فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,612
لایک لایک:  2,100
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 191 از 313 نخستنخست ... 91141181189190191192193201241291 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,901 به 1,910 از 3122

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    خب علتش اینه که زودتر به درامد برسن یا زودتر جا باز بشه برای بچه های دیگه... معملا تا دوماهگی شیر خوردن واجب و لازمه و بیشتر شدن زمانش بهتره و البته اگه بچه گربه زمان بیشتری پیش مادرش بمونه راه و روش زندگی ر هم یاد میگیره حتی بازی کردن گربه هایی که زود جدا میشن عموما بیشتر گاز میگیرن نوع بازی هاشون فرق داره و خیلی موارد رفتاری دیگه. پس بهتره سه تا چهار ماه پیش مادر بمونن

کاربر میهن پت LUSY آواتار ها
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12945
    میانگین پست در روز
    0.13
    من حدود 8 ساله که گربه دارم
    و بچه گربه هامم میفروشم
    خودمم ترجیح میدم حداقل 3 ماهه بفروشمشون
    من پرورش دهنده نیستم
    فقط یه گربه ماده دارم اونم میخواستم عقی کنم که دلم نیومد خواستم برای یک بارم که شده مادر بودنو تجربه کنه
    الانم دو تا فقط به دنیا اورده
    اما معمولا تو دو ،دو ماهو نیمگی معمولا آماده ی یادگیری کامل و قبول قلمرو جدید هستنو اکثرا تا 3 ماهگی بیشتر دیگه از مادر شیر نمیخورن
    در ضمن مادر ضعیف نمیشه اینهمه مدت اگه شیر بده؟!
    من از 1 ماهگی تو خاک رفتن و کم کم غذای کمکی خوردنو بهشون آموزش میدن و معمولا آموزش دیده از پیش مادر میرن
    البته جسارت نکردما فقط دارم جهت اطلاعات بیشتر با شما هم بحث میشم.
    چرا ما انسان ها ادمیت را از یاد برده ایم...

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    بله درسته بعد از دو ماهگی کمتر شیر میخورن منم نگفتم تا سه چهار ماهگی بمونن که فقط شیر بخورن بیشتر به دلیل روابط با بقیه ی بچه گربه ها مادر و روش زندگی تا سه چهار ماهگی بمونن خوبه به طور مثال گفتم بهتون گربه هایی که زود جدا میشن معمولا نه همیشه مشکلات رفتاری دارن مثلا نمیتونن گاز نگیرن چون شیطنت با بچه گربه های دیگه یا مادر نداشتن و سریع شیطنشون با صاحبشون اغاز شده و فشاری که موقع گاز گرفتن وارد میکنن با اونایی که با بقیه گربه ها بزرگ شدن فرق داره و خشن ترن...البته اینل بر اساس تجربه است. همیشه قطعیت ندارن به نظرم تا سه ماهگی نهایت چهار ماهگی بمونن خیلی چیزا یاد میگیرن و قطعا بعده این سن علاقه ای هم به ماندن ندارن :)
    غذاهای کمکی هم از ماه دوم میتونن بخورن ولی گوشت رو بهتره بعد از دوماهگی به جیره غذاییشون اضافه بشه قبل این زمان مشکلات گوارشی براشون پیش میاد
    ممنون دوسته عزیز شما هم اگر اطلاعاتی در مورد گربه هاداشته باشید ما خوشحال میشیم درمیون بزارید :)

حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12945
    میانگین پست در روز
    0.13
    غذاهای کمکی هم از ماه دوم میتونن بخورن ولی گوشت رو بهتره بعد از دوماهگی به جیره غذاییشون اضافه بشه قبل این زمان مشکلات گوارشی براشون پیش میاد مثلا نمیتونن گاز نگیرن چون شیطنت با بچه گربه های دیگه یا مادر نداشتن و سریع شیطنشون با صاحبشون اغاز شده و فشاری که موقع گاز گرفتن وارد میکنن با اونایی که با بقیه گربه ها بزرگ شدن فرق داره
    بله بله اینو قبول دارم گوشتو بعد دو ماهگی میدم همیشه اونم فقط سینه مرغ له شده..تو این سن 1 ماهه تا دو ماه که الان هستن بیشتر سرلاک و شیر و زرده تخم مرغ میدم...میدونستین پودر مالت هم تو این سال خیلی دوست دارن و یک روز درمیون خوردنش به مقدار کم براشون ضرر که نداره مفید هم هست هم برای رشد مو هم اشتهاشون رو کنترل میکنه..البته یه سوپ و غذای تر هم هست که خودم براشون میپزم خیلیم دوست دارن..حالا اونارو بعدا دستور پختشو میگم.
    ممنون دوسته عزیز شما هم اگر اطلاعاتی در مورد گربه هاداشته باشید ما خوشحال میشیم درمیون بزارید :)
    البته طبق گفته ی شما این تجربیه و تو گربه های متفاوته از جاییکه من با اکثر خریدار های گربه هام در تماسم تا حالا یه همچین رفتاری بهم گزارش نشده...البته نمیشه به قطع گفت چرا که گربه ها دارای شخصیت و رفتارهای متفاوتی هستن.

حتما...البته من سعی میگم بیشتر از شما و از تجربیات شما استفاده کنم

کاربر میهن پت pedram9 آواتار ها
    شماره عضویت
    7802
    میانگین پست در روز
    0.06
    دوستان من فردا میرم گربه پرشین بگیرم 2ماهشه چند سوال داشتم

غذا چی باید بهش بدم ؟
    غذای خشک چی بهش بدم ؟ تو نت دیدم مثلا غذای خشک 750 گرم 15 هزار تومن قیمتشه این 750 گرم رو طی چند روز تموم میکنه ؟

غذای خونگی که به صرفه باشه و براش خوب هم باشه چی و به چه مقدار بهش بدم ؟

و همچنین برای خاک شما چه خاکی پیشنهاد نمیدید بعضی ها گرونه مثلا ده کیلو 40 تومن بعضی هم ایرانی هستند و 8 کیلویی حدودا 12 تومن ایرانی ها خوبه ؟

لطفا راهنمایی کنید مرسی

حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12945
    میانگین پست در روز
    0.13
    غذا چی باید بهش بدم ؟
    به بچه گربه ی دو ماهه غذای مخصوص خودش باید داده بشه
    من رویال یا سانابل مخصوص بچه گربه زیر 1 سال رو پیشنهاد می کنم که قیمت 2 کیلوییشون از 90 شروع میشه ولی قیمت پایین هم هست مثلا فیریسکیز که 2/5 کیلیویش 40-50 تومنه...از این کمترم داریم 25-30..اما اکثرا ترکیه ای و تایلندی هستن...میتونید مارک میو 3 کیلویی پرشین بخرید 60 تومن...اما برای بچه گربه نزده
    روزی 3 تا 5 وعده
    یه پیمانه بهتون میدن و پشت بسته بندیش نوشته شده که هر روز چه مقدار باید داده بشه
    روزی سه وعده لبنیات تا 8 ماهگی داده بشه
    لبنیات میتونه شامل پنیر(کم نمک) کره خامه شیر و ماست باشه...از بچگی به کم چرب یا پرچرب به هرکدوم عادت بدید همونو میخوره و مشکلی براش پیش نمیاد.
    از همون دو ماهگی میتونید مالت بدید اگه مالت کرمی میگیرید اندازه ی یه نخود در روز کافیه اکا اگه پودر میدید روزی 1 قاشق چایی خوری کافیه
    اب تمیز همیشه در دسترسش باشه
    غذای تر هم میتونید روزی دو وعده بدید
    یعنی 3 وعده غذای خشک دو وعده تر
    میتونید هر از گاهی زرده ی تخم مرغ آب پز شده هم بدید
    فقط اینو بدونید که شما بیشتر درصد تاثیر بر روی ذائقه گربتان هستید
    از بچگی به هر برنامه ی غذایی که شما براش در نظر میگیرید عادت میکنه حداقا 80% دست شماس ...پس بعدا نگید گربم بدغذاس اینو میخوره اونو نمیخوره...
    برای خاک شما چه خاکی پیشنهاد نمیدید بعضی ها گرونه مثلا ده کیلو 40 تومن بعضی هم ایرانی هستند و 8 کیلویی حدودا 12 تومن ایرانی ها خوبه ؟
    در مورد خاک هم بسته به پول تو جیب شما داره
    مسلما هر چی بیشتر پول بدید جنس بهتری میخرید
    10 کیلو خاک هست8 تومن...10 کیلو خاک هست 50 تومن
    من که جنس خوبشو میخرم
    ایرانیشم خوبه بد نیست ولی خارجی ها هم عالین
    شما برو اسکندری شمالی مغازه فدک بگو خاک بستر 10 کیلویی میخوام
    امیدوارم مفید باشه

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط LUSY نمایش پست ها
    پس چرا همه گربه ها رو از دو ماهگی تحویل میدن به صاحبن جدیدشون؟
    اگه هدفشون درامدزايي باشه ، براشون أهميت نداره چي به سر اينده توله ها مياد ، همين تغذيه محدود باشير مادر ، ناهنجاريهاي استخواني براي توله در دراز مدت ايجاد ميكنه، نرمي استخوان ، شكنندگي زود هنگام در اثر ضربه هاي خيلي ساده و ......
    اگه هم مورد ، واگذاري باشه ، همونطور كه قبلا عرض كردم ، حداقل سن رو در نظر ميگيرن كه از نظر جسمي و تربيتي به ضرر حيوانه

حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    12945
    میانگین پست در روز
    0.13
    بله شما درست میفرمایین
    اما به نظر من البته با توجه به تجربه ی خودم و طرز نگه داری خودم تا 2/5 ماهگی در کنار رسیدگی خوب مادر و دادن غذای کمکی به بچه مشکلی بوجود نمیاد
    نمیدونم بقیه چیکار میکنن اما خریدارهای من که مدام باهاشون در ارتباطم هیچ گزارشی از قبیل این مشکلی که شما فرمودین به من ندادن بخصوص در مورد ماده ها که بعدها زایمان هم خواهم داشت و باید از لحاظ فیزیکی و استخوان بندی سالم و سرپا باشند.
    خدا رو شکر تا الان هیچ سهل انکاری در رابطه با این امر نکردم و ایشالله همین طور هم باشه در آینده.

کاربر میهن پت pedram9 آواتار ها
    شماره عضویت
    7802
    میانگین پست در روز
    0.06
    نقل قول نوشته اصلی توسط LUSY نمایش پست ها
    به بچه گربه ی دو ماهه غذای مخصوص خودش باید داده بشه
    من رویال یا سانابل مخصوص بچه گربه زیر 1 سال رو پیشنهاد می کنم که قیمت 2 کیلوییشون از 90 شروع میشه ولی قیمت پایین هم هست مثلا فیریسکیز که 2/5 کیلیویش 40-50 تومنه...از این کمترم داریم 25-30..اما اکثرا ترکیه ای و تایلندی هستن...میتونید مارک میو 3 کیلویی پرشین بخرید 60 تومن...اما برای بچه گربه نزده
    روزی 3 تا 5 وعده
    یه پیمانه بهتون میدن و پشت بسته بندیش نوشته شده که هر روز چه مقدار باید داده بشه
    روزی سه وعده لبنیات تا 8 ماهگی داده بشه
    لبنیات میتونه شامل پنیر(کم نمک) کره خامه شیر و ماست باشه...از بچگی به کم چرب یا پرچرب به هرکدوم عادت بدید همونو میخوره و مشکلی براش پیش نمیاد.
    از همون دو ماهگی میتونید مالت بدید اگه مالت کرمی میگیرید اندازه ی یه نخود در روز کافیه اکا اگه پودر میدید روزی 1 قاشق چایی خوری کافیه
    اب تمیز همیشه در دسترسش باشه
    غذای تر هم میتونید روزی دو وعده بدید
    یعنی 3 وعده غذای خشک دو وعده تر
    میتونید هر از گاهی زرده ی تخم مرغ آب پز شده هم بدید
    فقط اینو بدونید که شما بیشتر درصد تاثیر بر روی ذائقه گربتان هستید
    از بچگی به هر برنامه ی غذایی که شما براش در نظر میگیرید عادت میکنه حداقا 80% دست شماس ...پس بعدا نگید گربم بدغذاس اینو میخوره اونو نمیخوره...

در مورد خاک هم بسته به پول تو جیب شما داره
    مسلما هر چی بیشتر پول بدید جنس بهتری میخرید
    10 کیلو خاک هست8 تومن...10 کیلو خاک هست 50 تومن
    من که جنس خوبشو میخرم
    ایرانیشم خوبه بد نیست ولی خارجی ها هم عالین
    شما برو اسکندری شمالی مغازه فدک بگو خاک بستر 10 کیلویی میخوام
    امیدوارم مفید باشه
    من تهران نیستم .

بک بسته ی دو کیلویی چند روز برای بچه گربه باقی میمونه؟

حتما باید همین غذا ها رو بخورن ؟

قیمت ها خیلی زیاده

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط pedram9 نمایش پست ها
    دوستان من فردا میرم گربه پرشین بگیرم 2ماهشه چند سوال داشتم

غذا چی باید بهش بدم ؟
    غذای خشک چی بهش بدم ؟ تو نت دیدم مثلا غذای خشک 750 گرم 15 هزار تومن قیمتشه این 750 گرم رو طی چند روز تموم میکنه ؟

غذای خونگی که به صرفه باشه و براش خوب هم باشه چی و به چه مقدار بهش بدم ؟

و همچنین برای خاک شما چه خاکی پیشنهاد نمیدید بعضی ها گرونه مثلا ده کیلو 40 تومن بعضی هم ایرانی هستند و 8 کیلویی حدودا 12 تومن ایرانی ها خوبه ؟

لطفا راهنمایی کنید مرسی
    در مورد غذاهاي بسته بندي ، كه دوست عزيزمون lusy اشاره كردن مناسبه ، فقط غذاهاي تر و خشك بايد در كنار هم داده بشه كه مشكلات گوارشي پيش نياد ، از كنسرو هاي مخصوص گربه ميتونيد به عنوان غذاي تر استفاده كنيد. قيمتها تو همين رنجه ، چون توليد كارخانجات معتبره ، نبايد از هربرند ناشناخته اي خريد كنيد و تاريخ توليد و انقضا هم دقت كنيد كه مسموميت ايجاد نشه
    بچه بايد ٤-٦بارتغذيه بشه در روز و در كل يك روز ٧٥-١٨٥ گرم
    غذاي خونگي ، سينه مرغ ابپز بدون پوست ، ماهي ، دوهفته يكبار پخته بدون استخوان، سنگدان پخته و چرخشده مرغ ، تخم مرغ ابپز ، سيبزميني ، ماكاروني ، برنج ، به همراه هويج پخته شده، ابگوشت ، سوپ مرغ، غلات پخته و له شده ، سبزيجات هم كم ، كه ميتونيد بپزيد و به غذاهاش اضافه كنيد ( البته همه اين غذاها بايد فقط مخصوص گربه و جدا بدون ، ادويه جات ، سير ، پياز پخته بشه فقط با مقدار كمي نمك ، واگر به روغن نياز شد ، روغن كانولا ) از كره استفاده نكنيد بخصوص توي فصلاي گرم ، باعث شل شدن شكم و گاهي اسهال ميشه . گربه هايي كه توي منزل و بدون تحرك كافي نگهداري ميشن ، سوخت و ساز كمي دارن و نيازشون به چربي كمتره ، كه براي عروق و كبد مناسب نيست ، از الان بايد مواظب جيره غذاييش باشيد كه بعدها مشكل ايجاد نشه.
    نياز به چربي براي بچه گربه در روز ، ٢٥-٣٠٪كل جيرشه نه بيشتر ، كه با همون مقدار چربي موجود در غذاش و لبنيات بدست مياد
    غير از خاكهايي كه دوستمون معرفي كردن ، اگه گردو خاك اذيتتون ميكنه ويا گربتون دچار الرژي شد ميتونيد از خاكهاي كريستالي انتي باكتريال مثل بسته هاي 5كيلويي (تريكسي) هم استفاده كنيدكه 45000t هست

صفحه 191 از 313 نخستنخست ... 91141181189190191192193201241291 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)