فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3,616
لایک لایک:  2,104
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 158 از 313 نخستنخست ... 58108148156157158159160168208258 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,571 به 1,580 از 3129

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد گربه های خانگی

کاربر میهن پت Rezvan آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    rezvan ....
    علایق
    اینترنت ، پیشی
    حیوان خانگی
    ماهی جنگجو ، پیشی
    شماره عضویت
    5140
    میانگین پست در روز
    0.06
    نقل قول نوشته اصلی توسط shivid نمایش پست ها
    چه مارکی دوسته عزیز؟معمولا همه مارک ها که وارد ایران میشن در یه حد هستن
    تیریکسی یا تاپ تن خوبن اگه خواستید بخرید...البته این برندها تجربه من هستن شاید دوستان دیگه از برندهای دیگه هم راضی باشن...
    مارک untivital یا beaphar...
    دوستان کسی هست که از این مارکها خریده باشه و راضی باشه؟

مگه میشه این موجودات مهربون و پاک رو دوست نداشت؟؟؟؟؟

کاربر جدید nell آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ندا م
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10887
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط shivid نمایش پست ها
    چه مارکی دوسته عزیز؟معمولا همه مارک ها که وارد ایران میشن در یه حد هستن
    تیریکسی یا تاپ تن خوبن اگه خواستید بخرید...البته این برندها تجربه من هستن شاید دوستان دیگه از برندهای دیگه هم راضی باشن...
    زیتون تاپ تن نمیخوره... فقط هم گوشت میخوره این کلی باعث مو ریزیش میشه

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    9625
    میانگین پست در روز
    0.06
    سلام دوستان. ژولی تقریبا دو ماه بود که درگیر تکرر ادرار شده بود. دفعه اول بردم پیش دکتر گفت احتمالا عفونت ادراریه یا استرس. به همین خاطر یه دوره آنتی بیوتیک تجویز کرد و ضد التهاب. بعد از دو سه هفته دوباره تکرار شد. زنگ زدم دکتر گفت پردنیزولون یا همون کورتون بهش بدم. با یه واحد کورتون اوکی شد و دوباره بعد از دو سه هفته تکرار و تکرار... خلاصه چند روز پیش بردم پیش دکتر و دکتر آزمایش و سونوگرافی و رادیولوژی نوشت. جواب همه رو گرفتم بردم پیش دکتر و در کمال تعجب معلوم شد که هیچ سنگ و عفونتی نیست !!!!!!!!! دکتر خودش هم تعجب کرده بود. دکتر گفت دوتا احتمال ممکنه باشه . یک اینکه یه نوع سنگ ریز هست که اغلب تو گربه های نر دیده میشه و تو سونوگرافی معلوم نمیشه. اما گربه ما ماده است ، دکتر گفت شاید اینم همون سنگ رو داره. باید رژیم غذاییش تغییر کنه اگر این نوع سنگ باشه. پ هاش غذا و آبش کم بشه. غذای urinary رویال رو تجویز کرد و گفت باز همون مرغ رو بده این غذا خشک رو هم بده. من محض اطمینان آب تصفیه که پ هاشش 6.5 هست هم بهش میدم. اما نمیدونم دیگه چی میتونم بدم بهش که پ هاش کمتر از هفت داشته باشه. دکتر هم گفت نمیدونم غذاشو چیکار کنیم که پ هاشش بیاد پایین. احتمال دوم هم همون استرسه که من احتمال بشتری میدم چون ژولی فوق العاده استرسیه.
    چندتا سوال دارم اگر کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم
    اول اینکه آیا کسی میدونه چه غذاهایی میتونم بهش بدم که پ هاش کمی داشته باشه و براش ضرر نداشته باشه
    دوم اینکه اگر باز تکرار بشه و من پردنیزولون بهش بدم به نظرتون چه عوارضی خواهد داشت؟ دکتر گفت چون با یه واحد اوکی میشه خیلی عوارض نداره
    سوم اینکه چیزی هست بهش بدم بخوره تا عوارض کورتون کمتر شه؟

کاربر فعال الینا پارسا آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    الینا پارسا
    علایق
    حیوانات-پیانو-گربه ام
    تخصص
    روابط خوب با حیوانات و گربه جذب کن درجه یک
    حیوان خانگی
    گربه(شاینی)
    شماره عضویت
    8894
    میانگین پست در روز
    0.36
    سلام اگر به بچه گربه تا سه ماهگی به غیر از شیر گوشت پخته شده هم بدهند چه میشود؟
    دخترم شاینی

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    نقل قول نوشته اصلی توسط joolie نمایش پست ها
    سلام دوستان. ژولی تقریبا دو ماه بود که درگیر تکرر ادرار شده بود. دفعه اول بردم پیش دکتر گفت احتمالا عفونت ادراریه یا استرس. به همین خاطر یه دوره آنتی بیوتیک تجویز کرد و ضد التهاب. بعد از دو سه هفته دوباره تکرار شد. زنگ زدم دکتر گفت پردنیزولون یا همون کورتون بهش بدم. با یه واحد کورتون اوکی شد و دوباره بعد از دو سه هفته تکرار و تکرار... خلاصه چند روز پیش بردم پیش دکتر و دکتر آزمایش و سونوگرافی و رادیولوژی نوشت. جواب همه رو گرفتم بردم پیش دکتر و در کمال تعجب معلوم شد که هیچ سنگ و عفونتی نیست !!!!!!!!! دکتر خودش هم تعجب کرده بود. دکتر گفت دوتا احتمال ممکنه باشه . یک اینکه یه نوع سنگ ریز هست که اغلب تو گربه های نر دیده میشه و تو سونوگرافی معلوم نمیشه. اما گربه ما ماده است ، دکتر گفت شاید اینم همون سنگ رو داره. باید رژیم غذاییش تغییر کنه اگر این نوع سنگ باشه. پ هاش غذا و آبش کم بشه. غذای urinary رویال رو تجویز کرد و گفت باز همون مرغ رو بده این غذا خشک رو هم بده. من محض اطمینان آب تصفیه که پ هاشش 6.5 هست هم بهش میدم. اما نمیدونم دیگه چی میتونم بدم بهش که پ هاش کمتر از هفت داشته باشه. دکتر هم گفت نمیدونم غذاشو چیکار کنیم که پ هاشش بیاد پایین. احتمال دوم هم همون استرسه که من احتمال بشتری میدم چون ژولی فوق العاده استرسیه.
    اول اینکه آیا کسی میدونه چه غذاهایی میتونم بهش بدم که پ هاش کمی داشته باشه و براش ضرر نداشته باشه
    دوم اینکه اگر باز تکرار بشه و من پردنیزولون بهش بدم به نظرتون چه عوارضی خواهد داشت؟ دکتر گفت چون با یه واحد اوکی میشه خیلی عوارض نداره

دوسته عزیزم پس در نهایت عفونت نبوده.....؟کلیه ها سالم بودن؟دستگاه ادراری گربه کاملا سالم بود؟
    یه سوال این گربه از چه سنی پیش شماست و الان چند سالشه؟
    کورتون به هیج وجه بهش ندین اصلا برای گربه خوب نیست!!باعث پوکی استخوان میشه...نمیدونم چه چیزی میشه در کنارش مصرف کرد....
    در مورد پ هاش هم من چیزی نشنیدم...براتون می پرسم خبر میدم...

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    نقل قول نوشته اصلی توسط الینا پارسا نمایش پست ها
    سلام اگر به بچه گربه تا سه ماهگی به غیر از شیر گوشت پخته شده هم بدهند چه میشود؟
    بهتره زیر دو ماه گوشت مصرف نشه اگه هم مصرف میشه حداقل بعده یک ماهگی باشه و به صورت میکس و پوره شده با ابش باشه...
    مشکلی که برای بچه گربه ایجاد میشه عموما مشکلات گوارشیه و دچار نفخ و سوهاضمه میشه...البته فکر میکنم مشکلات دیگه هم ایجاد کنه که من اطلاع ندارم...در کل بهتره بعد از دوماهگی و به صورت له شده در اختیار گربه قرار بگیره

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    اليناز
    شماره عضویت
    11084
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط joolie نمایش پست ها
    چه نوع غذاهايي قبلا به گربتون ميداديد؟ دليلش ميتونه تغذيه گربتون باشه. غذاهاي خشك آماده رو معمولن اسيدي ميكنند كه به گوشت (غذاي طبيعي گربه ) شبيه تر باشه. اگه غذاهاي خونگي هم بديد كه غذاهاي گوشتي اسيدي تر هستند و غلات ها قلياي تر ( غلات ها اصلا مناسب گربه ها نيستندمثل نون و ماكاروني كه خيلي ها به گربشون ميدن). يك سايت خوب در مورد مشكل گربتون پيدا كردم ولي به انگليسه:

Feline Urinary Tract Health: Cystitis, Urethral Obstruction, Urinary Tract Infection by Lisa A. Pierson, DVM :: cat urinary tract health

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    اليناز
    شماره عضویت
    11084
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rezvan نمایش پست ها
    یه سوال دیگه هم داشتم...
    من با ریزش موی گربم خیلی مشکل دارم... کل اتاقم و تمام وسایل دائم پر از مو میشن... این عادیه؟برای کم شدن ریزشش چکار کنم؟
    منم ابن مشكل رو داشتم، غذاش رو تغير دادم مشكل خيلي كمتر شد. ضمنا بايد مرتب شونش كنيد. نژاد گربتون چيه؟ بعضي نژادها مثل پرشين بايد روزي دو بار شونه بشن.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    اليناز
    شماره عضویت
    11084
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rezvan نمایش پست ها
    قبلا تو همین انجمن دیده بودم بعضی از دوستان میگفتن از پودر مالت جو که توی عطاری ها پیدا میشه استفاده میکنن برای گربه هاشون... میخواستم بدونم واقعا همون تاثیر مالت های تیوپی توی پت شاپ هارو داره؟استفاده کردن ازش مشکلی نداره؟
    چقد من سوال میپرسم!!
    يكي به من بگه داستان مالت چيه توي ايران؟؟ فكر ميكنم توي ايران اشتباه جا افتاده، چون در آمريكا كاملا داستانش فرق داره. توي آمريكا مالت به گربه داده ميشه تا موهايي كه خورده رو از معده اش دفع كنه و نه اينكه موهاش نريزه!!! درمان ريزش مو هيچ ربطي به مالت نداره. اگه روي مالتهاي تيوپي رو هم بخونيد نوشته براي دفع مو از معده گربه است. حرفي هم از ريزش مو نيست!!! فكر كنم تو ايران فقط كلمه hair رو ميخونند!!!

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    اليناز
    شماره عضویت
    11084
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط hanie zand نمایش پست ها
    سلام پیشولک چند وقتیه کم اشتها شده دلیلش چی میتونه باشه
    دلايل رفتاري ميتونه داشته باشه، شايد داره اعتراضش رو به يك تغيير نشون ميده مثلا اگه جاي غذاش عوض شده، يا ظرف غذاش بو ميده مثلا بوي غذاي قبلي يا بوي مايع ظرفشويي( ممكن به نظر شما بي بو بياد ولي اونها متوجه بو ميشن). و حتي شايد به خاطر جلب توجه شماست. مثلا گربه من يك مدت عادت كرده بود تا من كنارش نميشستم غذانميخورد!!!
    يا نشانه اي از بيماري باشه، شايد هم فقط تو معدش hairball جمع شده، مخصوصا اگه گربتون موهاي بلند داره. معمولا بعد از چند روز خود گربه استفراغ ميكنه و hairball رو بالا مياره، و دوباره اشتهاش به حالت عادي برميگرده. اگه ديديد بي اشتهاييش طولاني شد به يك دامپزشك خوب مراجعه كنيد( نه از اين دامپزشكهايي كه همه چيز رو به استرس ربط ميدن!!)

صفحه 158 از 313 نخستنخست ... 58108148156157158159160168208258 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)