فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,625
لایک لایک:  2,108
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 188 از 315 نخستنخست ... 88138178186187188189190198238288 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,871 به 1,880 از 3145

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط elio tala نمایش پست ها
    من نتونستم از زخم عکس واضحی بگیرم اما مشخصاتش اینه که خشکه انگار قبلا خون اومده و بسته شده و موهای دورش هم اصلا نریخته میگم ممکنه با ناخن پاش زخم ایجاد کرده باشه وقته خاروندن؟
    ؟
    گفتيد باگربه هاي ديگه احتمالا دعوا نكرده ، پس اين زخم فقط در صورتي كه خودشو بخارونه ايجاد ميشه ولي نه خارش عادي ، حتما چيزي اذيتش كرده كه انقدر اون محل رو خارونده كه زخم شده . اگه ديديد ديگه خارش رو تكرار نميكنه ، پس وجود حشره اي مثل پشه سبب شده ، ولي اگه تكرار شد مشكل انگليه و بايد درمان بشه. شايد هم موقع كشيدين صورتش به لبه هاي تيز وسايل
    گونش بريده شده
    ویرایش توسط animal lover : 15th July 2015 در ساعت 12:37 PM

تیم مترجمین میهن پت elio tala آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    elham nemati
    علایق
    همه حیوانات و طبیعت
    تخصص
    مترجم زبان انگلیسی ..کاشت ناخن
    حیوان خانگی
    گربه خرگوش
    شماره عضویت
    11275
    میانگین پست در روز
    0.44
    نه دعوا نکرده اما خودشو زیاد لیس میزنه.قبل حمومش میخاروند خودشو بردمش حموم الان دیگه با پنجش نمیخارونه .ممنونم که راهنمایی کردید اخه چون سنش 4 ساله یکم میترسم .

نام و نام خانوادگی
    elham nemati
    علایق
    همه حیوانات و طبیعت
    تخصص
    حیوان خانگی
    گربه خرگوش
    شماره عضویت
    11275
    میانگین پست در روز
    0.44
    دوستان من یه سوال دیگه برام پیش اومد همینجا مطرح میکنم این گربه ماده 4 ساله من همش یه ناحیه از بدنشو لیس میزنه الان رفتم دست میزنم به اون ناحیه عصبی میشه.هیچ زخم یا تورمی هم نداره روی کمرش به اندازه 2 سانته مشکلش چیه؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    دوستان من یه سوال دیگه برام پیش اومد همینجا مطرح میکنم این گربه ماده 4 ساله من همش یه ناحیه از بدنشو لیس میزنه الان رفتم دست میزنم به اون ناحیه عصبی میشه.هیچ زخم یا تورمی هم نداره روی کمرش به اندازه 2 سانته مشکلش چیه؟
    سلام ، ممكنه اين قسمت ضربه خورده و از داخل اسيب ديده كه براي التيام دردش خودشو ليس ميزنه ! موهاي كمرش گره خوردگي نداره؟

نام و نام خانوادگی
    elham nemati
    علایق
    همه حیوانات و طبیعت
    تخصص
    حیوان خانگی
    گربه خرگوش
    شماره عضویت
    11275
    میانگین پست در روز
    0.44
    نه گره نخورده . من بخوام موهاشو کوتاه کنم تو خونه نمیتونم؟با چه ماشینی باید کوتاه کرد.ریزش زیادی داره نسبت به گربه های دیگه موهاش.راستی موهاش به طور موضعی نمیریزه همه جاش یه دست ریزش داره .امکان داره چون جاش عوض شده این لیس زدنش عصبی باشه؟

نام و نام خانوادگی
    elham nemati
    علایق
    همه حیوانات و طبیعت
    تخصص
    حیوان خانگی
    گربه خرگوش
    شماره عضویت
    11275
    میانگین پست در روز
    0.44
    یه توضیحی بدم راجع به اینکه چرا میخوام شیو کنم موهاشو چون من گربه پرشین دیگه ای هم دارم و چند وقت پیش موهاشو کوتاه کردم حال روحیش که خیلی بهتر شد و رشد موهاشم بیشتر شد و ریزش موهاشم کم شد و در ضمن دیگه میدیدم که حس گرما نمیکنه.الان این یکی هم خیلی حال بدی داره همش دنبال یه جای سرد میگرده با اینکه خونه کولر همیشه روشنه و موهاش هم به شدت ریزش داره و هر کاری میکنم قطع نمیشه به خاطر همین تصمیم گرفتم موهاشو شیو کنم.در ضمن من پرشین هام حمایتین نخریدمشون.کلینیک برای یه اصلاح مو 50 تومن میگیره و من اگه بتونم خودم موهاشو کوتاه کنم خوب او پولم خرج غذا یا درمانش میکنم اینیارو گفتم که کسی قضاوت بد نکنه.اگه کسی راه حلی داره بهم بگه اگه نه که نهایتن میبرمش کلینیک.ممنون از همه میهن پتیها

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    نه گره نخورده . من بخوام موهاشو کوتاه کنم تو خونه نمیتونم؟با چه ماشینی باید کوتاه کرد.ریزش زیادی داره نسبت به گربه های دیگه موهاش.راستی موهاش به طور موضعی نمیریزه همه جاش یه دست ریزش داره .امکان داره چون جاش عوض شده این لیس زدنش عصبی باشه؟
    بله ميتونه عصبي باشه ولي يه مورد جدي هم تلقي ميشه ، گربه ٤ سالتون ريزش مو داره ، اونهم شديدتر از بقيه گربه هاي هم نژادش،مرتب خودشو تيمار ميكنه ، زخم روي گونه، ليسيدن كمرش، همه اينها ميتونه نشون از يك بيماري انگلي ، قارچي و پوستي باشه ، حتما نيازه دكتر بره و شايد احتياج به نمونه برداري از پوست باشه ، موضوع رو جدي بگيريد. نميتونم بگم از چه دارو يا شامپويي استفاده كنيد چون اطلاع دقيقي از وضعيت گربه ندارم.

یه توضیحی بدم راجع به اینکه چرا میخوام شیو کنم موهاشو چون من گربه پرشین دیگه ای هم دارم و چند وقت پیش موهاشو کوتاه کردم حال روحیش که خیلی بهتر شد و رشد موهاشم بیشتر شد و ریزش موهاشم کم شد و در ضمن دیگه میدیدم که حس گرما نمیکنه.الان این یکی هم خیلی حال بدی داره همش دنبال یه جای سرد میگرده با اینکه خونه کولر همیشه روشنه و موهاش هم به شدت ریزش داره و هر کاری میکنم قطع نمیشه به خاطر همین تصمیم گرفتم موهاشو شیو کنم.در ضمن من پرشین هام حمایتین نخریدمشون.کلینیک برای یه اصلاح مو 50 تومن میگیره و من اگه بتونم خودم موهاشو کوتاه کنم خوب او پولم خرج غذا یا درمانش میکنم اینیارو گفتم که کسی قضاوت بد نکنه.اگه کسی راه حلی داره بهم بگه اگه نه که نهایتن میبرمش کلینیک.ممنون از همه میهن پتیها
    كار خطرناكيه اونهم براي گربه كه مدام در حال حركت و تلاشه ، توصيه نميكنيم ، ممكنه اسيب ببينه ، استرس ماشين شيو هم عصبيش ميكنه. إصلاح موي گربه براي فرار از گرما خيلي جنبه واقعي نداره ، يه باور تقريبا نا درسته !!

اين مطلب رو مطالعه بفرماييد:

اگرچه از اصلی ترین عوامل زیبایی و جذّابیت پرشین ها ، پوشش و موهای بلند و متراکم آنهاست ، بسیاری از دوستداران و مالکین گربه های پرشین در برخی از مقاطع و به دلایلی مختلف ، ترجیح میدهند که حداقل به طور موقّتی از این موهای زیبا و افسون کنندهء گربهء خود ، رهایی پیدا کنند ! دلایلی که مالکین پرشین ها را به شیو کردن یا کوتاه کردن موهای گربهء خود وامیداره متفاوتند اما اصلی ترین این دلایل عبارتند از : ۱- تلاش برای کم کردن ریزش موی گربه ۲- رها کردن گربه از موهای نَمَدی شکل ( تکه های نمدی فقط وقتی در پوشش گربه ایجاد میشند که گربه به طور روزانه و مرتب ، بورس و شانه نشه و به کلام دیگر ، توجٌه لازم به پوشش و بافت بدن گربه، نشده باشه.) ۳- تصوّر اینکه کوتاه کردن موهای گربه ، باعث خنک شدن گربه در فصل تابستان میشه. ( که ازقضا و برخلاف باور عموم ، تصوّری کاملاً نادرسته . موهای بلند گربهء پرشین همانگونه که در فصول سرد سال ، گربه را از سرما حفظ میکنه ، طبیعتاً به گونه ای تکامل یافته که در فصول گرم سال ، موجب خنگ شدن جسم گربه میشه.)
    اما از اینکه صاحبان پرشین ها امروزه چرا و به چه علت علاقهء بیشتری به شیو کردن گربه های خود نشان میدند که بگذریم ، یک حقیقت را نمیشه انکار کرد، و آن اینکه گرایش به انجام این کاردر میان دوستداران پرشینها رو به فزونیه . از این روی در این مقاله قصد نداریم نحوهء انجام شیوِ گربه را آموزش دهیم. بلکه درقالب چند نکته ، صرفاً توضیحاتی اجمالی خواهیم داد در مورد باید و نباید های این عمل :

۱- حتّی الامکان گربهء خود را Shave نکنید.

پوشش بلند و متراکم پرشین ها ، بخشی از طبیعت و وجود آنهاست . و از این بابت تاکید ما در وهلهء اوّل همیشه بر عدم انجام عمل شیو در صورت عدم ضرورت این کاره. دیدگاه انجمن حمایت از حقوق حیوانات ایالات متحدهء آمریکا (SPCA) نیز در این مورد عیناً برهمین اساسه. پس دوستان عزیز لطفاً دقت داشته باشید . توصیهء ما اینه که صرفاً زمانی اقدام به شیو کنید که ضرورت این عمل ، احساس میشه.

۲-حتّی الامکان خودتان اقدام به Shave کردن گربه نکنید و از متخصّصین در این زمینه کمک بگیرید.

عمل شیو کردن گربه در عین اینکه عملی بسیار ساده و غیرپیچیده ست ، کاری ظریف و دقیقه. انجام عمل به طور نادرست و غیراصولی میتونه آسیب های جدّی هم به گربهء شما و هم به شخص شما وارد کنه. پس توصیهء ما به همهء عزیزان اینه که علی رغم علاقه ای که شاید به انجام این کار بر روی گربهء خود دارید ، حتّی الامکان از متخصصّین (مراکز دامپزشکی مُجرِّب) در این زمینه کمک بگیرید . دامپزشکانی که اقدام به عمل Shave بر روی گربه ها میکنند ، به مراتب از شما باتجربه ترند و با سرعت و دقّت عمل بیشتری اقدام به انجام این کار میکنند و درنتیجه میزان بسیار کمتری از استرس به گربهء شما منتقل میشه.

۳-بهترین و ماهرترین مرکز را برای Shave کردن گربهء پرشین خود انتخاب کنید.

وقتی ما انسانها قصد داریم به آرایشگاه بریم ، فاکتورهای مختلفی را تحت نظر قرار میدیم و براساس اون فاکتورها ، دست آخر بهترین آرایشگاه را برای خود انتخاب میکنیم ! این فاکتورها از تمیز بودن آرایشگاه گرفته تا خوش برخورد بودن و خوش اخلاق بودن آرایشگر را شامل میشه ! دقیقاً در مورد انتخاب آرایشگاه برای گربهء پرشین شما نیز ، بایستی تمام این فاکتورها به نوبهء خود مورد توجّه قرار بگیرند .
    توصیهء ما به عزیزان همیشه این بوده که فاکتورهای غیراصولی مثل “فلان دامپزشکی به ما نزدیک تره!” یا امثالهم را مبنای انتخاب خود قرار ندهید . آیا شما در زمانیکه قصد دارید به آرایشگاه برید ، نزدیک بودن آرایشگاه را ملاک اصلی انتخاب خود قرار میدید یا خوب بودن آرایشگاه ؟! پس لطفاً درمورد گربهء خود نیز ، دقیق انتخاب کنید. فراموش نکنید که گربه ها موجوداتی بی زبانند و نمیتونند خیلی از مصائب خود را به ما بیان و بازگویی کنند. پس این وظیفهء ماست که با بیشترین دقّت نظر و فارغ از سطحی نگری ، بهترین مرکز را انتخاب کنیم. و منظور از بهترین به هیچ وجه گران ترین نیست.
    پیشنهاد ما همیشه بر پایهء تحقیق و مراجعه و مشاهدهء حضوری محل ، قبل از اقدام به Shave بوده . با مشاهدهء محلّ انجام کار ، تحقیق از دیگر دوستداران پرشین ها و مشاهدهء رفتار کادر یک مرکز با دیگر حیوانات ، شما تا حدّ بسیار زیادی میتونید یک انتخاب صحیح داشته باشید.

۴- حتّی الامکان از بیهوش کردن گربه ، اجتناب کنید .

وقتی صحبت از Shave کردن گربهء پرشین به میان میاد ، یکی از ایراداتی که متاسفانه به برخی از عزیزان دامپزشک وارده ، اینه که هر گربه ای که برای Shave کردن نزد آنها میبرند را بلااستثناء و بدون درنظر گرفتن پیشینهء رفتاری و روحیات گربه، ابتدا نیمه بیهوش یا بیهوش میکنند ، و بعد اقدام به Shave میکنند. به زبان ساده تر ، این عزیزان بیهوش یا کم هوش کردن گربه را از ملزومات و مقدّمات غیرقابل اجتنابِ شیو کردن میدونند! دوستان لطفاً دقت داشته باشید.

این یک باور نادرست و غلطه.

بیهوش کردن گربه قبل از Shave یا اصلاح حیوان ، در بسیاری از موارد واقعاً واجبه ، چون حیوان به دلیل ترس از صدای دستگاهِ مُزِر یا ترس از محیط دامپزشکی ، دچار استرس زیادی میشه و رفتارهای پرخاشگرایانه از خودش بروز میده و عملاً به دامپزشک و دیگران آسیب میرسونه. دراینگونه موارد واقعاً گزینهء دیگری غیر از بیهوش یا نیمه بیهوش کردن گربه ، باقی نمیمونه. اینجا بیهوش کردن گربه یک ضرورته.
    اما مشکل از کجا آغاز میشه ؟ مشکل از آنجایی آغاز میشه که برخی از عزیزان دامپزشک ، بنا به تجربیات ناخوشایندی که با برخی از گربه های پرخاشگر داشتند ، بیهوش کردن گربه را یک اصل برای عمل شیو قرار میدند !! این طرز برخورد ، غیرحرفه ای و غیراصولیه و مورد تایید ما نیست.
    حقیقت اینه که اکثر پرشین ها به قدری آرام و متین هستند که در محیط دامپزشکی ، بدون نیاز به کوچکترین بی حسی یا بیهوشی ، میتوان آنها را اصلاح یا Shave کرد . پرشین ها ، این گربه های آرام و خجالتی ، در اکثر موارد نهایت همکاری را با دامپزشکی که قصد Shave کردن آنها را داره میکنند و عملاً هیچ نیازی به بیهوش کردن حیوان نیست.
    پس توصیهء ما به عزیزانی که قصد Shave کردن پرشین خود را دارند اینه که از دامپزشک یا متصدّی ای که قصد انجام این کار را داره درخواست کنند که ابتدائاً بدون بیهوش کردن حیوان ، سعی به انجام این کار کنند و ببینند پروسهء عمل به چه صورت طی میشه، و تنها بعد از مشاهدهء رفتارهای پرخاشگرایانه و مهاجمی از گربه ، اقدام به بی حسّ یا بیهوش کردن گربه بکنند. فراموش نکنید که بیهوشی چنانچه در انسان عوارض خاصّ خود را داره ، در گربه ها نیز بی تاثیر نیست . مضاف براینکه گربه در زمان به هوش آمدن ، میزان بالایی از استرس را تجربه میکنه. پس اگر بتوان از بیهوشی یا بی حسّی گربه اجتناب کرد ، بایستی همین کار را انجام داد.

۵- در اتاق و محلّ Shave گربهء خود ، حاضر باشید.

برخی از عزیزان وقتی گربهء خود را به مرکز اصلاح یا دامپزشکی میبرند ، گربه را تحویل میدند و خودشون در بیرونِ اتاق ، منتظر میشند تا عملِ Shave تمام بشه و گربه حاضر بشه. تجربهء ما میگه که این یک رفتار نادرست و غیراصولیه.
    دوستان لطفاً دقّت داشته باشید . Shave کردن گربه حتّی اگر در بهترین شرابط ممکن انجام بشه ، باز هم میزانی از استرس را به گربهء شما وارد میکنه. صدای دستگاه مُزِر ، حرکت دستگاه بر روی بدن گربه ، لمس شدن توسط دامپزشک یا آرایشگر در نقاط مختلف بدن ، و حتّی صِرفِ حضور در دامپزشکی، اینها همه و همه برای گربه استرس زا تلقّی میشند. در این میان آنچه میتونه به گربهء شما کمی آرامش و احساس اطمینان خاطر بده ، حضور شما در کنار اوست. شمایی که گربه میشناسه و به شما اطمینان داره . پس لطفاً گربه را ترک نکنید . حتماً در زمان انجام عمل Shave ، در اتاق مذکور حاضر باشید ، گربه را مرتّباً توازش کنید و با اون با مهربانی و ملایمت صحبت کنید. این فاکتور بیشتر از آنچه تصورش را بکنید، اهمّیت داره.

۶- حتّی الامکان بچه گربه ها و گربه های پیر را Shave نکنید.

چنانچه در بالا به آن پرداختیم، عمل شیو همیشه و در هر شرایطی ، کم و بیش برای گربه استرس زاست ، اگرچه میزان این استرس از گربه ای تا گربهء دیگر میتونه صددرصد متفاوت باشه. از آنجاییکه بچه گربه ها و گربه های مُسن در برابر فشار روحی و استرس به مراتب آسیب پذیرترند، توصیهء ما همیشه بر عدم Shave این دو دسته گربه بوده. مخصوصاً درمورد بچه گربه ها ، این تغییر ناگهانیِ ظاهر و از دست دادن پوشش ، میتونه به افسردگی حیوان بیانجامه.

۷- از Shave کردن ناحیهء سر و صورت گربه، پرهیز کنید.

قبل از اینکه اقدام به شیو کردن گربهء خود بکنید ، ابتدائاً بایستی بدانید که اگر شیو کردن گربه به صورت کامل و از ته انجام بشه ، چیزی بین سه الی چهار ماه زمان میبره تا موها کاملاً به حالت اوّلیهء خودشون بازگردند. دراین میان ، اصلاح و کوتاه کردن موی سر و صورت پرشین کت شما ممکنه تغییر چندانی در چهرهء گربه ایجاد نکنه ، اما شیو کردن ناحیهء سر و صورت گربه، چهرهء گربهء شما را کاملاً دگرگون و نامتناسب میکنه. پس توصیهء ما اینه که دوستان عزیز از دامپزشک خود درخواست کنند که حتماً موهای ناحیهء سر و صورت حیوان را بدون تغییر ، درحالت عادی خود نگاه دارند.

نام و نام خانوادگی
    elham nemati
    علایق
    همه حیوانات و طبیعت
    تخصص
    حیوان خانگی
    گربه خرگوش
    شماره عضویت
    11275
    میانگین پست در روز
    0.44
    بله دستتون درد نکنه.فردا ظهر وقت گرفتم که ببرمش دکتر خودمم به همین نتیجه رسیدم که ببرمش دامپزشکی تا اون کاراشو انجام بده.ولی با تمام این توضیحات بالا من خودم تجربشو کسب کردم که وقتی موهاشون کوتاه میشه شادابتر و سر حالتر میشن.این چیزیه که بارها به چشم دیدم.بازم ممنون از همراهیتون

کاربر میهن پت pedram9 آواتار ها
    شماره عضویت
    7802
    میانگین پست در روز
    0.06
    سلام سوالاتی داشتم

یک فروشنده رو میشناسمک که بهم گفت :
    گربه زیر 3 ماه نخر چون گربه زیر 3ماه امکان تلفاتش بیشتره و به این خاطره که اکثرا فروشنده ها زیر 3 ماه میخوان بفروشن
    همچنین گربه تا 3 ماهگی باید شیر بخوره
    و همچنین رنگ چشم گربه ها زیر 3 ماه مثلا اگر آبی باشه امکانش هست وقتی 3 ماه به بالا بشن رنگ چشمشون عوض بشه
    وه مچنین امکان کر بودن چشم آبی ها زیاده چون ژنشون ناقل کری هست

چقدر صحت داره ؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط pedram9 نمایش پست ها
    سلام سوالاتی داشتم

یک فروشنده رو میشناسمک که بهم گفت :
    گربه زیر 3 ماه نخر چون گربه زیر 3ماه امکان تلفاتش بیشتره و به این خاطره که اکثرا فروشنده ها زیر 3 ماه میخوان بفروشن
    همچنین گربه تا 3 ماهگی باید شیر بخوره
    و همچنین رنگ چشم گربه ها زیر 3 ماه مثلا اگر آبی باشه امکانش هست وقتی 3 ماه به بالا بشن رنگ چشمشون عوض بشه
    وه مچنین امکان کر بودن چشم آبی ها زیاده چون ژنشون ناقل کری هست

چقدر صحت داره ؟
    سلام ، اول اينكه چرا خريدو فروش ؟! وقتي كار قشنگ واگذاري هست؟!اينطوري راه درامد كثيف اين شيادهاهم بسته ميشه و ديگه ساليانه شاهد خريدو فروش حيوانات و جدا كردن توله ها از مادر نيستيم ! درسته يه دست صدا نداره ولي هر كسي ميتونه به تنهايي اولين قدم رو برداره.....
    دوم اينكه احتمال تلفات تو هر سني هست اگه حيوان واكسينه نباشه ، زير ٣ ماه بيشتره ، چون اولين ضربه به لحاظ عاطفي به حيوون زده ميشه و اون جدا كردنش از اغوش مادره و كمبود عاطفه ، عدم تغذيه با شير مادر، واكسينه نشدن ، الودگي محيط ، شرايط نادرست نگهداري و تغذيه ، استرس ، إزار و اذيت فروشنده ها .... همگي در ابتلا به بيماري كمك كنندست و در نتيجه براي حيووني كه هيچ اغوش گرمي نميبينه ، أميدي به زندگي هم نيست و همه اينها در تضعيف سيستم ايمني و تلفات ناشي ازاون نقش داره
    سوم ، رنگ چشم بله ممكنه عوض بشه ، ولي بايد سابقه ژنتيكي حيوان رو هم بررسي كرد
    چهارم، گربه هاي سفيد رنگ و چشم ابي احتمال ناشنوابودنشون ٥٠-٥٠ هست ولي قضيه ثابتي نيست ، يا مثلا ممكنه يه گوش ناشنوا باشه . گربه هاي ناشنوااغلب سفيد رنگن

صفحه 188 از 315 نخستنخست ... 88138178186187188189190198238288 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 3 مهمان ها)

1. hadisite

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)