فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,625
لایک لایک:  2,108
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 203 از 315 نخستنخست ... 103153193201202203204205213253303 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,021 به 2,030 از 3145

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

کاربر جدید
    شماره عضویت
    12678
    میانگین پست در روز
    0.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط shivid نمایش پست ها
    دوسته عزیز صد در صد به دامپزشک مراجعه کنید و درمان گربه رو شروع کنید قبل از اینکه بخواین گربه رو وارد رختخواب خودتون بکنید یا کنار گربه ی دیگه ای بزاریدش...من متوحه نشدم گفتین اون یکی گربه هم دچار همین مشکل بود؟اون قبل ازین که این یکی بیاد این مشکل رو داشت؟چطور درمان شد؟دکتر بردینش؟
    گفتین رو بدنتون دونه های قرمز زده که میخوارن؟این دونه ها دنبال هم هستن و توی یه مسیر ؟
    هم خودم رفتم دکتر هم گربه رو بردم دکتر،شامپو لیندان و کتوکونازول و قطره کونازول داد برای گربه،خودم هم دو نوع پماد میزنم،نه دونه ها در یک ردیف نیستن، همون اول یه کم خاریدن، یه گربه سالم داشتم که اونم از این گربه کوچیکه گرفت،موهای صورتش شروع کرد به ریختن،قرص میترسم بهش بدم چون کوچیکه البته به بزرگه griseofulvin125 میدم

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    سلام فرخنده خانم ، ممنون از توضيحاتتون ولي عكسها گوياي اونچيزي نيست كه ميخواستم بفهمم ، منظورم سطح نواحي پوستي درگيره.. ولي با توجه به توضيحاتتون ، احتمالا دچار درماتوفيتوز شده كه درمانش زمان بره ، هم براي خودتون هم گربه . درمانش رو ميدونم ولي براي احتياط، لازمه حتما دكتر معاينش كنه ، و خودتون به متخصص پوست مراجعه كنيد . محيط الوده اي كه بچه باهاش تماس داشته بايد مرتب شسته و ضد عفوني بشه.
    محيط و وسايل گربه رو با محلول ٢ درصد انيل كونازول هفته اي دوبار تميز كنيد ، ( شامل أسباب بازي، سبد خواب ، ظرف بستر) ظروف ابو غذاشو همينكه با اب داغ و مايع شستشو تميز كنيد كافيه ( براي اينها احتياجي به استفاده از اين محلول نيست) ، أسباب بازيهاي كه منافذي براي تجمع ميكروب ، قارچ دارند ، ممكنه توي همين منافذ مقداري از اين محلول جمع بشه و اگه بچه اين وسايل رو توي دهانش بزاره ، اين ماده سمي وارد بدنش ميشه ، پس خيلي دقت كنيد و وسايل رو بعد از شستشو با اين ماده ، با اب داغ و مايع شستشو تميز كنيد
    موهاي بدنش رو كوتاه كنيد ، حمامش نكنيد با توجه به سنش و اين بيماري كه ضعيفترش ميكنه ، احتمال سرماخوردگي بالاست
    موهاي كه ميريزه رو داخل يك نايلون بريزيد و از محيط دورش كنيد.

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرخنده نمایش پست ها
    هم خودم رفتم دکتر هم گربه رو بردم دکتر،شامپو لیندان و کتوکونازول و قطره کونازول داد برای گربه،خودم هم دو نوع پماد میزنم،نه دونه ها در یک ردیف نیستن، همون اول یه کم خاریدن، یه گربه سالم داشتم که اونم از این گربه کوچیکه گرفت،موهای صورتش شروع کرد به ریختن،قرص میترسم بهش بدم چون کوچیکه البته به بزرگه griseofulvin125 میدم
    گريزئوفلوين داروي خوبي براي درماتوفيتوزه كه به همراه غذاي چرب بايد خورانده بشه، ولي مناسبتر از اون، ايتراكونازوله. شما كه دكتر بردينش بهتون نگفتن مشكلش چيه؟ فقط دارو دادن ؟!!
    اين قارچ پوستي كه توي عكس ديدم ، تا٢-٣ ماه درمانش طول ميكشه و بهتره در كنارشامپو و قطره اي كه دادن از محلول ٢درصد انيل كونازول هم استفاده بشه تا ٥ روز و موقع استفاده حتما از گردن بند إليزابت بايد استفاده بشه بدنش رو ليس نزنه كه خطرناكه
    غذاهاي مقوي و دارو و قطره هاي تقويتي هم لازمه بهبود زودتره

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط mah1 نمایش پست ها
    سلام. اشتهاش خوبه. 5 تا دارم الان. نمیدونم منظورتون از آبدار چطوریه دقیقا! پفش حالت سنگین نداره. ولی من آب داخلش نمیبینم. توی اتاق نیستن حیاطن. ولی حیاطو چند روز درمیون میشوریم.
    اون ٤ تاي ديگه توي حياط دستشويي ميرن؟! خاك مورد استفاده دستشويي شون رو مرتب عوض كنيد ، حتي اگه خاك باغچه باشه . غذا بهشون خوب ميرسه ؟ چي ميخورن؟ ميخوام ببينم سوء تغذيه نداشته باشن!

کاربر جدید
    شماره عضویت
    12678
    میانگین پست در روز
    0.02
    uکس ها بد آپلود شدن وگرنه نواحی درگیر رو کاملا نشون میدن، بردمش پیش دامپزشک،من دوباره عکس میذارم، محلولی نیست که اگه بزنم به پوستش و لیس بزنه خطرناک نباشه؟ به پشت گوشش که قطره کونازول زدم پوسته پوسته ها خوب شدن،الان فقط دو چای روی دمش و یه جا پشتش پوسته پوسته است،موهاش رو ببرم پیش دامپزشک بزنه؟ یا خودم محل های درگیر رو با قیجی کوتاه کنم? الان سه تا گربه درگیر شدن که هر کدوم پیش دکترهای متفاوتی رفتن و هر سه دکتر تشخیص قارچ داده،دکتری مه خودم بردم فقط قطره تجویز کرد،موردی نداره به گربه این سنی قرص بدم؟گردنبند الیزابت دلم نمیاد!
    دوستان ممنون از توجه و راهنماییهاتون

کاربر جدید
    شماره عضویت
    12678
    میانگین پست در روز
    0.02

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرخنده نمایش پست ها
    uکس ها بد آپلود شدن وگرنه نواحی درگیر رو کاملا نشون میدن، بردمش پیش دامپزشک،من دوباره عکس میذارم، محلولی نیست که اگه بزنم به پوستش و لیس بزنه خطرناک نباشه؟ به پشت گوشش که قطره کونازول زدم پوسته پوسته ها خوب شدن،الان فقط دو چای روی دمش و یه جا پشتش پوسته پوسته است،موهاش رو ببرم پیش دامپزشک بزنه؟ یا خودم محل های درگیر رو با قیجی کوتاه کنم? الان سه تا گربه درگیر شدن که هر کدوم پیش دکترهای متفاوتی رفتن و هر سه دکتر تشخیص قارچ داده،دکتری مه خودم بردم فقط قطره تجویز کرد،موردی نداره به گربه این سنی قرص بدم؟گردنبند الیزابت دلم نمیاد!
    دوستان ممنون از توجه و راهنماییهاتون

كرم كلوتريمازول هست ولي به هرحال هر دارويي چون شيمياييه اثرات بدي داره و بي خطر هم نيست ، بخصوص براي سن هاي پايين.
    استفاده از اون قرص هم چون عوارض جانبيش زياده توصيه نميكنم اگه لازم بود دكتر تجويز ميكردن. موهاشو اگه خودتون بتونيد و اسيب نميزنين كوتاه كنيد وگرنه پيش دكتر خاطر جمع تره
    لوسيون مايكوسيدين ١٢٠ ميل( ٣درصد) هست كه تا يكهفته روزي دوبار ، جواب ميده ، با اينكه گياهيه وبي خطر ولي نميشه بيتوجه بود و به اين مورد اكتفا كرد ، شايد توي بچه ١/٥ ماهه شما ، ليسيدن اين دارو ايجاد خطر كنه ، ميتونيد استفاده كنيد ولي حواستون باشه ليس نزنه ، اثر بخشي اين دارو با كلوتريمازول براره

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12893
    میانگین پست در روز
    0.16
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    اون ٤ تاي ديگه توي حياط دستشويي ميرن؟! خاك مورد استفاده دستشويي شون رو مرتب عوض كنيد ، حتي اگه خاك باغچه باشه . غذا بهشون خوب ميرسه ؟ چي ميخورن؟ ميخوام ببينم سوء تغذيه نداشته باشن!
    کلا وقتی بچه هستن تو باغچه ما میرن دسشویی بزرگتر که میشن بیروون رفتن یاد میگیرن میرن بیرون! الان 2 تا بچه3 ماهه تو باغچه میرن. غذا که من بهشون میدم نمیذارم گرسنه بمونن لاغر نیستن تپلن تقریبا. از اسکلت مرغ و بال و پوست و ماکارونی و اضافی غذای خودمون اگه سیر و پیاز توش نباشه میدم بهشون. مشکلم باهاشون اینه که غذای خام رو از پخته بیشتر دوست دارن! خام رو سریع میخورن ولی پخته رو میذارن کنار میچرخن اگه چیز دیگه پیدا نکردن پخته رو میخورن! خاک باغچه رو تمیز میکنیم ولی عوض نکردیم تا حالا. خاک چند وقت درمیون باید عوض بشه؟ ممنون

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط mah1 نمایش پست ها
    کلا وقتی بچه هستن تو باغچه ما میرن دسشویی بزرگتر که میشن بیروون رفتن یاد میگیرن میرن بیرون! الان 2 تا بچه3 ماهه تو باغچه میرن. غذا که من بهشون میدم نمیذارم گرسنه بمونن لاغر نیستن تپلن تقریبا. از اسکلت مرغ و بال و پوست و ماکارونی و اضافی غذای خودمون اگه سیر و پیاز توش نباشه میدم بهشون. مشکلم باهاشون اینه که غذای خام رو از پخته بیشتر دوست دارن! خام رو سریع میخورن ولی پخته رو میذارن کنار میچرخن اگه چیز دیگه پیدا نکردن پخته رو میخورن! خاک باغچه رو تمیز میکنیم ولی عوض نکردیم تا حالا. خاک چند وقت درمیون باید عوض بشه؟ ممنون
    سعي كنيد خام نخورن ، انگل داره. الان چون دو تا بچتون فقط توي باغچه ميرن دستشويي نيازي نيست كه فعلا تخليه بشه ، فقط مرتب تميز كنيد تا بالغ كه شدن هر دو دو ماه اون مقدار خاك رو تخليه كنيد

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    آزاده
    حیوان خانگی
    گربه پرشین
    شماره عضویت
    12675
    میانگین پست در روز
    0.03
    سلام...
    دوستان میتونین به من توضیح بدین ریزش موی طبیعی در چه حده؟
    آخه هرچی سرچ میکنم توضیحی پیدا نمیکنم که متوجه بشم
    گربم الان 10 ماهشه
    موهاش خیلی بلنده
    مولتی ویتامین بهش میدم مارک beaphar، قرص انگلش هم لورنسیت یا همون پرازی کوانتل هست که دکترش گفت سه ماهی یه بار یه نصف قرص بهش بده دو هفته بگذره بازم یه نصفه
    روزی تقریبا 50 گرم سانابل میخوره که دو نوع مختلف میخوره الان اون مدلی که روش نوشته soft plus میخوره شکلش مربعیه تو بسته بندیه سفید و سرمه ای و پایینش هم قهوه ایه
    غذای تر هم فقط مخلوطی از سنگدون + سیب زمینی + هویج + برنج + جوانه ی گندم میخوره که البته کم میخوره مثلا دو بار هر دفعه یه قاشق غذاخوری
    پنیر خامه ای فقط با قرص انگلش بهش میدم
    لبنیات هم نمیخوره یعنی باید کلی بذارم شاید بره سمتش که اونم میترسم خراب بش اینقدر بذارم بمونه

حالا مشکلم اینه که تا بغلش میکنم یا رو مبل دست رو موهاش میکشم مبلمو لباسم پر مو میشه تمیز کردن روزانه هم واسم سخته
    بنظر سالم میاد و پوستش و بدنش سالمه کاملا فقط تاریخ آخرین واکسنش 20 روزیه گذشته و نتونستم ببرمش
    نمیدونم غذاش کامل و خوب نیست؟ باید گوشت قرمز هم بهش بدم؟؟

راستی حمام هم دیر به دیر میبرم چون خیلی اذیت میشه مثلا 50 روز تا دوماهی یه بار
    خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین.. هرچی به ذهنتون میرسه بگین واسش تهیه میکنم اگه قرصی یا ویتامینی لازم داره که بهش بدم

صفحه 203 از 315 نخستنخست ... 103153193201202203204205213253303 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)