کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    ممنون از اینکه راهنماییم میکنید ولی دامپزشک کاسکوم گفتن پسته مشکلی نداره و تخمه زیاد بده البته برای کاسکوهای چاق تازه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    غذا های مضر

هسته میوه های الو ـ هلو ـ گیلاس ـ البالو ـ گوجه سبز ـ سیب ندهید
    قارچ ـ سیر ـ پیاز ـ غذا های کافیین دار ـ غذا های تند ـ ریواس ـ مارچوبه ـ کنگر ـ پنیر - گوشت ـ جیگر ـ کاکایو ـ شکلات ـ قند ندهید

نکاتی درباره ی غذادادن به کاسکو

اجازه دهید طوطی خودش غذایش را تکه تکه کند و اگر غذایی که برای طوطی می گذارید سرد است کمی ان را خارج از قفس قرار دهید تا دمای غذابا دمای محیط یکسان شود وبعد ان را داخل قفس بگذارید.

غذا های مفید

از میوه های تازه و سبزیجات و غله میوه های مغز دار و بذر گیاهان تغذیه میکند. غذای اصلی اش تخم افتاب گردان است .ونیز انواع میوه ها که اغلب شامل سیب.پرتقال(درطول روز زیادندهید).گیلاس.هویچ و.... است که در پایین به انها اشاره شده است.
    سیب.موز.کلم بروکلی.هویچ.اناناس.توت.نخود فرنگی.بلال.پرتغال.ذرت(نیم پز یا ابپز).نخودبرای سخن گویی مفیداست(نیمپز یا جوانه) .
    بادام (روزی یکی دوتا) پسته(روزي2،1تا) انبه خرما کلم پیچ طالبی هندوانه گلابی انار هلو الو کیوی گیلاس تخم مرغ ابپز استخوان مرغ ابپز لوبیاچیتی عدس ماش عسل کف دریا(در عطاری هاتهیه کنید)

این مطلب یکی از کاربران سایته.
    سلام . مرسی خیلی عالی بود . البته یه نکته رو بگم که پسته روزی 5 6 تا خیلی زیاده . با توجه به اینکه اکثر طوطی ها ،تخمه یا مخلوط هایی که توشون از دانه های چرب استفاده میشه هم تو غذاییشون هست و به اندازه طوطی هایی که تو حیات وحش هستن فعالیت ندارن بهتره پسته هم مثل بادام همون یکی دوتا مصرف بشه در روز . اونم بعنوان جایزه و تشویق طوطی
    اینم جواب سپیده خانم حالا چرا پسته بده سپیده خانم گفتندروزی یکی دوتا بد نیست.من به کاسکوم زیاد نمیدم ولی چرا گفتید پسته بده
    با گرم شدن هوا و نزدیک شدن فصل تابستون حتما این سوال برای همه پیش میاد که طوطی هم میتونه بستنی بخوره ؟ از اونجایی که بیشتر طوطی ها از غذاهای غیر معمول استقبال بیشتری می کنن و ممکنه طوطی شما هم مثل طوطی من علاقه زیادی به بستنی داشته باشه ، پس پیشنهاد میکنم این مقاله رو حتما بخونید .

غذاهای منجمد یا یخ زده برای طوطی

طوطی ها می توانند از خوردن یخ ، بستنی یخی و میوه های یخ زده به عنوان یک غذای منحصر به فرد لذت ببرند است، اما باید به صورت مدیریت شده در اختیارشان قرار بگیرد.

آیا طوطی شما عاشق بستنی ، دسر یخی یا تکه های یخ است ؟ ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما بسیاری از طوطی هایی که در زیستگاه طبیعی خود هرگز با یخ روبرو نشده اند به شدت آن را دوست دارند . از آنجایی که یخ یک غذای غیر معمول برای طوطی هاست ،آیا ما باید نگران یخ زدن انگشتان یا از کار افتادن مغزشان باشیم ؟؟! چه غذاهای منجمدی را می توانیم با خیال راحت در اختیار طوطی خود قرار دهیم ؟ دامپزشکان در این باره چه نظری دارند ؟

الیزابت سیمون فریلیچر دکتر دامپزشک مرکز درمانی دامپزشکی در نیویورک در اینباره می گوید : من هرگز با این مورد مواجه نشده ام که طوطی بالغی با خوردن غذاهای منجمد دچار مشکل شود ، در متون مربوطه هم به مشکلات پیش آمده ناشی از خوردن غذاهای یخ زده، هیچ اشاره ای نشده است . من با طوطی هایی که به طور منظم با غذاهای منجمد تغذیه می شوند روبرو نشده ام اما بنا به تجربه من طوطی های خاکستری ، آمازون ها ، ماکائوها و پاینس ها علاقه بیشتری به این غذاها دارند .

رابرت موناکو دکتر دامپزشک و یکی از اعضای هیئت آمریکایی دکتران دامپزشک قدیمی ترین کلینیک حیوانات کشور در نیویورک نیز هر گونه مشکلات ناشی از خوردن مواد غذایی منجمد در پرندگان را رد کرده ، اما اخطار داد که از دادن غذاهای حاوی شکلات باید اجتناب شود .

دکتر سیمون می افزاید : فکر نمی کنم خوردن مواد غذایی سالم منجمد شده هیچ مشکل بالقوه ای برای پرندگان بالغ ایجاد کند هر چند که خوردن این غذاها می تواند باعث بروز مشکلاتی در جوجه ها شود. من با مصرف زیاد بستنی موافق نیستم، به نظر من به دلیل خطر بالای افزایش کلسترول ، افزایش تعداد باکتری ها به طور بالقوه و غیر قابل هضم بودن نسبی لاکتوز برای پرندگان، فقط در حد چشیدن می توانید بستنی را در اختیار طوطی خود قرار دهد او همچنین افزود. "بستنی با داشتن چربی و قند زیاد می تواند به عنوان تحریک کننده هورمونی نیز عمل کند .

به گفته دکتر سیمون اگر یک پرنده غذاهای منجمد و یخ زده را دوست دارد ، صاحب او می تواند با این روش غذاهای جدید و سالمی را به او معرفی کند.

جایگزین های سالمی برای بستنی در اختیار طوطی خود قرار دهید. پرنده ای که یخ دوست دارد ممکن است از سبزیجات منجمد یا پلت های داخل یک تکه یخ و یا تکه های یخ ساخته شده از پوره سبزیجات نیز لذت ببرد. کلم بروکلی ، گل کلم و کلم بروکسل منجمد را نیز ممکن است دوست داشته باشد. سیمون همچنین پیشنهاد می کند با سبزیجات شیرین مثل کدو یا یک میوه بدون شکر صنعتی مثل انواع توت ها، کیوی، پاپایا یا انبه یک سوشی گیاهی درست کنید یا سبزیجات و پلت را در یک بستنی یخی قرار دهید. اگر شما دستگاه بستنی ساز دارید پس میتوانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید.

خطرات غذای منجمد برای جوجه ها و طوطی های جوان :

از آنجایی که غذای سرد می تواند سرعت عملکرد چینه دان را کاهش دهد ، دامپزشکان پیشنهاد می کنند بستنی و یا دیگر مواد غذایی منجمد را در اختیار پرندگان خیلی جوان قرار ندهید به خصوص جوجه هایی که هنوز از شیر گرفته نشده اند و با سرنگ تغذیه میشوند .

پرندگان بیمار یا پرندگانی با سیستم ایمنی ضعیف و یا تحت درمان جز با اجازه یا تحت نظر یک دامپزشک هرگز نباید با غذاهای غیر معمول از جمله بستنی تغذیه شوند . اگر شما خودتان بستنی را درست میکنید مطمئن شوید که دستگاه بستنی ساز برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی قبل و بعد از استفاده به طور کامل تمیز و استرلیزه شود. برای جلوگیری از خطر ابتلا به سالمونلا از دادن بستنی و یا دیگر غذاهای سرد حاوی تخم مرغ خام به طوطی خود اجتناب کنید. اجازه دهید طوطی بالغ شما از خوردن مواد غذایی منجمد ویژه در حد اعتدال لذت ببرد. استفاده از غذاهای منجمد و یخ زده یک راه هیجان انگیز برای بهبود غذایی پرنده شماست.
    اینم نوشته یسپیده خانم در مورد بستنی
    حالا سوال من کهخیلی از صحبت شما تعجب کردم چرا بستنی و پسته بده من همین دامپزشکی هم که سپیدهخانم معرفی کردند گفتند پسته وبستنی بد نیست وشدیدا تخمه به خاطر چربی بالا برایکاسکو بده مخصوصا کاسکوهای چاق ولی مقدار زیادشتازه

اگه میشهراهنماییم کنید خیلی خیلی گیج شدم ممنونم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiansh نمایش پست ها
    مرسی سپیده خانم 1 سوال دیگه برام پیش اومده تویه یه سایت نوشته بود سیب زمینی پخته رو نباید داد به دلیل نشاسته ی بالا درسته ؟؟
    سلام . سیب زمینی خام رو نباید به طوطی داد ، اما پخته مشکلی نداره ، مدیریت شده میتونید بدید . من خودم ماهی یه بار استفاده میکنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    ممنون از اینکه راهنماییم میکنید ولی دامپزشک کاسکوم گفتن پسته مشکلی نداره و تخمه زیاد بده البته برای کاسکوهای چاق تازه
    تو همین 2/3 روز پیش هم اقای اژیده به یکی از کاربر ها فرمودن ! پسته کم باید داد هفته ای یه دونه !
    تخمه هم کلا مضر من خودم روزی 10 تا دانه تخمه میدم ! کلا مضر !

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiansh نمایش پست ها
    تو همین 2/3 روز پیش هم اقای اژیده به یکی از کاربر ها فرمودن ! پسته کم باید داد هفته ای یه دونه !
    تخمه هم کلا مضر من خودم روزی 10 تا دانه تخمه میدم ! کلا مضر !
    من با شما موافقم ولی قسمت بد بودن پسته را نمیتونم هضم کنم باور نمیشه اخه بله تخمه کلا مضره ولی پسته را نمیدونم میشه ادرس لینکی که اقای اژنده در مورد پسته توضیح دادند را معرفی کنید باز هم ممنون از راهنماییتون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    من با شما موافقم ولی قسمت بد بودن پسته را نمیتونم هضم کنم باور نمیشه اخه بله تخمه کلا مضره ولی پسته را نمیدونم میشه ادرس لینکی که اقای اژنده در مورد پسته توضیح دادند را معرفی کنید باز هم ممنون از راهنماییتون
    لینک رو تو سرچ پیدا نکردم ! بهشون خصوصی دادم بیان نظرشون رو اینجا اعلام کنن!

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    بله منظورم اسباب بازی چرمیه اخه تا حالا ایباب بازی زیادی براش خریدم چون نتونسته خورد کنه دوست نداشته فلفلی یک کابینت اشپزخونه را براش خالی کردم با کلی اسباب بازی که اسباب بازی چرمی را از همه بیشتر دوست داره در مورد اشپزی هم اصلا نگران نباشید اگه پیشم نباشه خونه را میذاره تو حلقش ناخونک هم میزنه هویج بهش دادم ناخونک زد و دوست داشت وقتی غذا را هم میزدم اسباب بازی هاش را مینداخت بالا پاییندر طول روز پسته و تخمه وانگور در اختیارش قرار میدم که پسته یک دونه و تخمه خیلی خیلی کم و فقط اب یک دونه انگور را میخوره اب میوه ی طبیعی خیلی دوست داره دیشب اب هویج و خود هویج را بهش دادم ولی اب هویج را خورد وخیلی دوست داشت بیسکوییت مادر و عسل و اجیل هم دوست داره اما زمستون ها بهش میدم تابستون ها هم عاشق بستنیه و یه قاشق چایی خوری میخورهولی کلا در طول روز مقدار کم میوه و یک الی دو پسته و چند تا دونه تخمه براش میذارم که خیلی کم میخوره لب به حبوبات و برنج و ماکارونی نمیزنه و فقط به عنوان غذا استخوان مرغ دوشت داره
    در مورد میز بازی هم اینجوری دوست دارم باشه که فکر کنم اگه بخوام باید بدم نجاری

با سلام در مورد پسته گفتم که در اختیارش قرار میدهم ولی ای کاش میخورد نه پسته را زیاد نمیخوره گفتم اگه بخوره حداکثر توی روزی که پته دلش میخواد یه دونه میخوره اصلا این کاسوی من غذا بخور نیست و وزنش از حد مجاز خیلی کمتره در مورد بستنی هم خود سپیده خانم توی یک پست گفته بودند بد نیست من که هرروزبه کاسکوم بستنی و بیسکویت مادر و پسته نمیدم که گفتم در اختیارش قرار میدم در مورد اسباب بازی هم عرض کردم چون اسباب بازی سپیده خانم را میتونه بجوه دوست داره و اسباب بازی های زیادی که خریدم را چون نتونسته خورد کنه دوست نداشته درطول روز نمیتونم بگم به طور معیار چی میخوره ولی من تخمه هر روز به قدارکم و اب یک دونه انگور را اگه داشته باشم میدم بیسکوییت مادر و اجیل سالی یه بار جوانه ی گندم هم نمیخوره ولی عسل را دوست داره ولی بهش زیاد نمیدم ماهی یه بار
    سلام خب خدارو شکر

کلا سعی کنید کمتر تو محیط آشپزخونه ببریدش ، بخارهایی که تو آشپزخونه ایجاد میشه برای طوطی مضر هست . فقط برای درست کردن غذای خودش ببریدش ..

خوبه که انگور رو فقط یه دونه بدین چون شیرینه جلوی غذاهای دیگش رو میگیره . پسته هم مشکل نداره ولی روزی یه دونه کافیه . تخمه هم خوبه که کم میدین چند تا دونه کافیه . فقط شبا براش میتونید بذارید .

خیلی عالیه آب میوه دوست داره .. سعی کنید سبزیجات رو هم براش آب بگیرید ولی حتما با آب یه میوه مثل هویج یا سیب شیرینش کنید . اگه آب هویج دوست داره ، یکم آب سبزیجات هم بهش اضافه کنید طوری که طعمش بد نشه ، سعی کنید آب میوه رو خودتون بگیرید ، فلفل دلمه های رنگی هم خوبه

بیسکوییت هم اصلا ندین به طوطی . سعی کنید مواد غذاییش طبیعی باشه

آجیل ها رو هم مدیریت شده بهش بدین .. آجیل شور که اصلا ، فقط خام ، پسته هم جز آجیل هاست و بد نیست ،. مثلا اگه یه روز پسته میدین ، دیگه آجیل دیگه ای ندین ، یا یه روز یه نصفه گردو کافیه چون طوطی ها تو خونه فعالیت خاصی ندارن ، تو حیات وحش بیشتر کالریشون صرف پرواز کردن میشه و لی تو خونه امکان کمی هست برای پرواز ، اگه هم هست تو فاصله های کوتاه هست که تاثیر آنچنانی نداره .. این مقاله رو بخونید :

http://www.parsipet.ir/thread7841.html

عسل هم ماهی یه بار خوبه . هرچند برای طوطی های ضعیف استفاده میشه . اما اگه فکر میکنید لاغر شده ، براش تو آبش حل کنید و زود هم آب رو عوض کنید

بدید نجاری براتون درست کنه ولی نذارید رنگ کنه . خودتون رنگ خوراکی بگیرید اگه میخواید رنگی باشه . اما اگه میخواید از چوب درخت استفاده کنید راهش رو گفتم .
    غذا های مضر

هسته میوه های الو ـ هلو ـ گیلاس ـ البالو ـ گوجه سبز ـ سیب ندهید
    قارچ ـ سیر ـ پیاز ـ غذا های کافیین دار ـ غذا های تند ـ ریواس ـ مارچوبه ـ کنگر ـ پنیر - گوشت ـ جیگر ـ کاکایو ـ شکلات ـ قند ندهید

نکاتی درباره ی غذادادن به کاسکو

اجازه دهید طوطی خودش غذایش را تکه تکه کند و اگر غذایی که برای طوطی می گذارید سرد است کمی ان را خارج از قفس قرار دهید تا دمای غذابا دمای محیط یکسان شود وبعد ان را داخل قفس بگذارید.

غذا های مفید

از میوه های تازه و سبزیجات و غله میوه های مغز دار و بذر گیاهان تغذیه میکند. غذای اصلی اش تخم افتاب گردان است .ونیز انواع میوه ها که اغلب شامل سیب.پرتقال(درطول روز زیادندهید).گیلاس.هویچ و.... است که در پایین به انها اشاره شده است.
    سیب.موز.کلم بروکلی.هویچ.اناناس.توت.نخود فرنگی.بلال.پرتغال.ذرت(نیم پز یا ابپز).نخودبرای سخن گویی مفیداست(نیمپز یا جوانه) .
    بادام (روزی یکی دوتا) پسته(روزي2،1تا) انبه خرما کلم پیچ طالبی هندوانه گلابی انار هلو الو کیوی گیلاس تخم مرغ ابپز استخوان مرغ ابپز لوبیاچیتی عدس ماش عسل کف دریا(در عطاری هاتهیه کنید)

این مطلب یکی از کاربران سایته.
    سلام . مرسی خیلی عالی بود . البته یه نکته رو بگم که پسته روزی 5 6 تا خیلی زیاده . با توجه به اینکه اکثر طوطی ها ،تخمه یا مخلوط هایی که توشون از دانه های چرب استفاده میشه هم تو غذاییشون هست و به اندازه طوطی هایی که تو حیات وحش هستن فعالیت ندارن بهتره پسته هم مثل بادام همون یکی دوتا مصرف بشه در روز . اونم بعنوان جایزه و تشویق طوطی
    اینم جواب سپیده خانم حالا چرا پسته بده سپیده خانم گفتندروزی یکی دوتا بد نیست.من به کاسکوم زیاد نمیدم ولی چرا گفتید پسته بده
    با گرم شدن هوا و نزدیک شدن فصل تابستون حتما این سوال برای همه پیش میاد که طوطی هم میتونه بستنی بخوره ؟ از اونجایی که بیشتر طوطی ها از غذاهای غیر معمول استقبال بیشتری می کنن و ممکنه طوطی شما هم مثل طوطی من علاقه زیادی به بستنی داشته باشه ، پس پیشنهاد میکنم این مقاله رو حتما بخونید .

غذاهای منجمد یا یخ زده برای طوطی

طوطی ها می توانند از خوردن یخ ، بستنی یخی و میوه های یخ زده به عنوان یک غذای منحصر به فرد لذت ببرند است، اما باید به صورت مدیریت شده در اختیارشان قرار بگیرد.

آیا طوطی شما عاشق بستنی ، دسر یخی یا تکه های یخ است ؟ ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما بسیاری از طوطی هایی که در زیستگاه طبیعی خود هرگز با یخ روبرو نشده اند به شدت آن را دوست دارند . از آنجایی که یخ یک غذای غیر معمول برای طوطی هاست ،آیا ما باید نگران یخ زدن انگشتان یا از کار افتادن مغزشان باشیم ؟؟! چه غذاهای منجمدی را می توانیم با خیال راحت در اختیار طوطی خود قرار دهیم ؟ دامپزشکان در این باره چه نظری دارند ؟

الیزابت سیمون فریلیچر دکتر دامپزشک مرکز درمانی دامپزشکی در نیویورک در اینباره می گوید : من هرگز با این مورد مواجه نشده ام که طوطی بالغی با خوردن غذاهای منجمد دچار مشکل شود ، در متون مربوطه هم به مشکلات پیش آمده ناشی از خوردن غذاهای یخ زده، هیچ اشاره ای نشده است . من با طوطی هایی که به طور منظم با غذاهای منجمد تغذیه می شوند روبرو نشده ام اما بنا به تجربه من طوطی های خاکستری ، آمازون ها ، ماکائوها و پاینس ها علاقه بیشتری به این غذاها دارند .

رابرت موناکو دکتر دامپزشک و یکی از اعضای هیئت آمریکایی دکتران دامپزشک قدیمی ترین کلینیک حیوانات کشور در نیویورک نیز هر گونه مشکلات ناشی از خوردن مواد غذایی منجمد در پرندگان را رد کرده ، اما اخطار داد که از دادن غذاهای حاوی شکلات باید اجتناب شود .

دکتر سیمون می افزاید : فکر نمی کنم خوردن مواد غذایی سالم منجمد شده هیچ مشکل بالقوه ای برای پرندگان بالغ ایجاد کند هر چند که خوردن این غذاها می تواند باعث بروز مشکلاتی در جوجه ها شود. من با مصرف زیاد بستنی موافق نیستم، به نظر من به دلیل خطر بالای افزایش کلسترول ، افزایش تعداد باکتری ها به طور بالقوه و غیر قابل هضم بودن نسبی لاکتوز برای پرندگان، فقط در حد چشیدن می توانید بستنی را در اختیار طوطی خود قرار دهد او همچنین افزود. "بستنی با داشتن چربی و قند زیاد می تواند به عنوان تحریک کننده هورمونی نیز عمل کند .

به گفته دکتر سیمون اگر یک پرنده غذاهای منجمد و یخ زده را دوست دارد ، صاحب او می تواند با این روش غذاهای جدید و سالمی را به او معرفی کند.

جایگزین های سالمی برای بستنی در اختیار طوطی خود قرار دهید. پرنده ای که یخ دوست دارد ممکن است از سبزیجات منجمد یا پلت های داخل یک تکه یخ و یا تکه های یخ ساخته شده از پوره سبزیجات نیز لذت ببرد. کلم بروکلی ، گل کلم و کلم بروکسل منجمد را نیز ممکن است دوست داشته باشد. سیمون همچنین پیشنهاد می کند با سبزیجات شیرین مثل کدو یا یک میوه بدون شکر صنعتی مثل انواع توت ها، کیوی، پاپایا یا انبه یک سوشی گیاهی درست کنید یا سبزیجات و پلت را در یک بستنی یخی قرار دهید. اگر شما دستگاه بستنی ساز دارید پس میتوانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید.

خطرات غذای منجمد برای جوجه ها و طوطی های جوان :

از آنجایی که غذای سرد می تواند سرعت عملکرد چینه دان را کاهش دهد ، دامپزشکان پیشنهاد می کنند بستنی و یا دیگر مواد غذایی منجمد را در اختیار پرندگان خیلی جوان قرار ندهید به خصوص جوجه هایی که هنوز از شیر گرفته نشده اند و با سرنگ تغذیه میشوند .

پرندگان بیمار یا پرندگانی با سیستم ایمنی ضعیف و یا تحت درمان جز با اجازه یا تحت نظر یک دامپزشک هرگز نباید با غذاهای غیر معمول از جمله بستنی تغذیه شوند . اگر شما خودتان بستنی را درست میکنید مطمئن شوید که دستگاه بستنی ساز برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی قبل و بعد از استفاده به طور کامل تمیز و استرلیزه شود. برای جلوگیری از خطر ابتلا به سالمونلا از دادن بستنی و یا دیگر غذاهای سرد حاوی تخم مرغ خام به طوطی خود اجتناب کنید. اجازه دهید طوطی بالغ شما از خوردن مواد غذایی منجمد ویژه در حد اعتدال لذت ببرد. استفاده از غذاهای منجمد و یخ زده یک راه هیجان انگیز برای بهبود غذایی پرنده شماست.
    اینم نوشته یسپیده خانم در مورد بستنی
    حالا سوال من کهخیلی از صحبت شما تعجب کردم چرا بستنی و پسته بده من همین دامپزشکی هم که سپیدهخانم معرفی کردند گفتند پسته وبستنی بد نیست وشدیدا تخمه به خاطر چربی بالا برایکاسکو بده مخصوصا کاسکوهای چاق ولی مقدار زیادشتازه

اگه میشهراهنماییم کنید خیلی خیلی گیج شدم ممنونم

بستنی تو این مقاله منظور غذاهای منجمد شده و بستنی یخی هست ..
    " طوطی ها می توانند از خوردن یخ ، بستنی یخی و میوه های یخ زده به عنوان یک غذای منحصر به فرد لذت ببرند است، اما باید به صورت مدیریت شده در اختیارشان قرار بگیرد."

اگه آخر مقاله دقت کنید نوشته که "برای جلوگیری از خطر ابتلا به سالمونلا از دادن بستنی و یا دیگر غذاهای سرد حاوی تخم مرغ خام به طوطی خود اجتناب کنید. "

بستنی از این نظر برای طوطی خوب نیست . من در زمینه پزشکی نظری نمیدم اما حرف دامپزشک رو برای دادن بستنی نمیتونم تائید کنم

یه نکته برای نشون دادن یه مطلب ، اگه لینک مطالب رو بذارید عالی میشه .. یعنی کل متن رو کپی نکنید . مثلا برای کپی کردن لینک مقاله بستنی به اینصورت لینک یا آدرس تاپیک رو بذارید :

http://www.parsipet.ir/thread17463.html

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein021t نمایش پست ها
    سلام ببخشید یه سوال دارم خانوم سپیده. من پسرخالم این طوطی رو اورده و خودشم پرنده داره. ولی فروشگاه نیست. حالاایشون به من گفتن که باید تو هفته الان که رام نیست دو بار میوه بدی.آیا درسته؟ و اینکه من چند بار غذا بهش بدم تو روز؟ بغیر ماله جایزه و بگید کی بدم بهش. طوطی معمولا باید ساعت چند بخوابه و خواب ظهر براش طبیعیه؟ دیروز که گفتم دیر خوابید ظهر یکم خوابید میشه بگید قفس من په مدلیه؟ اگه عکس هایه قبلی واضح نیست بگید تا بزارم ممنون
    سلام . خواهش میکنم هر س.الی داشتید بپرسید

منظورشون از اینکه گفتن در هفته دوب ار میوه بدین یعنی فقط دوبار و نه بیشتر ؟ یا اینکه حداقل دو بار ؟

شما همین الانش هم میتونید هر روز به طوطی میوه و سبزیجات و حبوبات بدین . تخمه رو اگه کم میخوره که چه خوب ، اما اگه غذای اصلیش تخمه هست تا 2 هفته ظرفش رو از تخمه خالی نکنید تا یه استرس به استرس های ورود به خونه جدید اضافه نشه . استرس اینکه غذایی که عادت به خوردنش رو داره در اختیارش قرار نمیگیره .

میتونید 3 وعده کنید . اما فعلا زوده برای وعده کردن غذا ، بهتره ظرفش خالی نباشه تو این دو هفته

شما تا دو هفته اصلا نباید بهش کاری داشته باشید که بخواید جایزه بدین بهش همون غذای خودش رو در آرامش بدین بخوره

شبا 11-12 ساعت خوب نیاز دارن . روزا هم معمولا یکی دو ساعتی چرت میزنن . البته روزای اول ممکنه یکم بیشتر باشه چرت روزانه . چون تحرکشون کمتره و سعی میکنن کاری نکنن که براشون خطری ایجاد کنه .

قفس شما 1033 هست مدلی هست که برای کاسکو استفاده میشه . هر چند بهتره از قفس های بزرگتری استفاده شه اما اینم خوبه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    17466
    ممنون و ببخشید این سوال رو میپرسم تا کی نباید نزیدیکش بشم و اینجور حرف و کی باید تمرین ها رو شروع کنم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام ببخشید یه سوال دارم خانوم سپیده. من پسرخالم این طوطی رو اورده و خودشم پرنده داره. ولی فروشگاه نیست. حالاایشون به من گفتن که باید تو هفته الان که رام نیست دو بار میوه بدی.آیا درسته؟ و اینکه من چند بار غذا بهش بدم تو روز؟ بغیر ماله جایزه و بگید کی بدم بهش. طوطی معمولا باید ساعت چند بخوابه و خواب ظهر براش طبیعیه؟ دیروز که گفتم دیر خوابید ظهر یکم خوابید میشه بگید قفس من په مدلیه؟ اگه عکس هایه قبلی واضح نیست بگید تا بزارم ممنون
    ممنون و ببخشید این سوال رو میپرسم تا کی نباید نزیدیکش بشم و اینجور حرف و کی باید تمرین ها رو شروع کنم؟
    تا دو هفته از ورودش به خونه . اما میتونید تو فاصله ای طوطی نمیترسه و فرار نمیکنه بشینید و باهاش کلمه خاصی رو تمرین کنید . پس تو فاصله ای بشینید که طوطی از روی چوب نشیمنش تکون نمیخوره ..

صفحه 1146 از 1238 نخستنخست ... 146646104610961127112811291130113111321133113411351136113711381139114011411142114311441145114611471148114911501151115211531154115511561157115811591160116111621163116411651196 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)