فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,275
لایک لایک:  1,703
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 554 از 641 نخستنخست ... 54454504544552553554555556564604 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,531 به 5,540 از 6404

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    راستش دوست گرامی،من هر چیزی میدم ،حتی رنده شده رو می اندازه بیرون.مثل مرحوم خرگوش مشکیم که 1 سال و نیمش بود و بدلیل رشد دندوناش غذا رو خرد میکرد ولی از دهنش می انداخت.تا حالا هم جز شیر چیزی که بتونه بخوره به ذهنم نرسید بهش بدم چون فکر میکردم که چون به غذای جامد نیوفتاده ممکنه معدش آمادگی پذیرشش رو نداره.اون سیب و هویج و اندکی موزم دیروز رنده کردم و با فرینی پختم،با سرنگ بهش دادم.اندازه خرگوشم کمی کوچکتر از کف دست هستش.اسهالش هم دیشب خیلی کم شد ولی من ریسک نکردم و از شربت متروماکس که فرمودید دادم و امروز صبح که جاشو نگاه کردم فعلا خدا رو شکر خشکه،تا بعد ببینیم چه خواهد شد.راجب پوشال هم فقط کمی جوید و تف کردش بیرون،من یجا شنیده بودم که برای شیر گفته بود از مخلوط شیر kmr با یه قاشق خامه استفاده کنید و نصف کپسول اسید فیلوس توش بریزید.بنظرتون این مخلوط میتونه قابل اعتماد باشه؟کپسول اسید فیلوس گویا برای سلامت گوارش هست ولی من جایی پیدا نکردم.راستی شیر خشک بدون لاکتوز که من بهش میدم اون قسمت عناصرش که زده در هر 100 گرم،جلوی کربوهیدرات زده 57،بنظرتون کربو هیدراتش بالا نیست؟راستی دوست گرامی،میشه راجب سر لاک هم توضیح بدید،چون فکر کنم دکتر خرگوش رو با جاندار دیگه اشتباه گرفته،آخه سرلاک قندش زیاده،دکتر قبلی واسه خرگوش قبلیم هم وقتی گفتم شاید مسمومیت باعث اسهالش شده گفت استفراغم کرده؟که من با خودم گفتم مگه خرگوش استفراغ میکنه؟چون شنیدم خرگوشا استفراغ نمیکنن.
    راستی زمانیکه من خریدمش دقیقا شکل و اندازه عکسهای پایین بود که مال خرگوشهای یه هفته ای هستند البته با یک چشم نیمه باز:

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    سایه
    تخصص
    ادبیات
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    12920
    میانگین پست در روز
    0.05
    درست میگید توضیحات من اضافی بود ولی من اینها رو گفتم تا نحوه زندگی و خصوصیات هم بدونید واینکه من خیلی تلاش کردم حجم عکسهام رو پایین بیارم چون حتی یک دونه عکس هم نفرستادم و اگه میفرستادم حتما از محل زخمش بود نه صورتش، با دستم میتونم معاینش کنم فقط بغل کردن نمیخاد، جایی دیگه ندیدم، من روی زخمش رو بررسی کردم درسته یه قسمت از موهاش ریخته و اون قسمت کچلی بوجود اومده، اینکه فرش کوچیک دارن شما بفرمایید چی بذارم زیرشون که براشون خوب باشه. دیشب کل اینترنت رو سرچ کردم تا طریقه کم کردن حجم رو بدونم ولی نفهمیدم،حتماهرجور شده راهشو پیدا میکنم و میفرستم، فقط یک چبز دیگه هم یادم اومد اینکه خیلی خودشو کشو قوس میده و میتکونه بیشترازگذشته،بدنشو دیدم یعنی کل موهاشو زیرو رو کردم هیچ موجود کوچک ریزی ندیدم آیا ممکنه از نظرمن پنهان مونده باشه؟
    یک چیز دیگه هم باید بگم امیدوارم که زیادی نباشه و باعث آزارتون نشم، اینکه اوایل قبل سبد گذاشتن برای دستشویی از باغچه توی لگن خاک میریختم و میبردم اتاق چون فکر میکردم اینطور باید دستشویی کنه و بعد دوبار در رور خاکو تو باغچه خالی میکردم که ازش یه تپه بوجود اومده، البته تابستون بود که بعد من راه سبدو پیدا کردم، اما چند روزه که فوشی علاقه به این تپه پیدا کرده و چند بار خواست توش تونل بکنه که جلوشو گرفتم ولی چون چندبار اتفاق افتاده آیا ممکنه که ازونجا مریض شده ؟ یه چیز دیگه هم باید بگم اینکه حیاط پشه هم داره من میترسم که اون ویروسیو گرفتار شده باشه که با پشه منتقل میشه و کشنده ست؟ ببخشید باز زیاده گویی شد و باور کنید من از شدت استرس یک جمله رو چند بار میخونم تا بفهمم. شما هرچی بگید با دقت میخونم و انجام میدم عکس هم با وجود شب بیداری نتونستم بفرستم اما ناامید نمیشم و حتما میفرستم. بی نهایت ممنون

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط w.ss نمایش پست ها
    راستش دوست گرامی،من هر چیزی میدم ،حتی رنده شده رو می اندازه بیرون.مثل مرحوم خرگوش مشکیم که 1 سال و نیمش بود و بدلیل رشد دندوناش غذا رو خرد میکرد ولی از دهنش می انداخت.تا حالا هم جز شیر چیزی که بتونه بخوره به ذهنم نرسید بهش بدم چون فکر میکردم که چون به غذای جامد نیوفتاده ممکنه معدش آمادگی پذیرشش رو نداره.اون سیب و هویج و اندکی موزم دیروز رنده کردم و با فرینی پختم،با سرنگ بهش دادم.اندازه خرگوشم کمی کوچکتر از کف دست هستش.اسهالش هم دیشب خیلی کم شد ولی من ریسک نکردم و از شربت متروماکس که فرمودید دادم و امروز صبح که جاشو نگاه کردم فعلا خدا رو شکر خشکه،تا بعد ببینیم چه خواهد شد.راجب پوشال هم فقط کمی جوید و تف کردش بیرون،من یجا شنیده بودم که برای شیر گفته بود از مخلوط شیر kmr با یه قاشق خامه استفاده کنید و نصف کپسول اسید فیلوس توش بریزید.بنظرتون این مخلوط میتونه قابل اعتماد باشه؟کپسول اسید فیلوس گویا برای سلامت گوارش هست ولی من جایی پیدا نکردم.راستی شیر خشک بدون لاکتوز که من بهش میدم اون قسمت عناصرش که زده در هر 100 گرم،جلوی کربوهیدرات زده 57،بنظرتون کربو هیدراتش بالا نیست؟راستی دوست گرامی،میشه راجب سر لاک هم توضیح بدید،چون فکر کنم دکتر خرگوش رو با جاندار دیگه اشتباه گرفته،آخه سرلاک قندش زیاده،دکتر قبلی واسه خرگوش قبلیم هم وقتی گفتم شاید مسمومیت باعث اسهالش شده گفت استفراغم کرده؟که من با خودم گفتم مگه خرگوش استفراغ میکنه؟چون شنیدم خرگوشا استفراغ نمیکنن.
    راستی زمانیکه من خریدمش دقیقا شکل و اندازه عکسهای پایین بود که مال خرگوشهای یه هفته ای هستند البته با یک چشم نیمه باز:

عکسی که گذاشتید کاملا درسته ده تا پانزده روزش هست ولی یکی از عکس بچه خرگوش تون و که باز کردم خیلی فرق میکرد با این سن
    در هر صورت نکات زیر رو لطفا رعایت کنید :
    شربت مترونیدازول و فقط و فقط در صورتی بدید که خرگوشتون بیش از دو تا سه روز اسهال بود که نشان دهنده عفونت معده است ..

خرگوش نمیتونه استفراغ کنه و این سوالشون هم برا من جای سواله !!

من احتمال مسمومیت نمیدم اصلا و ترکیبات شیر احساس میکنم به این اسهال کشونده حیوون رو ولی در حال حاضر بهترین کار اینه
    برای از موادی که گفتم سیب و هویج و یونجه پودرش براش تو ظرف بگذارید ، اجازه بدید همون بازی بازی هم کنه که یواش یواش بتونه بخوره
    این ترکیب شیری که در زیر اومده میتونه خوب باشه ولی بهش با مقدار کم بدید ، ببینید اسهال نشد در روز سه بار تکرار کنید ایشالله که چیزی نشه ولی به نظر من حتما دوباره از دامپزشک سوال بکنید
    فعلا بخاطر اینکه جون داشته باشه با سورنگ بدید بهش ، هویج و باقی مواد هم رنده ریز ریز کنید میتونه بخوره ایشالله چون کاملا له میشه
    پودر و برگ یونجه هم چیزی نیست که لازم به جویدن زیاد باشه بگذارید
    با دکتر هم مشورت کنید
    این ترکیب شیر :
    شیر خشک بچه گربه خوبه
    نصف فنجون یا لیوان و با نصف اب و اگه خواستید یک قاشق غذاخوری شیره سویا (شنیدم خوبه) و یه زرده خوب حل کنید بهش بدید
    شیره سویا رو 3تا5 بار در طول روز بدید
    به خرگوشتونم هم مولتی ویتامین داده بشه که . ضعیف نشه
    چون شیر خشک اون انرژیو املاح لازم و نداره
    برای اینکه معده شون عادت کنه کم کم به مقدار لازم برسونید تا معدشون تحمل کنه
    میتونن فعلا شیره سویا رو ندید بجاش از عسل و مولتی استفاده کنن
    بعد یکهفته به مرور جایگزین کنید تخم مرغ و بعد تر شیره سویا

(مشورت حتی تلفنی با دکتر فراموش نشه ، سپاس )

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط gharibeam نمایش پست ها
    درست میگید توضیحات من اضافی بود ولی من اینها رو گفتم تا نحوه زندگی و خصوصیات هم بدونید واینکه من خیلی تلاش کردم حجم عکسهام رو پایین بیارم چون حتی یک دونه عکس هم نفرستادم و اگه میفرستادم حتما از محل زخمش بود نه صورتش، با دستم میتونم معاینش کنم فقط بغل کردن نمیخاد، جایی دیگه ندیدم، من روی زخمش رو بررسی کردم درسته یه قسمت از موهاش ریخته و اون قسمت کچلی بوجود اومده، اینکه فرش کوچیک دارن شما بفرمایید چی بذارم زیرشون که براشون خوب باشه. دیشب کل اینترنت رو سرچ کردم تا طریقه کم کردن حجم رو بدونم ولی نفهمیدم،حتماهرجور شده راهشو پیدا میکنم و میفرستم، فقط یک چبز دیگه هم یادم اومد اینکه خیلی خودشو کشو قوس میده و میتکونه بیشترازگذشته،بدنشو دیدم یعنی کل موهاشو زیرو رو کردم هیچ موجود کوچک ریزی ندیدم آیا ممکنه از نظرمن پنهان مونده باشه؟
    یک چیز دیگه هم باید بگم امیدوارم که زیادی نباشه و باعث آزارتون نشم، اینکه اوایل قبل سبد گذاشتن برای دستشویی از باغچه توی لگن خاک میریختم و میبردم اتاق چون فکر میکردم اینطور باید دستشویی کنه و بعد دوبار در رور خاکو تو باغچه خالی میکردم که ازش یه تپه بوجود اومده، البته تابستون بود که بعد من راه سبدو پیدا کردم، اما چند روزه که فوشی علاقه به این تپه پیدا کرده و چند بار خواست توش تونل بکنه که جلوشو گرفتم ولی چون چندبار اتفاق افتاده آیا ممکنه که ازونجا مریض شده ؟ یه چیز دیگه هم باید بگم اینکه حیاط پشه هم داره من میترسم که اون ویروسیو گرفتار شده باشه که با پشه منتقل میشه و کشنده ست؟ ببخشید باز زیاده گویی شد و باور کنید من از شدت استرس یک جمله رو چند بار میخونم تا بفهمم. شما هرچی بگید با دقت میخونم و انجام میدم عکس هم با وجود شب بیداری نتونستم بفرستم اما ناامید نمیشم و حتما میفرستم. بی نهایت ممنون
    سلام ، دوست من ، از این جهت میگم اصل مطلب گفته بشه که زودتر به نتیجه برسیم و حالش خوب بشه انشالله ...
    این مشکل خرگوشتون قارچ هست ، احتمال داره بخاطر شرایط محیطی باشه که هست ، معمولا بستر خرگوش باید یا بستر و پوشال مخصوص باشه ، یا صفحه های مشبک قفسی ، یا خاک باغچه که در حیاط باشن و یا زیر پاشون همون یونجه های خودشون باشه خیلی بهتر هست
    برای مشکلتون از دامپزشک سوال کردم که بهترین تجویز و بکنه زودتر خوب بشه
    لطفا عکسش و بفرستید به شماره ای که تو خصوصی فرستادم براتون که من نشونه دامپزشک بدم (بعد از کامنت قبلی شما کاربری عکس ی ارسال کردن که فکر کردم عکس خرگوش شماست )
    در تلگرام و لاین و هر جایی که میتونید بفرستید دوست م سریعتر بفرستم برای دامپزشک
    مریضی ویروسی و کشنده و غیره و اینا نیست خودتون و اذیت نکنید من بهتون قطع به یقین میدم نیست و با چند روز مراقبت و پماد و دارو حل میشه
    لطفا فعلا نگذارید روی جای آلوده بره و تو خاک هم اصلا ، میدونم محیطش و خوب تمیز میکنید ولی قبلا یک بار بوده دو بارش کنید همیشه زیرش پاکیزه باشه
    سپاس

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    با تشکر از شما دوست گرامی.اون عکسی که شما باز کردید جدیده ولی روزی که گرفتیم دقیقا مثل همین دو عکسی که گذاشتم بود.من دیروز بهش شربت مترونیدازول دادم حدود 0.1 سی سی.2 بار دیروز و یکبار امروز.ولی الان گویا اسهال نداره،آیا امشبم اجالتا بدم یا عوارض داره چون خرگوش قبلیم در اثر تجویز داروهای زیاد از قبیل مترونیدازول و دایمتین و پروبیوتیک پدر معدش درومد و در اثر نفخ شدید مرد.میشه درین مورد راهنمایی کنید که این دارو عوارض داره یا نه؟میشه برای آخرین بار امشب بدم؟فرینی رو چگونه قطعش کنم چون میترسم مثل امروز صبح که قطع کردم و ظهر دوباره اسهال کرد بشه و همچنین میترسم اینقدر ادامه بدم که یوبث بشه و ازونطرف ایجاد نفخ کنه،چون من 2 تا از خرگوشام رو در اثر نفخ ازدست دادم و میدونم چه بیماری خطرناکیه.در ضمن میشه در مورد سرلاک توضیح بدید که بدم بهش یا نه چون دکتر گفت بده ولی فکر میکنم شیرین باشه و برای خرگوش مضره.ممنون از پاسخگوییتون.راستی امروز یونجه های ریزو شروع کرده آروم آروم خوردن بدون انداختن.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    آنیتا
    شماره عضویت
    9734
    میانگین پست در روز
    0.02
    با سلام
    من یه خرگوش ماده سه ساله دارم.امروز دوشنبه است و خرگوش من از روز شنبه دچار بیحالی ، بی اشتهایی و اسهال چسبناک و بد بو شد.من سریعا به دامپزشک مراجعه کردم، و دامپزشک به خرگوشم سرم زد و دوتا آمپول هم نزریق کرد،آنتی بیوتیک داد و شربت ب کمپلکس و یک قرص برای جلوگیری از درد،روز یکشنبه هم رفتم دوباره دوتا تزریق انجام داد، الان اسهال خرگوشم قطع شده ولی بیحاله و اصلا اشتها نداره، دامپزشک برای اون آب و عسل تجویز کرد و گفت رفته رفته بهتر میشه، اما من نگرانشم چون غذا نمیخوره لطفا راهنمایی کنید

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام یه سوال دیگه واسه من پیش اومده ممنون میشم رهنماییم کنید. من شنیدم خرگوشا وقتی بالغ میشن رفتارای ناهنجار از خودشون بروز میدن که یکیش ادرار پاشی به سطوح عمودی هست. من راستش هیچ دامپزشکی که در این زمینه کارکنه نه میشناسم نه اگرهم باشه اعتماد دارم واسه عقیم سازی واقعا دلم نمیخواد اینکارو بکنم. راهی هست که خرگوش اینطوری نشه و این حرکات ناهنجارو نکنه؟ پسر من الان ۴ ماهشه

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    سایه
    تخصص
    ادبیات
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    12920
    میانگین پست در روز
    0.05
    خواستم برای اونی که کش میبنده گردن خرگوش بنویسم که شکنجه کردن حیوون و ظلم کردنه، همینطور که کسی دوست نداره گردنشو ببندن کشون کشون بیرون که مثلا آفتاب بخوره.
    فکر میکنم اون نوشته مال مدتها پیشه و امیدوارم همچین کاری انجام نشده باشه

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa67 نمایش پست ها
    سلام یه سوال دیگه واسه من پیش اومده ممنون میشم رهنماییم کنید. من شنیدم خرگوشا وقتی بالغ میشن رفتارای ناهنجار از خودشون بروز میدن که یکیش ادرار پاشی به سطوح عمودی هست. من راستش هیچ دامپزشکی که در این زمینه کارکنه نه میشناسم نه اگرهم باشه اعتماد دارم واسه عقیم سازی واقعا دلم نمیخواد اینکارو بکنم. راهی هست که خرگوش اینطوری نشه و این حرکات ناهنجارو نکنه؟ پسر من الان ۴ ماهشه
    سلام.البته با اجازه اساتید سایت من تجربه خودم رو عرض میکنم.من 2 تا خرگوش داشتم حدود یکسال و نیم و الان دیگه فوت شدن.ولی اون سال که به بلوغ رسیدن خیلی تمیز کردن تراس واسم سخت شد ولی چون خییییلی دوسشون داشتم سختیشم موردی نداشت.اولا که جفتشون نر بودن و هی بهم ور میرفتن و چشمتون روز بد نبینه وقتی یه مهمون میومد و از پشت شیشه تراس نگاهشون میکرد من یکی رو از خجالت آب میکردند،بخصوص وقتی دختر خالم دید کلا آب شدم رفتم زیر زمین.ولی من یکی عقیده خودم این بود که دوست نداشتم ناقص بشن و به نوعی گفتم بذار از زندگیشون حالشو ببرن.ولی عقیم سازی مزایای زیادی داره البته باید جاش مناسب باشه مثل بیمارستان ایرانیان.ثانیا اینقدر پاششون زیاد بود که درو دیوار تراس رو به گند کشیده بودن حتی خود منم میرفتم اون تو در امان نبودم و حتی تا ارتفاع 1.5 متری هم میپاشید.خرگوش سفیدم در واقع نسبت به اونیکی خرگوشم که مشکی بود احساس مالکیت و رییس بودن داشت درحالیکه مشکیه 5 سانت بلندتر بود.بخاطر این حس مالکیت اینقدر عمیق گازم گرفت که نگو.یدفه عصبانی شدم و شوتش کردم ولی اینقدر عذاب وجدان گرفتم که نگو.ازون به بعد حواسم بود که گازم نگیره و اگرم یوقت دوباره دستم رو زخمی میکرد میگفتم نوش جونت اشتباه از من بوده.هنوزم ازینکه اونروز شوتش کردم گاهی عذاب وجدان میگیرم.متاسفانه همین خرگوشی که عرض کردم در اثر بزرگی دندانهاش همین 1 ماه پیش خوابوندنش و منو تنها گذاشت.همیشه بیاد اون دوتا رفیقم هستم.

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط w.ss نمایش پست ها
    با تشکر از شما دوست گرامی.اون عکسی که شما باز کردید جدیده ولی روزی که گرفتیم دقیقا مثل همین دو عکسی که گذاشتم بود.من دیروز بهش شربت مترونیدازول دادم حدود 0.1 سی سی.2 بار دیروز و یکبار امروز.ولی الان گویا اسهال نداره،آیا امشبم اجالتا بدم یا عوارض داره چون خرگوش قبلیم در اثر تجویز داروهای زیاد از قبیل مترونیدازول و دایمتین و پروبیوتیک پدر معدش درومد و در اثر نفخ شدید مرد.میشه درین مورد راهنمایی کنید که این دارو عوارض داره یا نه؟میشه برای آخرین بار امشب بدم؟فرینی رو چگونه قطعش کنم چون میترسم مثل امروز صبح که قطع کردم و ظهر دوباره اسهال کرد بشه و همچنین میترسم اینقدر ادامه بدم که یوبث بشه و ازونطرف ایجاد نفخ کنه،چون من 2 تا از خرگوشام رو در اثر نفخ ازدست دادم و میدونم چه بیماری خطرناکیه.در ضمن میشه در مورد سرلاک توضیح بدید که بدم بهش یا نه چون دکتر گفت بده ولی فکر میکنم شیرین باشه و برای خرگوش مضره.ممنون از پاسخگوییتون.راستی امروز یونجه های ریزو شروع کرده آروم آروم خوردن بدون انداختن.

دوست عزیزم کامل در کامنت قبلی براتون توضیح دادم لطفا کامل بخونید چون خدای نکرده یک کوتاهی باعث مرگ حیوون میشه ناخواسته ... لینک داده شد برای درمان اسهال
    اگر دو روز بیشتر طول کشیده اسهالش بابد مترونیدازول داده بشه ولی دز ش رو لطفا در لینکی که دادم چند تا کامنت قبل بخونید یا از دامپزشک سوال کنید هر ۱۲ ساعت باید داده بشه نه دلبخواه ...
    فرنی و سرم و مواد غذایی که گفتم تا کامل خوب شدن اسهالش باید بهش بدید
    یعنی اسهال که خوب شد و دیگه شروعی نداره
    باز هم میگم دامپزشک از نزدیک معاینه کنه خیلی بهتر هست ولی موضوعی که دیده شد راه حلی که برای من و چند نفر دیگه جواب داد همین بود
    میتونید کیلینک دامهای کوچک دانشگاه تهران دکتر رستمی ببرید اگر خوب نشد
    ایشالله با پیگیری روش درست زودتر به نتیجه برسید و خوب بشه
    فقط لطفا حتما در روز دو بار اون سرم خوراکی و براش تعویض کنید و بگذارید که آب بدنش و از دست نده

ای اشرف مخلوقات

صفحه 554 از 641 نخستنخست ... 54454504544552553554555556564604 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)