فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,275
لایک لایک:  1,703
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 56 از 641 نخستنخست ... 646545556575866106156556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 551 به 560 از 6404

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    در مورد پودر كلسيم اطلاعاتي ندارم ولي اگر خرگوشتون شير ميخوره از همين الان روزي 3 وعده و هر وعده به اندازه يك تا 2 قاشق غذا خوري شير ولرم يعني فقط سرد نباشه كه توي اون يك تا دو قطره شربت كلسيم اضافه كرديد بديد بخوره توجه داشته باشيد مجموع شربتي رو كه در روز بهش ميديد از 3 تا چهار قطره بيشتر نشه ....يعني اگر در روز 3 وعده بهش شير داديد كه تو وعده اول دو قطره و و عده دوم هم 2 قطره كلسيم اضافه كرديد ديگه در وعده سو م تو شيرش شربت كلسيم اضافه نكنيد و نكته مهمتر اينكه اگر بعد از شروع دادن شير و كلسيم بهش ناگهان اسهال شد وعده ها رو نصف كنيد و ظرف 3 يا چهار روز بتدريج افزايش بديد تا به مقدار مورد نظر برسه.
    ویرایش توسط alirezafakhri : 12th February 2013 در ساعت 06:11 PM

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    شما بايد از روز اول كه من و شادي خانم بهتون گفتيم بهش شروع ميكرديد دادن شير رو بهرحال.....اگر ميگيد كه شير رو راحت و بدون دردسر ميخوره كه مشكلي نداريد خيلي راحت بريزيد تو نعلبكي و بهش بديد اگر هر روز بهش از قبل شير داديد و برتي عزيز شير خورده پس شربت كلسيم رو ديگه نميخا د هر روز بديد و يك روز در ميان كافي هستش.

اصلا و ابدا توي چمن فعلا نبريدش چون الان بدنش حساس و ضعيف مخصوصا كه با شير مادر تغذيه نشده و اونجا هم پر از مواد مضر هستش از كود و علفهاي مضر تا يكسر ي حشرات مثل خرخاكي كه ميتونن برتي رو اذيت كنن اما بيسكويت رو كه گفتيد در حد 1/5 اونم بعضي وقتها ميديد بد نيست البته كنترل كنيد وقتي بهش ميديد فرداش اسهال نشه اگر شد يعني بهش حساس هست و ديگه نديد.

کاربر میهن پت Sajad آواتار ها
    حیوان خانگی
    Rabbit
    شماره عضویت
    918
    میانگین پست در روز
    0.14
    من موندم بچه ها که الان خرگوش بخرم یا نه؟چون باید عید تا 20 بریم سمت آذربایجان مسافرت.میتونم با خودم از کرج تا اونجا که حدود 5 ساعت راهه ببرم؟با باکس حمل میشه دیگه نه؟از دامپزشکی ها باید تهیه کرد؟

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    نه شیر نمی خوره

هنوز اشتهاش رو از دست نداده

یعنی می شه کنترلش کرد؟

نیاز به دامپزشک نیست؟

خدا من رو بکشه خانم دامپزشک تهران گفت این شیرا واسش خوب نیست ولش کن بهش پودر کلسیم بده من احمق هم گوش کردم پودر کلسیم هم 3 روز بدستم رسیده و چون داشتم عادتش میدادم به یونجه خوردن گفتم یک دفعه همه چیزش رو قاطی نکنم

حالا شیر کم چرب باشه یا نوع خاصی از شیر باید باشه؟

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    البته از روزی که این حوله رو گذاشتم تنبلی هاش شروع شد غذاش رو هم میبره می شینه رو اون می خوره بازیش هم با اونه

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    وای بچه ها یکی من رو راهنمایی کنه دارم میمیرم از دلواپسی فردا واسش چه شیری بگیرم؟

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    ببینید اینقدر اشفته و نگران نشید لطفا همونطور که گفتم شیرین من تا اون مرحله پیش رفت که الان دو تا دستش کج شده ولی زنده موند منظورم این نیست که خدای نکرده برتی هم دچار نرمی استخوان شده ولی باید الان که اینقدر نگران شدید یک لحظه فکر این اتفاق رو هم بکنید و پیشگیری کنید با سراسیمگی هیچی درست نمیشه و اما شما میگید که الان یک روزه که یکم تنبل شده نمیشه از این حالت نتیجه گرفت که مریض شده ولی اگر شیر و کلسیم بهش نرسه با توجه به اینکه خیلی کوچیک بوده وقتی شما گرفتیدش با توجه به عکسش،احتمال اینکه در اینده دچار نرمی استخوان بشه خیلی زیاده. پس الان شروع کنید به پیشگیری و در وحله اول حتما اون حوله رو بردارید من دیروز فراموش کردم بگم که اون حوله منع الودگی هستش پس برش دارید و شروع کنید به دادن شیر و کلسیم علاوه بر غذای روزانه اش البته همین یونجه هم تا اونجای که میدونم کمی به این قضیه کمک میکنه

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    بهتره که شیر ی رو بگیرید که کمترین چربی رو داره جدیدا دو یا سه نمونه اومده تو بازار به اسمهای شیر کم چرب بدون لاکتوز که خیلی خوبه یک مدل دیگه شیر زیرو هستش که چربی و لاکتوزش صفر هست که اگر پیدا کنید فکر میکنم بهترین گزینه باشه.... اما روش درست کردن ترکیب رو قبلا براتون گفتم اول سعی کنید بریزید تو نلعبکی بهش بدید اگر نخورد و سعیتون رو هم کردین و نشد میتونید یکم حوصله به خرج بدید و به این صورت که میگم بهش شیر بدید: دوتا انگشتتون رو کنار هم جفت کنید و بعد ( البته دست تمیز)توی ظرف شیر فرو ببرید مقداری شیر به انگشتاتون علی الخصوص بین دو انگشت اغشته میشه که میتونید با دست دیگه با ملاطفت خرگوش رو همون روی زمین (و احتیاجی به بلند کردنش نیست نگه دارید)بگیرید و ببرید دم دهن خرگوش حالا یا میخوره و اگر نخورد یزره انگشتتون رو میزنید به دهنش تا شیری بشه عموما بعد از چشیدن شروع به لیسیدن انگشتتون میکنه و شما باید تند تند هی انگشتتون رو شیری کنید و بگیرید دم دهنش ولی اگر بازم نشد باید هر سری انگشتتون رو با شیری که بهش هست بزنید به ارومی در دهنش تا مجبور بشه شیر در دهنش رو لیس بزنه و بخوره فقط مواظب باشید توی دماغش رو خیلی کثیف نکنید و اخر سر با یک دستمال مرطوب محض اطمینان تمیز کنید . من به هیچ وجه به شما شیر دادن با سرنگ رو توصیه نمیکنم چون اونوقت حتما به برتی اسیب میزنید و اون کار خیلی سختیه.....اخرین راه اینه که پودر کلسیمش و یا شربت کلسیمش رو به ابش اضافه کنید و همین طور مثلا کبهوش رو توی اون اب بزنید و بهش بدید که البته اگر دیگه هیچ کاری نتونستید بکنید راه اخر رو برید و در اخر اینکه خیلی مواظب باشید که در دادن دارو و مکمل زیاده روی نکنید و فردا اگر شرایط نامساعد بود من سعی میکنم که خودم یا شادی خانم با تلفن شما رو راهنمای کنیم . موفق باشید

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    سلام علیرضا جان نمیدونم چه جوری ازت تشکر کنم از راهنمایی هات صبح رفتم شیر خریدم هر چی سعی کردم نخورد البته چون نتم قطع بود الان راهنمایی هاتون رو خوندم ولی یونجه رو با شیرش قاطی کردم نخورد
    منم یه ذره پودر کلسیم ریختم رو پلت و یونجه ش یه نوک قاشق چایخوری داشت می خورد خورد ازش

دیشب هم از 10 که من اومدم خونه تا 2/30 ورجه وورجه می کرد و بازی می کرد بعد خوابید .صبح هم بلند شده بود غذا خورد بازی کرد الان رفت خوابید

اما از الان که خوابید دیگه می خوابه تا شب فقط بلند می شه یه دور میزنه دستشویی می کنه غذا می خوره می خوابه

از دستم راحت کاهو می خوره فکر کنم کاهوش رو آغشته به شیر و شربت کلسیم کنم ایده خوبیه

بیدار شد چک می کنم واسش

بعد علیرضا جان من روزی 3بار زیر پاهاش رو عوض می کنم و 4 تا حوله داره که روزی سه بار تعویض و شسته می شه اگر فکر می کنی آلودست برش دارم از این بالشتکای یک بار مصرف بزارم؟

بازم یک دنیا ممنون از راهنمایی هاتون

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    با توجه به صحبتهاي الانتون كه ميگيد رفتار برتي كاملا طبيعي هستش فقط زياد ميخوابه من بعيد ميدونم مريض شده باشه اما بازم اين داستان رو عوض نميكنه چون شير مادر كم خورده براي بعدش خطر وجود داره پس بهتره تغذيه با شير و مكمل رو ادامه بديد فقط مكمل رو يمقدار كم كنيد تا زماني كه به شما خواهم گفت اين رويه رو ادامه بديد(دست كم دو هفته) كه بعد از اون هم همچنان تغذيه با شير بايد تا يكماه ديگه پيوسته ادامه پيدا كنه. ببينيد دليل اينكه ميگم الان وضعيتش خوب هست يا اينكه اگر دچار نرمي استخوان ميخاد بشه در مرحله اغازين هستش اينه كه شما ميگيد غذا خوردنش طبيعيه بازي ميكنه و براحتي ورجه ورجه ميكنه فقط كمي تنبل شده.......خرگوش خود من به اين صورت مريض شده بود كه يك گوشه خودش رو گلوله ميكرد ميخابيد و اگر يكروز هم كاريش نميكردي بزحمت خودش رو تكون ميداد و غذاي خيلي كمي ميخورد، وقتي مياوردمش بيرون قفس بازي كنه همون جا رو زمين مينشست و من با انگشتنم ميزدم به دمش كه زوري حركت كنه اما چند قدم جلو ميرفت و مينشست. بهرحال حوله هاش رو جمع كنيد روزي دوبار عوض كردن زير پاش كفايت ميكنه كلا از انداختن پارچه و اينتور چيزهاي مضر و جاذب باكتري پرهيز كنيد. و د اخر اينكه با كمك روشهاي كه در بالا گفتم سعي كنيد شير خوردن رو شروع كنه.

صفحه 56 از 641 نخستنخست ... 646545556575866106156556 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 2 مهمان ها)

1. Pink_Floyd

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)