فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,267
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 77 از 639 نخستنخست ... 2767757677787987127177577 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 761 به 770 از 6386

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.03
    سلام بچه ها
    امروز مامان برتی مهمون داشت

چهار تا از دوست هایط مامان برتی مهمونش بودن و مامان برتی چهار چشمی مراقب بود که با اون ناخونهای درازشون انگولک برتی نکنن

اما برتی بچم کلا برنامش بهم خورد دائم بیدار بود و در حال خودنمائی

فکر کنم برتی پرنس (آقا) باشه چون امروز چهارتا دختر دیده دائم خودنمایی و حرکت های عجیب غریب می کرد

واسه نمونه جیش کردن رو تختخواب مامانش بود (الهی قربونش برم باید بالشم بندازم دور )

خلاصه بچم بس خودنمائی کرد از خواب و خوراک افتاد

می خواستم به دوستام بگم دفعه بعد تک تک بیاید

راستی عصر هم برتی بردم یه کم بیرون حیاط آب و هواش عوض بشه زمین وزمان رو بو می کرد

خلاصه الان برتی من بعد از یه روز تعطیل شلوغ پاش رو تو قفسش دراز کرده و کلا ولو شده کف قفس

و اما با افتخار می گم نزاشتم دست یکی از این موجودات ناخون دراز به بچم بخوره هرچی التماس کردن یه کم نازش کنن نزاشتم

اینم خانواده برتی در آینده

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.03
    در ضمن زهرا جون هر کس گفته گوش گوش زشته بیخود گفته چشماش رو در بیار

اتفاقا فکر خوبیه من فکر کنم بهترین نوع زندگی واسه این فرشته های کوچولو همین باشه

منم خیلی دلم می خواد برتی تنها نباشه اما قتی یکی دو ساله شد بزرگ شد

الان می خوام مونس خودم باشه خودم هم امکان نگهداری از یه خرگوش دیگه رو ندارم و می ترسم برتی رو اذیت کنه

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط tak-star نمایش پست ها
    هنوزم صدا در میارن...مثل غریدن هست

برو لونه رو خوب وارسی کن جانور چیزی تو لونه نباشه اینا بی دلیل سر وصدا نمی کنن

برو بررسیشون کن مشکلی نباشه تو لونه

زوزه از درد هست یا ترس

کاربر میهن پت f.fakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پریسا
    شماره عضویت
    5657
    میانگین پست در روز
    0.04
    صدای خرگوشا همیشه واسه درد نیست. زیر آروارشونو لمس کن و آروم بمال ببین بازم صدا میدن؟

گاهی یه صدای غرشی که در میارن واسه خاطر اینه که دارن برا خودشون قلمرو تعیین میکنن. اگه تو قفس هستن ببرشون بیرون ببین باز صدا میدن؟ اگه صداشون قطع شد حتما همینه.

در مورد صداها فردا بیشتر مینویسم اما اینو توجه کن اگه یه صدای جیغ ممتد و تقریبا بلند دارند اصلا نباید ازش گذشت و حتما درد زیادی دارن.........

اگه اینطوره بغلش کن و بدنش رو لمس کن مخصوصا زیر آروارشو ببین کجاشو لمس میکنی صدای بیشتر میده از اون ناحیه درد داره........

منتظر خبرتیم.......

همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    شادی حسن پور
    علایق
    حیوانات - موسیقی - اینترنت!
    تخصص
    تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
    حیوان خانگی
    دو تا گربه: دیزی و دُرسا
    شماره عضویت
    964
    میانگین پست در روز
    2.14

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.03
    مرسی شادی جان خیلی مفید هست

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    راستی شما واقعا بعد از اینکه رفتید شمال میخاین خرگوشتون رو ببرین تو طبیعت ولش کنین؟ میدونین با این کار اونو بطور قطع به کشتن میدید؟ خرگوش اهلی رو دیگه نمیشه تو طبیعت رها کرد من در مورد حنا خانم صحبت میکنم...

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    در مورد شرایط شما اقا فرید باید بگم یک قفس 2*1خیلی هم خوبه شما میتونید ماده هرو با بچه هاش بزارین توی قفس اینطوری میتونین هم از خودش و هم از بچه هاش تا از اب و گل در میان مراقبت کنین و نره رو هم میتونین بزارین برای خودش بگرده اما اگر ماده خرگوشه با نره پیش هم بودن تا الان پس صددرضد حامله هستش و واقعا الان خیلی بیشتر به کمک شما احتیاج داره و خیلی خوبه که تو قفس باشه تا موقع وضع حمل بلای سر خودش و یا بچه هاش نیاد بازم میگم هر کمک و سوالی داشتی هم من هم بچه های این سایت همه جوره کمکت میکنن

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    نقل قول نوشته اصلی توسط f.fakhri نمایش پست ها
    خرگوشا فوق العاده اجتماعی هستن و اصلا نمیتونن تنهایی رو تحمل کنن.... حالا یا نیاز به توجه آدما دارن یا خرگوشای دیگه
    بهترین حالت نگهداری خرگوشا اینه که یه نر و یه ماده باشن ولی مشکل زاد و ولدشون یه مسئله جدیه......
    من خودم به شخصه موافق عقیم کردن هستم...... اینطوری اون بیچاره ها میتونن زندگی طبیعی خودشونو داشته باشن و ما هم از داشتن یه جفت خرگوش با خیال راحت لذت ببریم.

اما اما اماااااااااااااااا مسئله مهم اینجاست که عقیم سازی باید توسط یه دامپزشک بسیار بسیار بسیار بسیاااااااررررررررررررررر ر مجرب انجام بشه که قبلا چند باری اینکارو کرده باشه و تجربه موفقی در این زمینه داشته باشه.
    قسمت خطرناکشم همون داروی بیهوشیه که خرگوشا بهش حساسن و باید از نوع بسیار خوب و با دوز مناسب انتخاب بشه و یه دامپزشک حاذق میخواد.

حالا بچه ها اگه واقعا دامپزشک خیلی خوبی میشناسین که واقعا وارد باشه یه تحقیق کنین که قبلا این کارو انجام داده یا نه و به بقیه معرفی کنین......
    این نظر منه و فکر میکنم به نفع هم ماست هم خرگوشا........

من خودم بشخصه با عقیم کردن خرگوشا مخالفم به چند دلیل اولا درد و زجری که باید بکشن دوما از هر 5 تا دکتر یک نفر واقعا اینکاره هستش و دیگه احتمال مردنشون بعد از عمل و دیگه اینکه خرگوشای عقیم شده افسرده هستن و......و هزار تا دلیل دیگه و یک دلیل مهم دیگه هم بگم اونم اینه که عمل عقیم سازی خرگوش نر نزدیک 150 تا 200 هزارتومن و خرگوش ماده نزدیک 300 هزار تومن هستش البته بودش چون این قیمت مال یکی دوسال پیش هستش الان نمیدونم چقدره.....پس با انتخواب درست و حوصله به خرج دادن میتونیم این کوچولو ها رو نه اواره کنیم و نه عقیم مثلا اگر خرگوشت تنهاست و ماده هستش حتما یه ماه بگیر بزار پیشش اگر نر داری واگذارش کن دوتا ماده بگیر و یا اینکه به راحتی با یکم محبت میتونی کاری کنی که خرگوشت اصلا احساس تنهای نکنه ...خدارو شکر خرگوش حیونیه که میتونه کاملا به تنهای و بدون جفت با شادی و خوشی کنار ادم زندگی کنه البته با محبت و توجه .....

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezafakhri نمایش پست ها
    من خودم بشخصه با عقیم کردن خرگوشا مخالفم به چند دلیل اولا درد و زجری که باید بکشن دوما از هر 5 تا دکتر یک نفر واقعا اینکاره هستش و دیگه احتمال مردنشون بعد از عمل و دیگه اینکه خرگوشای عقیم شده افسرده هستن و......و هزار تا دلیل دیگه و یک دلیل مهم دیگه هم بگم اونم اینه که عمل عقیم سازی خرگوش نر نزدیک 150 تا 200 هزارتومن و خرگوش ماده نزدیک 300 هزار تومن هستش البته بودش چون این قیمت مال یکی دوسال پیش هستش الان نمیدونم چقدره.....پس با انتخواب درست و حوصله به خرج دادن میتونیم این کوچولو ها رو نه اواره کنیم و نه عقیم مثلا اگر خرگوشت تنهاست و ماده هستش حتما یه ماه بگیر بزار پیشش اگر نر داری واگذارش کن دوتا ماده بگیر و یا اینکه به راحتی با یکم محبت میتونی کاری کنی که خرگوشت اصلا احساس تنهای نکنه ...خدارو شکر خرگوش حیونیه که میتونه کاملا به تنهای و بدون جفت با شادی و خوشی کنار ادم زندگی کنه البته با محبت و توجه .....
    من کلا با جدا کردن حیوانات از محیط طبیعیشون مخالفم

مخصوصا حیواناتی مثل خرگوش که باید تو فضای باز زندگی کنن

وقتی برتی تلاش می کنه قفسش رو ترک کنه یا از اتاق من بره بیرون دلم آتیش می گیره

با همه عشقی که بهش دارم و وابسته گی که بهش پیدا کردم اگر می شد تو حیاط وحش رهاش کرد رهاش می کردم افسوس که نمی شه

حالا دوستم می گفت تو آمریکا خرگوش ها خیلی راحت شب میان تو حیاط و گلا رو میخورن مثل گربه ها که اینجا راحت میان تو حیاط اونجا هم از زیر فنسا میان تو حیاط

خدا کنه برتی زودتر بزرگ بشه که بشه تو حیاط رهاش کنم بازی کنه

حیوانات فرشته های زمینی هستن اسیر کردن اونا و جدا کردنشون از محیط طبیعی زندگیشون یه جور جنایت محسوب می شه

پس بیاید سعی کنیم از دست سرپرست های بد نجاتشون بدیم و شرایط زندگی خوبی رو براشون فراهم کنیم هر چند زندان زندان هست اگر بهشت شداد هم باشه بازم زندان هست.

صفحه 77 از 639 نخستنخست ... 2767757677787987127177577 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 3 مهمان ها)

1. myhappybunny

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)