فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  12,265
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 562 از 639 نخستنخست ... 62462512552560561562563564572612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,611 به 5,620 از 6384

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید Mist آواتار ها
    شماره عضویت
    13989
    میانگین پست در روز
    0.04
    اگه تا موقع رسیدن یونجه به دستم ، بهش جعفری و اینجور سبزیجات رو بدم باعث میشه اسهال بگیره؟

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    آنیتا
    شماره عضویت
    9734
    میانگین پست در روز
    0.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    با سلام
    غذای اصلی خرگوش تیموتی و علوفه های کوهی هستش و پلت معتبر و با کیفیت که فیبر بالای ۲۰٪داشته باشه چون همین فیبر در یونجه و ابن پلت ها باعث میشه دندونشون کوتاه بمونه و مفید هست
    اگر تیموتی و نتونستید پیدا کنید که بگردید حتما پت شاپ ها دارن ولی اگر نشد حتما تمام طول روز براشون یونجه بگذارید وعده ای نباشه در دسترسشون همیشه باشه

پلت هم به اتنداره جثه و سن معمولا داده میشه یک مشت در روز یا به اتندازه دقیق تر یک کاسه کوچک کافیه
    پلت باید با کیفیت باشه هر مارکی صرفا روی بسته خارجی نوشته باشه مناسب نیست از پلت های بیفار و kikiاستفاده بفرمایید
    در طول روز یک وعده به خرگوش هاتنون سبزیجات بدید اون هم بعد غروب بهتر هست
    سبزیجات میتونه شامل ( شیوید ، جعفری ، گشنیز ، نعناع باشه ) سبزیجات تند مثل پیازچه و تره و تربچه و کلم و این چیزها ممنوع هست و ندید لطفا
    هویج برای قند بالایی که داره خوب نیست پشت سر هم داده بشه در مصرف ش زیاده روی نکنید
    کاهو در هفته یکبار یا دو بار یک برگ خوبه
    براشون سنگ جویدنی حتما بگذارید
    میوه هایی که بصورت تفننی و تشویقی میتونید بهشون بدید :
    سیب ، گلابی ، موز « فقط بصورت تشویقی چون زیاد اصلا خوب نیست »
    در مورد موارد دیگه لطفا تالاار خرگوش ها و تاپیک های تغذیه و همین تاپیک رو مطالاعه بفرمایید سوال بیشتری بود در خدمت هستم

در مورد دمای مناس ب
    خرگوش ها معمولا دمای معتدل کمی رو به سردی ترجیح میدن اما باید در نظر بگیرید که خرگوش های پرورش یافته در اسارت کاملا متفاوت از خرگوش های صحرایی و منطبق با بیرون و دمای طبیعت هستن خرگوش هم دچار سرماخوردگی هم ذات الریه و عفونت تنفسی میشه پس دمای معتدل بسیار مناسب هست

در مورد بستر مناسب
    سرامیک ، فرش و موکت ، و بسترهای اینچنینی اصلا مناسب دست و پای خرگوش نیست باعث کچلی و آسیب دیدگی پوستشون حتی قارچ هم میشه پس ترجیحا زیرشون باید پوشال مخصوص از همین چوب های رنده شده هم میتونید استفاده کنید ...
    سلام ممنون از راهنماییتون
    سنگ جویدنی چی هست؟ و از پت شاپ ها میتونم تهیه کنم؟ برای چوب رنده شده که فرمودید از نجاری میشه تهیه کرد؟ و چند وقت یک بار باید عوض بشه؟ واینکه در مورد دما ،الان خرگوشهای من داخل قفسشون در داخل خونه هستند اما نزدیک بخاری نیستن، تقریبا نزدیک در ورودی آپارتمان، در داخل خونه هستند که دو سه درجه از اطراف بخاری خنک تر هست،آیا لازمه ببرمشون نزدیک بخاری ؟ یا همون جا براشون بهتره؟ببخشید که اینقدر سئوال میکنم،ولی خیلی دوستشون دارم و دلم میخواد راحت و خوشحال و سالم باشن

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط آنیتا نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنماییتون
    سنگ جویدنی چی هست؟ و از پت شاپ ها میتونم تهیه کنم؟ برای چوب رنده شده که فرمودید از نجاری میشه تهیه کرد؟ و چند وقت یک بار باید عوض بشه؟ واینکه در مورد دما ،الان خرگوشهای من داخل قفسشون در داخل خونه هستند اما نزدیک بخاری نیستن، تقریبا نزدیک در ورودی آپارتمان، در داخل خونه هستند که دو سه درجه از اطراف بخاری خنک تر هست،آیا لازمه ببرمشون نزدیک بخاری ؟ یا همون جا براشون بهتره؟ببخشید که اینقدر سئوال میکنم،ولی خیلی دوستشون دارم و دلم میخواد راحت و خوشحال و سالم باشن
    »»»از پت شاپ ها باید تهیه بفرمایید مارک فلامینگو بهتر هست قیمتش از ۸-۱۰ تومان متغیر هست با طعم های یونجه و علوفه و هویج و غیره

»»» بله خرده چوب یا چوب چیبسی یا چوب رنده شده رو نجاری ها دارن

»»» بستگی داره کی و چه زمانی کثیف بشن معمولا در هفته یک الی دو بار اما ترجیحا به نظر من براشون یک ظرف دستشویی درست کنید که عادت کنن تو ظرف کارشون و بکنن
    و بستر زیر پاشون هم از همین خرده چوب ها باشه

»»» دمای مناسب خرگوش دمای معتدل رو به خنکی هست و اصلا صحبت من به این معنا نبود که کنار بخاری باشن
    معتدل رو به خنکی ، همون جا براشون به نظرم خوبه
    سرد بودن یعنی اون هوایی که دوستمون فرمودن پانزده درجه زیر صفر خرگوش بیچاره تو حیاط هست !!

( شما هر چقدر دوست دارید سوال بفرمایید این سایت هدف ش کمک به شما و کوچولوهاتون هست )

شاد باشید و سلامت

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید Mist آواتار ها
    شماره عضویت
    13989
    میانگین پست در روز
    0.04
    برای درمان اسهال خرگوش باید چی بهش بدم؟!

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mist نمایش پست ها
    برای درمان اسهال خرگوش باید چی بهش بدم؟!
    این تاپیک و کامل مطالعه کنید لطفا
    http://mihanpet.ir/showthread.php?t=29141

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    آنیتا
    شماره عضویت
    9734
    میانگین پست در روز
    0.02
    »»»از پت شاپ ها باید تهیه بفرمایید مارک فلامینگو بهتر هست قیمتش از ۸-۱۰ تومان متغیر هست با طعم های یونجه و علوفه و هویج و غیره

»»» بله خرده چوب یا چوب چیبسی یا چوب رنده شده رو نجاری ها دارن

»»» بستگی داره کی و چه زمانی کثیف بشن معمولا در هفته یک الی دو بار اما ترجیحا به نظر من براشون یک ظرف دستشویی درست کنید که عادت کنن تو ظرف کارشون و بکنن
    و بستر زیر پاشون هم از همین خرده چوب ها باشه

»»» دمای مناسب خرگوش دمای معتدل رو به خنکی هست و اصلا صحبت من به این معنا نبود که کنار بخاری باشن
    معتدل رو به خنکی ، همون جا براشون به نظرم خوبه
    سرد بودن یعنی اون هوایی که دوستمون فرمودن پانزده درجه زیر صفر خرگوش بیچاره تو حیاط هست !!

( شما هر چقدر دوست دارید سوال بفرمایید این سایت هدف ش کمک به شما و کوچولوهاتون هست )

شاد باشید و سلامت
    ممنون از اینکه با صبر و حوصله جواب میدید،حتما به توصیه هاتون عمل میکنم

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    با سلام
    ایشالله در کنار هم همیشه خوشبخت باشید
    دوست عزیزم همین چند وقت پیش بود یکی از کاربران خرگوشش و برد به توصیه دوستشون پیش دکتری که گربه شون و همیشه میبردن پیشش و حیوون تلف شد ، غرض از این صحبت اینه همیشه به توصیه های غیر اصولی و دور از تجربه و تخصص اصلا توجه نفرمایید ، خیلی خوشحال هستم اومدید این موضوع و اینجا مطرح کردید ولی اصلا این حیوون دعوای شما رو نمیتونه متوجه بشه
    گربه ذاتا جای دستشوئی ش و بلده و سگ هم با تربیت و آموزش فرا میگیره ، خرگوش هم ذاتا حیوون تمیزی هست و آموزش میبینه
    خرگوش ها معمولا عادت دارن پوپ بریزن همه جا و خیلی تحت اختیارشون نیست که بتونن کنترل کنن خودشون و اما در مورد ادرار چرا
    پس اگر در همین حد هست که خودتون فرمودید باید خیلی خوشحال باشید که انقدر خوب ماشالله آموزش دیده و ادرار نمیکنه همه جا ...
    در خارج تنها راهی که گذاشتن خرگوش قسمت عمده پوپش هم در ظرف دستشوئی ش بکنه این هست که ظرف غذاش و و یونجه ش و کنار ظرف توالت ش میذارن که داره غذا میخوره پوپ هم کنه وگرنه راه حل دیگری نداره
    سلام و مرسی از سیسل همیشه در صحنه . ممنون که دوستان اینقدر توجه میکنن به مشکلات ما تازه واردا .... سیسیل جان پس با این اوصاف چاره ای نیست باید کنار بیام . البته تا حدودی جدیدا یادگرفتم چطور کنترلش کنم . همونجور که خودتون میدونید خرگوش تا جایی که در توانش باشه میخوره و ساعت خاصی هم نداره . مرتب هی غذا میخوره و طبیعتا مرتب نیاز به دستشویی پیدا میکنه . روی این اساس من چند روزه که برای غذاش زمانبندی کردم . یعنی صبح ساعت 7:30 مفصل غذاشو میدم سیرش میکنم و تا ظهر دیگه نمیزارم غذا بخوره . ظهر دوباره مفصل براش ناهار میزارم و عصر یه عصرونه کوچیک و بعدشم موقع خواب براش شام مفصل میزارم. اینجوری هر چند ساعت یعنی بعد از حدود 3 ساعت بعد از وعده غذاییش نیاز دستشویی پیدا میکنه و بعدش دیگه اذیت نمیکنه . یادمه یه مرتبه بهم گفتید زیاد توی خونه آزاد نباشه . و الان همراه این زمانبدی قصد دارم بیشتر توی قفس نگهش دارم و هواشو داشته باشم هر زمان که خودش رفت توی ظرفش پوپ کرد سریع بهش تشویقی بدم تا کم کم متوجه بشه بصورت خود جوش باید بره این تو کارشو انجام بده . انشالا که با این کار جواب بگیرم . نتیجه رو اعلام میکنم هر چی که شد.
    یه سوال از دوستایی که خرگوش نر بزرگتر از 7 ماه دارن که تک هست و جفت نداره .... ممنون میشم باهام تجربتونو در میون بزارید . من یه آشنایی دارم که خرگوشش 4 یا 5 ساله هست و نر . ازش پرسیدم اسپری ادرار و این چیزا داره ؟ گفت نه اصلا اینکارو نمیکنه و عقیمش هم نکردم و اگر با خرگوش تک خوب ارتباط برقرار بشه بعد از بلوغ اسپری ادرار و این حرفا نخواهد داشت !!!!! حالا میخوام بدونم کسی از دوستان هم توی این انجمن هست که چنین چیزی رو با خرگوش بالغ نر تجربه کرده باشه ؟ برام جالب بودش حرف اون دوست

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    اهان یادم رفت اینو بگم که توی نت خوندم که خرگوشای ماده هم وقتی بالغ میشن اسپری ادرار دارن . باز یکی دیگه از دوستام خرگوش ماده داره الان 3 ساله . ازش سوال کردم گفت اصلا ازش هیچ رفتار خاصی ندیدم . نه پرخاشگری نه بارداری کاذب نه ادرار پاشی . من واقعا دلم نمیخواد خرگوشمو عقیم کنم یه جورایی به نظرم یه کار غیر انسانیه اصلا نمیتونم باهاش کنار بیام و با این دو موردی که دیدم امیدوار شدم که احتمالش زیاد باشه خرگوش تک اینجوری نشه .

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa67 نمایش پست ها
    سلام و مرسی از سیسل همیشه در صحنه . ممنون که دوستان اینقدر توجه میکنن به مشکلات ما تازه واردا .... سیسیل جان پس با این اوصاف چاره ای نیست باید کنار بیام . البته تا حدودی جدیدا یادگرفتم چطور کنترلش کنم . همونجور که خودتون میدونید خرگوش تا جایی که در توانش باشه میخوره و ساعت خاصی هم نداره . مرتب هی غذا میخوره و طبیعتا مرتب نیاز به دستشویی پیدا میکنه . روی این اساس من چند روزه که برای غذاش زمانبندی کردم . یعنی صبح ساعت 7:30 مفصل غذاشو میدم سیرش میکنم و تا ظهر دیگه نمیزارم غذا بخوره . ظهر دوباره مفصل براش ناهار میزارم و عصر یه عصرونه کوچیک و بعدشم موقع خواب براش شام مفصل میزارم. اینجوری هر چند ساعت یعنی بعد از حدود 3 ساعت بعد از وعده غذاییش نیاز دستشویی پیدا میکنه و بعدش دیگه اذیت نمیکنه . یادمه یه مرتبه بهم گفتید زیاد توی خونه آزاد نباشه . و الان همراه این زمانبدی قصد دارم بیشتر توی قفس نگهش دارم و هواشو داشته باشم هر زمان که خودش رفت توی ظرفش پوپ کرد سریع بهش تشویقی بدم تا کم کم متوجه بشه بصورت خود جوش باید بره این تو کارشو انجام بده . انشالا که با این کار جواب بگیرم . نتیجه رو اعلام میکنم هر چی که شد.
    یه سوال از دوستایی که خرگوش نر بزرگتر از 7 ماه دارن که تک هست و جفت نداره .... ممنون میشم باهام تجربتونو در میون بزارید . من یه آشنایی دارم که خرگوشش 4 یا 5 ساله هست و نر . ازش پرسیدم اسپری ادرار و این چیزا داره ؟ گفت نه اصلا اینکارو نمیکنه و عقیمش هم نکردم و اگر با خرگوش تک خوب ارتباط برقرار بشه بعد از بلوغ اسپری ادرار و این حرفا نخواهد داشت !!!!! حالا میخوام بدونم کسی از دوستان هم توی این انجمن هست که چنین چیزی رو با خرگوش بالغ نر تجربه کرده باشه ؟ برام جالب بودش حرف اون دوست
    سیسیل همیشه در صحنه
    سلام
    حالا ایشالله با راههای جدید به نتیجه برسی ولی صبر و حوصله میخواد پوپ چون تعدادش زیاده و همش با هم نیست کنترلش توسط خرگوش سخته برای همین از دستش در میره
    احسنت به صبر و حوصلت از نوشتارت مشخصه چقدر وقت میذاری براش

یک نکته !!!!!!
    منظورت از غذا نمیگذارم چی هست ؟؟؟
    یونجه باید همیشه در قفسش باشه یا تیموتی
    یک وعده هم غذای سبزیبجات که ءخر شب باید بدی
    غذای تشویقی یا یک میان وعده میوه جاتش هم که ظهر میتونی بدی
    ولی این راه هم اجرا کن دقیقا ظرف غذاش و یا یونجه ش و بذار روبروی ظرف توالتش یعنی بایسته رو ظرف توالتش و غذا بخوره اینجوری خیلی میتونی کنترل کنی و بعدا میبینی داره غذا میخوره دونه دونه پوپ میذاره
    همه چی بسته به نظم و ساعت خودت هست
    دوستی خرگوشش و به من واگذار کرد این خرگوش اونقدر مودب و منظم بوده که تو خونه ی اونها فقط یک گوشه حموم کارش و میکرده و تو خونه اصلا
    در مورد سوال بعدیت باید بگم که بله کاملا کاملا حرفش صحیح بوده
    البته به خصوصیات خود خرگوش هم بستگی داره
    خرگوش دوست من ، فوق العاده ازش محبت میبینه فوق العاده رابطه شون عالی هست ، و این ارتباط باعث شده اصلا اسپری ادرار نداشته باشه چیزی که وقتی به من گفت موندم از تعجب !!!
    ولی واقعیت داره مخصوصا که تنها باشه خرگوش نر و ارتباط بگیری باهاش و محبت ببینه ، دیگه نیازی نمیبینه قلمرو بزنه البته بگم باز هم به خصوصیات خرگوش بستگی داره ولی کاملا درسته

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa67 نمایش پست ها
    اهان یادم رفت اینو بگم که توی نت خوندم که خرگوشای ماده هم وقتی بالغ میشن اسپری ادرار دارن . باز یکی دیگه از دوستام خرگوش ماده داره الان 3 ساله . ازش سوال کردم گفت اصلا ازش هیچ رفتار خاصی ندیدم . نه پرخاشگری نه بارداری کاذب نه ادرار پاشی . من واقعا دلم نمیخواد خرگوشمو عقیم کنم یه جورایی به نظرم یه کار غیر انسانیه اصلا نمیتونم باهاش کنار بیام و با این دو موردی که دیدم امیدوار شدم که احتمالش زیاد باشه خرگوش تک اینجوری نشه .
    خرگوش ماده اسپری ادرار نداره
    اما متاسفانه بارداری کاذب چرا !!
    ولی اگر در هر دو صورت چه نر تنها باشه چه ماده بوی خرگوشی مخصوصا بوی خرگوش مخالفی بهش نرسه و بدونه تو خونه تک هست دچار این موارد نمیشه
    خرگوش ماده حتی یک همجنس تو خونه باشه ممکنه حتی باهاش جفت گیری کنه
    هر کی درباره عقیم سازی نظری داره و همه قاب احترام ولی به نظر من غیر انسانی کار اون شخصی ه که میاد این حیوون ها رو برای پول میفروشه و این طفلی ها تو خونه ها به اسارت در میان
    کار غیرانسانی تر و اون مت**** میکنه که بخاطر تقاضاش همیشه عرضه هم هست
    هفته گذشته پیش خانمی بودم که وقتی فهمید خرگوش دارم گفت ببر بفروش یا بذار بیرون !! گفت چند روز پیش برام یک گونی توش ۳۰ ۴۰ تا بچه خرگوش آورد برام گفت میخوای گفتم نه دوست ندارم بنداز دور
    توجه کن ۳۰-۴۰ تا بچه اونم گفته بنداز دور !!!!!
    شما که تک هست اگر دیدی که موردی نداره و مشکلی براش نیست نیاز به عقیم سازی اصلا نداره
    ولی گاهی میبینی زبونم لال عفونت یا بارداری کاذب و از این موارد داره حتما باید صورت بگیره

ای اشرف مخلوقات

صفحه 562 از 639 نخستنخست ... 62462512552560561562563564572612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)