فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,616
لایک لایک:  2,104
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 209 از 313 نخستنخست ... 109159199207208209210211219259309 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,081 به 2,090 از 3129

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط آسمان ... نمایش پست ها
    سلام
    گربه ی من بعضی وقتا یه رفتارایی داره که اصلا معنیشونو نمی فهمم ... دیروز و امروز وقتی بیرون رفتم گربه ام خیلی خودشو بهم می چسبونه و به پاهام می ماله و اصلا اجازه نمی ده برم خونه امروز که رفتارش خیلی شدید شده بود و با چنگ و دندون می خواست نگهم داره خیلی دوره پاهام می پیچه سرشو می ماله به پاهام و کمرشو قوز می کنه یه صدایی مثل فین درمیاره انگار سرما خورده یه صداییم مثل غرررررررر یا گاهی جیرررررررررر!میو میو می کنه ... یه جوره بی طاقتی خودشو بهم می ماله احساس می کنم هر لحظه ممکنه چنگ بزنه یا گازم بگیره احساس شکار بودن بهم دست میده! ... اصلا طاقت نداره ازش دور بشم یا برم ... می فهمم یه چیزی می خواد یه کاری می خواد براش انجام بدم ولی نمی فهمم چی می خواد از یه طرفم وقتی میاد طرفم می ترسم! میاد خودشو می ندازه رو پاهام ( البته من می ترسم بشینم خودشو رو کفشم می ندازه) و می خوابه بعد می خواد بچرخه چنگالاشو می زنه به پام منم می ترسم یه جیغ کوتاه می کشم بلند میشه ( ترسم به خاطر اینه که چند روز پیش چنگم زد الان هنوز سه نوبت از واکسن های هاریم مونده می ترسم دوباره چنگ بزنه) دلش می خواد من باشم یا رو پام بخوابه یا میره یه کم اون طرف تر می خوابه هی می چرخه رو پشت، دست و پاشو می کشه چشماشو می بنده ( احساس می کنم با این کاراش می خواد کاری کنه که من دوسش داشته باشم ) می خوابه ولی شدیدا حواسش به من هست تکون بخورم می پره میاد طرفم خودشو می ماله بهم و نمی ذاره تکون بخورم چرا اینطوری می کنه؟؟ بعد یه چیز دیگه من نمی دونستم قارچ و چربی برای گربه بده الان تو یکی از تالارا خوندم امروز بهش هم چربی دادم هم قارچ قبلنم همین طور حالا چی میشه؟؟ مسموم میشه؟؟ چکار باید بکنم؟؟
    سلام ، اين رفتار گربه كاملا طبيعيه ، و به خاطر تغييرات هورمونيه، نشونه إبراز محبته كه تو سن بلوغ خودشو نشون ميده.همه گربه ها خصوصا نر وقتي بالغ ميشن براي جلب توجه صاحبشون اينكارو انجام ميدن، ماده ها به صاحب مذكر و نرها به مؤنث گرايش دارن.نوازشش كنيد ، ولي هميشه كنارش نباشيد كه عادت كنه ، براي خودشم خوب نيست، اذيت ميشه

چربي براي سلولها 5-10%نيازه ، ولي قارچو اصلا استفاده نكنيد، تا الانم خدا رحم كرده

کاربر میهن پت ☆kitţen♡løver☆ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    نیما ثمری فر`
    علایق
    شعر،نویسندگی،حیوانات،گربه ها،رویابافی،بحث
    تخصص
    شاعر ام،نویسندگی،بحث،جامعه شناسی،
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13029
    میانگین پست در روز
    0.20
    وای واقعا مممنونم اگه انقدر خشک و سرد میگم مممنوون نشانه بی تفاوتی نیست ها اخه هرچقدرم پیچ تاب بدم نمیتونم ازتون تشکر کنم شما عین ی فرشته ایین ی صدا برا بی صدایان وسیله بازی توپ نرم ربان دندونگیر همه چی داره ولی خب موقع بازی نازش کنی دستت رو بیچاره میکنهولی من هیچ وقت دعواش نمیکنم فکر میکنم مظتربو ناراحتش میکنه هر کاره بدی بکنع من چیزی نمیگم گلا رو له میکنه هرکاری من چیزی نمیگم قهر نکنه یا از دوست داشتنش نسبت به من کم شه کاره درستیه¿رفتاری ک گفتید چ عواقب مخربی میتونه داشته باشه¿ اگه بزرگتر بشه اروم تر میشه ¿درضمن ی سوال وقتی به سن بلوغ برسه درسته که میگن قاعدگی گربه خونریزی نداره¿و اقدامی باید بکنم¿در ضمن چنگ گازایی از من میگیره که خون شدید میادمشکلی پیش نمیاد¿راستی وضعیت خوابیدنش هنوز نا مشخصه ما میریم تو اتاق میخوابیم و کل خونه برای اونع شب میره زیره کابینت میخوابه چون شمل گفتید گربه هر جا بنفعشون باشه میخوابن خیلی حساسیت نشون ندادم ولی کاشیه سرده مشکلی پیش نمیاد¿ در ضمن گربه ها چطور ابراز علاقه میکنن¿الان لوسی دوماهشه میتونه بخاطره چیزایی که ب اون کاربر عزیز گفتین باشه¿هورمون بلوغ و علاقه به صاحب بسته به جنسیت¿¿؟

نام و نام خانوادگی
    نیما ثمری فر`
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13029
    میانگین پست در روز
    0.20
    الان سرش داد زدمبهشم بی توجهم ی دومتر اونورنشسته داره اروم عین شکار میاد طرف وای ترسناکه دارم زنده براتون زارش میکنم مردده بیاد یا نه وایییی خیلی بامزش زل زده بهم چبکار کنم¿خونین و مالین شدم بهم زل زده ایکاش الان جواب میدادید چ واکنشی نشون بدم جلو محبتمو نمیتونم بگیرم راستی چ رفتارا و چ کارایی سبب حس نا امنی عصبی شدن میشه¿؟الان محبت کنم یا نه¿راستی اسپری اب مناسبه وای من دلم نمیا این منو اینجوری نگاه نکنه محبت نکنم
    وای من اصلا تنبیه درونم برنامه ریزی نشده هی باهام ور میرفت الان دید نتیجه نداد رفت ای عشقم ای زندگی ناراحت نشه¿¿¿

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ☆kitţen♡løver☆ نمایش پست ها
    وای واقعا مممنونم اگه انقدر خشک و سرد میگم مممنوون نشانه بی تفاوتی نیست ها اخه هرچقدرم پیچ تاب بدم نمیتونم ازتون تشکر کنم شما عین ی فرشته ایین ی صدا برا بی صدایان وسیله بازی توپ نرم ربان دندونگیر همه چی داره ولی خب موقع بازی نازش کنی دستت رو بیچاره میکنهولی من هیچ وقت دعواش نمیکنم فکر میکنم مظتربو ناراحتش میکنه هر کاره بدی بکنع من چیزی نمیگم گلا رو له میکنه هرکاری من چیزی نمیگم قهر نکنه یا از دوست داشتنش نسبت به من کم شه کاره درستیه¿رفتاری ک گفتید چ عواقب مخربی میتونه داشته باشه¿ اگه بزرگتر بشه اروم تر میشه ¿درضمن ی سوال وقتی به سن بلوغ برسه درسته که میگن قاعدگی گربه خونریزی نداره¿و اقدامی باید بکنم¿در ضمن چنگ گازایی از من میگیره که خون شدید میادمشکلی پیش نمیاد¿راستی وضعیت خوابیدنش هنوز نا مشخصه ما میریم تو اتاق میخوابیم و کل خونه برای اونع شب میره زیره کابینت میخوابه چون شمل گفتید گربه هر جا بنفعشون باشه میخوابن خیلی حساسیت نشون ندادم ولی کاشیه سرده مشکلی پیش نمیاد¿ در ضمن گربه ها چطور ابراز علاقه میکنن¿الان لوسی دوماهشه میتونه بخاطره چیزایی که ب اون کاربر عزیز گفتین باشه¿هورمون بلوغ و علاقه به صاحب بسته به جنسیت¿¿؟

سلام اقا نيما ،پسر خوب ، احتياج نيست گزارش لحظه به لحظه كني!!!! اگه كار بدي كرد كه ديگه نبايد ساكت باشي ، چون به خرابكاري عادت ميكنه، طوري كه اذيت نشه بهش بفهمون كارش بده ، مثلا اگه گلدونو انداخت يا گلا رو له كرد، دستا تو بزن بهمو مرتب بگو "نه لوسي مي" ، بعد ناراحتيتو نشون بده و ٢-٣ساعت باهاش بازي نكن ، ببرش تو اتاقش تنهاباشه. راهشوخودت پيدا ميكني ، ولي خيلي داري سخت ميگيري!!!
    تشويقو تنبيه( نه بدني) براي هر موجود زنده اي لازمه تا درستو غلط رو متوجه بشه، قهر نميكنه، اگاهيش بالا ميره و اين به نفعشه. بزرگ بشه رفتارش متعادل و منطقي ميشه ، خوب الان بچست طبيعيه اين شيطنتها.
    بله درسته، نشونه هاي سن بلوغ سگو گربه متفاوته ، نياز نيست شما كاري كنيد،( سوالايي ميپرسيا!!!!)
    اگه گازت بگيره يا چنگت بزنه بأيد اول دستا تو با صابون خوب شستشو بدي ، بعد بتادين بزني و فوري بري واكسن هاري و كزاز(١٠سال يه بار) بزني ، بخصوص اگه زخميت كنه و خون بياد.اگه بار أولت باشه كه براي واكسن مراجعه ميكني،5نوبت واكسنه ، و سري هاي بعدي كه گازت گرفت ، ٣نوبت لازمه.
    ديگه سعي كن يه جاي مشخص براش درست كني سر در گم نباشه، اگه سردش باشه جاشو عوض ميكنه ( تو روخدا انقدر سخت نگير)

[غQUOTE=☆kitţen♡løver☆;253395]الان سرش داد زدمبهشم بی توجهم ی دومتر اونورنشسته داره اروم عین شکار میاد طرف وای ترسناکه دارم زنده براتون زارش میکنم مردده بیاد یا نه وایییی خیلی بامزش زل زده بهم چبکار کنم¿خونین و مالین شدم بهم زل زده ایکاش الان جواب میدادید چ واکنشی نشون بدم جلو محبتمو نمیتونم بگیرم راستی چ رفتارا و چ کارایی سبب حس نا امنی عصبی شدن میشه¿؟الان محبت کنم یا نه¿راستی اسپری اب مناسبه وای من دلم نمیا این منو اینجوری نگاه نکنه محبت نکنم
    وای من اصلا تنبیه درونم برنامه ریزی نشده هی باهام ور میرفت الان دید نتیجه نداد رفت ای عشقم ای زندگی ناراحت نشه¿¿¿[/QUOTE]

وقتايي كه حالت تدافعي نشون ميده ، محبت نياز نيست ، جدي باشو نترس چون از چشمات ميخونه ، تو هم با خشم توچشماش نگاه كن و اروم برو سمتش و بگو مرتب "نه نه نه"عقب نشيني ميكنه.وگرنه ياد ميگيره كه ازش ميترسي و بهت حمله ميكنه

گفتم كه ، تنبيه بدني ، خشونت زياد ، امرو نهي كردن بيش از حد ، حتي توجه يا عدم توجه غير معمول هم ناامني روحي ايجاد ميكنه

اين كارها رو انجام بدي نياز به اسپري اب نيست ، سرما ميخوره ، اين مربوط به موقعي ميشه كه هيچ راهي جواب نميده

نام و نام خانوادگی
    نیما ثمری فر`
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13029
    میانگین پست در روز
    0.20
    والا من دستمو خیلی اینجوری میکنه من فقط با صابون میشورم دکتر قدسی گفت واکسن خودشو ک بزنی دیگ مشکلی ندارم اولین واکسنشو ک زدم برا خودش ولی بازم ینی خطر هست¿من واکسن کزار و هاری نزدم تا حالا ی کم ترسیدم چون زیاد منو با خون گاز گرفته ب هر حال واقعا ممنون خیلی کمک کردید نگرانیمو کمتر میکنم تشوقو تنبیه و بجا انجام میدم تنها مشکل مامان منه دیگه ک میترسه /از ته قلب دوسختون دارم ممنون
    آری شاید در همین نزدیکی چند طفل کوچک دارد
    شاید گرسنه در سرماست،شاید درد میکشد
    نا توان است،کاری از دستش بر نمی آید
    شاید میخواهد گریه کند،برای زندگی در مبارزه است
    حال،چون ناتوان است،برایش توانی باشیم نه یک مبارزه جدید
    آری مهربانی زیباست
    KINDNESS is BEUTIFULL

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ☆kitţen♡løver☆ نمایش پست ها
    والا من دستمو خیلی اینجوری میکنه من فقط با صابون میشورم دکتر قدسی گفت واکسن خودشو ک بزنی دیگ مشکلی ندارم اولین واکسنشو ک زدم برا خودش ولی بازم ینی خطر هست¿من واکسن کزار و هاری نزدم تا حالا ی کم ترسیدم چون زیاد منو با خون گاز گرفته ب هر حال واقعا ممنون خیلی کمک کردید نگرانیمو کمتر میکنم تشوقو تنبیه و بجا انجام میدم تنها مشکل مامان منه دیگه ک میترسه /از ته قلب دوسختون دارم ممنون
    هيچ واكسني ايمني ١٠٠٪ايجاد نميكنه براي حيوان و هيچ حيواني تا يك هفته بعد از تزريق مرحله دوم واكسن نسبت به اون بيماري مصونيت پيدا نميكنه.
    بهتره حتي با وجود واكسينه بودن لوسي بازهم رعايت كنيدولي در كل نگران نباشيد مسئله خاصي نيست

کاربر جدید Shiv آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    Shiv
    حیوان خانگی
    cat & parrot
    شماره عضویت
    13161
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام من یهگربه۱۰ هفتهٔ دارم که ۶ روز اومده پیش من .از اول بهش غذای خشک دادم که اوکی بود اما ۲ روز پیش بعد سرچ کردن فهمیدم که تو این سنّ به شیر هم احتیاج دارن از یه پت شپ پودر شیر مخصوص بچه گربه گرفتم .اولش خیل با اشتها خورد اما امروز شدید بالا اورد و اصلا مدفوع نکرده ..اصلا غذا نخورد از صبح و بیحال بود یه بار هم عطسه کرد اما از ۱ ساعت پیش پاشد غذا خورد خوابید الانم پا شد غذا خورد خوابید.الان چون شنبست هیچ دامپزشکی باز نیست تا دوشنبه و من نگرانم می‌شه راهنماییم کنید که مشکلش چیه؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shiv نمایش پست ها
    سلام من یه پرشین کت‌ ۱۰ هفتهٔ دارم که ۶ روز اومده پیش من .از اول بهش غذای خشک دادم که اوکی بود اما ۲ روز پیش بعد سرچ کردن فهمیدم که تو این سنّ به شیر هم احتیاج دارن از یه پت شپ پودر شیر مخصوص بچه گربه گرفتم .اولش خیل با اشتها خورد اما امروز شدید بالا اورد و اصلا مدفوع نکرده ..اصلا غذا نخورد از صبح و بیحال بود یه بار هم عطسه کرد اما از ۱ ساعت پیش پاشد غذا خورد خوابید الانم پا شد غذا خورد خوابید.الان چون شنبست هیچ دامپزشکی باز نیست تا دوشنبه و من نگرانم می‌شه راهنماییم کنید که مشکلش چیه؟
    سلام ، گربه تو هر سني نياز به شير داره ، خصوصا تا ٤ماه اول زندگي ، چطور نميدونستيد؟ غذاي خشك به تنهايي كافي نيست، بايد شير و غذاي كنسروي هم داشته باشه.

اگه واكسينست ، استفراغش مسئله اي جز تغيير ناگهاني غذايي و واكنش معده نسبت به شير نيست. عطسه ربطي به شير نداره مگه اينكه حساسيت بهش داشته باشه ، مطمئنيد سرمانخورده؟!

مدفوع تا يكي دوروز نداشته باشه اشكالي نداره ولي ادامه پيدا كرد ، دكتر لازم داره. نيم سي سي روغن زيتون روزي سه بار بريزيد با سرنگ بدون سوزن دهنش ، و شكمشو يه كم ماساژ بديد، براي دفع مدفوع.

شير هم اهسته به وعده غذاييش اضافه كنيد، روزي سه چهارم ليوان يك وعده ، بين روز كه نه شكمش خالي باشه نه پر ، به زور بهش نديد
    در مورد عطسشم تحقيق كنيد اگه سرماخورده باشه درمان دارويي نياز داره

کاربر جدید Shiv آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    Shiv
    حیوان خانگی
    cat & parrot
    شماره عضویت
    13161
    میانگین پست در روز
    0.01
    حال میشا امروز خوب شده حسابی‌ غذا خورده و بازی می‌کنه دستشویش هم مثل روال عادی هست اما متاسفانه هرچقدر واسش شیر میزارم نمی‌خوره..نمیدونم چیکار کنم دیگه که شیر بخور

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    سلام ، به شير يه قاشق چايخوري عسل بزنيد و بجاي اب در اختيارش بزاريد اگه دوست داشت اب رو بزاريد باشه براش، اميدوارم اين روش جواب بده . ميتونيد با سرنگ هم اهسته شير بدون عسل بريزيد دهانش ولي با عجله و فشار اينكارو انجام نديد چون يا باعث خفگي ميشه يا شير وارد ريه ها شده و عفونت ايجاد ميكنه

صفحه 209 از 313 نخستنخست ... 109159199207208209210211219259309 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)