اطلاعاتی که دادم به درد بخورن. بلکه بتونم تا فردا ایشالا یه فکری براش کنم.
    ممنون

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط Guilas نمایش پست ها
    از جواب شما ممنونم. درباره چشم گربه ام درسته که درباره سابقه ژنتیکی و این اصطلاحات زیاد وارد نیستم اما میتونم بگم که این گربه بهار پارسال توی خونه ما متولد شده و تا الانم اینجاست. حتی مادرشم هنوز توی خونه ماست و زیر شیروانی ما بچه داره. همشونم چشمشون سالمه.
    اما پارسال موقعی که حدود دو سه ماه داشت خودش و داداشش از مادرشون عفونت تنفسی گرفتن. حتی مادرش هنوز این عفونت رو داره ولی چون بزرگ و قوی بود روی چشمش تاثیر نذاشت و فقط هوا که کمی سرد میشه سرفه می کنه. این گربه و برادرش هم پارسال بعد از گرفتن عفونت تنفسی چشماشون عفونت کرد که البته مال این خانوم خوشگل خیلی کمتر بود. با این حال چون کوچولو بودن به هر زحمتی بود توی چشماشون سیپلکس ریختیم و حدودا یک هفته بعد خوب شد. ولی خب چون منشاء تنفسی داشت بازم هربار بارون میاد یه کم سرفه می کنه و و حتی کمی گوشه چشمش مرطوب میشه.
    اما واقعا برای اون عفونت نمیشد کاری کرد چون زندگی طبیعی شونو دارن و بیشتر اوقات بیرون هستن. نمیشه دارویی رو منظم بهشون داد.
    درباره نگاه کردن به سمت دوربین هم راستش خودمم هنوز شک دارم که کاملا نابیناست. البته به صدای من عادت داره و وقتی صدای منو از جلو و بالا تشخیص میده نگاه می کنه. چراغ قوه هم شب که شد توی چشمش انداختم. به نظرم اومد که یه بازتابی از چشم راستش دیدم. هرچند که واقعا تجربه ندارم و نمیدونم چقدر تشخیصم درسته.
    درباره ضربه هم نمیدونم چون چندروز هوابارونی بود و اکثرا میخوابن. نمی تونم بگم توی اون دو سه روز چه اتفاقی براش افتاد.
    درباره دامپزشکی واقعا نمیدونم چی بگم. اگه واقعا جراحی بخواد احتمالا پولش خیلی بشه. البته اگه خودم پولی داشتم با کمال میل می دادم. ولی باید از دیگران بگیرم حتی برای هزینه ویزیت و کرایه ماشین. در این صورت نمیدونم دیگران چقدر بتونن کمکم کنن.
    امیدوارم اطلاعاتی که دادم به درد بخورن. بلکه بتونم تا فردا ایشالا یه فکری براش کنم.
    ممنون
    بله متوجه هستم . ولي احتمال ميدم هنوز يه مقداري ميبينه و جاي اميدواري هست ، ببينيد راه رفتنش با احتياط شده؟ به أشياء برخورد ميكنه ؟پله و ارتفاعوتشخيص ميده؟ امروز از خونه رفته بيرون؟

بازتابي كه عرض كردم فقط ميتونه مرحله رشد بيماريو نشون بده و درصد بينايي رو ، اگه نور هيچ بازتابي از پشت مردمك نداشت يعني متاسفانه نابينا شده.امشب هم چشمشو چك كنيد.

درمان سري قبلش ناقص بوده كه عفونت عود ميكنه ، چون همزمان بايد از انتي بيوتيك خوراكي و تزريقي براي مادر و بچه ها استفاده ميشده.

در مورد هزينه جراحي ميتونيد توي فيس بوك يا گروههاي حمايتي درخواست بديد ، مثل خيلي از دوستاني كه واقعا توان پرداخت هزينه درمان حيوانات تحت سرپرستيشونو ندارن و حاميان عزيز لطف ميكنن و به اين دوستان كمك ميكنن. ازين جهت نگران نباشيد ولي اول بايد مشخص بشه مشكل چيه و ايا واقعا اب مرواريده ؟! چون تومور هاي پشت كره چشم هم دردسرساز هستن !!!

انشالله مشكل هرچه زودتر برطرف بشه و مورد خاصي نباشه ، ما رو هم در جريان بزاريد

صفحه 222 از 313 نخستنخست ... 122172212220221222223224232272 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)