کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط herkool نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    شیشه 10 میل کفایت میکنه یا بایستی سکوریت باشه ؟
    عرض 50 سانت برای ماهی مثل آروانا کافیه یا اگه بیشتر بگیرم مثلا 55 یا 60 بهتره ؟
    50 با 60 زیاد فرق نداره.60 باشه بهتره.شیشه 10 میل کافیه.اگه از سامپ استفاده کردین حتما از اورفلو استفاده کنین.در ضمن از پست قبلیتون یجورایی به نظر میرسه خودتون میخواین اکواریوم بچسبونین.اگه همچین قصدی دارین به هیچ عنوان این کارو نکنین.چسبوندنش کار هر کسی نیست.به فروشگاه های اب شور سفارش بدین بسازن.در ضمن وقتی سفارش دادین بگین برای اب شور میخواین که یکم حواسشون رو جمع کنن

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    با سلام دوستان لطف می کنین تو ساخت این تانک بنده رو راهنمایی کنین میخوام یه تانک جدید سفارش بدم , البته برای نگهداری ماهیهایی مثل آروانا و سر سوسماری و نایف و ... کلاً قصدم نگهداری از ماهیهای بزرگ هست با طول 2 الی 2.5 متر, عرض و ارتفاع هم 50 و 70 . دوستان به نظرتون این ابعاد خوب هست ؟؟؟ مثلاً طول و عرض و یا ارتفاع رو تغییر بدیم بهتر میشه یا نه؟ از چه شیشه ای استفاده کنم؟ آیا حتماً باید جنس شیشه سکوریت باشه؟ برای ساخت پایه از چه قوطی باید استفاده بشه و به شکلی که تحمل وزن رو داشته باشه ؟ بنده طبقه 6 هستم آپارتمان هم اسکلت بتونی هست با این ابعاد که مشکلی پیش نمیاد؟ تجهیزات مورد نیاز نیز راهنمایی بفرمایید,پمپ و فیلتر و ....؟ اگه در خصوص برآورد هزینه نیز راهنمایی کنین ممنون میشم.
    [QUOTE=herkool;194271]ممنون از راهنماییتون
    عرض 50 سانت برای ماهی مثل آروانا کافیه یا اگه بیشتر بگیرم مثلا 55 یا 60 بهتره ؟[/QUOTE

به پارسی پت خوش امدید
    اقا شایان راهنمایی کردن فقط چند مورد رو خدمتتون باید عرض کنم
    برای این حجم تانک به هیچ عنوان از شیشه کمتر از 20 استفاده نکنید به دلیل عرض و ارتفاع بالاع احتمال شکستن زیاد هست
    اگر قصد دارید عرض رو بیشتر از 50 در نظر بگیرید سعی کنید ارتفاع هم کمتر از 90 در نظر نگیرید تا تناسب در ابعاد رعایت بشه و تانک فرم خودشو حفظ کنه
    تانک شما حدودا 900 لیتر ابگیری میشه پس بهترین کار این هست که از سامپ استفاده کنید البته استفاده از دو فیلتر سطلی هم جوابگو هست که یک مقدار هزینه بره
    برای این چنین تانکی یا باید از بخاری با وات بالا استفاده کنید و یا حداقل دو عدد بخاری استفاده بشه البته من نمیدونم چرا اقا شایان گفتن بخاری مارک خوب نگیرید تفاوت در بخاری های معمولی با بخاری هایی مثل جی بی ال بسیار هست چه از نظر کیفیت و چه از نظر کارایی و طول عمر
    ما بقی وسایل هم بستگی به خودتون داره مثل پمپ ،وسایل تزئینی مورد استفاده وسایل دیگه که می تونید تهیه کنید
    همچین تانکی با چنین ابعادی با تمامی تجهیزات و پایه کمتر از دو میلیون برای شما خرج بر نمی داره
    در مورد پایه سعی کنید از پروفیل قوطی 8*4 یا 6*4 ایتفاده کنید تا بخوبی جوابگو باشه و در اثر فشار خم نشه البته حتما در وسط هم از چند پایه استفاده کنید تا وسط تانک شکم نندازه باعث ترکیدگی نشه
    در مورد خونه اسکلت بتنی توانایی باربری خوبی دارن مشکل پیش نمیاد البته اگه سازندش انصاف رو رعایت کرده باشه و از مصالح استفاده کرده باشه سعی کنید تانک رو در کنار تیرهای بتنی و ستونها قرار بدید تا اطمینان بیشتری داشته باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    [QUOTE=saeed92129212;194298]
    ممنون از راهنماییتون
    عرض 50 سانت برای ماهی مثل آروانا کافیه یا اگه بیشتر بگیرم مثلا 55 یا 60 بهتره ؟[/QUOTE

به پارسی پت خوش امدید
    اقا شایان راهنمایی کردن فقط چند مورد رو خدمتتون باید عرض کنم
    برای این حجم تانک به هیچ عنوان از شیشه کمتر از 20 استفاده نکنید به دلیل عرض و ارتفاع بالاع احتمال شکستن زیاد هست
    اگر قصد دارید عرض رو بیشتر از 50 در نظر بگیرید سعی کنید ارتفاع هم کمتر از 90 در نظر نگیرید تا تناسب در ابعاد رعایت بشه و تانک فرم خودشو حفظ کنه
    تانک شما حدودا 900 لیتر ابگیری میشه پس بهترین کار این هست که از سامپ استفاده کنید البته استفاده از دو فیلتر سطلی هم جوابگو هست که یک مقدار هزینه بره
    برای این چنین تانکی یا باید از بخاری با وات بالا استفاده کنید و یا حداقل دو عدد بخاری استفاده بشه البته من نمیدونم چرا اقا شایان گفتن بخاری مارک خوب نگیرید تفاوت در بخاری های معمولی با بخاری هایی مثل جی بی ال بسیار هست چه از نظر کیفیت و چه از نظر کارایی و طول عمر
    ما بقی وسایل هم بستگی به خودتون داره مثل پمپ ،وسایل تزئینی مورد استفاده وسایل دیگه که می تونید تهیه کنید
    همچین تانکی با چنین ابعادی با تمامی تجهیزات و پایه کمتر از دو میلیون برای شما خرج بر نمی داره
    در مورد پایه سعی کنید از پروفیل قوطی 8*4 یا 6*4 ایتفاده کنید تا بخوبی جوابگو باشه و در اثر فشار خم نشه البته حتما در وسط هم از چند پایه استفاده کنید تا وسط تانک شکم نندازه باعث ترکیدگی نشه
    در مورد خونه اسکلت بتنی توانایی باربری خوبی دارن مشکل پیش نمیاد البته اگه سازندش انصاف رو رعایت کرده باشه و از مصالح استفاده کرده باشه سعی کنید تانک رو در کنار تیرهای بتنی و ستونها قرار بدید تا اطمینان بیشتری داشته باشه
    سلام
    در مورد بخاری من از جی بی ال استفاده کردم و اصلا راضی نبودم.خداییش بخاری اتمن خیلی بهتر کار میکرد یعنی اصلا قابل مقایسه نیستن.بخاری جی بی ال که 100 هزار تومن گرفتم دو درجه خطا داشت.در ضمن وقتی روشن میشد و دمای اب رو تنظیم میکرد دیگه روشن نمیشد تا یک درجه و نیم دمای اب بیاد پایین.خیلی هم قدرت گرم کردن نداشت!!شاید بخاری من مشکل داشته ولی دوستانم هم مثل من از این بخاری استفاده کردن و راضی نبودن.فرق بیست هزار تومن با صد هزار تومن خیلی زیاده!!!تنها مزیتی که من توی بخاری جی بی ال دیدم مواد سازنده ی با کیفیتش بود.(جنس خیلی خوبی داشت)
    در مورد شیشه چرا میگین کمتر از بیست میل نباشه؟من دوستم اینجا فروشگاه اکواریومی داره اکواریوم ویترین مغازش 200 در 60 در 100 هست و از شیشه 10 میل استفاده کرده و 5 سال داره کار میکنه!!!
    توی فروشگاه های دیگه ای هم اکواریوم بزرگتر از این دیدم که با 10 میل ساختن!!!البته من تا حالا اکواریوم نساختم که بدونم چه شیشه ای مناسبتره.شاید واقعا حق با شما باشه.ولی من بر اساس چیزایی که دیدم نظر دادم.شاید واقعا اشتباه فکر میکنم

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    [QUOTE=s H a Y a N;194545]
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها

سلام
    در مورد بخاری من از جی بی ال استفاده کردم و اصلا راضی نبودم.خداییش بخاری اتمن خیلی بهتر کار میکرد یعنی اصلا قابل مقایسه نیستن.بخاری جی بی ال که 100 هزار تومن گرفتم دو درجه خطا داشت.در ضمن وقتی روشن میشد و دمای اب رو تنظیم میکرد دیگه روشن نمیشد تا یک درجه و نیم دمای اب بیاد پایین.خیلی هم قدرت گرم کردن نداشت!!شاید بخاری من مشکل داشته ولی دوستانم هم مثل من از این بخاری استفاده کردن و راضی نبودن.فرق بیست هزار تومن با صد هزار تومن خیلی زیاده!!!تنها مزیتی که من توی بخاری جی بی ال دیدم مواد سازنده ی با کیفیتش بود.(جنس خیلی خوبی داشت)
    در مورد شیشه چرا میگین کمتر از بیست میل نباشه؟من دوستم اینجا فروشگاه اکواریومی داره اکواریوم ویترین مغازش 200 در 60 در 100 هست و از شیشه 10 میل استفاده کرده و 5 سال داره کار میکنه!!!
    توی فروشگاه های دیگه ای هم اکواریوم بزرگتر از این دیدم که با 10 میل ساختن!!!البته من تا حالا اکواریوم نساختم که بدونم چه شیشه ای مناسبتره.شاید واقعا حق با شما باشه.ولی من بر اساس چیزایی که دیدم نظر دادم.شاید واقعا اشتباه فکر میکنم
    بخاری اتمن که خداییش خوبه و امتحان خودشو پس داده ولی در کل مارکهای جی بی ال معمولا خطایی ندارن کاملا تایید شده هستن ولیباید مد نظرتون باشه حتما سایز بخاری با سایز تانک همخوانی داشته باشه تا کمترین خطا بوجود بیاد

و در موردشیشه بله منم اکواریوم 240*80*28 رو دیدم با شیشه شش میل ساختن ولی خوب به گفته خودتون داخل مغازه شما یک درصد احتمال شکستگیو نشتی اب رو داخل خونه بدید و ورود 800 لیتر اب داخل خونه
    اکواریوم با عرض کم مشکل نداره ولی در صورتی که عرض تانک افزایش پیدا می کنه فشار وارده به سطح شیشه بخصوص در قسمتهای میانی شیشه بسیار زیاد خواهد بود و این مشکلهمیشه وجود داره که با کمترن فشار و ضربه سطح تانک ترک خواهد خورد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    [QUOTE=saeed92129212;194623]
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها

بخاری اتمن که خداییش خوبه و امتحان خودشو پس داده ولی در کل مارکهای جی بی ال معمولا خطایی ندارن کاملا تایید شده هستن ولیباید مد نظرتون باشه حتما سایز بخاری با سایز تانک همخوانی داشته باشه تا کمترین خطا بوجود بیاد

و در موردشیشه بله منم اکواریوم 240*80*28 رو دیدم با شیشه شش میل ساختن ولی خوب به گفته خودتون داخل مغازه شما یک درصد احتمال شکستگیو نشتی اب رو داخل خونه بدید و ورود 800 لیتر اب داخل خونه
    اکواریوم با عرض کم مشکل نداره ولی در صورتی که عرض تانک افزایش پیدا می کنه فشار وارده به سطح شیشه بخصوص در قسمتهای میانی شیشه بسیار زیاد خواهد بود و این مشکلهمیشه وجود داره که با کمترن فشار و ضربه سطح تانک ترک خواهد خورد
    من هم خیلی در مورد برند جی بی ال تعریف میشنوم.متاسفانه قیمت محصولاتش باعث میشه فکر کنیم حتما خیلی عالیه که اینقدر گرونه.ولی به راحتی به شما ثابت میکنم محصولاتش کارایی ندارن.یک دماسنج جیوه ای جی بی ال دارم.اگه خواستید براتون میفرستمش تا خودتون میزان خطاش رو ببنید.من 20 هزار تومن پول این دماسنج رو دادم ولی 2 درجه خطا داره!!!
    در کل بهتره گول ظاهر و تبلیغات این برند ها رو نخوریم.من خیلی چیزها از برند جی بی ال دیدم که اینجوری میگم.بخاریم از بس عصبانیم کرد از پنجره پرتش کردم بیرون.اصلا توقع نداشتم اینقدر بد باشه.توی فروشگاه وقتی از توی جعبه درش اورد روی حساب ظاهرش خیلی ازش خوشم اومد.ولی وقتی باهاش کار کردم فهمیدم واقعا چیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-باجریگار
    شماره عضویت
    15994
    سلامبه شخصه برندهای معتبری مثل جی بی ال و ایهام رو خیلی بیشتر قبول دارمحالا شما یه دماسنج گرفتی خطا داشته اما این دلیل بر زیز سوال بردن کل محصولات این شرکت نیستمثل اینه که شما یه خودروی صفر میخری و خداد تومن هم براش پول بدی و انتظار خرابی ازش نداشته باشیبه هر حال توی تمام این برندها این چیزها وجود داره وتجربه من میگه استفاده از لوازم این برندهای معروف مصداق ضرب المثل پول اضافی ندارم چیز ارزون بخرم هست!!!!!مموفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    سلام
    یه اکواریوم دارم که 8سال پیش با چسب سیستا ساخته ام آیا باید چسب ان عوض شود؟البته الان هیچ مشکلی ندارد این سوال را پرسیدم که مطمئن بشم.البته کل این8 سال اکواریوم اب بوده
    در ضمن یه اکواریوم دیگه دارم که 10-12سال پیش با چسبی که امریکایی بود(اسمش را نمیدونم)ساخته شده و تقریبا فقط برای تعویض اب ازش استفاده میکنم و هیچ عیبی ندارد و با وجودی که طرفدار سیستا هستم و از ان استفاده میکنم فکر کنم ان چسب امریکایی بهتر بود.
    پیشاپیش تشکر ا راهنماییتان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.کفتر.سهره.ماهی.
    شماره عضویت
    14955
    سلام دوستان
    خواستم بپرسم بک گراند طرح سنگ و صخره تو تهران پیدا میشه؟یکی دیدم خیلی خوجگل بود.باتشکر

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    سلام
    یه اکواریوم دارم که 8سال پیش با چسب سیستا ساخته ام آیا باید چسب ان عوض شود؟البته الان هیچ مشکلی ندارد این سوال را پرسیدم که مطمئن بشم.البته کل این8 سال اکواریوم اب بوده
    در ضمن یه اکواریوم دیگه دارم که 10-12سال پیش با چسبی که امریکایی بود(اسمش را نمیدونم)ساخته شده و تقریبا فقط برای تعویض اب ازش استفاده میکنم و هیچ عیبی ندارد و با وجودی که طرفدار سیستا هستم و از ان استفاده میکنم فکر کنم ان چسب امریکایی بهتر بود.
    پیشاپیش تشکر ا راهنماییتان
    سلام

چسبهای قدیمی کیفیت خوبی داشتند و اگر درست و اصولی کار شده باشند نیازی به تعویض نخواهند داشت. البته تمام چسبها عمر مفید مشخصی دارند و معمولن تانکهایی که همیشه مورد استفاده قرار گرفته اند مشکل کمتری نسبت به تانکهایی که مرتب پر و خالی شده باشند دارند. برای مطمئن شدن میتوانید چسب یک از زوایای تانک را از قسمت بالای تانک کمی باد دست فشار دهید یا با ناخن سعی کنید انرا جدا کنید. اگر با فشار دادن تغییر حالت بدهد یا به راحتی بوسیله ناخن جدا شود ، بهتره چسبها را تعویض کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط iman12 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خواستم بپرسم بک گراند طرح سنگ و صخره تو تهران پیدا میشه؟یکی دیدم خیلی خوجگل بود.باتشکر
    سلام

شما باید با توجه به سایز آکواریوم خودتون آنرا بسازید. آموزش آن هم در سایت و اینترنت موجود است. ولی به صورت آماده بعید میدونم کار مناسبی در بازار موجود باشد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    16027
    سلام دوستان ... اکواریومم 4 روزه ابگیری شده و تو این 4 روز فیلتر داخلی و بخاری هم روشن بوده
    بدون ماهی ....
    الان 3 سانتی متر اب تبخیر شده برای جلوگیری از این تبخیر چیکار کنم

حجم تانک 244 لیتر و بدون تاج و درب خاصی رو اکواریوم .....

صفحه 96 از 173 نخستنخست ... 467778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115146 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)