همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    در مورد كليه طوطي ها توضيحي كه در زير ميدم صدق مي كنه اما نميشه با اين روش گفت كه صد در صد طوطي نر هست يا ماده توجه داشته باشين كه روشهاي اينچنيني تجربه بالايي لازم داره و حد اقل بايد بالاي 100 طوطي رو خودتون از نزديك معاينه كرده باشين تا در اين زمينه استاد بشين:
    1-طوطي هاي نر سر بزرگتري دارند.
    2-طوطي هاي نر سر و صداشون بيشتره و قدرت تقليد صداشون بيشتره(در كاسكو هم چنين قانوني داريم اما چون كاسكو ها چه نر و چه ماده بسيار باهوش هستند و ماده هاشون هم ميتونن بالاي 200-300 كلمه رو تقليد كنند بنابر اين اين قانون زياد به چشم نمياد)
    3-طوطي نر سرش گردتر از ماده هست.
    4-اگر با انگشت اشاره اطراف مقعد طوطي رو لمس كنيد مي تونيد 2 برجستگي استخوان لگن طوطي رو حس كنيد...در ماده ها فاصله اين دو زائده بيشتر از نر ها هست.
    5.شاه طوطی های نر درزمان بلوغ طوق دار میشوند اما ماده ها این صورت نیست
    دوست عزیز توضیحاتی که دادی نسبتا درست هست و ممنون اما باید توجه داشته باشید شاه طوطی که هنوز سرلاک میخوره سروصدایی نداره که بشه از روش نر و ماده بودن رو تشخیص داد,درسته در همه طوطی ها نسبتا نر ها پرسروصداتر هستند اما این اصلا راه درستی برای تشخیص نیست,خیلی از موارد دیده شده ماده ها پر سروصدا تر از نر ها هستند.
    در مورد مقعد هم مال وقتیه که طوطی تخم داره یا جفت گیری میکنه,زمان سرلاکی بودنشون فرقی با هم ندراند.
    سر شاه طوطی نر هم درست برعکس چیزی که گفتید نسبت به ماده پهنتره و سر مادست که گردتره.
    در ضمن شاه طوطی نر بالغ چه ربطی به جوجه سرلاکیش داره؟؟؟
    این توضیحات رو نباید اینجا مینوشتید,مال جای دیگه بود که اینجا نوشتید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    15928
    ببخشید میخواستم یه طوطی بخرم ولی بین شاه طوطی عروس هلندی تو دو راهی موندم میشه به من کمک کنین و بگین کودوم رو بخرم لطفا دلیل انتخابتون رو بگین در ضمن شیطون بودن ودر طول روز در کنارم بودن خیلی برام مهمه ببخشید اینقدر طولانی شد ممنون
    ویرایش توسط اسکندری : 21st May 2014 در ساعت 08:40 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط عشق طوطی نمایش پست ها
    ببخشید میخواستم یه طوطی بخرم ولی بین شاه طوطی عروس هلندی تو دو راهی موندم میشه به من کمک کنین و بگین کودوم رو بخرم لطفا دلیل انتخابتون رو بگین در ضمن شیطون بودن ودر طول روز در کنارم بودن خیلی برام مهمه ببخشید اینقدر طولانی شد ممنون
    دوست عزیز اینجا تاپیک سوال و جواب هست.تاپیک نظر سنجی که نیست.بعدم این یعنی چی که بگین کدوم رو بخرم و دلیل انتخابتون رو بگین؟!!!مگه کسی میتونه برای شما تصمیم بگیره که چی بخرید؟شما تاپیک هارو مطالعه کنید،بودجه و وقتتون رو در نظر بگیرید و ببینید حوصلتون چقدره و خرید کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    15928
    ببخشد من آشنایی زیادی با تاپیک های این سایت ندارم چون تازه ثبت نام کردم واز این جهت عذر میخوام اما در مورد سوالم میخوام یه طوطی خوب انتخاب کنم و بخرم و چون من تجربه ی نگهداری از این دو گونه رو ندارم می خواهم دوستان از تجربه ی خودشون بگن و بهمن کمک کنن در ضمن تا500 هزار تومان بودجه دارم و وقت و حوصله ی زیادی هم دارم بازم عذر می خواهم اگه سوالاتم رو جای اشتباهی بیان میکنم اگه کمکم کنین ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ببخشد من آشنایی زیادی با تاپیک های این سایت ندارم چون تازه ثبت نام کردم واز این جهت عذر میخوام اما در مورد سوالم میخوام یه طوطی خوب انتخاب کنم و بخرم و چون من تجربه ی نگهداری از این دو گونه رو ندارم می خواهم دوستان از تجربه ی خودشون بگن و بهمن کمک کنن در ضمن تا500 هزار تومان بودجه دارم و وقت و حوصله ی زیادی هم دارم بازم عذر می خواهم اگه سوالاتم رو جای اشتباهی بیان میکنم اگه کمکم کنین ممنون
    این جای مناسب سوالتونه.چه طوطی بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نیست قبلش در مود هرکدوم چند صفحه ای از تاپیک عروس هلندی و شاطوطی رو بخونید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    15928
    بسم خالق آدم

ببخشید قیمت یک شاه طوطی تازه دونخور شده چنده و لطفا یک مغازه ای که طوطی ها ی خوبی داره بهم معرفی کنید و لطفا حتما راست گو باشه و فقط به پول اهمیت نده ممنون میشوم در ضمن من تو کرجم و تهران هم میتوانم بیام ممنون

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    بسم خالق آدم

ببخشید قیمت یک شاه طوطی تازه دونخور شده چنده و لطفا یک مغازه ای که طوطی ها ی خوبی داره بهم معرفی کنید و لطفا حتما راست گو باشه و فقط به پول اهمیت نده ممنون میشوم در ضمن من تو کرجم و تهران هم میتوانم بیام ممنون
    دوست عزیز قیمت شاه طوطی تازه دون خور شده حدود 600 تومنه
    بهتره شما اطلاعاتتون رو از طوطی بالا ببرید بعد برید آزادگا خرید کنید,متاسفانه تو صنف پرنده فروشها انصاف چیز بی معنیه حتی اگر آشنا بشید هم سرتون کلاه میزارن
    تنها راهش اینه اطلاعاتتون کافی باشه و انتخاب خوبی داشته باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس-کوتوله-مرغ عشق-فنچ-ملنگو-شاه طوطي
    شماره عضویت
    15055
    سلام پسر خاله ی من یک شاه طوطی دیروز خریده دیروز دست کشیده سرش رو دستش اومده ولی شاه پر هاش رو قیچی کرده الان گاز میگیره و نمیزاره دست بکشه سرش شما بهش بگید این شرایط طبیعیه یا خیر

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.R.A.S.H نمایش پست ها
    سلام پسر خاله ی من یک شاه طوطی دیروز خریده دیروز دست کشیده سرش رو دستش اومده ولی شاه پر هاش رو قیچی کرده الان گاز میگیره و نمیزاره دست بکشه سرش شما بهش بگید این شرایط طبیعیه یا خیر
    سلام

خیر طبیعی نیست

شاه طوطی شما احتمالا جزو همون طوطیهایی هست که مغازه دار با هزار دوز و کلک و اذیت میترسوننشون

در ظاهر و البته از روی ترس بنظر رام میان

اول یه عکس بگذارید تا از سنش مطمعن بشیم بعد برای آروم و رام کردنش اقدام کنید

فعلا هم سربسرش نگذارید تا یکی دو هفته به خونه عادت کنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو .عروس . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15983
    سلام ممنون میشم اگه در باره ی نگهداری و تغذیه ی شاه طوطی توضیح بدین.

چن تا طوطی دارم میخاهم شاه طوطی هم بخرم اگه کمکم کنین ممنون میشم.

صفحه 100 از 150 نخستنخست ... 5081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)