فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,407
لایک لایک:  1,821
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 659 از 659 نخستنخست ... 159559609649657658659
نمایش نتایج: از 6,581 به 6,590 از 6590

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت ali.ts4 آواتار ها
    شماره عضویت
    14330
    میانگین پست در روز
    0.19

کاربر جدید
    شماره عضویت
    15766
    میانگین پست در روز
    0.45
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    در صورتي كه مشكلي در دفع ادرار نداره ، مثل درد ، كم شدن حجم ادرار ، بي تابي ، بي اشتهايي ، جاي نگراني نيست . اگه مورد مشكوكي مشاهده كرديد ببريدش دكتر ، تا با ازمايش ادرار و خون ، مشخص بشه عفونت داره يا خير.كرفس پاك كننده كليه و مثانه هست و شايد تغيير رنگ بدليل تأثيرات منحصر به فردش باشه
    ممنونم از راهنماییتون. تو این دو روز بیشتر دقت کردم به نشونه هایی که گفتین. به نظرم حجم و تعداد دفعات ادرار و مدفوعش کم شده. گاهی وقتا میره میشینه جایی که مدفوع میکنه، اما کاری نمیکنه و برمیگرده. خیلیم جدیدا غر میزنه وقتی میگیریمش. ممکنه درد داشته باشه؟ اگه میشه علائم درد داشتن خرگوشو بگین.
    یه سوال دیگه هم داشتم. دامپزشکی خوب توی تهران ترجیحا سمت آریاشهر میشناسین که اگه لازم شد ببرمش اونجا؟

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    نقل قول نوشته اصلی توسط Animalholic نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون. تو این دو روز بیشتر دقت کردم به نشونه هایی که گفتین. به نظرم حجم و تعداد دفعات ادرار و مدفوعش کم شده. گاهی وقتا میره میشینه جایی که مدفوع میکنه، اما کاری نمیکنه و برمیگرده. خیلیم جدیدا غر میزنه وقتی میگیریمش. ممکنه درد داشته باشه؟ اگه میشه علائم درد داشتن خرگوشو بگین.
    یه سوال دیگه هم داشتم. دامپزشکی خوب توی تهران ترجیحا سمت آریاشهر میشناسین که اگه لازم شد ببرمش اونجا؟
    سلام. موقع درد به حالت قوز کرده گوشه ای میشینن. کم شدن فعالیت. غر زدن هنگام لمس شکم یا بغل گرفتن و دندان قروچه نسبتا زیاد از علایم درده
    بیمارستان ایرانیان دامپزشکان اگزوتیک خوبی داره حتما مراجعه کنید . انشالله مشکلی نباشه

02122843643/ همت . پاسداران. نگارستان یکم .پلاک 15

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    حمید ولی نژاد باغان
    شماره عضویت
    15791
    میانگین پست در روز
    0.93
    سلام پنجه های خرگوشم دو سه روزه زخم شده ولی الان نمیتونم عکسش رو بزارم لطفا کمکم کنید ترک هایی مثل ترک کف پای انسان زده ولی خون ریزی و عفونت(از عفونتش دقیق مطمعن نیستم ) نداره بسترش هم روز ها که روی پشت بوم خونه آزاده و شب هام داخل یه لونه است که از خاک اره پوشیده شده چکارش کنم ؟درمان خونگی داره یا فردا به دام پزشک مراجعه کنم!!

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_mashhad نمایش پست ها
    سلام پنجه های خرگوشم دو سه روزه زخم شده ولی الان نمیتونم عکسش رو بزارم لطفا کمکم کنید ترک هایی مثل ترک کف پای انسان زده ولی خون ریزی و عفونت(از عفونتش دقیق مطمعن نیستم ) نداره بسترش هم روز ها که روی پشت بوم خونه آزاده و شب هام داخل یه لونه است که از خاک اره پوشیده شده چکارش کنم ؟درمان خونگی داره یا فردا به دام پزشک مراجعه کنم!!
    خاک اره اصلا مناسب نیست. ساقه گندم و یونجه بستر نسبتا خوبیه. ولی مخصوص جوندگان رو میتونید از پت شاپ تهیه کنید. روزی دوبار عوض بشه که الودگیها از طریق جراحتهای ایجاد شده وارد پوست نشه. اگر مشکلات قارچی نباشه بخاطر بستر نامناسبه که با پمادها و روغنهای ساده برطرف میشه. اگر عفونت سطحی هم داشته باشه با پمادهای موضعی انتی بیوتیک درمان میشه.شاید نیاز باشه یه مدت از جورابهای نوزاد برای تماس کمتر داشتن با سطوح و ترمیم زخمها استفاده بشه.
    پشت بام بخاطر سطح زبر . خشن و ناصافش مناسب با پوست لطیف خرگوش نیست. احتیاج به بستر نرم و لطیف و پاکیزه داره.

تا فردا که مراجعه کنید دامپزشک، جراحات رو با روغن زیتون چرب و بستر رو تعویض کنید. در مورد جایگاهش روی پشت بام تجدید نظر کنید .به لحاظ ایمنی .سرمای هوا.و سطح نامناسب.

کاربر جدید
    شماره عضویت
    15431
    میانگین پست در روز
    0.29
    سلام خدمت دوستان
    من دیگه نمیتونم خرگوشم رو نگه دارم چون داره بهم صدمه میزنه .
    خرگوش من 5 ماهشه نژاد ش معمولیه و از بچگی نگهش داشتم همیشه ناز و نوازش شده و سعی کردم بهش محبت کنم به غیر از اوایل که اطلاعی از نوع غذاش نداشتم و فقط بهش سبزیجات دادم توی این دو سه ماه اخیر کاملا طبق استنداردهای لازم بهش غذا دادم شامل یونجه پلت در کنارش میوه و سزیجات.
    از وقتی بزرگ شده بود گاز می گرفت جوری که دیگه پدر مادرم که اوایل بغلش می کردند از ترسشون دیگه دستش نمی زندن ولی من برام مهم نبود چون میگفتم درسته یهویی گاز می گیره ولی گازش صدمه نمیزنه. وقتی رهاش می کنم تا بازی کنه بدون انکه کاری باهاش داشته باشم میومد پیش من و دست و پا و صورت منو گاز می گرفت ! ییعنی منظورم اینه که فکر نکنید اذیتش میکزدم که گاز میگرفت..
    تا اینکه امروز تو بغلم خابیده بود آروم. بعد گذاشتمش رو تخت ولش کردم بره بازی کنه خودم هم دراز کشیدم و بعد متاسفانه اومد وگاز خیلی وحشتناکی از بازوم گرفت که جای دندوناش روی پوستم موند و اون قسمت خونی شد و ملتهب شد!! من قبلن سگ داشتم با وجود اینکه سگ ارواره قوی تری داره و گوشت خوار هم هم هست هیچوقت گاز نمیگرفت. حتی من سگ های تربیت نشده رو هم دیدم که وقتی کمی محبت میبینند به هیچ عنوان صدمه نمیزنند من تابحال خرگوش نداشتم نمیدونم چرا میگند خرگوش حیوون خونگیه !!!!!! راستش من هر چقدر بهش محبت کردم و سعی کردم دستیش کنم هرچه بزرگتر میشه هارتر میشه. و من واقعا از انتخاب این حییون خونگی پشیمونم.
    حالا می خام بدونم کجا میتونم واگذارش کنم . دلم براش میسوزه اصلا دلم نمخاد جای بدی بره یا اذیت بشه . میخام بدونم باغ وحش ها قبول می کنند ؟؟؟؟ یا مراکزی هستند که این حیوونا رو نگهداری کنند ؟ من اصفهان هستم اگر دوستان باغ وحشی که خرگوشارو خوب نگهداری می کنه سراغ دارند بهم معرفی کنند

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    سلام. جای امن و مورد اطمینانی وجود نداره. بهتره برای واگذاری اقدام کنید

کاربر جدید
    شماره عضویت
    15801
    میانگین پست در روز
    2
    هیچکدوم از علایمی ک گفتین رو نداره
    کاملا شیطون و اشتهاش عالیه و معدش عادی کار میکنه
    رزیم غذاییشو هم عوض نکردم
    یونجه خشک کلم هویج

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pooneh.tt نمایش پست ها
    هیچکدوم از علایمی ک گفتین رو نداره
    کاملا شیطون و اشتهاش عالیه و معدش عادی کار میکنه
    رزیم غذاییشو هم عوض نکردم
    یونجه خشک کلم هویج
    رژیم غذایی مناسبی نداره. لطفا صفحات قبلی رو به دقت بخونید.
    بخاطر کلم دچار نفخ شده. همه چیز به اندازه. سبزیجات بیشتر از ده درصد نباید در جیره باشه.
    ترکیب یک به ده سرکه ( یک سی سی سرکه سیب + 10 سی سی اب) روزی یکبار یک سی سی با قطره چکان ( برای ضدعفونی کردن دستگاه گوارش ) ، و دوبار در روز هم دم کرده نعنا .اویشن( برطرف کردن نفخ و میکروب زدایی) یک سی سی بهش بدید به همراه ماساژ شکم.تغذیه رو هم به اهستگی و طی یکهفته به شیوه صحیح گفته شده تغییر بدید. اگر بهتر نشد برای تست انگل و معاینه ببریدش دکتر

کاربر میهن پت Mahna_26jan آواتار ها
    شماره عضویت
    14459
    میانگین پست در روز
    0.63
    نقل قول نوشته اصلی توسط nana66 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من دیگه نمیتونم خرگوشم رو نگه دارم چون داره بهم صدمه میزنه .
    خرگوش من 5 ماهشه نژاد ش معمولیه و از بچگی نگهش داشتم همیشه ناز و نوازش شده و سعی کردم بهش محبت کنم به غیر از اوایل که اطلاعی از نوع غذاش نداشتم و فقط بهش سبزیجات دادم توی این دو سه ماه اخیر کاملا طبق استنداردهای لازم بهش غذا دادم شامل یونجه پلت در کنارش میوه و سزیجات.
    از وقتی بزرگ شده بود گاز می گرفت جوری که دیگه پدر مادرم که اوایل بغلش می کردند از ترسشون دیگه دستش نمی زندن ولی من برام مهم نبود چون میگفتم درسته یهویی گاز می گیره ولی گازش صدمه نمیزنه. وقتی رهاش می کنم تا بازی کنه بدون انکه کاری باهاش داشته باشم میومد پیش من و دست و پا و صورت منو گاز می گرفت ! ییعنی منظورم اینه که فکر نکنید اذیتش میکزدم که گاز میگرفت..
    تا اینکه امروز تو بغلم خابیده بود آروم. بعد گذاشتمش رو تخت ولش کردم بره بازی کنه خودم هم دراز کشیدم و بعد متاسفانه اومد وگاز خیلی وحشتناکی از بازوم گرفت که جای دندوناش روی پوستم موند و اون قسمت خونی شد و ملتهب شد!! من قبلن سگ داشتم با وجود اینکه سگ ارواره قوی تری داره و گوشت خوار هم هم هست هیچوقت گاز نمیگرفت. حتی من سگ های تربیت نشده رو هم دیدم که وقتی کمی محبت میبینند به هیچ عنوان صدمه نمیزنند من تابحال خرگوش نداشتم نمیدونم چرا میگند خرگوش حیوون خونگیه !!!!!! راستش من هر چقدر بهش محبت کردم و سعی کردم دستیش کنم هرچه بزرگتر میشه هارتر میشه. و من واقعا از انتخاب این حییون خونگی پشیمونم.
    حالا می خام بدونم کجا میتونم واگذارش کنم . دلم براش میسوزه اصلا دلم نمخاد جای بدی بره یا اذیت بشه . میخام بدونم باغ وحش ها قبول می کنند ؟؟؟؟ یا مراکزی هستند که این حیوونا رو نگهداری کنند ؟ من اصفهان هستم اگر دوستان باغ وحشی که خرگوشارو خوب نگهداری می کنه سراغ دارند بهم معرفی کنند
    سلام ،
    خرگوشتون الان تو دوره بلوغه و گاز گرفتن هم یکی از علائم بلوغه برای تعیین قلمرو .
    و خرگوشتون شدیدا استرس داره و شما به همین راحتی در موردش اینطوری حرف میزنین....
    شما فکر کنین فرزند آیندتون از کوچیکی خشونت از خودش بروز بده، از خودتون نمیپرسین چرا اینطوری شده؟ رهاش میکنین؟ یا میبرینش دکتر تا بهتون بگه چه مشکلی داره و کجای کار شما اشتباه بوده که این حرکات و از خودش نشون میده.
    خرگوش تو حالت عادی گاز بد نمیگیره. خرگوشا عاطفین عاشق صاحبشونن، اگه بی توجهی ببینن ، ممکنه خشن بشن، اگه تربیت نشن آزادانه عمل میکنن. اونوقت تموم خونه میشه قلمروشون و شما فک کنین تو اتاق شخصی شما یکی هر روز چندین بار بیاد و رد شه و وسیله هاتونو به هم بریزه ، عصبانی میشین !
    وقتی به کسی حمله میکنه این شمایین که باید وارد عمل بشین ، با یک نه محکم (نه داد زدن) متوقفش کنین ، بعد بلندش کنین و ببرینش یه جایی که آرومه و ساکته، نوازشش کنین.
    شما باید چند تا کلید برای آرامش ، برای تربیت ، برای حرف گوش کن شدنش تا حد امکان (نه در حد سگ) بسازین خودتون.
    شما باید حد اقل یک ساعت رو اختصاص بدین به نوازش و حرف زدن ملایم باهاش و تمام توجهتون رو روش بذارین ، چون خرگوشتون میفهمه که مثلا یه دستتون موبایل و دارین مسیج میدین و یه دست نوازش میکنه این اصلا براش توجه به حساب نمیاد! باید باهاش بازی کنین . براش اسباب بازی درست کنین.
    وقتی مضطربه از همون لحن ملایم که موقع نوازش استفاده میکنین باهاش حرف بزنین و بگین که خطری نیست . نترس ...
    وقتی اونقدر مضطربه که گاز میگیره یه نه محکم و بعد کنترلش کنین ، با کف دستتون بدون اینکه به چشمش فشار بیارین چشماشو بپوشونین و آروم بهش بگین که چیزی نیست. و ببرینش تو مکان آروم و براش وقت بدارین .
    باید محدودش کنین که همه جای خونه نشه قلمروش و باید فقط نه گفتن از طرف شما باشه که خرگوشتون یهو با حمله نه گفتن همه مواجه نشه این خودش استرس زاس.

همه این کارا رو باید در طولانی مدت و با صبر و حوصله انجام بدین ، اگر نه بهتر بود نمی آوردینش. چون اون الان شما رو خانواده خودش میدونه و جز شما کسی رو نداره ، جای دیکه گذاشتنش برابر با مرگشه.
    ببرینش دکتر ، شاید مشکلی داره کمبود چیزی تو بدنش داره و نهایتا شاید دکتر پیشنهاد بده عقیمش کنین ...
    ولی مسئولیتش با شماس چون شما انتخاب کردین که داشته باشینش مثل بچه شماس.
    اگه شما براش وقت کافی نذارین انتظار نداشته باشین باهاتون مهربون باشه.

Inviato dal mio SM-G900FD utilizzando Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)