فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,275
لایک لایک:  1,703
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 63 از 641 نخستنخست ... 1353616263646573113163563 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 621 به 630 از 6404

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    ببينيد يك نكته خيلي مهم رو بهتون متذكر بشم و اونم اينه كه خرگوش ادا و اطوار زيادي داره و اگر بخواين با حساسيت بيش از حد زير زربين بگيرينش آخرش كارتون به ديونه خونه ميكشه اما اين حرف من دليل بر اين نيست كه بي توجهي كنيد . نه بلكه كاملا مواظب باشيد ولي خوابيدن ، خميازه كشيدن ، خاروندن و اينجور چيزها دليل وسواس و اضطراب نبايد قرار بگيره شما بايستي بستر و شرايط مكاني مناسب و بهداشتي براش فراهم كنيد اونم تو لونه اش نگه داريد و فقط روزي دو يا 3 بار اونم طوري كه از جلوي چشمتون دور نشه بيارينش بيرون ......غذاي مناسب براش فراهم كنيد منظورم شير و يونجه و مكملهاي مناسب خرگوش كه ديگه جاي توضيحش نيست و صدها بار بحث شده،از دادن هر ات و اشغالي و امتحان كردن غذاهاي جديد پرهيز كنيد ......نزاريدخرگوشتون اسباب بازي بچه هاي فاميل و مهموناتون بشه و يا حتي خودتون و يك كلام مثل بچتون مواظبش باشيد ولي روزگار خودتون رو سياه نكنيد . شما كارتون رو درست انجام بديد قطعا لطف خدا هم شامل حال اين كوچولو ميشه......در ضمن اگر الان ميگيد كسل هستش و ميخوابه اما ورجه ورجه اش سر جاشه و غذا ميخوره پس جاي نگراني نيست اما اگر شدت پيدا كرد و در روزهاي اينده بدتر شد اونوقت راجبشبايد دقيق صحبت كنيم و پيگيري كنيم.

کاربر میهن پت f.fakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پریسا
    شماره عضویت
    5657
    میانگین پست در روز
    0.04
    چالاکی یه خرگوش نشانه سلامتشه. اگه خرگوشتون اون چالاکی که از یه خرگوش انتظار میره داره پس در سلامت کامله.

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    مرسی علیرضا جان از راهنمایی هات من فقط پلت بهش می دم البته شادی جون به خاطر تغییر فصل اما جدا کنترلش خارج از لونه ش خیلی سخته الانم از رو حصارهای پارک سیارش می پره دیشب پرید خدا رو شکر که رو مبل اومد پایین یه کم بچم شیطون می شه خیلی دلم می خواد ببرمش یه کم بیرون چون احساس می کنم خسته و افسرده شده تو خونه اما بیرون هم گربه هست هم چمن کاری حتی می ترسم تو قفس هم ببرمش بیرون می ترسم گربه بیاد کنار قفسش و بترسه

به صدای همزن عادت کرده جاروبرقی هم گفتم نزدیک اتاق من نیان خونه بزرگ صداش رو نمی شنوه اما خب تو خونه رها کردنش ریسک بزرگی هست چون خونه ما بزرگ هست و گوشه و کنار خطرناک واسه یه بچه خرگوش بازیگوش زیاد داره از همش خطرناک تر شومینه زمینی هست من شومینه اتاق خودم رو خاموش کردم

اما نمی دونم چه تفریحی واسش محیا کنم که حوصلش سر نره بچم وقتی میبینم تلاش داره بپره بره بیرون دلم خیلی می گیره دنبال یه راهی هستم که بتونم آزادانه بچرخونمش ببرمش بیرون.

در ضمن بچه های فامیل که جای خود دارد من به غیر از خودم و مادرم اجازه نمی دم داداش و پدرم هم بهش دست بزنن چون دستاش مردونه هست و ظرافت نداره

به نظافتش هم به بهترین شکل ممکن می رسم یه ادرار کوچولو هم که می کنه من تمیزش می کنم اصلا اجازه نمی دم دستشوییش پر بشه

انیدوارم علیرضا جان به لطف خداوند و بعد راهنمایی های شما و شادی جون و مراقبت های من این فرشته کوچولو زندگی شادی داشته باشه و سراسر سلامت

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    البته پلت به عنوان مکمل کنار شیر و بقیه مواد غذاییش

کاربر میهن پت f.fakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پریسا
    شماره عضویت
    5657
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahrarezaei نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    منظور همون علوفست؟ یا یه نوع علفه خشکه؟
    تو یه جا خوندم به جز ینجه تو ایران واسه خرگوش چیزی نیست...که فیبر داشته باشه و......
    بیس این پلت ها علوفه خشکه که با پروتئین و کلسیم غنی میشه و به صورت مکعب ها یا استوانه های کوچیکی در میاد. شاید همه پت شاپها نداشته باشن اما گیر میاد.
    روش باید نوشته شده باشه
    timothy pellet
    اما حتی بهترین پلت ها هم به تنهایی برای تغذیه خرگوش کافی نیستند و مقدار کافی از علوفه خشک و سبزیجات تازه در وعده غذایی خرگوش خیلی مهمه. سبزیجات تازه به واسطه آبی که به بدن حیوون میرسونه عملکرد کلیه و مثانه اشون رو تنظیم میکنه.
    البته نه سبزیجات تازه ای که توش شکر داره. حتی سبزیجاتی مثل گل کلم و بروکلی به خاطر داشتن قند و نشاسته باید کمتر مصرف بشه.
    یه چیز جالبی که یه بار خوندم این بود که حتی هویج رو نباید به وفور به خرگوش داد. به عکس اون چیزی که ما فکر میکنیم فقط قسمت سبزش رو باید خرگوش بخوره. که تو کشور ما اون قسمت سبزش رو میکنن و فقط نارنجی ش رو میفروشن که به خاطر داشتن شکر خیلی ماده غذایی خوبی برا خرگوش نیست
    .

کاربر ارزشمند zahrarezaei آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.50
    برتی من برای ازاد کردنش تو خونه مجبور شدم یه کارای بکنم... خونمونم خیلی بزرگ نیست 150 متره...اما
    تو که میگی خونتون بزرگه میتونی واسه اتاقت ایمنی رو رعایت کنیو بذاری توی اتاقت بمونه... مهمترین چیز هم سیمه که خطر ناکه...میتونی محافظ واسه سیمات بگیری
    یه لایه ی فک میکنم المینیومی هست که دور سیم میپیچی... راه هایی هم که دوس نداری بره میتونی بپوشونی...من پشت کمدم دوس نداشتم بره واسه همین وسیله گذاشتم که نره
    فک کنم اگه بذاری تتو اتاق ازاد باشه بیشترین جایی که بره زیر تخته!..
    ولی باید حواست باشه تا چیزی رو زمین نذاری...مخصوصا کتابو سیما نازک مثل شارژر گوشیو....یا لباس رو زمین نباشه
    و اگه خونتون موکت باشه گوشه ها موکت رو میجوئه و میکنه ولی نمیخوره...کوه درست میکنه! که اونم من واسش یه تیکه موکت میذارم گوشه خونه میره همونو هزاران تیکه میکنه
    واسه بازیشم وقتایی که خونه کسی نباشه.. ازین کلیپسای مو که گلایه بزرگ داره گرفتم..با رنگا خیلی تند.. نزدیک نیم ساعت با اونا سرگرمه!
    فک نمیکنم از لطافت نداشتن اقایونم بدشون بیاد...حنا خانوم من که ناز کردن داداشمو خیلی بیشتر از بقیه دوس داره

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    ببينيد يك چيز رو بطور قطع در مورد برتي بهتون بگم ، اگر شما اتاقتون رو در اختيارش بزاريد زور ميزنه كه بره توي حال و پذيراي و اگر اونجا رو هم باز كنيد ايندفعه همه خونه رو ميخاد پس بدونيد اين حس فضولي تو ذاتشونه و زياد احساس ناراحتي نكنيد بلكه فعلا تا دو يا 3 ماه حتي يك ثانيه هم اجازه نديد كه بيرون از قفس باشه و شما اونجا نباشيد كلا وقتي بياريدش بيرون كه 6 دنگ چشمتون بهش هست . بعدا كه از اب و گل در اومد بهتون خواهيم گفت كه چجوري راهش بندازيد و نكته ديگه اينكه قفسش نبايد طوري باشه كه بتونه بپره بيرون چون واقعا خطرناكه

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    دقیقا علیرضا جان درست می گه تو اتاقم هم که میارمش بیرون غافل بشم دورخیز می کنه بره رو تخت خواب میزارمش اونجا دورخیزاش واسه میز تحریر شروع می شه

قفسش 2*2 هست ارتفاع ارتفاع یک اما قشنگ یاد گرفته دو یا سه دور میدوه و یه جهش بلند می کنهچنان که براحتی تا لبه قفسش میاد البته سر داره قفسش من میبندم اما تلاشش واسه بیرون اومدن دلم رو بدرد میاره

اما ارتفاع پارک سیارش رو هم باید زیادتر کنم چون مثل آب خوردن می پره بیرون بعدش هم عاشق خراشیدن پارکت کف اتاق من هست تفریحش همینه وقتی میاد بیرون

ولی وقتی تو قفس حوصلش سر میره نمی دونم چی کار کنم؟

کاربر ارزشمند zahrarezaei آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.50
    اخی... مگه چند ماهست که بیرون اوردنش خطرناکه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اره خرگوشا فضولن...یه اتاق داریم نمیذاریم گوش گوش بره تا حالا نرفته...اخه پر از وسایله...اما هرکی میخواد بره تو اتاق قبل از همه جلوی دره!

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    یه پاسیو هم هست دادم گلاش رو خالی کردن کاه ریختم میزارمش اونجا چون کلا شیشه هست به سالن نشیمن اشراف داره می گم حوصلش سر نره اما چه فایده رو دوتا پاهاش بلند می شه میاد مماخ خوشکلش رو همش می چسبونه به شیشه یه جوری نگاه می کنه دل آدم کباب می شه

صفحه 63 از 641 نخستنخست ... 1353616263646573113163563 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 2 مهمان ها)

1. Pink_Floyd

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)