کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16782
    باسلام مجدد خدمت دوستان و اساتید محترم

چندتا سوال دارم که لطفی کنید جواب بدید (در اسرع وقت ) ممنون میشم .

1: دوستان این تخم بلدرچین واقعا تاریخ انقضاش تا دوماهه یا زودتر خراب میشه ؟
    2: اینکه تخم بلدرچین رو به همراه زرده به فنچ ها میدم واسشون بد نیست ؟

3: دوستان این اتاقی که فنچها رو داخلش نگه میدارم خودش خدایی توی زمستون و پاییز سرده و بهار وتابستون گرمه . البته طبقه بالا هستیم دوروبرمون فقط خونه های یک طبقه هست . الانم که همه جا برف و بارون اومده دیگه بدتر شده هرچی بخاریه اتاق رو زیاد میکنیم انگار نه انگار تازشم همه جاش درز داره تا صبح باد میاد توی اتاق الانم فنچام جوجه دارن نمیشه کاری بکنم . الانم توی این شهرمون تئی گرمترین ساعت دما 19 درجه و سردترین ساعت دما 4 درجه هست .
    4: فقط از شما میخوام که بهم بگید چجوری میشه دمای این اتاق رو بالا ببرم و دمای لازم واسه نگهداری فنچ و زمانی که تخمگذاری میکنن و جوجه دارن باید حداقل و حداکثر چقد باشه ؟
    5: شماها دمایی که نگهداری میکنید چقده ؟
    6: و از کجا میتونم واسه اتاقمون دما سنج محیط خریداری کنم و قیمتش چنده ؟

لطفا به هر 6 تا سوال با ذکر شماره ی سوال جواب بدین پیشاپیش تشکر . ببخشید اگه طولانی شد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط fenche naz نمایش پست ها
    باسلام مجدد خدمت دوستان و اساتید محترم

چندتا سوال دارم که لطفی کنید جواب بدید (در اسرع وقت ) ممنون میشم .

1: دوستان این تخم بلدرچین واقعا تاریخ انقضاش تا دوماهه یا زودتر خراب میشه ؟
    2: اینکه تخم بلدرچین رو به همراه زرده به فنچ ها میدم واسشون بد نیست ؟

3: دوستان این اتاقی که فنچها رو داخلش نگه میدارم خودش خدایی توی زمستون و پاییز سرده و بهار وتابستون گرمه . البته طبقه بالا هستیم دوروبرمون فقط خونه های یک طبقه هست . الانم که همه جا برف و بارون اومده دیگه بدتر شده هرچی بخاریه اتاق رو زیاد میکنیم انگار نه انگار تازشم همه جاش درز داره تا صبح باد میاد توی اتاق الانم فنچام جوجه دارن نمیشه کاری بکنم . الانم توی این شهرمون تئی گرمترین ساعت دما 19 درجه و سردترین ساعت دما 4 درجه هست .
    4: فقط از شما میخوام که بهم بگید چجوری میشه دمای این اتاق رو بالا ببرم و دمای لازم واسه نگهداری فنچ و زمانی که تخمگذاری میکنن و جوجه دارن باید حداقل و حداکثر چقد باشه ؟
    5: شماها دمایی که نگهداری میکنید چقده ؟
    6: و از کجا میتونم واسه اتاقمون دما سنج محیط خریداری کنم و قیمتش چنده ؟

لطفا به هر 6 تا سوال با ذکر شماره ی سوال جواب بدین پیشاپیش تشکر . ببخشید اگه طولانی شد

سلام دوست عزیز.
    من تا اونجا که بتونم جوابتون و میدم ، اگه اشتباه شد دوستان اصلاح کنند.

ج 1 : اگر بسته بندی از مغازه میخرید که تاریخ انقضا داره و به شرط نگهداری مناسب همون تاریخ انقضا خراب میشه.
    ج 2 : سعی کن زرده زیاد بهشون ندی و هفته ای یدونه تخم بلدرچین همراه با نصف زرده را من مناسب میبینم.
    ج 3 : اگه دمای اتاق سرده و بخاری هم جواب نمیده ، به نظر من شما دور قفس مشما بکش ، فقط دقت کن که جلوی قفس نکشی و باز باشه تا هوا بکشند ، بقیه جاها مشکل ندارند. اگه میتونی یکم به بخاری نزدیک کن ، اما نه اونقدر.
    ج 4 : تو ج 3 بهتون گفتم.
    ج 5 : حدود 15 الی 20 درجه.
    ج 6 : من برای خودم از داروخانه تهیه کردم و قیمتش فکر کنم حدود 10 هزار تومن یا ارزونتر، بستگی به مدلش داره.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16782
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    من تا اونجا که بتونم جوابتون و میدم ، اگه اشتباه شد دوستان اصلاح کنند.

ج 1 : اگر بسته بندی از مغازه میخرید که تاریخ انقضا داره و به شرط نگهداری مناسب همون تاریخ انقضا خراب میشه.
    ج 2 : سعی کن زرده زیاد بهشون ندی و هفته ای یدونه تخم بلدرچین همراه با نصف زرده را من مناسب میبینم.
    ج 3 : اگه دمای اتاق سرده و بخاری هم جواب نمیده ، به نظر من شما دور قفس مشما بکش ، فقط دقت کن که جلوی قفس نکشی و باز باشه تا هوا بکشند ، بقیه جاها مشکل ندارند. اگه میتونی یکم به بخاری نزدیک کن ، اما نه اونقدر.
    ج 4 : تو ج 3 بهتون گفتم.
    ج 5 : حدود 15 الی 20 درجه.
    ج 6 : من برای خودم از داروخانه تهیه کردم و قیمتش فکر کنم حدود 10 هزار تومن یا ارزونتر، بستگی به مدلش داره.
    موفق باشید
    آقای معدن زاده تشکر . من رفتم الان از تجیزات پزشکی دماسنج خریدم 3 هزار که چوبیه . پلاستیکی هم داشت 2500 تومن .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    آقای معدن زاده تشکر . من رفتم الان از تجیزات پزشکی دماسنج خریدم 3 هزار که چوبیه . پلاستیکی هم داشت 2500 تومن .
    خیلی خوبه.موفق باشید.
    دما سنج زیاد گرون نیست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16782
    خیلی خوبه.موفق باشید.
    دما سنج زیاد گرون نیست.
    راستی شما واسه دیدنه داخل لانه و تخم ها از چی استفاده میکنید ؟ میشه از اون چراغ قوه ی دکتر ها استفاده کرد؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    راستی شما واسه دیدنه داخل لانه و تخم ها از چی استفاده میکنید ؟ میشه از اون چراغ قوه ی دکتر ها استفاده کرد؟
    برای چی میخواهید نگاه کنید؟؟
    بهتره خیلی کم سرک بکشید.
    من از چراغ قوه گوشیم استفاده میکنم. ولی خیلی کم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16782
    برای چی میخواهید نگاه کنید؟؟
    بهتره خیلی کم سرک بکشید.
    من از چراغ قوه گوشیم استفاده میکنم. ولی خیلی کم
    با عرض سلام مجدد

دوستان من 5تا جوجه فنچ دارم که بزرگترینشونم 10 روزه که به دنیا اومده .منم از این لونه های پلاستیکی مخصوص فنچ استفاده میکنم . الانم لونه کمی بو میده نکنه خدایی نکرده یکیشون مرده باشه ؟ یا شایدم بوی مدفوعشونه ؟
    منم تا حالا توی این سن 10 روزگیه جوجه ها لونه ی جوجه هارو عوض نکردم همیشه همیشه بالای 20 روزگی بوده .
    بنظرشما چیکار کنم ؟ راستی وقتی لونه رو تمیز میکنم حتما لازمه همون لونه رو بزارم یا یه لونه دیگه ؟
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    با عرض سلام مجدد

دوستان من 5تا جوجه فنچ دارم که بزرگترینشونم 10 روزه که به دنیا اومده .منم از این لونه های پلاستیکی مخصوص فنچ استفاده میکنم . الانم لونه کمی بو میده نکنه خدایی نکرده یکیشون مرده باشه ؟ یا شایدم بوی مدفوعشونه ؟
    منم تا حالا توی این سن 10 روزگیه جوجه ها لونه ی جوجه هارو عوض نکردم همیشه همیشه بالای 20 روزگی بوده .
    بنظرشما چیکار کنم ؟ راستی وقتی لونه رو تمیز میکنم حتما لازمه همون لونه رو بزارم یا یه لونه دیگه ؟
    با تشکر
    شما وقتی جفت فنچات بیرونند ، یه نور بنداز تو لونه ببین زنده اند یا نه که به نظر من زنده اند. چون فنچ اگه مرده باشه جفت های من مینداختنش بیرون.
    یکم بودهم عادیه و نمیخواد عوض کنی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16782
    شما وقتی جفت فنچات بیرونند ، یه نور بنداز تو لونه ببین زنده اند یا نه که به نظر من زنده اند. چون فنچ اگه مرده باشه جفت های من مینداختنش بیرون.
    یکم بودهم عادیه و نمیخواد عوض کنی

اقای معدن زاده عزیز من تا میخوام داخل لونه رو نگاه کنم یا جفت نمیزارن یا تا نور رو میندازم توی لونه جوجه ها میبینن و میتوسن هی تکون میخورن . بنظرتون چیکار کنم ؟ از چند روزگی لونه رو تمیز کنم ؟
    نگفتید حتما لازمه بعداز نظافت لونه همون لونه رو بزارم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    اقای معدن زاده عزیز من تا میخوام داخل لونه رو نگاه کنم یا جفت نمیزارن یا تا نور رو میندازم توی لونه جوجه ها میبینن و میتوسن هی تکون میخورن . بنظرتون چیکار کنم ؟ از چند روزگی لونه رو تمیز کنم ؟
    نگفتید حتما لازمه بعداز نظافت لونه همون لونه رو بزارم ؟
    خب پس ولشون کن و کاری نداشته باش،
    چند روز دیگه نم نم فنچ ها میاند بیرون اونقت میتونی لونه را برداری و تمیز کنی ، فقط دقت کن کل پنبه ها و هر چی تو لونه هست را بریز بیرون و قشنگ بذار تو آفتاب تا خشک شه و
    بعدش پنبه جدید بریز و لونه را نصب کن.
    هم میتونی این لونه را بذاری و هم لونه جدید، اما لونه جدی فقط هم رنگ همین لونه باشه. ولی پیشنهاد میکنم که همین لونه را بذاری.
    موفق باشید

صفحه 248 از 348 نخستنخست ... 148198229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267298 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)