صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 131
    معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام

بهتون تبریک می گم تانک زیبا با تنوع گیاهی جالبی دارید .

لطف می کنید یکم بیشتر در مورد خم شدن شاخه های گیاه ها ( تو صفحات قبل در مرود روتالا و اینکه می خواستید توپی بشه ) یکم توضیح بدید.

در مورد نیلوفری هم که فرمودید من تا حالا 3 گونه از این گیاه رو تو تانک داشتم :
    - گونه اول همون نیلوفر ببری کوتوله قرمز بود که حدود 1 ماهی داشتمش و بعدش به یکی از دوستان تقدیمش کردم .(البته مال خودش بود ). رنگ برگاش با توجه میزان نور و آهن از سبز تیره تا قرمز جیگری متغییره و ارتفاع ساقه برگ هاش حدود 10 تا 12 سانته . گیاهی مناسب برای میانه تانک . این گیاه داشت مقدمات گل دهیش رو طی میکرد که متاسفانه با تغییر شرایط به نتیجه نهایی نرسید.

- گونه دوم که حدود 50 روزی هست تو تانک دارم گیاه نیلوفری قرمز هست که گوشه پشتی تانک کاشتمش. رنگ برگاش از صورتی تا قرمزه و رشدش نسبت به 2 گونه دیگه خیلی کند تره . طول ساقه برگاش 20 تا 40 سانته. گیاهی مناسب برای پس زمینه تانک.

- سومین گونه که تا الان جای دیگه ندیدمش و کاملا عاشقشم ، نیلوفر ببری فوق کوتوله قرمز ه ( اسمش رو از خودم می گم با توجه به نام دو گونه دیگه ) . از لحاظ رنگ و شرایط مشابه نیلوفر ببری کوتوله قرمزه ولی ارتفاع ساقه هاش از 3 سانت تا 7 سانته . تو این 50 روز 2 تا بوته ی دیگه برام تولید کرده و مناسب برای میانه و حتی جلوی تانکه . میه حتی به عنوان کف پوش هم ازش استفاده کرد . به شرطی که کف پوش دیگه ای نداشته باشید.

نکته ای که لازمه ذکر کنم اینه که نیلوفرهای آبی قرمز در کنار نور و بستر مغذی ، نیاز شدیدی به آهن دارند . این آهن هم تو تمایل رنگشون به قرمز جیگری تاثیر داره و هم تو رشدشون . از لحاظ نیازشون به آهن می تونم با گیاه های خانواده آلترنانترا مقایسشون کنم ( با این تفاوت که آلترنانترا ها با کمبود آهن لطمه می خورند و از بین می رند ولی نیلوفر ها با کمبود آهن رشدشون بسیار کند می شه و رنگشون به سبز تیره متمایل می شه .)

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    اقای رازقی عزیز سلام
    خیلی ممنون که اطلاعات خودتون رو در این زمینه قرار دادید......کاش در مورد اینکه پیاز داشتن یا نه هم توضیح میدادی...برای مثال برای من پیاز نداره....و من کمی تعجب کردم از این مورد....من هم با شما موافقم که نیلوفر ببری که امروز بین بچه ها مرسومه......2 نوع مختلف هست......یک نوع دارای ساقه های بلند و نوع دیگر کوتوله اون...الان برای من 2 هفته از کاشتش میگزره و 10 عدد برگ 3 سانتی داره که در پست فبل اندازه برگهاش با توجه به گیاه گلسو دورش معلومه.....ولی باز هم با توجه به اینکه در نور های مختلف گیاه عکس العمل ها و رنگ ها و شکلهای مختلفی پیدا میکنه دقیقا نمیشه گفت که دو نوع مختلف هستند....شاید در نور های مختلف اندازه برگ ها کم و زیاد میشه....... من هیچ مطلبی بر این موضوع در سایتهای خارجی پیدا نکردم...و حتی عکسهای این گیاه در اون سایتها هم مثل هم نیست......ولی مشاهدات نشون میده که اختلافی بین این دو گونه هست......و یک گونه کوتوله تر و گونه دیگر ساقه و برگهای بزرگتری داره.....به عنوان یک نمونه که دوستان بتونن ببینن...در نواب نبش اولین کوچه بعد از مغازه دکتر تقریری یک مغازه اب شور هست که معمولا نیلوفر های مختلفی هم میفروشه و یک اکواریوم پلنت که در زیر میز کارش هست در مغازه موجوده....البته خیلی گرون فروشه و به دوستان پیشنهاد میکنم ازش خرید نکنن......نیلوفر هایی که ایشون میفروشه کا ملا برگ های کوچکی داره و کاملا مثل کف پوشه....به قیمت 30 هزار.....که همون رو پلنت سنتر....بعد از پل مرتضوی روبروی ایستگاه اتوبوس میده 20 هزار....البته در سایت ارزانترش هم هست....ولی از نوعش مطمئن نیستم......

برای خم شدن شاخه های گیاه یک عکس از تانک خودم میزارم که درش شاخه های روتالا گرین به داخل اب خم شده و از هر شاخه خم شده در این حالت چندین جوانه بیرون میزنه و گیاه حالت توپی و توده به خودش میگیره....البته نیاز نوری گرین از روتیندیفلر و ماکراندال کمتره و اگر نور به اندازه کافی برسه احتمالا روتیندیفلر هم اینگونه میشه....که مشاهدات بنده برای روتیندیفلر هم گویای این موضوع هست......... به شرط رسیدن نور کافی

بار ها در اینترنت عکسهای تانک های خارجی رو دیدم مخصوصا سبک هلندی که گیاهاشون توده ایی و توپی شکلن....البته بیشتر زمانی این موضوع رو مشاهده میکنم که تراکم گیاه زیاد نباشه و نور کامل به شاخه ها برسه...برای مثال هفته قبل روتیندیفلر هم داشت همینجوری میشد و لی بعد از اینکه سایر شاخه ها هم بلند شدن و به شاخه های خم شده رسیدن و نور بهش کمتر رسید دیگه حالت خمش از بین رفت......

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام

خواهش می کنم . هممون اینجا جمع شدیم تا بتونیم از دانسته های هم استفاده کنیم و تجربیاتمون رو در اختیار همدیگه قرار بدیم.

در مورد نیلوفر ها هم هر دو گونه کوتوله دارای پیاز بودن و البته آخرین باری که چک کردم 2 بوته کوچکی که تو تانک بوجود اومدن هنوز پیاز نداشتن . ولی نیلوفر ساقه بلند پیاز نداشت و برگ هاش هم بر خلاف دو گونه دیگه که قلبی شکل بودن ، دایره ای هست و لبه هاش تقریبا دالبره . البته منتظرم ببینم تو شرایط تانک به چه شکلی در میاد .

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فیش
    شماره عضویت
    14605
    بسیار زیبا بود تنوع در تراکم چیدمانتون ............................mojtabasmd

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوست عزیزاکواریوم من در مقابل اکواریوم شما مثل یه چاله اب به دریاست..........اروانای شما بسیار زیباست و ادم از دیدن هیبتش میترسه..........جزو حیونای تک سایت پارسی پت هست
    .................................................. ..............................
    تو این چند روزی که اینجا مطلب ننوشتم......یک مقدار همیانتوس کوبا....چمن کاشتم تو تانکم که کاملا گرفته ریشهاش....فقد سرعت رشدش کمه که به مرور فکر کنم داره بهتر میشه.....ازدیاد شاخوبرگها و جوانه ها........اینم عکسش

نیلوفره هم هنوز خدا رو شکر کوتوله مونده و خیلی قشنگ شده و همونطور که گفتم از مراحل رشدش عکس میزارم......

یک مقدار ماهی هم به تانک اظافه کردم.....ماهی زنبور عسل........و ماهی گوپی از نژاد های خوبش که تازه در نواب اوردن و خیلی زیبا هستند......دونه ایی 4 هزار....البته ابیش رو هم گرفتم که عکسش رو در اینترنت پیدا نکردم

[

یک مقدار هم تانک رو حرص کردم ....چوب رو در اوردم و جوانه های جاوا تازه تولید شده رو دوباره بهش بستم تا پر پشت تر بشه.....ریکیسیا روشم که در اخرین دیزاین مقداری صدمه دیده بود رو ترمیم کردم .......

البته روتالا ماکراندالsp کمی بلند شده و پاییناش بیرنگ ...اما نسبت به تجربه های قبلیم خیلی قابل قبولتره......نور روش رو زیاد کردم و کود اهن رو بیشتر کردم ببینیم چی میشه......

اگر کسی در مورد این ماهی زنبور عسل چیزی میدونه لطفا اینجا بنویسه....مطلب زیاد در موردش نیست.......من قبلا تو تانک پلنت یکی از نوابی ها دیدم....ولی صاحب مغازه چیز زیادی در مورد پلنت نمیدونه ....تا الان از سایتهای خارجی فهمیدم ماهی لب شوره و در تانک اب شور هم میشه نگهش داشت.....اندازش خیلی کوچیکه و ماهی بسیار زیبا و خوشگلیه و شبیه ماهیهای اب شور میمونه........رفتارش کاملا شکارچی هست ئ دائما در کمین شکار .....کرمها رو شکار میکنه.....فقد میترسم میگوها رو با اینکه جسش خیلی کوچیکه بخوره.....امام تا الان چیز بدی در موردش ندیدم........تو سایتها نوشته بود که غذا دادن بیش سخته چون شکارچی هست فقد به چیزهاش شناور در اب توجه میکنه برای خوردن.....و زیاد به غذاهای شرکتی توجه نمیکنه.............فقد میدونم ماهی خاص زیبا جالب و ابشور و خوشگلیه.....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13896
    تانکت فوق العادست محسن جان.من تا حالا نه تو نواب نه هیچ جای دیگه یه همچین تانکی ندیدم.حتی از دکتر با اون همه ادعاش.
    بعید میدونم بتونه یه همچین تانکی درست کنه
    خیلی زیباست
    ایشالا هرورز بهتر بشه.
    اون نیلوفرتم بتونی تکثیر کنی یه بته بهم بدی
    بازم دمت گرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13896
    یادم رفت بگم.درست گفتی اون ماهی زنبوری لب شوره و تو تتانک پلنت خیلی دووم نمیاره.ولی امیدوارم تو تانک تو بزرگ و بزرگ و بزرگتر بشه.از نظر زیبایی هم که منحصر به فرده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوستان خیلی وقته که پست نزاشتم
    شاید دلیلش به خاطر اپلود سخت عکسها باشه....فکر کنم باید دنبال یک نرم افزار کم کردن حجم عکس بگردم........همین یه دونه عکس فقد اپلود شد و عکسی که میخواستم در مورد ماهی های تانکم بزارم اپلود نشد

چمن همیانتوس دیگه خوب خوب گرفته ......بعد از این عکس حسابی حرصش کردم و بعد از اینکه دوباره قشنگ شد عکس ازش میزارم

بعد از تقویت ریکیسیا رو چوب خیلی پر تر درامده..یکمم التترا نترا رو یه دستی کشیدم روش

دیگه اروتالا ماکراندال در وسط رو هم نمیزارم از این بیشتر بشه چون پایینش دیگه قرمز نمیشه
    پشتش هم چند تا گیاه کاشتم که در عکسهای بعدی کاملا مشخص میشه ....

هر کس در مورد دکور نظری داره بگه .....البته امروز صبح حسابی حرصش کردم و اگه در مورد جای گیاها صحبتی دارید بگید

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام دوستان خیلی وقته که پست نزاشتم
    شاید دلیلش به خاطر اپلود سخت عکسها باشه....فکر کنم باید دنبال یک نرم افزار کم کردن حجم عکس بگردم........همین یه دونه عکس فقد اپلود شد و عکسی که میخواستم در مورد ماهی های تانکم بزارم اپلود نشد

چمن همیانتوس دیگه خوب خوب گرفته ......بعد از این عکس حسابی حرصش کردم و بعد از اینکه دوباره قشنگ شد عکس ازش میزارم

بعد از تقویت ریکیسیا رو چوب خیلی پر تر درامده..یکمم التترا نترا رو یه دستی کشیدم روش

دیگه اروتالا ماکراندال در وسط رو هم نمیزارم از این بیشتر بشه چون پایینش دیگه قرمز نمیشه
    پشتش هم چند تا گیاه کاشتم که در عکسهای بعدی کاملا مشخص میشه ....

هر کس در مورد دکور نظری داره بگه .....البته امروز صبح حسابی حرصش کردم و اگه در مورد جای گیاها صحبتی دارید بگید
    سلام اقا محسن
    بسیار زیبا و با نظم گیاهان تانک رو هرس کردید اینطور که در عکس پیداست گیاهان سرحال و شاداب هستند به شما تبریک میگم و خسته نباشید عرض میکنم
    نور در جلوی تانک همیشه این مقدار هستش ؟
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام اقا فلاح
    هنوز تو این عکس سمت چپ رو خوب حرص نکردم و بعد از گرفتن این عکس سمن چپ رو هم خوب حرص کردو وخصوصا رو تالا روتیندیفلر و همیانتوس ماکراندال رو

اینم عکس ماهیام
    ماهی های موجود گوپی از نژاد های خاص............گابی.....تترا نئون...تترا تبر زینی....بوسمانی.....کوریدوراس. ..کت برنز وسیامی....بارب البالویی..کت پروانه یه نوع تترا نقره ایی رنگ...و میگو ردچری که اکثرا توی عکس معلوما

صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)