صفحه 20 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 281
    همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    سلام.استفاده از منیزیوم سولفات به خاطر اثر کمکی در دفع ماهیا استفاده میشه و من خودم 1 بار زدم به میکس دلم خیلی کم.1 قاشق غذا خوری تو 500 گرم میکس دل.اما به شخصه توصیه نمیکنم چون بنا به دلایل فیزیولوژیک روده ماهی وابستگی پیدا میکنه و اگه غذایی که منیزیوم نداره بخوره(مثلا غذا خشک)یبوست و خدایی نکرده ورم شکم و انسداد رو میتونه در پی داشته باشه..استفاده میخواید بکنید 1 قاشق مربا خوری در 500 گرم باشه به نظر من بهتره...استفاده از ترکیبات گیاهی رو بیشتر مفید میدونم چون منیزیوم بالا در ادمیزاد باعث پوکی استخان و مشکلات عدیده ای میشه...ماهی که دیگه حساس تره..میتونید جعفری بزنید تو میکستون چون هم فیبره هم منیزیوم داره خیلی هم خوش خوراک میکنه غذای ماهی رو.
    شاید دوستان عزیز تجربه ای داشته باشند.ممنون میشم ذکر کنند.
    سلام آرمان جان واقعا دستت درد نکنه که توضیح دادی تا دوستان دنبال ترکیبات عجیب نروند و به همین ترکیباتی که ذکر شده بسنده کنند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    ازونجایی که دوصد گفته چون نیم کردار نیست!نسخه ی تجویزی رو امروز برای ماهیای خودم پیچیدم.یعنی
    قلب گوسفندی+ماهی حلوا صافی+فلفل دلمه قرمز+اسفناج+سیر+جعفری که در تصویر زیر میبینید

که بعد از ترکیب اونا با هم ژلاتین رو در زعفران دم کرده حل کردم و بعدشم پودر چند تا ویتامین رو هم زدم به ترکیب و گذاشتم در فریزر.اگه پودر فلفل قرمز اضافه کنید(که یادم رفت).
    بسیار رنگ قرمز ماهی رو بالا میبره.
    یه نکته:برا اونایی که دلشون نمیاد میگو بخرن که کیلویی 22 تومنه الان!ماهی حلوا صافی که کیلویی 6 تومنه و اصلا تیغ نداره و قوام گوشت عالیه هم داره رو پیشنهاد میدم.خودشم خیلی خوشمزست!

خوش و سر بلند باشید!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    ازونجایی که دوصد گفته چون نیم کردار نیست!نسخه ی تجویزی رو امروز برای ماهیای خودم پیچیدم.یعنی
    قلب گوسفندی+ماهی حلوا صافی+فلفل دلمه قرمز+اسفناج+سیر+جعفری که در تصویر زیر میبینید

که بعد از ترکیب اونا با هم ژلاتین رو در زعفران دم کرده حل کردم و بعدشم پودر چند تا ویتامین رو هم زدم به ترکیب و گذاشتم در فریزر.اگه پودر فلفل قرمز اضافه کنید(که یادم رفت).
    بسیار رنگ قرمز ماهی رو بالا میبره.
    یه نکته:برا اونایی که دلشون نمیاد میگو بخرن که کیلویی 22 تومنه الان!ماهی حلوا صافی که کیلویی 6 تومنه و اصلا تیغ نداره و قوام گوشت عالیه هم داره رو پیشنهاد میدم.خودشم خیلی خوشمزست!

خوش و سر بلند باشید!

پودر فلفل قرمز چیه باز ؟
    میگو برای نیم کیلو دل چقدر میخواد؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    پودر فلفل قرمز چیه باز ؟
    میگو برای نیم کیلو دل چقدر میخواد؟
    پودر فلفل قرمز تند!همینا که سر سفره هاست.1 قاشق غذا خوری برای 600 گرم میکس.یا برخی از دوستان فلفل دلمه ای قرمزو خشک میکنن و بعدش اسیاب میکنندش.میگو 40%وزن قلب به شخصه میزنم.البته الان ماهی مزنم 1 ساله که پایداریش از میگو بیشتره و خب خیلی ارزون تر هم هست.به نظرم واقعا جایگزین خوبیه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    15668
    غذای خشک مرغوب چی توصیه میکنید؟
    باتشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط linuxx2011 نمایش پست ها
    غذای خشک مرغوب چی توصیه میکنید؟
    باتشکر
    اولا اینجا تاپیک طرز تهینه مخلوط دل برای دیسکسه نه غذای خشک و تغذیه عمومی دیسکس

تترا ، سرا ، جی بی ال ، اوشن نوتریشن ، هیکاری و خیلی غذا های دیگر ...

لطفا سوالاتتون رو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    15668
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    اولا اینجا تاپیک طرز تهینه مخلوط دل برای دیسکسه نه غذای خشک و تغذیه عمومی دیسکس

تترا ، سرا ، جی بی ال ، اوشن نوتریشن ، هیکاری و خیلی غذا های دیگر ...

لطفا سوالاتتون رو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید
    بله متوجهم،اول تاپیک نوشتین 2 قاشق غذا خوری غدای خشک مرغوب اسیاب شده
    واسه اون پرسیدم!!
    کرم قرمز ماهیران یا همین کرم های توبیفاکس مشکل سازه؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط linuxx2011 نمایش پست ها
    بله متوجهم،اول تاپیک نوشتین 2 قاشق غذا خوری غدای خشک مرغوب اسیاب شده
    واسه اون پرسیدم!!
    کرم قرمز ماهیران یا همین کرم های توبیفاکس مشکل سازه؟
    سلام:
    همانطور که بابک عزیز فرمودند از غذاهای شرکتهای معروف استفاده نمایید و از کرم قرمز ماهیران و توبیفکس اصلا استفاده نکنید
    ویرایش توسط B@B@K : 14th May 2014 در ساعت 10:15 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شیرین
    شماره عضویت
    15662
    سلام :
    راستش یه راهنمایی میخواستم و امیدوارم کمکم کنید
    راستش ماهی های من ( 5 ردلاین + 7 انجل + 4 گلدفیش + 1 دلقک + 4 سیلور دالر بزرگ + 2 سیلور شارک + 3 شارک + 2 لجن خوار ) دارم و حدود 3 ماهه که روزی 3 بار غذای خشک ( انرژی ماهیران + تترا بیتس کومپلت + هیکاری فورمولیا + غدای گرد ساندیسی ) اینارو همه رو باهم مخلوط کردم میدم. حالا می خواستم بدونم میتونم از این مخلوط دل به ماهی هام بدم تا تنوع بشه؟ اگه میشه یه لطفی کنید و مقدار مثلا یه دل کوچیک گوسفند که راستش اول امتحان کنم ببینم میخورن یانه بهم بگید.
    برای یه دل گوسفند چه مقدار و چه چیزلیی بریزم که برای ماهیهام سنگین نباشه و برام خیلی مهمه که رنگ ماهی همام ( ردلاین ها ) قرمزیش بیشتر بشه و میتونم از استازین اگه اشتباه نکنم استفاده کنم برای قرمز شدن رنگ ماهی ها؟ فقط ممنوم میشم برای مقدار کم چه چیزایی و چه مقدار استفاده کنم بهم بگید ممنون میشم. شرمنده وقتتونو گرفتم یا علی

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein68 نمایش پست ها
    سلام :
    راستش یه راهنمایی میخواستم و امیدوارم کمکم کنید
    راستش ماهی های من ( 5 ردلاین + 7 انجل + 4 گلدفیش + 1 دلقک + 4 سیلور دالر بزرگ + 2 سیلور شارک + 3 شارک + 2 لجن خوار ) دارم و حدود 3 ماهه که روزی 3 بار غذای خشک ( انرژی ماهیران + تترا بیتس کومپلت + هیکاری فورمولیا + غدای گرد ساندیسی ) اینارو همه رو باهم مخلوط کردم میدم. حالا می خواستم بدونم میتونم از این مخلوط دل به ماهی هام بدم تا تنوع بشه؟ اگه میشه یه لطفی کنید و مقدار مثلا یه دل کوچیک گوسفند که راستش اول امتحان کنم ببینم میخورن یانه بهم بگید.
    برای یه دل گوسفند چه مقدار و چه چیزلیی بریزم که برای ماهیهام سنگین نباشه و برام خیلی مهمه که رنگ ماهی همام ( ردلاین ها ) قرمزیش بیشتر بشه و میتونم از استازین اگه اشتباه نکنم استفاده کنم برای قرمز شدن رنگ ماهی ها؟ فقط ممنوم میشم برای مقدار کم چه چیزایی و چه مقدار استفاده کنم بهم بگید ممنون میشم. شرمنده وقتتونو گرفتم یا علی

سلام

شما این تعداد ماهی رو ( 28 عدد ) در چه تانک و با چه ابعادی نگهداری میکنید ؟!!! این ترکیب زیاد با هم سازگار نیستند.

در مورد ترکیب دل هم همان مواردی که در این تاپیک ذکر شده اضافه کنید ولی به مقدار کمتر. مثلن برای یک عدد دل گوسفند ، یک حبه سیر و چند برگ اسفناج نیم پز یا یک چهارم فلفل دلمه ای ، 3 تا 4 عدد میگو ، کمی هم عذای خشک مثل تترا یا سرا دیسکس . فقط توجه داشته باشید مقدار غذای خشک نباید زیاد باشد چون نرمی و رطوبت ترکیب را کم میکند.
    میزان استقبال ماهیهای شما از این غذا ممکنه متفاوت باشد . مثلن گلدفیشها تا جای ممکن اجازه استفاده به دیگر ماهیها را نخواهند داد. اگر به مقدار کم و روزی یک وعده از این ترکیب استفاده کنید مشکلی نخواهد بود.

صفحه 20 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)