فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,270
لایک لایک:  1,702
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 570 از 640 نخستنخست ... 70470520560568569570571572580620 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,691 به 5,700 از 6396

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rahakhv نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسختون , فقط اینکه این رفتارش فقط توی مدت زمان خاصی هست یا دوره ایه یا از این به بعد باید کنار بیام با این رفتارش؟(منظورم همین اسپری ادرارش هست)
    و ی سوال دیگه اینکه چطور یادش بدم یک جای مشخص ادرار کنه ؟
    راستی خرگوشم از وقتی بزرگ شده دیگه نمیاد بغلم و هروقت بغلش میکنم بی قراری می کنه و میخواد فرار کنه ؟ علتش چیه؟ خوب میشه یا ن ؟
    ممنون
    سلام
    اسپری ادرار در حیوانات طبیعی هست و در خرگوش هم بستگی داره به خیلی شرایط محیطی ش ، برای عده ای اصلا ندارن و برای بعضی افراد ، مدام و پشت سر هم ، دوره ای نیست و همیشگی هست ، یا باید کنار بیاید یا تنها راه از بین بردنش عقیم سازی هستش
    در مورد سوال بعدیتون ، خرگوش ها از بغل کردن بیزار هستن و خطرناک هم هست چون مدام میخوان فرار کنن و شاید از جایی خدای نکرده پرت بشن یا وقتی شما محکم بغل گرفتی به ستون فقراتشون فشار بیاد ، لطفا هیچ وقت خرگوش رو بغل نکنید مگر زمان جابجایی که بخواید بگذارید در سبد و یا باکس حمل و نقل
    بچه خرگوش ها کاملا رفتارشون فرق داره ولی در زمان بچگی هم بغل کردن خرگوش کار نادرستی هست ، تنها نوازش هنگامی که کنار شما مینشینن و دوست دارن و از اینکه به اجبار بغلشون کنید لطفا خودداری کنید

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudtanhha نمایش پست ها
    سلام من سه تا خرگوش دارم دو تا نر و یدونه ماده که از 20 روزگی دارمشون الان حدودا 6 ماهه هستن متسفانه دیروز که رفتم بیرون خرگوشها رو اوردم تو باغچه تا بگردن و رفتم بیرون وقتی برگشتم دیدم یکی از خرگوشهای نر پاش میلنگه و یک پاشو رو زمین می کشه بعد که برگردوندمش دیدم بیضه هاش تورم کرده و کبود شده بعد اثاری از چنگ خرگوش تو بدنش پیدا کردم و فهمیدم گربه بهش حمله کرده خلاصه از دیشب تا حالا نه ادرار کرده نه مدفوع بردمش دامپزشک شهرمون کوچیکه هیچکدوم از دام پزشکها نتونستن در موردش نظری بدن یا مداوا کنن رفتم داروخانه دامپزشکی یه نگاهی بهش کرد و بهش یدونه پلیسیلین زد و یدونه هم دگزا گفت عفونت کرده حتما و گفت اگه تا دو سه ساعت دیگه تونست ادرار کنه یعنی امپول اثر کرده و فردا بیار یکبار دیگه بزنم بعد دو سه ساعت دیدم قطره قطره ادرار می کنه بعد خودم با ملایمت شکمشو ماساژ دادم به طرف پایین و ادرارش اومد و کامل خالی شد پاهاش رو هم بررسی کردم با دستم هر دوتاش یه حالت و علایمی از کج شدگی شکستگی نداره یعنی کاملا سالمه ولی باز پاشو رو زمین می کشه و یجا نشسته ولی زیاد هم بی حال یا بی قرار نیست بعد فس فس می کرد دیدم بینیش یه چیزایی بود که با چوب کبریت در اوردم ترشحات بینی بود که خشک شده بود و تنفسش بهتر شد الان دیگه نمیدونم چه کارهایی براش بکنم ممنون میشم در این مورد کمکم کنید ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید چون اینجا دکترا سر در نیاوردن و اونوخ مجبورم ببرمش تبریز دکتر که اونم یکم دشواره
    سلام
    دوست عزیز در تلگرام برای من پیغام فرستاده بودید ‌، از حال خرگوشتون خبر بدید دکتر بردید ؟

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط gharibeam نمایش پست ها
    ممنونم ازتون. رشت خیلی دوره تقریبا مث تهران به قزوینه. مقاله ها رو خوندم و دارم سعی میکنم مشکلو پیدا کنم. خرگوشم خیلی بد نیست اما خوب هم نیست. مساله دیگه ای هم هست و ا ون اومدن یه سگ به خونمه که اون هم مث بچه هام بی پناهه، سعی کردم یه کاری کنم ابنا همو نبینن. ترس من از دستشویی کردن سگ توی باعچه س که میترسم باعث بیماری خرگوشام بشه.
    دقیقا پوپ هاش چه شکلی هست اندازه ، حجم و شکلش و بگید ؟
    شکمش قار و قور داره یا موج درونش هست ؟
    رژیم غذایی ش چیه ؟

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh_est نمایش پست ها
    سلام ببخشید من یه خرگوش دارم که مادس و بعضی از مواقع موقعی که کسانی راکه میشناسه وقتی کنارش راه میرنو گاز میگیره و یا حالت اماده حمله میگیره و بعضی از موقع ها هم گاز میگیره واقعا نمیدونم باید چیکار کنم؟
    ولی این و بدونین از بدو تولد خودم بزرگش کردم و بیرون از محیط خونه نبردمش
    سلام
    خب این رفتار بیشتر در خرگوش های نر وجود داره ولی معمولا در ماده هم به ندرت دیده میشه
    این رفتارهای خشن و تهاجمی به خاطر بلوغ هست و کاملا طبیعی
    سعی کنید عصبانی ش نکنید ، دورش یهو شلوغ نکنید و وقتی اینکارو کرد نه با صدای بلند ولی با یک نه محکم یا یک قهر متوجه کار اشتباهش بکنید
    ولی راهش عقیم سازی هست
    خرگوش که از بچگی در منزل بوده هار نیست و نیاز به واکسن هاری نیست اصلا نگران نباشید

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید amir-hossein آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    amirhoseini
    حیوان خانگی
    ماهی-خوکچه هندی-فنچ-عروس هلندی-خرگوش-همستر
    شماره عضویت
    11574
    میانگین پست در روز
    0.03
    سلام خرگوشا معمولا سالی چند بار زایمان میکنن یعنی فصل خاصی داره؟
    مال من از اول زمستون تا الان دو بار زایمان کرده البته سری دومو تازه درآورده از زیر زمین

کاربر فعال apam آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    این زخم و با توجه به کچلی دورش میتونه از قارچ باشه و فقط با معاینه بالینی و از نزدیک و زیر نور مخصوص توسط افراد متخصص میتونن متوجه بشن
    اگر این مورد تشدید شده وسعت کچلی ش بیشتر شده و اگر به نواحی دیگه هم داره شرایت میکنه اولین راه و تنها ترین راه مراجعه به دامپزشک هست که تشخیص دقیق بده که قارچ باشه زودتر درمان و شروع کنن
    سلام ممنون از پاسختون، من چون اون روزي كه سوال كردم دوستان گفتن به دامپزشكي مراجعه كنم همين كار رو كردم. بهش پماد تريامسينولون ان ان داد و يك شربت كوتريموكسازول كه به مدت پنج روز روزي دوبار بهش دادم. دامپزشك گفت اگه چيزي توي پاش رفته باشه ممكنه عفونت كنه و توي بدنش پخش بشه.الان زخم هاش خوب شده. ولي كمي نگرانم كه اون شربت باعث ضعيفيش نشده باشه. چي ميتونم بهش بدم كه تقويت بشه. غذاش يونجه و سبزي خشكه. البته روزي يه برگ كاهو و گاهي هم سبزي تر و سيب و هويج خشك شده هم بهش ميدم. ببخشيد كه وقت نكردم سري به انجمن بزنم و پاسخ شما رو نديدم آخه خيلي نگرانش بودم و مشغول درمان. باز هم ممنون.

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام چرخش خرگوشتون به دور پاتون و تولید صدا ، دقیقا نشانه بلوغ و علائم جفت گیری هست ولی پوپ های ریز اونایی نیست که میخورن ، اون پوپ ها نرم و حالت خمیری داره اندازه تمام پوپ هاش همینقدر هست یا نه چند دونه در روز که بیرون میگذاره ؟
    سلام سیسیل جان . ببخشید من دیر پاسخ شما رو دیدم. سیسیل جان گاهی پوپ های ریز ریز میگذاشت این طرف اونطرف و دقیقا خمیری شکل بود و نرم اما وقتای دیگه که توی ظرفش کارشو میکرد پوپاش عادی و مثل همیشه بود . اینکارش دقیقا مصادف شد با تغییر دکوراسیون خونه و اینکه من مجدد جای خونشو تغییر دادم . نمیدونم میتونست بخاطر این مسئله بوده باشه ؟ اما حدود یک هفته اینکار رو کرد و خوب شد. دیگه ندیدم هیچ کجا اینکارو بکنه !!!!!!

کاربر فعال anosha آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    تخصص
    دانشجو دامپزشکی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق _خرگوش
    شماره عضویت
    13993
    میانگین پست در روز
    0.75
    سلام من خرگوشم دوماهشه یونجش تموم شده هیجا هم گیر نیوردم میخواستم بدونم تا فردا میتونم بهش ساقه گندم بدم بعد برم بخرم مرسی
    حیوانات هم احساس دارند .....

سعی کنیم با حیوانات مهربان باشیم

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط anosha نمایش پست ها
    سلام من خرگوشم دوماهشه یونجش تموم شده هیجا هم گیر نیوردم میخواستم بدونم تا فردا میتونم بهش ساقه گندم بدم بعد برم بخرم مرسی
    سلام. ساقه خشک شده و تمیز گندم و جو اشکالی نداره .

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir-hossein نمایش پست ها
    سلام خرگوشا معمولا سالی چند بار زایمان میکنن یعنی فصل خاصی داره؟
    مال من از اول زمستون تا الان دو بار زایمان کرده البته سری دومو تازه درآورده از زیر زمین
    سلام
    معمولا در بین رفرنس های مربوطه گفته شده در سال ۳ تا ۶ بار ولی با تجربه خودم اصلا اینطور نیست
    چون طول بارداری خرگوش ۲۸-۳۲ روز هست و بعد از زایمان بلافاصله میتونه حامله بشه
    همه اینها بستگی به سن ، نژاد ، قدرت بدنی و تغذیه و موارد دیگه هم داره
    اگر خرگوشتون دو بار زایمان کرده به نظر من یا از نر جداش کنید یا دیگه عقیمش کنید

ای اشرف مخلوقات

صفحه 570 از 640 نخستنخست ... 70470520560568569570571572580620 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)