فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,275
لایک لایک:  1,703
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 566 از 641 نخستنخست ... 66466516556564565566567568576616 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,651 به 5,660 از 6404

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید Rahakhv آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    رهاخسروی
    علایق
    نقاشی ، طراحی ، گرافیک ، بازی با حیوانات ، فیلم و کتاب و
    حیوان خانگی
    خرگوش ، لاکپشت ، ماهی
    شماره عضویت
    14072
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام دوستان ، من یک خرگوش دارم ، نره ، الان تقریبا 7 ماهه ک دارمش ( از وقتی ک به اندازه ی کف دست بود تا الان که اندازه ی بچه گربه س ) تا الان رفتارای عادی داشته و خوراکش خوب بود و واکسن هم زده ! توی حیاط پشتی ازش نگهدارب می کنم و واسه خودش خونه و کلی حفره س خاکی داره . چند روزی میشه ک وقتی میرم نازش کنم اولش وایمیسته ک نازش کنم ( همیشه با ناز کردنم مخصوصا سرش آروم میشد و خوشش میومد ) بعد پشتش رو بهم می کنه و به مقدار زیاد ادرار می کنه و بعط هم جفتک میندازه و کلا میپاشونو ادرارشو ! واقعا نمی دونم چ مشکلی داره ! واقعا نگرانم چون توی این هفت ماه اصلا به هیچ وجه سابقه نداشته و همیشه ی جای مشخص گوشه ی دیوار ادرار می کرد ! لطفا کمکم کنید و اگر میدونید مشکلش چیخ و چیکار باید بکنم بهم بگین ! مرسی

کاربر فعال anosha آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    تخصص
    دانشجو دامپزشکی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق _خرگوش
    شماره عضویت
    13993
    میانگین پست در روز
    0.75
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rahakhv نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من یک خرگوش دارم ، نره ، الان تقریبا 7 ماهه ک دارمش ( از وقتی ک به اندازه ی کف دست بود تا الان که اندازه ی بچه گربه س ) تا الان رفتارای عادی داشته و خوراکش خوب بود و واکسن هم زده ! توی حیاط پشتی ازش نگهدارب می کنم و واسه خودش خونه و کلی حفره س خاکی داره . چند روزی میشه ک وقتی میرم نازش کنم اولش وایمیسته ک نازش کنم ( همیشه با ناز کردنم مخصوصا سرش آروم میشد و خوشش میومد ) بعد پشتش رو بهم می کنه و به مقدار زیاد ادرار می کنه و بعط هم جفتک میندازه و کلا میپاشونو ادرارشو ! واقعا نمی دونم چ مشکلی داره ! واقعا نگرانم چون توی این هفت ماه اصلا به هیچ وجه سابقه نداشته و همیشه ی جای مشخص گوشه ی دیوار ادرار می کرد ! لطفا کمکم کنید و اگر میدونید مشکلش چیخ و چیکار باید بکنم بهم بگین ! مرسی
    بنظرم مشکلی نداره چون خرگوشا{مخصوصا نر}وقتی موقع جفتگیریشون میشه از این چیزا دارن البته این نظر منه حالا تا سیسیل جان بیان
    حیوانات هم احساس دارند .....

سعی کنیم با حیوانات مهربان باشیم

علایق
    حیوانات
    تخصص
    دانشجو دامپزشکی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق _خرگوش
    شماره عضویت
    13993
    میانگین پست در روز
    0.75

Red face خرگوش

نقل قول نوشته اصلی توسط zeinab نمایش پست ها
    سلام
    خرگوش من در عرض دو ماه دو بار زایمان کرده.حال بچه های اولش خوبه و بزرگ شدن ولی‌ب یکی از بچه های دومش شیر نمیده اون طفلکم انقدر بی جون شده حتی نمیتونه از سرنگ چیزی بخوره خیلی میترسم بمیره چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟
    از کجا میدونی غذا نمیده خرگوشا معمولا صبحا به بچه هاشون غذا میدن ولی حالا اگه مطمینی اروم اروم دهنشو باز کن سرنگ رو بزار تو دهنش بعد خیلی کم کم بهش بده

علایق
    حیوانات
    تخصص
    دانشجو دامپزشکی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق _خرگوش
    شماره عضویت
    13993
    میانگین پست در روز
    0.75

Angry زخم خرگوش

نقل قول نوشته اصلی توسط Yasim نمایش پست ها
    سلام دو تا خرگوش نر دارم با هم دعواشون شده. یکیشون قسمت الت تناسلی خیلی زخمی شده. دیر فهمیدم زخمش خشک شده خون نمیاد. به توصیه دکتر دامپزشک بهش کمی سفلاکسین دادم. دو روزی هست یه جا میشینه اصلا تحرک نداره غذا هم کم میخوره. لطفا بگید ایا این رفتارش بخاطر دارو هست و موقته یا مریضیش حاد هست؟ چیکار کنم؟ ممنون
    وای خدایا واقعا شما نمیدونین نباید دوتا خرگوش نر پیش هم بزارید؟ موقع دفع ادرارش سختی نمیکشه؟ ممکنه حاد باشه بیچاره چقدر درد کشیده

کاربر جدید
    شماره عضویت
    14075
    میانگین پست در روز
    0.01
    نقل قول نوشته اصلی توسط anosha نمایش پست ها
    وای خدایا واقعا شما نمیدونین نباید دوتا خرگوش نر پیش هم بزارید؟ موقع دفع ادرارش سختی نمیکشه؟ ممکنه حاد باشه بیچاره چقدر درد کشیده
    نه نمیونستم کسی به من هیچی نگفت تازه گفتن بهم یه هم بازی واسش باشه بهتره.۲ سال بود تنها بود الان یه ماه هست یه نفر واسم یه نر دیگه اورد. چرا بده لطفا دلیلش بگید؟ حالا چیکار کنم؟ الان فعلا نمیذارم پیش هم باشن. با فاصله از هم هستن. اینم ضرر داره واسش؟ لطفا راهنمایی ککنیدhelp:e:

علایق
    حیوانات
    تخصص
    دانشجو دامپزشکی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق _خرگوش
    شماره عضویت
    13993
    میانگین پست در روز
    0.75
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yasim نمایش پست ها
    نه نمیونستم کسی به من هیچی نگفت تازه گفتن بهم یه هم بازی واسش باشه بهتره.۲ سال بود تنها بود الان یه ماه هست یه نفر واسم یه نر دیگه اورد. چرا بده لطفا دلیلش بگید؟ حالا چیکار کنم؟ الان فعلا نمیذارم پیش هم باشن. با فاصله از هم هستن. اینم ضرر داره واسش؟ لطفا راهنمایی ککنیدhelp:e:
    چون ممکن هستش یه صدمه خیلی حادی بهش وارد شده باشه من همون جور که تو خصوصی گفتم عمل کنید مطمینم خوب میشه نگران نباش

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mist نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخ دهیتون ^_^
    2 تا سوال دیگه دارم
    1- بچه خرگوش من دم صبح ساعت 5 و طرفای ساعت 7 گشنش میشه و شروع میکنه به سر و صدا با توجه به اینکه کنارش علوفه و یونجه هست ...
    دریکی از این تاپیکها هم خوندم که خرگوشها کلا همینطوری ان و بیشتر آخرش شب و اول صبح گشنشون میشه و اول صبح رو میخوابن ...
    اما آیا راهی هست که بشه خواب و خوراکش رو با انسان تنظیم کرد ؟!
    2- برای بستر دستشوییش باید یک ظرف اندازه خودش که بتونه کامل توش قرار بگیره با ارتفاع حدود 1-2 سانت درست کنم که یه مقدار از ادرارش هم داخلش باشه اونطوری یاد میگیره که کجا دستشویی کنه؟! جایی خوندم بچه خرگوشا مثل بچه های انسانن و نمیتونن خودشون رو کنترل کنن .. یعنی من براش بستر دستشویی درست کنم ، باز هم فرقی نداره؟!

3- چه تفاوتی بین بستر دستشویی و بستر خوابش هست ؟! مثلا بستر دستشوییش باید از بستر خوابش بالاتر باشه یه مقدار یا همچین چیزی؟! دقیقا متوجه نمیشم که چطور میتونم براش بستر دستشویی درست کنم ...

سلام

در مورد سوال اولتون خیر راهی وجود نداره که بتونید و ازش بخواهید عین انسانها رفتار کنه منظورم تغییر رفتار ذاتی خودش هست چون معمولا خرگوش ها روز رو تنبل تر هستن بیشتر به خواب هستن و شبها جست و خیزشون بیشتر میشه
    درمورد خوراک و تغذیه که گفته شده در پست های قبلی چه میزان و چه وعده هایی داده بشه مطالعه بفرمایید
    ولی در مورد اینکه با شما زمان خوابش و تنظیم کنه میتونید کمی با ساعات خاموشی خونه و طی مرور زمان عادتش بدید
    مثلا سر ساعت خاص چراغ خاموش بشه
    صدایی شنیده نشه
    ولی همه اینها یک رفتار به قولی تربیتی هست که امکان داره مورد قبول خرگوش قرار بگیره یا نه
    بیشتر حیوانات دم صبح یعنی قبل از طلوع آفتاب بیدار هستن و اینکه بتونن تا زمانی که شما میخوابی اونها هم بخوابن نه نمیشه
    اینکه سر و صدا میکنه یا به قول خودم تکواندو میزنه بخاطر اینکه عصبانیت خودش و اعلام میکنه ولی میتونید آخر شب تر براش یک وعده غذا بریزید تا ساعت ۶ صبح
    بعد ۶ هم در و براش باز کنید بازی کنه برا خودش در محدوده خاص که براش تعبیه کردید

در مورد سوال دوم پست های قبلی کامل توضیح دادم در این مورد ولی درسته فقط با این تفاوت ارتفاع باید بلند تر باشه که بستر جا بشه و البته باسن خرگوش بیرون نباشه چون خرگوش حین دستشویی کردن به عقب میره و امکان داره اگر ارتفاع کم باشه بیرون بریزه
    درمورد یادگیری محل ادرار هم کامل توضیح داده شده در این تاپیک ، ولی راه حلش به غیر از صبوری شما ، هوش حیوونتون هست خرگوش موجود تمیزی هست و معمولا بعد دو ماهگی میتونه آموزش پذیر باشه
    راهی که گفتید یکی از راه ها هست ولی حتی گاهی تا دو روز باید هر نیم ساعت بگذاریدش تو ظرف ادرارش چند دقیقه ای باهاش بازی کنید نازش کنید بیرون نیاد که متوجه بشه جای ادرارش هست و حتما اگر جایی به غیر از ظرف ادرارش ، خرابکاری کرد سریع با دستمال خیس تمیز کنید بو ش باقی نمونه بعد دستمال و بندازید تو ظرف ادرارش یاد میگیره

در مورد سوال سوم
    مثلا اگر بستر ادرارش پوشال هست تو بستر خوابش اون نباشه و یا هرچیز دیگری چون خرگوش خیلی سریع تفاوت رو متوجه میشه ولی اگر هر دو بستر یک نوع باشه مطمئن باشید جای ادرارش و اشتباه میگیره
    مثلا خرگوش من تو خاک باید ادرار کنه و اگر پوشال بریزم نو ظرف ادرارش گیج میشه و شاید تا ساعتها کاری نکنه

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzd74 نمایش پست ها
    سلام...
    یکی از خرگوش های من امروز صبح، موقعی که حواسم بهشون نبود، اندازه دو بند انگشت از برگ گل های شمعدونی خورد...
    توی سایت خونده بودم که این برگ براشون ضرر داره...حالا باید چی کار کنم؟
    خواهشا سریع راهنمایی کنید تا دیر نشده
    پیشاپیش ممنون.
    سلام
    در این مواقع اگر دیدید مقدار مصرفش زیاد بوده و حالت های کسلی ، بی اشتهایی ، و تغییر در دفع و ادرار داره حتما به دامپزشک مراجعه کنید
    ولی این اندازه که شما گفتید براش ضرر نداره نهایتا یک قاشق کوچیکه مربا خوری بهش ماست بدید نه بیشتر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ebi نمایش پست ها
    با درود خدمت سروران و اساتید گرامی
    گوش های خرگوش خوشگل طلاییم چند روزه که نمیدونم چرا عفونت کرده امروز خیلی بیحال شده و خرگوشای دیگه هم ک گوششو لیس زدن زخم شده بهش کرم زدم ولی بی فایده بوده اینجا دامپزشک درست وجود نداره لطفا راهنماییم کنید چه دارویی میتونم براش استفاده کنم ؟
    ممنون از زحماتتون
    درود خدمت شما
    خیلی متاسفم از این بابت ولی این رو فراموش نکنید اینجا بیشتر تجربی اطلاعاتمون و در اختیار هم میگذاریم و در این مواقع باید به یک دامپزشک مجرب مراجعه کرد چون بدون دیدن و معاینه بالینی و با حدس و گمان نمیشه دارو داد مخصوصا اگر بیحال باشه و گوش خرگوش عفونت کرده باشه که نیاز به آنتی بیوتیک داره
    هر شهری که هستید اول قبل از آوردن پت به دنبال دامپزشک مجرب باشید مطمئن باشید در شهرهای اطرافتون یا شهر خودتون دکتر دامپزشک هست نهایتا میتونید به شهر اطراف مراجعه کنید اینطور نباید وقت رو از دست بدید
    از حال خرگوشتون ما رو بس خبر نگذارید

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa67 نمایش پست ها
    سلام. سیسیل جان بالاخره پسرم یاد گرفت که کجا باید پوپ بزاره. برای آموزشش از روش ترکیبی استفاده کردم . یعنی روش شما که یونجه بندشو وصل کردم جلو ظرف دستشوییش جوری که مجبور باشه بشینه توی ظرفشو یونجه بخوره + عوض کردن جای قفسش + دادن تشویقی که خودم براش درست کردم و عاشقشه . مراحل کارمو به ترتیب میگم شاید دوستانی باشن که مشکل منو داشته باشن و اینجوری بتونن خرگوششون رو آموزش بدن
    1) یونجه هاش رو وقتی میخوره یه مقدار پودر یونجه هر دفعه باقی میمونه اینا رو جمع کردم همراه سویا تو آسیاب کامل پودر کردم که مثل آرد شد. بعد آب بهش اضافه کردم. انقدری که خمیر بشه. اما نباید خمیر شل باشه تا قشنگ گلوله بشه. بعد همشو بصورت گلوله های ریز در آوردم که هر کدوم از این گلوله ها یه لقمه بشه براش تا هر بار بعنوان تشویقی بهش بدم. البته باید این گلوله ها روی حرارت ملایم بخاری یا اگه تابستون باشه توی آفتاب گرم چند ساعت بمونن تا خشک بشن . واسه دندوناشم خوبه

2) از اونجایی که نمیتونستم جلوی رفتنش به آشپزخونه رو بگیرم چون در نداره جای قفسشو عوض کردم و آوردمش توی اطاق خودم و در اطاقو همیشه میبستم که نتونه بره بیرون واسه یونجه خوردن که توی قفس میرفت اما در رو روش نمیبستم تا احساس نکنه هر وقت بره اونجا یعنی زندانی شدن و بدونه که آزاده. بعد از اونجایی که عادت نداشت هیچ کجا غیر از گوشه آشپزخونه پوپ بزاره توی اطاق منم طبیعتا پوپ نمیزاشت و مجبور می شد بره توی ظرفش پوپ بزاره . هواشو داشتم چند مرتبه به محض اینکه پوپشو توی ظرفش توی قفس میذاشت و میومد بیرون سریع تشویقیایی که واسش درست کردم رو چند تا بهش دادم . بعد از چند بار تکرار یاد گرفت که اینجا اگر کارشو بکنه جایزه میگیره . الان حتی از اطلاقمم بیرون میاد ولی توی آشپزخونه نمیره . ولی چون اولش هست باید هواسم بهش باشه تا کاملا عادت کنه ماجرا از چه قراره
    و این بود تجربیات منخواستم هم ازتون تشکر کنم بابت راهنمایی هم اینکه با دوستان به اشتراک بزارم شاید به درد کسی بخوره
    دوست گلم از دو بابت میخواستم ازت تشکر کنم و قدردانی

یک مورد بابت اینهمه توجه و دقت و دوست داشتن و مسئولیتی که نسبت به پت ی که نگهداری میکنی ، داری و خیلی ارزشمند هست این مورد

و دوم اینکه با صبر و حوصله میای به انجمن و خیلی مهربانانه تمام تجربیاتت و خیلی خوب توضیح میدی و به اشتراک میذاری
    تنت سالم و همیشه زیر سایه خدا خندان و مانا باشید دوست گلم

ای اشرف مخلوقات

صفحه 566 از 641 نخستنخست ... 66466516556564565566567568576616 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 4 مهمان ها)

1. Pink_Floyd

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)