فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,616
لایک لایک:  2,104
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 202 از 313 نخستنخست ... 102152192200201202203204212252302 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,011 به 2,020 از 3129

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط mah1 نمایش پست ها
    باشه حتما :)
    الان تب نداره نفس نفس هم نمیزنه ولی بیحاله همش خوابه. دیروز بهتر شده بود ولی امروز کلا چرت میزنه! خونه هم که میارمش بی قراری میکنه میگه میخام برم بیرون! آب هم نمیخوره خودم با سرنگ بهش دوغ میدم.
    خیلی ممنونم از راهنماییتون

يعني دو روز ابو غذا نخورده ؟ پس موردش جديه ! دفع ادرار يا مدفوع داشته؟ درد نداره؟ چون اب نميخوره از همون پودر orsكه سري قبل خدمتتون گفتم ، نصف بسته بريزيد توي نصف ليوان اب ، هر ٣ ساعت ٥ سي سي بهش بديد اهسته
    همشم از دوغ استفاده نكنيد( ترش و شور و گاز دار كه نيست؟!) ماست شيرينو با يه قاشق چايخوري عسل مخلوط كنيد با يه كم اب بهش بديد، بدنشو با دستمال نمدار خنك كنيد. بقيه بچه ها سالمن؟
    اگه واقعا گرمازدگي باشه بايد عطش داشته باشه!!و مشكل داخلي نداشته باشه ، خيلي طول كشيد ، سرم و اقدامات أوليه لازم داره .

کاربر جدید
    شماره عضویت
    9962
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام
    ببخشید سوال من، من باب بیماریهای احتمالی منتقل شونده از گربه های خیابانیست.ممنون میشم راهنمایی کنید.
    من گربه ندارم ولی گربه ها رو خیلی دوست دارم.یعنی کلا عاشق همه حیواناتم (البته بجز خزندگان وحشرات که البته وجود اونها هم در طبیعت بسیار واجب هست)فعلا هم قصد نگهداری از گربه ندارم چون متاسفانه خوهرم و زن داداشم به شدددددت از گربه میترسن(انصافا حیوون ملوستر از گربه!نمیدونم از چیه گربه میترسن اخه طفلی قیافه ترسناکی هم نداره) و در حال حاظر چند سالیست که طوطی و مرغ عشق دارم و خودم و خانواده کلی دوسشون داریم.
    بگذریم سوالم اینه که اگر یه موقع یک گربه یا بچه گربه در خیابون دیدم که مشکل داشت و یا مریض بود قطعا وظیفه من این هست که به اون حیوان کمک کنم و نمیشه دید و رد شدولی چه نکات بهداشتی در مقابله با گربه مریض باید رعایت بشه وچه بیماری های مشترکی بین گربه و انسان وجود داره که دربارش باید احتیاط کنیم؟مثلا اینکه من با دستکش اقدام به برداشتنش کنم وبعد در گوشه حیاط براش جا درست کنم و بعد از هر بار دست زدن بهش دستم رو ضدعفونی کنم کفایت میکنه؟ممنون میشم به طور کلی موارد بهداشتی در هنگام کمک به یک گربه خیابانی بیمار رو بفرمایید چون ما در خانه نوزاد هم داریم گفتم اطلاعاتم رو ببرم بالا در رابطه با مورد احتمالی.و اینکه اصلا جای نگرانی هست یا نه بیماری مشترک خاصی نیست.ممنون از همه تون.

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط طوطیا نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید سوال من، من باب بیماریهای احتمالی منتقل شونده از گربه های خیابانیست.ممنون میشم راهنمایی کنید.
    من گربه ندارم ولی گربه ها رو خیلی دوست دارم.یعنی کلا عاشق همه حیواناتم (البته بجز خزندگان وحشرات که البته وجود اونها هم در طبیعت بسیار واجب هست)فعلا هم قصد نگهداری از گربه ندارم چون متاسفانه خوهرم و زن داداشم به شدددددت از گربه میترسن(انصافا حیوون ملوستر از گربه!نمیدونم از چیه گربه میترسن اخه طفلی قیافه ترسناکی هم نداره) و در حال حاظر چند سالیست که طوطی و مرغ عشق دارم و خودم و خانواده کلی دوسشون داریم.
    بگذریم سوالم اینه که اگر یه موقع یک گربه یا بچه گربه در خیابون دیدم که مشکل داشت و یا مریض بود قطعا وظیفه من این هست که به اون حیوان کمک کنم و نمیشه دید و رد شدولی چه نکات بهداشتی در مقابله با گربه مریض باید رعایت بشه وچه بیماری های مشترکی بین گربه و انسان وجود داره که دربارش باید احتیاط کنیم؟مثلا اینکه من با دستکش اقدام به برداشتنش کنم وبعد در گوشه حیاط براش جا درست کنم و بعد از هر بار دست زدن بهش دستم رو ضدعفونی کنم کفایت میکنه؟ممنون میشم به طور کلی موارد بهداشتی در هنگام کمک به یک گربه خیابانی بیمار رو بفرمایید چون ما در خانه نوزاد هم داریم گفتم اطلاعاتم رو ببرم بالا در رابطه با مورد احتمالی.و اینکه اصلا جای نگرانی هست یا نه بیماری مشترک خاصی نیست.ممنون از همه تون.

سلام ، بيماريهاي مشترك انسان و گربه خيلي زياد نيست ، كافيه دستكش دست كنيد يا اگه بدون دستكش هستيد و مشكل پوستي نداريد دستهاتونو تميز بشوريدكافيه ، نيازي به ضد عفوني نيست . اگه روي دستتون خراش يا زخم بازي هست ، يا از دستكش استفاده كنيد و يا دستها رو بعد از تماس با حيوان ضدعفوني كنيد
    بيماريهاي قابل انتقال ، توكسوپلاسموز، بيماري خراش گربه و هاريه كه مورد اخر درباره همه حيوانات وحشي صدق ميكنه
    حيوان رو از پشت گردن بلند كنيد طوري كه همزمان زير كپلش ( دو پاي عقب) رو گرفته باشيد كه باعث دردش نشه. هيچموقع از روبروي صورت يا پنجه هاي حيوان اقدام به گرفتنش نكنيد كه اسيب جدي ميبينيد

کاربر جدید
    شماره عضویت
    12678
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام دوستانحدود دو هفته پیش یه گربه ماده که یک ماهو نیمشه رو از خیابون پیدا کردم،ترسیده بود و گرسنه بود،اوردمش خونه.قسمتهایی از بدنش مو نداشت و قسمتهای دیگه ای پوسته پوسته شده بود و موهاش تیکه تیکه میریخت،سه بار تا خالا با شامپو کتوکونازول شستمش، پشت گوشش و جاهایی که نمیتونه لیس بزنه ور قطره کونازول میزنم، مشکل اینجائه که خودم هم قارچ گرفتم ،البته دارن خوب میشن ولی چوم مدام در تماس باهام هست لکه های جدید ظاهر میشن و پوستم.عادت داره تو بغلم بخوابه و تموم اتاقمو رختخوابم آلوده است، خانواده مدام فشار میارن که رهاش کنم ولی چون از گربه ای دیگه و آدم های غریبه شدید میترسه دلم نمیاد، تو این شرایط باید چیکار کنم؟ اینم بگم که خودم هم شروع کردم با شامپو کتوکونازول موهامو میشورم برای احتیاط...آیا محلولی هست که وسایلمو بااش بشورم تا اگه خوب شد دوباره از وسایل آلوده ام نگیره؟و یه چیز دیگه اینکه بعد از حمام امروزش همش بیحاله و میخوابه!فکر کنم سرماخورده،چی باید بهش بدم اگه علایم سرماخوردگی رو نشون داد؟

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12893
    میانگین پست در روز
    0.16
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    يعني دو روز ابو غذا نخورده ؟ پس موردش جديه ! دفع ادرار يا مدفوع داشته؟ درد نداره؟ چون اب نميخوره از همون پودر orsكه سري قبل خدمتتون گفتم ، نصف بسته بريزيد توي نصف ليوان اب ، هر ٣ ساعت ٥ سي سي بهش بديد اهسته
    همشم از دوغ استفاده نكنيد( ترش و شور و گاز دار كه نيست؟!) ماست شيرينو با يه قاشق چايخوري عسل مخلوط كنيد با يه كم اب بهش بديد، بدنشو با دستمال نمدار خنك كنيد. بقيه بچه ها سالمن؟
    اگه واقعا گرمازدگي باشه بايد عطش داشته باشه!!و مشكل داخلي نداشته باشه ، خيلي طول كشيد ، سرم و اقدامات أوليه لازم داره .
    ببخشید من پیامتونو ندیدم فکر کردم جواب ندادید! یبوست داشت! درد هم داشت خودم هر 2-3ساعت روغن زیتون میزدم بهش و شکمشو ماساژ میدادم. غذا نمیخورد حتی شیر هم با سرنگ بهش میدادم نمیخورد! بعد اینکه تونست دفع کنه چند روز شیر و روغن زیتون و غذای نرم دادم بهش الان خوبه
    من یه سوال دیگه دارم ببخشید. یکی از گربه هام حدود یک سالو نیمه. پسره. چند وقته میبینم زیر شکمش یه مقدار پف کرده فشار که میدم چیزی نمیگه. یه حالتی انگار *****ه! رنگشم صورتیه چون موهای اون قسمت کمه صورتی نشون میده! نمیدونم نگران باشم یا نه! لاغرم نیست تپله یه مقدار. فعالیت داره ولی تو خونه ما دسشویی نمیره که کنترلش کنم میره بیرون! شما میشه راهنماییم کنید؟ مرسی از اینکه همیشه وقت میذارید

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط mah1 نمایش پست ها
    ببخشید من پیامتونو ندیدم فکر کردم جواب ندادید! یبوست داشت! درد هم داشت خودم هر 2-3ساعت روغن زیتون میزدم بهش و شکمشو ماساژ میدادم. غذا نمیخورد حتی شیر هم با سرنگ بهش میدادم نمیخورد! بعد اینکه تونست دفع کنه چند روز شیر و روغن زیتون و غذای نرم دادم بهش الان خوبه
    من یه سوال دیگه دارم ببخشید. یکی از گربه هام حدود یک سالو نیمه. پسره. چند وقته میبینم زیر شکمش یه مقدار پف کرده فشار که میدم چیزی نمیگه. یه حالتی انگار *****ه! رنگشم صورتیه چون موهای اون قسمت کمه صورتی نشون میده! نمیدونم نگران باشم یا نه! لاغرم نیست تپله یه مقدار. فعالیت داره ولی تو خونه ما دسشویی نمیره که کنترلش کنم میره بیرون! شما میشه راهنماییم کنید؟ مرسی از اینکه همیشه وقت میذارید
    سلام ، اشتهاي گربه يك سالتون چطوره؟ ورم شكمش حالت ابدار نداره ؟ توي خونتون چنتا گربه داريد ؟ محيط رو مرتب تميز ميكنيد؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرخنده نمایش پست ها
    سلام دوستانحدود دو هفته پیش یه گربه ماده که یک ماهو نیمشه رو از خیابون پیدا کردم،ترسیده بود و گرسنه بود،اوردمش خونه.قسمتهایی از بدنش مو نداشت و قسمتهای دیگه ای پوسته پوسته شده بود و موهاش تیکه تیکه میریخت،سه بار تا خالا با شامپو کتوکونازول شستمش، پشت گوشش و جاهایی که نمیتونه لیس بزنه ور قطره کونازول میزنم، مشکل اینجائه که خودم هم قارچ گرفتم ،البته دارن خوب میشن ولی چوم مدام در تماس باهام هست لکه های جدید ظاهر میشن و پوستم.عادت داره تو بغلم بخوابه و تموم اتاقمو رختخوابم آلوده است، خانواده مدام فشار میارن که رهاش کنم ولی چون از گربه ای دیگه و آدم های غریبه شدید میترسه دلم نمیاد، تو این شرایط باید چیکار کنم؟ اینم بگم که خودم هم شروع کردم با شامپو کتوکونازول موهامو میشورم برای احتیاط...آیا محلولی هست که وسایلمو بااش بشورم تا اگه خوب شد دوباره از وسایل آلوده ام نگیره؟و یه چیز دیگه اینکه بعد از حمام امروزش همش بیحاله و میخوابه!فکر کنم سرماخورده،چی باید بهش بدم اگه علایم سرماخوردگی رو نشون داد؟
    سلام ، پوسته هايي كه ميفرماييد ، زرد رنگه يا سفيد؟! خارش يا تيمار بيش از حد هم داره ؟ يعني خودشو خيلي ليس ميزنه؟ محل پوسته شده و كم مو ، زخم يا أبسه و التهاب داره؟
    لكه هايي كه روي پوستتونه دايره مانند و قرمز رنگه يا بصورت دانه هاي ريز و ملتهب؟از قسمتهاي بي مو و پوسته بدن گربه عكس بزاريد ، ببينم بيماريش چيه و ايا شامپويي كه استفاده كرديد به تنهايي كافي بوده يا نياز به شامپو و داروهاي ديگه اي هم هست..
    البته تشخيص قطعي نوع قارچ با نمونه گيري و ازمايش انجام ميشه ولي از روي ظاهرهم تا ٥٠ درصد قابل تشخيصه
    اون گربه نرتون بهتر شد؟ بيماري بهش منتقل نشده؟
    ویرایش توسط animal lover : 13th August 2015 در ساعت 03:06 AM

کاربر جدید
    شماره عضویت
    12678
    میانگین پست در روز
    0.02
    ممنون از توجهتون،اون یکی گربه ام هم دچار همین مشکل شده،البته دیگه پیش من نیست،برای اسهالش هم چندتایی آمپول زدن بهش و قرص بهش دادن تا خوب شد.ممنون از راهنماییهاتون...روی پوست خودم اول لکه های دایره ای شکل ظاهر ظد که قرمز بودن،الان دو روزخ دونه های قرمز ملتهب هم زده که میخوارن!!روی پوست گربه ام موها به هم چسبیدن و چوسته ها قهوه ای رنگه، چاهایی از بدنش هم که مو ریخته پوسته ها سفیدن.خودشو مدام لیس نمیزنه./

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12893
    میانگین پست در روز
    0.16
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، اشتهاي گربه يك سالتون چطوره؟ ورم شكمش حالت ابدار نداره ؟ توي خونتون چنتا گربه داريد ؟ محيط رو مرتب تميز ميكنيد؟
    سلام. اشتهاش خوبه. 5 تا دارم الان. نمیدونم منظورتون از آبدار چطوریه دقیقا! پفش حالت سنگین نداره. ولی من آب داخلش نمیبینم. توی اتاق نیستن حیاطن. ولی حیاطو چند روز درمیون میشوریم.

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرخنده نمایش پست ها
    ممنون از توجهتون،اون یکی گربه ام هم دچار همین مشکل شده،البته دیگه پیش من نیست،برای اسهالش هم چندتایی آمپول زدن بهش و قرص بهش دادن تا خوب شد.ممنون از راهنماییهاتون...روی پوست خودم اول لکه های دایره ای شکل ظاهر ظد که قرمز بودن،الان دو روزخ دونه های قرمز ملتهب هم زده که میخوارن!!روی پوست گربه ام موها به هم چسبیدن و چوسته ها قهوه ای رنگه، چاهایی از بدنش هم که مو ریخته پوسته ها سفیدن.خودشو مدام لیس نمیزنه./

دوسته عزیز صد در صد به دامپزشک مراجعه کنید و درمان گربه رو شروع کنید قبل از اینکه بخواین گربه رو وارد رختخواب خودتون بکنید یا کنار گربه ی دیگه ای بزاریدش...من متوحه نشدم گفتین اون یکی گربه هم دچار همین مشکل بود؟اون قبل ازین که این یکی بیاد این مشکل رو داشت؟چطور درمان شد؟دکتر بردینش؟
    گفتین رو بدنتون دونه های قرمز زده که میخوارن؟این دونه ها دنبال هم هستن و توی یه مسیر ؟

صفحه 202 از 313 نخستنخست ... 102152192200201202203204212252302 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)