فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,625
لایک لایک:  2,108
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 213 از 315 نخستنخست ... 113163203211212213214215223263313 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,121 به 2,130 از 3145

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط ☆kitţen♡løver☆ نمایش پست ها
    الان خوستم گردنیشو بندازم ولی دویید رفت حالا ام میرم پیشش کم محلی میکنه میره زیره مبل! چطور باید کاری کرد مطیع گردنی باشه!عین گربه های فیلماااا
    واسه بستن ، زير گلو و كنار گوشهاشونوازش كن، اول باهاش بازي كن بعد گردنيشو ببند، وقتي ميبندي يه غذاي خوشمزه بهش بده كه يه جور تشويق بحساب بياد
    خخیلی ازتون ممموم بعضی وقتا خجالت زده میشم ولی اما اخه تشویقی اصلا تشویقی رو نمیخوره بو میکنه میره این تکلفیش چیه¿¿¿¿آخه اصلا اونو غذا ندونه اخه چرا نمیدونم گربه های تو کوچمون از اونا بهش میدم ولی لوسی نمیخوره ک نمیخوره هرزگاهیی پشه شکار میکنه فدااااش شم ولی ضرر نداره؟میخورتش اخه/بعد اینکه قلاده رو سفارش دادم فردا میرسه نمیدونم چ واکنشی نشون میده الانم میخوام گردنبندشو بندازم ولی فک نکنم بذاره اخه دو روزه دیگع کلا ننداختم برای اینکه از پرده نکشه بالا دیگ کاری نمیکنم پرده رو جمع کردیم پس اگه سگ دید بغلش میکنم و جاهای شلوغ مثله پیاده رو با قلاده میشه رفت؟¿من نگران از اینم ک اونو بیارنو ببندمو بعد اصلا راه نره وقتی اون بستس بهش/خاکشو خیلی میپاشه بیرون کلوخای مدفوعشم میریزه بعضی وقتا بیرون چیکار کنم؟هیچ چیز خشکی نمیخوره ولی یبار ی پفک دید داشت میخوردش دولپی ولی نزاشتم !غذاشو الان بجای مرغ و اب مرغ به ترکبین سیب زمینی و گردن مرغ با استخوان عوض کردم عصارش کردم و دیگ چیزه صفتی توش نیست حالا صفت شده و خیلی بامزه میخورتش اگه روغن زیتون بهش بزنم ممکنه نخوره,¿الان حساب ک کردم 17مرداد اگه پنجاه روزش بوده باشه خب حالا تقریبا س ماهو ده روزشه چرا تشویقی نمیخووووره اخه غذاشو از ابکی بودن و لذیذ بودن در اوردم تا بلکه کم کم عادت کنه و اینکه مردم ما چقدر بی ادبن راجبه هر چیزی نظر میدن گربه خیابونی یعنی چی اخه چطور اجازه اظهار نظر میدن برای هنین سعی دارم که به یورپین شورت هر به ثبتش برسونم چون دقیقا مطابقت داره /بعد اینکه لوسی رنگ عجیبی داره از گردنش تا دمش ی خط نارنجی هست و اینکه لوسی هم خال خالیه هم راه راه اون خط نارنجی رو رو هیچ گربه ایی ندیدم/و ی لکه تو گوشش هست ک کثیفه ولی نتونستم پاکش کنم ترسیدم داممزشک اینکارو میکنه؟گرفتن ناخن مهمه؟بعد بحث بردن تو حیاط خلوت،مشکل اینجاست وقتی لوسی راه مله رو میبیه شروع نیکنه جیغ زدن و خیلی میترسه امکان داره بخاطه خاطره گم شدنش باشه¿چون قبل اون نمیترسید انیدوارم لوسی یادبکیره با قلاده قدم بزنه چون از حبس شدن خسته شدم تو محلمون ی فر گربه میاره با ی قلاده فلزی ک ب گردنش وصله انیدوارم لوسی رو بتونم با اون آشنا کنم لوسی اصلا اجتماعی نیست/ببخشید من ب پرچونگی معروفم!
    خوب بعضي گربه ها دوست ندارن ، مدل ديگشو بخر كه با طعم جگره. اشكالي نداره ، حتما نبايد تشويقي بسته بندي بگيري ، وقتي نميخوره ، خودت ميتوني يه غذايي كه بيشتر دوست داره براش درست كني بشه تشويقي خونگي.

پشه ، مگس ، سوسك ، حشرات كلا تخم انگل توي شكمشونه كه منتقل ميكنن ، ولي خب نميشه جلوي گربه رو گرفت
    اگه با كمري راه نرفت يه غذا بزار تو دستت بگير بو كنه ، اروم حركت كن مياد دنبالت ، يه كم اينكار تكرار بشه ديگه خودش به كمري عادت ميكنه.

خاكشو بيشتر بريز حتما عمقش كمه ، ميخواد عمق بيشتري داشته باشه ، براي همين همشو ميريزه بيرون.
    گربه ها پفك خيلي دوست دارن ، ندي بهش ضرر داره.
    اب مرغ توي وعده غذاش حتما باشه ، غذاي خميري يا خشك ، مشكلات گوارشي ايجاد ميكنه.روغن زيتونو امتحان كن توي غذاش ، اگه نخورد جدا بهش بده.

گفتم كه تشويقي زمان خاصي نداره ، بستگي به ميل حيوون داره
    لكه گوششو اگه موردي باشه مثلا وجود كك خود دكتر بررسي ميكنن ، ازشون بخوايد.

گرفتن ناخن مهمه ، ولي مهارت ميخواد كه رگ داخل ناخنو نچيني.

والا من نميدونم چرا جيغ ميزنه ، لابد يه خاطره اي جديدا توي ذهنش ايجاد شده، كم كم با محيط اشناش كن با استفاده از بازي، مثلا توپ يا وسيله ديگه اي كه خيلي باهاش بازي ميكنه رو ببر اونجا باهاش بازي كن

کاربر میهن پت ☆kitţen♡løver☆ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    نیما ثمری فر`
    علایق
    شعر،نویسندگی،حیوانات،گربه ها،رویابافی،بحث
    تخصص
    شاعر ام،نویسندگی،بحث،جامعه شناسی،
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13029
    میانگین پست در روز
    0.20
    خیلی خیلی ممون با بستن زیر گلو مشکل نداره از روش نوازشک استفاده کردم و عالی شد راساس تشویقی چقد باید خشک باشه؟اینا خیلی سفتن اصلا نمیکشکنن دوتر هم گفته بود شاید خوشمزه نیست تریکسی عه مارکش گفت تریکسی جنس خوبی نیست! با کمری حتما این شیوه رو پیش میگیرم روغن زیتون هم میدم ولی ببخشید تاثیرش دقیقا چی بود¿ مهمون امروز اومد خونمونو لوسی کلی باهاشون اشنا بود غریبی میکرد ولی قایم نسد فکر کنم درکل خیلی خجالتی نباشه ذاتی/درمورد غذا ی دنیا ابهام هست غذاش خمیری نیست مثل پنیر شده استخوان له شده با گوشت مرغ و روغن زیتون گاهی اوقات هم عوس و ماکارونی مخلوطش میکنم حالت منیر میشه ن قبلا غذاش ابکی بود مرغ تیکه تیکه ریز با اب مرغ ک خیلی دوس داشت ولی دکتر گفت این غذا علاوه بر ضرر عادتش میده و چیزه دیگع نمیخوره حالا یکی درمیان میدم خیلی خوب شده دیگع همه چیز لوسی عضو عزیز خونواده س و دیگع خیلی حساس نمیشم ولی احساساتم جریحههههه دار میشه وقتی لوسی بعضی وقتا موقع تا نوازشش میکنم میدوعه میره یا خودشو ب پام نمیمالههههه/خیلی پرچونگی کردم تا الان ببخشید واقعا ببخشید هزار بار /دوستون دارم خیلی کمک میکنید
    آری شاید در همین نزدیکی چند طفل کوچک دارد
    شاید گرسنه در سرماست،شاید درد میکشد
    نا توان است،کاری از دستش بر نمی آید
    شاید میخواهد گریه کند،برای زندگی در مبارزه است
    حال،چون ناتوان است،برایش توانی باشیم نه یک مبارزه جدید
    آری مهربانی زیباست
    KINDNESS is BEUTIFULL

کاربر جدید
    شماره عضویت
    13388
    میانگین پست در روز
    0.01

راهنمایی فوری درباره بچه گربه

دررود بر شما بزرگواران

من یک بچه گربه زیر دو ماه(گمون کنم 4 یا 5 هفته) پیدا کردم که رابطه ش با آدما انگار خوب نیست و میترسه یعنی از خودمم میترسه.مشک اساسی اینجاست که من دو تا گربه بالغ دیگه و یک توله سگ هم دارم. با این حساب اگه این بچه گربه رو ببرم تو حیات برای بازی یا عمل دفع خیلی سخت میشه کنترلش کرد و فرار میکنه. خودش هم تمایل زیادی به بیرون رفتن و فرار از خونه نشون میده .دو روزی هم میشه که ادرار و مدفوع نکرده. چکار کنم که دست کم از خودم نترسه؟
    پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

کاربر جدید Shiv آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    Shiv
    حیوان خانگی
    cat & parrot
    شماره عضویت
    13161
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام.میشا رو بردم دامپزشکی گوششو معاینه کرد و گوششو حسابی‌ تمیز کرد و گفت که یجور جونور تو گوشش داره که تو میکروسکوپ هم نشونم داد دارو ریخت تو گوشش گفت باید روزی یکبار بریزم تو گوشش تا یک هفته دیگه که باز چک بشه.از وقتی‌ امدیم خونه احساس می‌کنم شنوایش کم شده یعنی‌ صداش که میکنم اصلا سرشو مثل اکثر اوقات بر نمیگردونه.حالا نمیدونم بخاطر دارو یا چیز دیگه نگرانم نکنه اتفاقی‌ واسعش افتاده باشه. مرسی‌ که جواب سوالهای مارو با صبوری میدید.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    ژنرال هیولا
    شماره عضویت
    13385
    میانگین پست در روز
    0.01
    بزار موقعه ای که گشنش شد کمی شیر بردار و برو نزدیکش نه خیلی که فرار کنه فقط تا حدی که تو و شیر رو ببینه بعد شیرو بزار پایین و خودتم کنار شیر بشین و اونقدر صبر کن تا بیاد شیر بخوره ولی کاری باهاش نداشته باش تا دفعه بعد که آروم دستترو ببر سمتش.

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط mammad24 نمایش پست ها
    دررود بر شما بزرگواران
    من یک بچه گربه زیر دو ماه(گمون کنم 4 یا 5 هفته) پیدا کردم که رابطه ش با آدما انگار خوب نیست و میترسه یعنی از خودمم میترسه.مشک اساسی اینجاست که من دو تا گربه بالغ دیگه و یک توله سگ هم دارم. با این حساب اگه این بچه گربه رو ببرم تو حیات برای بازی یا عمل دفع خیلی سخت میشه کنترلش کرد و فرار میکنه. خودش هم تمایل زیادی به بیرون رفتن و فرار از خونه نشون میده .دو روزی هم میشه که ادرار و مدفوع نکرده. چکار کنم که دست کم از خودم نترسه؟
    پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم
    سلام

همونطور كه قبلا عرض كردم ،بچه رو بايد داخل منزل نگه داريد نه توي حياط! هم از طرف گربه هاي نر درمعرض كشته شدنه هم از طرف كلاغ ها .
    الان خيلي كوچيكه ،مسلمه ازتون ميترسه ، بايد بيشتر بهش محبت كنيد و وقت بيشتري براي بازي و رسيدگي بزاريد ، هرچه أمنيتش بيشتر تامين بشه ، بيشتر بهتون وابسته ميشه وكنارمياد.جاي امن و دنجي رو داخل منزل مختصش فرآهم كنيد كه بقيه سگو گربه ها اونجا رفتو أمد نداشته باشن و بيشترين توجه رو بهش داشته باشيد. ظرف مخصوص دستشويي براش تهيه كنيد با خاك مخصوص بزاريد توي همون مكاني كه براش در نظرداريد. اب دردسترش باشه هميشه ، شير هم به همراه غذاي هاي نرم و كنسروي مخصوص بچه گربه بايد بخوره. روزي ٣وعده غذاي نرم و ٣وعده شير. شكمش هم بعد از هر وعده غذا ماساژ بديد تا دفع انجام بشه و نفخ نكنه. براي دفع مدفوعش ، تا دو روز، روزي ٣بار نيم سي سي روغن زيتون با سرنگ بدون سوزن اهسته بريزيد دهانش ، مواظب باشيد خفه نشه ، اگه مقاومت كرد با غذاش مخلوط كنيد بخوره

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shiv نمایش پست ها
    سلام.میشا رو بردم دامپزشکی گوششو معاینه کرد و گوششو حسابی‌ تمیز کرد و گفت که یجور جونور تو گوشش داره که تو میکروسکوپ هم نشونم داد دارو ریخت تو گوشش گفت باید روزی یکبار بریزم تو گوشش تا یک هفته دیگه که باز چک بشه.از وقتی‌ امدیم خونه احساس می‌کنم شنوایش کم شده یعنی‌ صداش که میکنم اصلا سرشو مثل اکثر اوقات بر نمیگردونه.حالا نمیدونم بخاطر دارو یا چیز دیگه نگرانم نکنه اتفاقی‌ واسعش افتاده باشه. مرسی‌ که جواب سوالهای مارو با صبوری میدید.
    سلام ، خواهش ميكنم عزيزم
    اسم قطره رو برام خصوصي بفرستيد. احتمالا تاثير داروست. اگه حين تميز كردن اسيبي به شنواييش نرسيده باشه!

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    خیلی خیلی ممون با بستن زیر گلو مشکل نداره از روش نوازشک استفاده کردم و عالی شد راساس تشویقی چقد باید خشک باشه؟اینا خیلی سفتن اصلا نمیکشکنن دوتر هم گفته بود شاید خوشمزه نیست تریکسی عه مارکش گفت تریکسی جنس خوبی نیست! با کمری حتما این شیوه رو پیش میگیرم روغن زیتون هم میدم ولی ببخشید تاثیرش دقیقا چی بود¿ مهمون امروز اومد خونمونو لوسی کلی باهاشون اشنا بود غریبی میکرد ولی قایم نسد فکر کنم درکل خیلی خجالتی نباشه ذاتی/درمورد غذا ی دنیا ابهام هست غذاش خمیری نیست مثل پنیر شده استخوان له شده با گوشت مرغ و روغن زیتون گاهی اوقات هم عوس و ماکارونی مخلوطش میکنم حالت منیر میشه ن قبلا غذاش ابکی بود مرغ تیکه تیکه ریز با اب مرغ ک خیلی دوس داشت ولی دکتر گفت این غذا علاوه بر ضرر عادتش میده و چیزه دیگع نمیخوره حالا یکی درمیان میدم خیلی خوب شده دیگع همه چیز لوسی عضو عزیز خونواده س و دیگع خیلی حساس نمیشم ولی احساساتم جریحههههه دار میشه وقتی لوسی بعضی وقتا موقع تا نوازشش میکنم میدوعه میره یا خودشو ب پام نمیمالههههه/خیلی پرچونگی کردم تا الان ببخشید واقعا ببخشید هزار بار /دوستون دارم خیلی کمک میکنید
    چي؟؟؟؟؟تشويقي چقدر بايد خشك باشه؟ نيما جان پسرم خواهش ميكنم رويال كنين بگير. تشويقي خودت درست كن وقتي اينا رو نميخوره ، گفته بودم كه ، خشكي بيش از حد براي دستگاه گوارش خطرناكه ، همينطور موقع بلعش مشكل سازه.
    روغن زيتون براي دفع hairballمفيده و براي يبوست
    غذايي كه بهش ميدي خوبه .چي ؟؟؟؟!!!!!!! دكتر قدسي گفتن مرغو اب مرغ براي گربه ضرر داره؟! مگه ميشه!!!!!خدايا
    اگه منظورشون چربي اب مرغه ، ميتوني چربيشو جدا كني. يك درميون خوبه
    ویرایش توسط animal lover : 24th September 2015 در ساعت 12:09 AM

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shiv نمایش پست ها
    سلام ، دارويي كه استفاده ميكنيد مخصوص مايت گوش وring worm كاربرد داره . از عوارضش اسيب شنوايي نيست. لرزش ، تشنج ، افسردگي ، كم اشتهايي، استفراغ، گشادي مردمك چشمه كه اونهم هميشه اتفاق نميفته ، جاي نگراني نيست، ميشا بالاي ١٠هفته سنشه ، براي زير ٨هفته مشكل ايجاد ميكنه بعضي مواقع.
    وقتي حواسش نيست از پشت سر صداش بزنيد ببينيد باز تصادفي عكس العمل نشون ميده يانه؟!!
    چربي داخل گوششم بخاطر اين قطره يه كم كانال شنواييشو مسدود تر ميكنه فعلا . با دكترش يه مشورتي داشته باشيد

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    8471
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام دوستان چند وقت پیش یک بچه گربه خیلی ضعیف که از گرسنگی التماس می کردو تو حیاط یکی از اقوام دیدم و به خاطر اینکه دلم سوخت اوردمش خونه. خودم یک گربه سه ساله ماده دارم که عقیم شده و واکسن هاشم خورده .راستش این بچه گربه جدید شدیدا بو میده برای همین اول با دستمال مرطوب سعی کردم تمیزش کنم اما بو از بین نرفت بعد بردمش حموم و فقط بدنشو (از گردن به پایین) شستم و سریع خشکش کردم اما باز هم بوش از بین نرفت .دیدم گوشهاش خیلی کثیفه برای همین روغن زیتونو با آب مخلوط کردم و با گوش پاک کن گوششو تمیز کردم .هنوز هم بو میده نمی دونم از دهنشه چون اونقدر بو زیاده که متوجه نمیشم.هیچ نشونه ای از مریضی نداره یا من متوجه نشدم چون غذا خیلی زیاد می خوره و از اولش خیلی چاق تر شده .ایشالا شنبه می برمش دامپزشکی که یک چکاپ کلی بشه اما از پس هزینه اش بر نمی یام .تو یکی موندم حالا که دو تا شدن مکافاته .خانواده هم اول شدیدا مخالف بودن و خودم هم به خاطر عذاب وجدان اوردمش چون می دونستم می میره.می خواستم بپرسم که هزینه یه نوبت واکسن چقدره چون الان اصلا توان پرداخت واکسن سه گانه رو ندارم.برای مشکی(گربه اولم)حدود نود هزار تومن شد .همچنین من همیشه غذای خشک رویال کنین می گرفتم اما این اواخر از نظر مالی واقعا تحت فشارم برای همین مجبور شدم غذای خشک فان کت (کیلویی15 تومن )بگیرم و با رویال کنین مخلوط کنم این از نظر شما اشکالی نداره؟

صفحه 213 از 315 نخستنخست ... 113163203211212213214215223263313 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)