فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,708
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 560 از 642 نخستنخست ... 60460510550558559560561562570610 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,591 به 5,600 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید آتنا^_^ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آتنا یگانه راد
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    13956
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir-hossein نمایش پست ها
    درود
    بنده یک چفت خرگوش دارم که چهار تا بچه دنیا آوردن بچه ها یک هفته ای میشه که از زیر زمین اومدن بیرون، رنگ پدر و مادر قهوه ای و سفید هست، سه تا از بچه خرگوش ها دقیقا شبیه پدر مادر هستن اما یکی از بچه ها سفید هست با دو لکه طوسی کوچیک دور چشاش.. حالا این بچه سفید نسبت به بقیه خیلی کوچیک تره تقریبا نصف اوناس ولی تغذیش مثل بقیس و بازیگوشیشم از اونا بیشتر و هم چنین نترس تره.. برام سواله که چرا این هم از لحاظ جثه و هم رنگ با اون سه تای دیگه متفاوته؟
    خوب این مسئله رنگش: این مسئله ژنیه ممکنه که مادربزرگ یا پدربزرگ این کوچولو این رنگی باشه
    جثه:اصولا تو حیوانات بچه ای که از همه کوچیک تر باشه جثه اش کوچیک تره تو سگ ها که اینجوری یه

کاربر جدید amir-hossein آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    amirhoseini
    حیوان خانگی
    ماهی-خوکچه هندی-فنچ-عروس هلندی-خرگوش-همستر
    شماره عضویت
    11574
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط آتنا^_^ نمایش پست ها
    یه خبر خوب بالاخره خرگوش گرفتم باورم نمیشه تونستم خونوادمو راضی کنم انقده ناناسه فقط این چرا آب اینقدر کم میخوره؟
    سلام اگه میوه و کاهو اینا بدید آب کم میخورن ولی غذا های مثل پلت باعث میشه زیاد تشنه بشن و آب زیاد بخورن ولی در هر صورت آب حتما باید در دسترسش باشه.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    آنیتا
    شماره عضویت
    9734
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام دوستان عزیزم
    من دوتا خرگوش آوردم که نزدیک یک سالشونه، چند تا سئوال دارم
    اول اینکه این خوشگلا خیلی شکمو هستن و خیلی غذا میخورن،من دقیقا نمیدونم روزی چقدر باید بهشون غذا بدم که کافی باشه؟
    دوم اینکه چه غذاهایی بهشون بدم، فعلا جعفری و هویج میدم،اگر غذاهای دیگه ای هم هست که براشون مفیده لطفا راهنمایی کنید؟البته میخوام از هفته آینده،یونجه رو هم شروع کنم،این دو تا وروجک رو یه دوست خریده و به من هدیه داده و از فروشنده در مورد نوع غذایی که تا حالا بهشون میدادن و همینطور سنشون،چیزی نپرسیده،خودم از رو تجربه قبلی که با خرگوشم داشتم حدس میزنم بین شیش ماه تا یک ساله باشن،لطفا در مورد نوع غذا، مقدارش در روز کمکم کنید؟
    در ضمن یک پاسیو در اتاقم هست که اونجا قرارشون دادم، هواش معتدله، تو این سن چه دمایی براشون مناسب هست؟
    و اینکه بستر پاسیو چی باشه براشون بهتره؟
    ممنون از کمکتون به من و بچه های شیطونم

کاربر جدید amir-hossein آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    amirhoseini
    حیوان خانگی
    ماهی-خوکچه هندی-فنچ-عروس هلندی-خرگوش-همستر
    شماره عضویت
    11574
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط آنیتا نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم
    اول اینکه این خوشگلا خیلی شکمو هستن و خیلی غذا میخورن،من دقیقا نمیدونم روزی چقدر باید بهشون غذا بدم که کافی باشه؟
    دوم اینکه چه غذاهایی بهشون بدم، فعلا جعفری و هویج میدم،اگر غذاهای دیگه ای هم هست که براشون مفیده لطفا راهنمایی کنید؟البته میخوام از هفته آینده،یونجه رو هم شروع کنم،این دو تا وروجک رو یه دوست خریده و به من هدیه داده و از فروشنده در مورد نوع غذایی که تا حالا بهشون میدادن و همینطور سنشون،چیزی نپرسیده،خودم از رو تجربه قبلی که با خرگوشم داشتم حدس میزنم بین شیش ماه تا یک ساله باشن،لطفا در مورد نوع غذا، مقدارش در روز کمکم کنید؟
    در ضمن یک پاسیو در اتاقم هست که اونجا قرارشون دادم، هواش معتدله، تو این سن چه دمایی براشون مناسب هست؟
    درود غذای اصلی یونجه خشک هست و همیشه باید جلوشون باشه در مورد دما خرگوشای من زیر پونزده درجه سانتیگراد بچه هم اوردن و همشون سلامتن زیاد به اعداد و ارقام دما توجه نکنید .. غذا همیشه جلوشون باشه و البته اب..جز یونجه پلت خوب هم بود بدید

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.11
    سلام . شیطون کوچولوی من یه کار خیلی جالب میکنه که باعث میشه من هر روز قربون صدقش برم که البته میدونم اشتباهه . چون کارش یکمی بده و باعث میشه تشویق بشه . جدیدا با کلی تمرین خیلی قشنگ وقتی ادرار داره بصورت کاملا خودجوش میره توی قفسش کارشو توی ظرفش انجام میده و میاد بیرون اما به هییییچ عنوان حاضر نیست بصورت خودجوش واسه پوپ گذاشتن بره توی قفسش . حتی معذرت میخوام خیلی وقتا میشه هم پوپ داره هم ادرار ولی میره توی قفس ادرارشو میکنه و پوپشو نگه میداره و بعد سر یه فرصت مناسب وقتی چشممونو دور میبینه میره یه گوشه خاص از آشپزخونه که انتخاب کرده پوپ میزاره منم متاسفانه اخلاق دعوا کردنشو ندارم و این بچه فکر کرده کار خوبی میکنه . اما در کمال تعجب یه روز صبح تا شب رفتیم بیرون و این پسر تو خونه تنها بود اصلا و ابدا هیچ جا پوپ نگذاشته بود و در حد 5-6 تا توی دستشویی خودش گذاشته بود البته روی مبلا و همون قسمتی از آشپزخونه که انتخاب کرده روزنامه پهن کرده بودم ، ولی به محض اینکه ما رو توی خونه دید باز رفت گوشه آشپزخونه و ..... من واقعا سر در نمیارم از رفتارش ! اگر هم اجازه ندم بره توی آشپزخونه اینقدر خودشو نگه میداره که بعد از چند ساعت میگم این الان شاید دل درد گرفته !!! یه نفر بهم گفت هر زمان باز اینکارو کرد دعواش کن و همون موقع سریعا بفرستش سر جاش بعد از چند بار میگیره که موضوع چیه . از دوستان کسی همچین تجربه ای داشته ؟ به نتیجه رسیده ؟

کاربر جدید Mist آواتار ها
    شماره عضویت
    13989
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام دوستان ...
    دیروز بنده یه بچه خرگوش گرفتم .. صاحبش میگفت نزدیک 1 ماهشه : عکسش رو گذاشتم :

تا امروز بهش جعفری میدادم و مشکلی نداشت و میخورد + شیر که با قطره چکون بهش میدادم تا جاییکه سیر بشه و روشو برگردونه و دیگه نخوره ( نمیدونم چقدر باید بهش بدم )
    امروز مقداری تحقیق کردم و فهمیدم که باید بخاطر دندوناشون یونجه بخورن ... و اینکه امروز یه مقدار اسهال گرفته بود که ترسیدم و یه خورده سیب رنده شده بهش دادم
    امروز یونجه سفارش دادم امــا خب تا موقعی که برسه حداقل 3 روز فکر میکنم طول بکشه ..
    سوالایی که دارم ایناس :
    1- تا موقعی که یونجه برسه چه چیزی میتونم همراه شیر بهش بدم ؟!
    2-این پلت ها که تو پت شاپ ها میفروشن چطوریه؟! یه سریاش زده بود برای بچه خرگوش .. اونا خوبه؟! یا همین شیر و یونجه کافیشه؟!
    3-چقدر باید یونجه بهش بدم ؟!کم کم باید بهش بدم ؟!
    4- چقدر باید معمولا شیر بخوره؟!
    5- لونه اش باید چطوری باشه؟! باید خاک زیرش باشه؟! اگه آره چه نوع خاکی ؟! خاک باغچه خوبه یا حتما باید خاک اره باشه؟!
    چون یه جا خوندم باید زیرش خاک باشه و از طرفی زیرش روزنامه گذاشتم بعضی وقتا با پاش انگار داره خاکارو جابه جا میکنه اونطوریه

یه جعبه موز برداشتم توش رو روزنامه گذاشتم اما آروم و قرار نمیگیره داخلش و هِی میخواد ازش بیاد بیرون و بیشتر هم به زیر تختم علاقه نشون میده و میره اونجا میخوابه بعد که برش میدارم میذارمش تو جعبه دوباره به جنب و جوش میفته ...

خواهش میکنم کمکم کنید چون نمیدونم باید باهاش چطوری تا کنم و یه جورایی خستم کرده ...

کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
    شماره عضویت
    11256
    میانگین پست در روز
    0.14
    خرگوش رو دعوا نکنید . خرگوش نمیفهمه برای چی دعواش میکنید فقط عصبی میشه ( اون روش دعوا کردن برای سگ هستش ) . شاید روش اینکه هر بار ببریدش سر جاش جواب بده ( قبل از اینکه این کار رو بکنه ) ... چند تا از پوپ ها رو هم بذارید توی جای دستشوییش که بدونه کجا باید این کار رو بکنه (البته مطمئن نیستم جواب بده)

کاربر جدید Mist آواتار ها
    شماره عضویت
    13989
    میانگین پست در روز
    0.04
    برای بچه خرگوشی که نزدیک 1 ماهشه ! ( خود فروشنده اینطور بهم گفت )
    1- حتما باید شیر بدون لاکتوز یا شیر مخصوص بچه گربه مصرف کنه؟! چون 2 روز که گرفتمش و تو این دو روز تو 2 وعده بهش شیر محلی که خودمون میجوشونیم و میخوریم بهش دادم ! ضرر داره؟!
    2- زیر پاش باید چطور باشه ؟! باید زیرش پوشال یا خاک اره بریزم؟! اگه خاک اره رو بخوره مشکلی نداره؟!
    خاک بستر جوندگان مناسبش هست ؟! >>> مثل این >>> http://**********.org/shop2/p4096
    3- باید چه مقدار بهش شیر بدم و در چند وعده؟!
    4- در کنار شیر چه مقدار باید بهش یونجه بدم ؟! آیا باید کم کم بهش یونجه بدم یا بذارم در دسترسش باشه؟!
    5- غیر از شیر و یونجه چی باید بهش بدم ؟!
    6- دو روزی که پیشم بوده بهش جعفری و نون دادم ، موردی نداره؟! سبزی که بهش میدم با آب خالی شستمش ... اشکالی داره ؟!

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir-hossein نمایش پست ها
    درود
    بنده یک چفت خرگوش دارم که چهار تا بچه دنیا آوردن بچه ها یک هفته ای میشه که از زیر زمین اومدن بیرون، رنگ پدر و مادر قهوه ای و سفید هست، سه تا از بچه خرگوش ها دقیقا شبیه پدر مادر هستن اما یکی از بچه ها سفید هست با دو لکه طوسی کوچیک دور چشاش.. حالا این بچه سفید نسبت به بقیه خیلی کوچیک تره تقریبا نصف اوناس ولی تغذیش مثل بقیس و بازیگوشیشم از اونا بیشتر و هم چنین نترس تره.. برام سواله که چرا این هم از لحاظ جثه و هم رنگ با اون سه تای دیگه متفاوته؟
    سلام
    گاهی بچه های کوچیکتر و یا ضعیفتر در شیر خوردن ، جثه شون کوچیک تر از بقیه ست
    البته باید رسیدگیتون به این بچه بیشتر باشه تا ضعیف نمونه
    مادر نباید پشت سر هم حامله بشه، این باعث میشه هم خودش هم بچه هاش ضعیف بشن

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
    شماره عضویت
    11256
    میانگین پست در روز
    0.14
    نقل قول نوشته اصلی توسط آنیتا نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم
    خرگوش ها با دماهای پایین راحت تر هستن تا دمای بالا ولی نه خیلی سرد ... انقدری باشه که برای یه آدم خنک باشه برای خرگوش خوبه

اینها باید همیشه در اختیار خرگوش باشه : علوفه خشک ( یونجه ، تیموتی و علوفه خشک دیگه ) ، آب تازه و خنک ، سنگ جویدنی دارای مواد معدنی ، چند تا شاخه درخت بید یا سیب که توی آفتاب خشک شده .

به خرگوش هر روز یه مقدار کم میوه ( سیب ، هویج .. ) و سبزیجات سبز برگ ( جعفری ، گشنیز ، ریحان ، برگ ترب ، خیار ، کاهو ... ) بدید و هر روز هم مقداری پلت با کیفیت که مخصوص خرگوش باشه در اختیارش بذارید . مشخصات پلت خوب رو میتونید سرچ کنید .

اگر خرگوش ها داخل خانه هستن از راه پنجره یا با بیرون بردن خرگوش ها ( تحت نظارت خودتون ) سعی کنید نور خورشید بهشون برسه .

صفحه 560 از 642 نخستنخست ... 60460510550558559560561562570610 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 4 مهمان ها)

1. Pink_Floyd

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)