فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,619
لایک لایک:  2,107
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 166 از 314 نخستنخست ... 66116156164165166167168176216266 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,651 به 1,660 از 3135

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    سارا
    علایق
    حیوانات
    تخصص
    سازه های هیدرولیکی
    حیوان خانگی
    سگ، گربه، همستر، خرگوش، جوجه، مرغ و خروس، اردک و ...
    شماره عضویت
    10565
    میانگین پست در روز
    0.03
    سلام دوستان گلم.
    من یه گربه ماده دارم که خیابونی بود وقتی کوچولو بود چشم خوشگلش آسیب دید و من بخاطر درمانش مجبور شدم بیارمش تو خونه و الان حدود 4 ماهه تو خونه هستش. و دیگه نمیتونم به خودم بقبولونم که رهاش کنم بره. احساس میکنم دیگه بیرون خونه براش امن نیست و اگر بره از بین میره.
    چند سوال دارم از شما دوستان گلم
    1- لوسی خوشگل من به شدت احساس تنهایی میکنه اما ماشالله خیلی بازیگوشه و یجورایی همیشه به فکر فراره و ساعتها کنار پنجره میشینه و بیرون رو نگاه میکنه. به نظرتون اگر براش یه گربه همبازی بیارم شیطنتش بیشتر نمیشه چون مامانم بنده خدا بخاطر سن و سال و پادرد نمیتونه وقتی من نیستم مرتبا دنبال لوسی بدوه و میگه دوتا بشن بدتره. کسی تجربه نگهداری داره؟
    2- آیا میشه با قلاده ببرمش تو حیاط گاه گداری؟ یا میتونه از قلاده در بره و فرار کنه؟
    3- خیلی بلند بلند ضجه میزنه و ناله میکنه فکر کنم سنش الان 6-7 ماه باشه. و ساعات خوابش خیلی کمه. شبا تو اتاق من میخوابه اما از ساعت 3 بیدار میشه و به زور میخواد از اتاق بره بیرون و از ته دل جیغ میزنه اما با توجه به اینکه ممکنه از پاسیو فرار کنه من تا 5 نگهش میدارم تو اتاق و بعد درو باز میکنم بره تو خونه اما جیغ زدناش ادامه داره و با توجه به اینکه من شاغلم هرروز فقط 3 ساعت میخوابم و با لوسی از 4 تا 6.5 بازی میکنم که سروصدا نکنه. دلیلش چیه؟
    4- نمیخوام عقیمش کنم یعنی راستش میترسم چون دو سه مورد بردم اینجا دوز بالای بیهوشی و کمکاری پزشکا باعث مرگشون شد و لوسی هم پاره تنه. اگر بخوام واسش همبازی بیارم اشکال نداره نر عقیم شده بیارم؟
    راستی یکی دو روووزه تو کل خونه دستشویی (ادرار) میکنه مامانم شاکی شده. طبیعیه؟
    ممنون عزیزان
    گاندی: ميزان مدنيت هر جامعه اي را از رفتار مردم آن جامعه با حيوانات ببینید

کاربر میهن پت kamkar آواتار ها
    تخصص
    معماری
    حیوان خانگی
    پیشولی :)
    شماره عضویت
    9816
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام دوستان
    برای از بین بردن بوی بد دهان و سالم موندن دندون ها راه دیگه ای به جز مسواک کردن وجود نداره؟
    پت شاپی که ازش خرید میکنم بهم غذای اُرال رویال رو معرفی کرد که چون رویال اعتیاد اوره و خوب نیست ترجیح میدم بهش ندم.
    دنتال سگ رو هم معرفی کرد که پیشی من به هیج وجه دوست نداره بخوره
    یه نوع خمیردندون خوراکی هم معرفی کرد که زیاد پیگیر نشدم چطوریاس
    یکی هم میگفت برای از بین بردن بوی بد دهان و جرم نگرفتن دندون ها و حتی برای کمتر شدن ریزش مو(اخه گربه ی من به شدت ریزش داره) بهتره که اکثر وقت ها بهش غذای خشک و کنسرو و اینجور غذاها بدم و خیلی کم غذای خونگی بهش بدم.این حرف درسته؟ چون من چند جای دیگه خوندم که اتفاقن بهتره وعده های اصلی رو غذای خونگی بخورن که سالم تره و اینجور غذاها رو به عنوان تنوع و تشویقی بدم.

برای ریزش مو هم امکانش هست راهنمایی کنید؟گربه ی من خیلی ریزش مو داره. هر روز بهش مالت میدم و اگه اجازه بده موهاش رو شونه میکنم ولی فایده ای نداره و همچنان ریزش موی زیادی داره.

حدود چند روز هم هست که یبوست گرفته. روزی سه دفعه بهش مالت میدم. هر روز بهش شیر میدم. اب مرغ هم دادم ولی فایده ای نداشته گاهن میره تو خاکش و کلی بو میکنه و به هم میریزه خاکش رو ولی هیچ کاری هم نمیکنه. گفتم شاید از خاکش زیاد خوشش نمیاد

یه سوال مهم دیگه هم که داشتم این بود که اگه لباسی که پر از موی گربه باشه رو با بقیه ی لباس های دیگه تو ماشین لباس شویی بندازیم، بعد از شست و شو و خشک شدن امکانش هست که به جای از بین رفتن موها، موی گربه به بقیه ی لباس ها هم بگیره؟
    ممنون میشم کمک کنید.چون تازه پیشی گرفتم و نابلدم

كاربران منتظر ايميل تاييد
    نام و نام خانوادگی
    هلن مینا
    علایق
    فقط حیوانات
    تخصص
    حیوانات
    حیوان خانگی
    فنج. سگ. گربه. عروس هلندی. مرغ شاخدار. امپراتور. لاری. ....
    شماره عضویت
    10405
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.kh82 نمایش پست ها
    سلام دوستان گلم.
    من یه گربه ماده دارم که خیابونی بود وقتی کوچولو بود چشم خوشگلش آسیب دید و من بخاطر درمانش مجبور شدم بیارمش تو خونه و الان حدود 4 ماهه تو خونه هستش. و دیگه نمیتونم به خودم بقبولونم که رهاش کنم بره. احساس میکنم دیگه بیرون خونه براش امن نیست و اگر بره از بین میره.
    1- لوسی خوشگل من به شدت احساس تنهایی میکنه اما ماشالله خیلی بازیگوشه و یجورایی همیشه به فکر فراره و ساعتها کنار پنجره میشینه و بیرون رو نگاه میکنه. به نظرتون اگر براش یه گربه همبازی بیارم شیطنتش بیشتر نمیشه چون مامانم بنده خدا بخاطر سن و سال و پادرد نمیتونه وقتی من نیستم مرتبا دنبال لوسی بدوه و میگه دوتا بشن بدتره. کسی تجربه نگهداری داره؟
    2- آیا میشه با قلاده ببرمش تو حیاط گاه گداری؟ یا میتونه از قلاده در بره و فرار کنه؟
    3- خیلی بلند بلند ضجه میزنه و ناله میکنه فکر کنم سنش الان 6-7 ماه باشه. و ساعات خوابش خیلی کمه. شبا تو اتاق من میخوابه اما از ساعت 3 بیدار میشه و به زور میخواد از اتاق بره بیرون و از ته دل جیغ میزنه اما با توجه به اینکه ممکنه از پاسیو فرار کنه من تا 5 نگهش میدارم تو اتاق و بعد درو باز میکنم بره تو خونه اما جیغ زدناش ادامه داره و با توجه به اینکه من شاغلم هرروز فقط 3 ساعت میخوابم و با لوسی از 4 تا 6.5 بازی میکنم که سروصدا نکنه. دلیلش چیه؟
    4- نمیخوام عقیمش کنم یعنی راستش میترسم چون دو سه مورد بردم اینجا دوز بالای بیهوشی و کمکاری پزشکا باعث مرگشون شد و لوسی هم پاره تنه. اگر بخوام واسش همبازی بیارم اشکال نداره نر عقیم شده بیارم؟
    ممنون عزیزان
    راستش من 5 تا گربه تو خونه دارم.
    اگه 2 تا بشن خوب بهتره. با هم بازی میکنن و مشغول میشن. تنها یه بحث میمونه که دوستش هم جنس خودش باشه تا در اینده بارداری و بچه هاری نداشته باشن. . از طرفی هم میتونید به عنوان همبازی یکی از گرربه های عقیم شده که تو واگذاریها هستن رو بپذیرید. که خوب این خیلی بهتره.

2-من تابحال بیرون اونم با قلاده نبردم در این باره تجربه ای ندارم.
    3-گربه شما بالغ شده و احتمالا فحل هم هست. بهتره زود تر عقیم بشه تا دیگه نا ارومی هم نداشته باشه.

4- اینکه میگید مرگ در اثر جراحی درست و لی شما اول باید تحقیق کنی و بعد حیوون رو بدست دکتر بسپاری. اگر دکتر کاربلد باشه هیچ حیوونی زیر تیغ اونم برا عقیمسازی نمیمیره.
    کلنیک سفید هست که هم کارشون خوبه و هم هزینه کمی برا این کار میگیرن.

كاربران منتظر ايميل تاييد
    نام و نام خانوادگی
    هلن مینا
    علایق
    فقط حیوانات
    تخصص
    حیوانات
    حیوان خانگی
    فنج. سگ. گربه. عروس هلندی. مرغ شاخدار. امپراتور. لاری. ....
    شماره عضویت
    10405
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamkar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای از بین بردن بوی بد دهان و سالم موندن دندون ها راه دیگه ای به جز مسواک کردن وجود نداره؟
    پت شاپی که ازش خرید میکنم بهم غذای اُرال رویال رو معرفی کرد که چون رویال اعتیاد اوره و خوب نیست ترجیح میدم بهش ندم.
    یکی هم میگفت برای از بین بردن بوی بد دهان و جرم نگرفتن دندون ها و حتی برای کمتر شدن ریزش مو(اخه گربه ی من به شدت ریزش داره) بهتره که اکثر وقت ها بهش غذای خشک و کنسرو و اینجور غذاها بدم و خیلی کم غذای خونگی بهش بدم.این حرف درسته؟ چون من چند جای دیگه خوندم که اتفاقن بهتره وعده های اصلی رو غذای خونگی بخورن که سالم تره و اینجور غذاها رو به عنوان تنوع و تشویقی بدم.

برای ریزش مو هم امکانش هست راهنمایی کنید؟گربه ی من خیلی ریزش مو داره. هر روز بهش مالت میدم و اگه اجازه بده موهاش رو شونه میکنم ولی فایده ای نداره و همچنان ریزش موی زیادی داره.

حدود چند روز هم هست که یبوست گرفته. روزی سه دفعه بهش مالت میدم. هر روز بهش شیر میدم. اب مرغ هم دادم ولی فایده ای نداشته گاهن میره تو خاکش و کلی بو میکنه و به هم میریزه خاکش رو ولی هیچ کاری هم نمیکنه. گفتم شاید از خاکش زیاد خوشش نمیاد

یه سوال مهم دیگه هم که داشتم این بود که اگه لباسی که پر از موی گربه باشه رو با بقیه ی لباس های دیگه تو ماشین لباس شویی بندازیم، بعد از شست و شو و خشک شدن امکانش هست که به جای از بین رفتن موها، موی گربه به بقیه ی لباس ها هم بگیره؟
    گربه های پرشین مو بلد ریزش مو رو دارن. شما تنها با شونه کشیدن اونا میتونید مقدارشو کم کنید.

در مورد غذا و بوی بد دهانشون هم توصسیه میکنم. اول ببریدش چکاپ چون ممکنه ایراد از دندونهاش باشه یا مشکلی از گوارش داشته باشه که دهنش بوی بد میده. اگر این مسایل نبود میشه گفت که از غذاشه.

لازم نیست هر روز اونم سه بار بهش مالت بدید. شیر هم ترجیحا ندید یا اگر خواستید با یه زرده تخم مرغ مخلوط کنید اونوقت بهش بدید.
    رزیم غذاییشو هر دفعه عوض نکنید چون اسهال میگیره و و کلا دل درد میگیره. اگه خواستید نوع غذاشو عوض کنید این کار باید 7 روز طول بکشه تا معده اونا به غذای جدید عادت کنه.

این که میگید یبوست داره روزی یکبار قدری روغن زیتون رو با سرنگ تو گلوش بریزید. اون مسئله حل میشه.

در اخر لباسی که الوده به موهای گربه هسا رو اول با حوله مرطوب یا برس مرطوب موهاشو بگیرید و بعد با لباسهای دیگه تو ماشین بندازید. یا اینکه کلا جدای از باقی لباسها اونو بشویید.
    موفق باشید

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.kh82 نمایش پست ها
    سلام دوستان گلم.
    ممنون عزیزان

دوسته عزیزم یادمه چقدر برای چشمه گربت زحمت کشیدی و نگران بودی خوشحالم خوب شده...
    در مورده سرو صداش خب گربه همون طور که گفتن بالغ شده و احتیاج به جفت داره بهترین کار اینه که عقیمش کنید و کلینیک مناسب برید این استرس ها رو نخواهید داشت به گفته دوستمون کلینیک سفید گزینه ی خوبیه و هزینه اش هم پایینه
    در مورد قلاده باید بهتون بگم گربه ها اصلا از قلاده استقبال نمیکنن و اصلا روش خوب و مناسبی برای گردوندن گربه نیست...

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamkar نمایش پست ها
    سلام دوستان

دوسته عزیزم
    اول این مقاله رو مطالعه کنید http://mihanpet.ir/thread1602.html
    اگر بتونید حتما به دکتر مراجعه کنید چون خیلی وقتها هست که افرادی که تا به حال گربه نداشته اند تصور میکنن دهن گربه اوشن بوی بد میده در حالی که بویی که حس میکنید عادی هست و مربوط به تغذیه گربه اتون هست پس بهتره کسی در این باره نظر بده که از شما وارد تر باشه....
    بهتره گربه اتون هم غذای خشک بخوره هم غذای خانگی (بدون ادویه الیته) اینطوری تمام ویتامین های مورد نیازش رو دریافت میکنه
    مقاله هایی که در سایت هست در مورد تغذیه گربه ها رو بخونید خیلی بهتون کمک میکنه

در مورد ریزش مو دوسته عزیزم مالت فقط برای دفع گلوله هایی مویی هست که تو شکمشون ایجاد میشه (به خاطر اینکه مدام خودشونو لیس میزنن و موها تو دستگاه گوازششون جمع میشه) مالت باعث میشه اونا رو دفع کنن و مشکلی براشون پیش نیاد!برای ریزش مو بهتره از قرص های مخمر استفاده کنید تو پت شاپا هست قرص مولتی ویتامین تاپ تن هم تاثیر خوبی داره...استرس هم در ریزش موی گربه خیلی موثره ...

اگر گربه اتون برای دفع تقلا میکنه یبوست داره اگر کلا علاقه ای به دفع نداره شاید مشکل دیگه ای باشه..خاکشم میتونید عوض کنید شاید خاکشو دوست نداشته باشه..
    اب مرغ رو در درمان اسهال میدن دوسته عزیز نه یبوست! بهتره بهش روغن زیتون بدین اگر با زهم دفع نکرد ببریدش دکتر یه وقت مشکلی براش پیش نیاد...اب زیاد در دسترسش باشه در ضمن گربه اتون ضد انگلشو دریافت کرده؟
    در مورد یبوست هم این مقاله رو مطالعه کنید یبوست در گربه ها و درمان آن ( Constipation )

در مورد لباساتون یه سری غلطک هایی هستن تو پت شاا میفروشن که حالت چسبی داره روشون میتونید به لباس هاتون بکشید تا موها و پرز ها رو ازشون جدا کنه و بعد با بقیه لباسا اونا رو بشورید

تخصص
    معماری
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9816
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط shivid نمایش پست ها
    دوسته عزیزم
    اول این مقاله رو مطالعه کنید http://mihanpet.ir/thread1602.html
    اگر بتونید حتما به دکتر مراجعه کنید چون خیلی وقتها هست که افرادی که تا به حال گربه نداشته اند تصور میکنن دهن گربه اوشن بوی بد میده در حالی که بویی که حس میکنید عادی هست و مربوط به تغذیه گربه اتون هست پس بهتره کسی در این باره نظر بده که از شما وارد تر باشه....
    بهتره گربه اتون هم غذای خشک بخوره هم غذای خانگی (بدون ادویه الیته) اینطوری تمام ویتامین های مورد نیازش رو دریافت میکنه
    مقاله هایی که در سایت هست در مورد تغذیه گربه ها رو بخونید خیلی بهتون کمک میکنه

در مورد ریزش مو دوسته عزیزم مالت فقط برای دفع گلوله هایی مویی هست که تو شکمشون ایجاد میشه (به خاطر اینکه مدام خودشونو لیس میزنن و موها تو دستگاه گوازششون جمع میشه) مالت باعث میشه اونا رو دفع کنن و مشکلی براشون پیش نیاد!برای ریزش مو بهتره از قرص های مخمر استفاده کنید تو پت شاپا هست قرص مولتی ویتامین تاپ تن هم تاثیر خوبی داره...استرس هم در ریزش موی گربه خیلی موثره ...

اگر گربه اتون برای دفع تقلا میکنه یبوست داره اگر کلا علاقه ای به دفع نداره شاید مشکل دیگه ای باشه..خاکشم میتونید عوض کنید شاید خاکشو دوست نداشته باشه..
    اب مرغ رو در درمان اسهال میدن دوسته عزیز نه یبوست! بهتره بهش روغن زیتون بدین اگر با زهم دفع نکرد ببریدش دکتر یه وقت مشکلی براش پیش نیاد...اب زیاد در دسترسش باشه در ضمن گربه اتون ضد انگلشو دریافت کرده؟
    در مورد یبوست هم این مقاله رو مطالعه کنید یبوست در گربه ها و درمان آن ( Constipation )

در مورد لباساتون یه سری غلطک هایی هستن تو پت شاا میفروشن که حالت چسبی داره روشون میتونید به لباس هاتون بکشید تا موها و پرز ها رو ازشون جدا کنه و بعد با بقیه لباسا اونا رو بشورید
    خیلی خیلی ممنونم. خیلی جاها اشتباه کرده بودم.
    بله قرص ضد انگل خورده و فردا هم سری اخرشه. راستش برای دفع تقلا نمیکنه، فقط علاقه ای به دفع نداره و خیلی کم دفع داره و به مقدار کم.
    فردا از دکترشم میپرسم ولی مقاله ها خیلی کمکم کرد... فکر کنم یبوستش جدیه

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    سارا
    علایق
    حیوانات
    تخصص
    سازه های هیدرولیکی
    حیوان خانگی
    سگ، گربه، همستر، خرگوش، جوجه، مرغ و خروس، اردک و ...
    شماره عضویت
    10565
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط shivid نمایش پست ها
    دوسته عزیزم یادمه چقدر برای چشمه گربت زحمت کشیدی و نگران بودی خوشحالم خوب شده...
    در مورده سرو صداش خب گربه همون طور که گفتن بالغ شده و احتیاج به جفت داره بهترین کار اینه که عقیمش کنید و کلینیک مناسب برید این استرس ها رو نخواهید داشت به گفته دوستمون کلینیک سفید گزینه ی خوبیه و هزینه اش هم پایینه
    در مورد قلاده باید بهتون بگم گربه ها اصلا از قلاده استقبال نمیکنن و اصلا روش خوب و مناسبی برای گردوندن گربه نیست...
    مرسی عزیزم. خوب شدن چشمشو مدیون شما دوست گلم و امیدواری بود که به من میدادی.
    تو اهواز کلینیک کم هست. دارم سرچ میکنم ببینم کار کدوم دکتر بهتر و بی خطرتره.
    بازم ممنونم عزیز مهربونم
    گاندی: ميزان مدنيت هر جامعه اي را از رفتار مردم آن جامعه با حيوانات ببینید

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    سپيده قاسمي
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    10241
    میانگین پست در روز
    0.07
    سلام دوستان
    به نطر شما جای یه گربه خیابونیو عوض بکنیم و ببریمش یه جای دیگه کار اشتباهیه؟

تخصص
    معماری
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9816
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام دوستان
    امروز گربه م بالا اورد
    صبحش غذای خشک خورده بود که به نسبت روزهای قبل کمی بیشتر بود و خیلی خیلی کم از این سوپ اماده های خرگوش
    ولی مسئله اینه که کلن غذای خشکش رو خیلی خیلی تند و با ولع میخوره همیشه.امروز هم بیشتر از قبل تند خورد.حتی یه جا موقع خوردن غذا به همین حالتی که الان موقع بالا اوردن بود افتاد که من فکر کرده بودم از بس تند داره میخوره که غذا گیر کرده تو گلوش.
    خلاصه دو ساعت بعد از اینکه عذا خورده بود کل غذایی که صبح خورده بود رو بالا اورد.حالا موندم غذای دیشبشم همراهش بوده یا نه.
    دوستان چی کار کنم؟ قصیه صرفاً مربوط به همین غذا و نحوه ی غذا خوردنش میشه یا ممکنه دلیل دیگه ای داشته باشه؟
    این مدت بهش چی غذا بدم و چیکار کنم که اینقدر تند غذا نخوره؟
    من تا حالا بالا اوردن یه گربه رو ندیده بودم و حتی نمیدونم اینکه اینقدر راحت و بدون هیچ دردسر و مشکلی بالا اورد غذا رو عادی هست یا نه؟
    اینم بگم که محتویاتش کاملاً خشک بود. ببخشید اگه موشکافی میکنم ولی شاید لازم باشه واسه راهنمایی

صفحه 166 از 314 نخستنخست ... 66116156164165166167168176216266 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (2 کاربران و 1 مهمان ها)

1. hadisite،
  2. myhappybunny

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)