فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,270
لایک لایک:  1,702
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 553 از 641 نخستنخست ... 53453503543551552553554555563603 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,521 به 5,530 از 6402

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    ببخشید سیسیل خانوم حق با شماست.اما در مورد مشکل اینه که هفته پیش که دوشنبه خریدم یک چشمش بسته بود و فرداش باز شد.و کلا دندوناش اونقدری رشد نکرده که حتی چیز نرمی مثل جعفری روبخوره.یه دفه دادم مثل له کن عمل کرد.با توجه به چشم بسته و موهای خیلی کوتاه هفته پیشش بعید میدونم 2 ماهش باشه.الان فکر کنم 14 روزش باشه.با توجه به اینکه یه هفته بزرگتر شده من 1 پیمانه شیر خشک بدون لاکتوز رو تو 10 سی سی آب حل کردم و بهش دادم ولی امروز خوابش زیاد تر شده و برای همین بلافاصله دوباره مثل قبل دادم.راستی اصلا انگار هر دو روز یدونه مدفوع میکنه یعنی خییییلی کمه از دیروزم مدفوع نکرده.ادرارش عادیه.با توجه به سنش بعید میدونم رنده شده چیزی رو بخوره.نگاه به اندازش نکنید.

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    خدا به شما و کوچولوت سلامتی بده و در کنار هم شاد و خوشبخت باشید همیشه
    ولی چند نکته :
    اصلا آزاد بودن حیوون رو به صورت مداوم در منزل به حکم خوشبختی و خوشحال بودن اون نگذارید ، خرگوش حیوانی است که به راحتی میتونه به خودش آسیب بزنه ، نمونه های مختلف مثل جویدن سیم برق ، لگد شدن زیر دست و پا ، حرکت مداوم بر روی فرش و موکت و سرامیک و غیره باعث آسیب به پوست و مشکلات این قبیل میشه
    پس حیوان باید مثل شما نظم داشته باشه یعنی ساعاتی برای تفریح در روز که میتونید سه وعده دو ساعته کنید بیرون باشه و بقیه تو قفس مخصوص ش باشه و اینکه چون فسقلی شما به این روند عادت کرده اینکه مجبورش کنید خودش بره سر جاش و کارش و بکنه فکر نمیکنم امکان پذیر باشه چون این روش ملکه ذهنش شده
    خرگوشهایی که از ابتدا خودشون به این روش عادت میکنن با این نوع تربیت شدن
    خرگوش خود من قبلا عین شما که گفتید موفعی که دستشویی داشت با چنگ زدن به فرش میگفت در حیاط و باز کنیم بره کارش و بکنه حتی برگشتن ناخن میکشید در و باز کنین بیام
    و مواقعی که زمستون بود آموزش دیده بود که داخل قفس کارش و انجام بده خودش
    ولی برای تنها راهی که به ذهن بنده میرسه میتونید قفسش و منظورم ظرف ادرارش و در محل دیدش بگذارید جایی که هستید مثلا کنار نشیمن که بدونه اونجا هست و باید بره سمتش و کاری بهش نداشته باشید ولی این احتمال رو هم بدید که این نظم الانش هم فراموشش بشه
    سلام و یک دنیا ممنون از توجهتون سیسیل عزیزم حتما سعی میکنم از این به بعد کمتر آزادش کنم و راه حلی هم که گفتید پیش میگیرم ببینم به چه نتیجه ای میرسم .

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط w.ss نمایش پست ها
    ببخشید سیسیل خانوم حق با شماست.اما در مورد مشکل اینه که هفته پیش که دوشنبه خریدم یک چشمش بسته بود و فرداش باز شد.و کلا دندوناش اونقدری رشد نکرده که حتی چیز نرمی مثل جعفری روبخوره.یه دفه دادم مثل له کن عمل کرد.با توجه به چشم بسته و موهای خیلی کوتاه هفته پیشش بعید میدونم 2 ماهش باشه.الان فکر کنم 14 روزش باشه.با توجه به اینکه یه هفته بزرگتر شده من 1 پیمانه شیر خشک بدون لاکتوز رو تو 10 سی سی آب حل کردم و بهش دادم ولی امروز خوابش زیاد تر شده و برای همین بلافاصله دوباره مثل قبل دادم.راستی اصلا انگار هر دو روز یدونه مدفوع میکنه یعنی خییییلی کمه از دیروزم مدفوع نکرده.ادرارش عادیه.با توجه به سنش بعید میدونم رنده شده چیزی رو بخوره.نگاه به اندازش نکنید.
    دوست عزیزم اینکه چشمش بسته بوده باز شده فرداش علت های مختلفی میتونه داشته باشه نه اینکه فقط بخاطر این موضوع باشه که کوچیک بوده از رو عکس کاملا مشخصه که یکماه و رد کرده
    من تو سنین مختلف خرگوش داشتم خرگوش از ۱۵ روزگی خیلی ریز هست و تازه یواش یواش چشم باز میکنه و تقریبا از بیست روزگی شیطنت هاش شروع میشه و به غذای مادرش دستبرد میزنه گهگاهی
    این خرگوش شما بزرگتر هست دلیل اینکه میگید نمیخوره رو باید گذاشت روی یک علت دیگه
    له میکنه یعنی قورت نمیده و پرت میکنه بیرون ؟ یا اینکه خیلی میجوه و میخوره ؟
    مدفوع کم در حد یک دونه در روز نشانه مشکل گوارشی ش هست یعنی فقط از صبح تا شب توی قفسش یک دونه مدفوع میکنه ؟
    بچه خرگوش ۱۵ روزه به قول شما مدفوعش انقدر ریز هست که از دونه اسپند هم کوچیکتر هست و رو پارچه سفید دیده میشه
    برای همین اولین پست هم عرض کردم از مدفوعش عکس بگذارید
    تابحال شیر دادید که باعث اسهالش نشده ؟ فقط از شیر استفاده میکنید هیچ غذای دیگری داده نمیشه ؟
    لطفا در این زمینه یعنی تغذیه ش بیشتر توضیح بدید اگر مشکل گوارشی داشته باشه سریع تر به حل ش بپردازیم
    سپاس

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    دوستان خرگوش من عاشق عدس خشک هست . اینقدری که بعنوان تشویقی میتونم ازش استفاده کنم! شما تجربه ای در این مور دارید؟ عدس درشت در حد روزی ۱۰ تا دونه واسه اینکه دندوناش حسابی ساییده بشه میتونه براش مشکل ساز باشه؟ یا خوراکی مفیدی میتونه باشه به نظر شما؟

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    سایه
    تخصص
    ادبیات
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    12920
    میانگین پست در روز
    0.05
    ممنونم که جواب دادید.من عکس گرفتم و آپلود کردم ، ولی گفت که حجمش بالاست نمیدونم چطور حجمشو کم کنم و بفرستم،دنبال راهی بودم که بتونم عکسو بفرستم و این باعث هدر رفتن ساعتها شد که خرگوش من بی مداوا اینجا جلوچشم من رنج بکشه،اسمش فوشی هست از دوهفتگی بزرگ کردم و وقتی دوماهه بود جنگول به زندگیمون اومد، چون جنگول دوماه دربدترین شرایط قفس بود روح و وضع خوبی نداشت و دچا استرس و کابوس میشد این به فوشی هم تاثیر میذاشت و تو بغل رفتنم مث گذشته نبود، من هم بخاطر همین دیگه فوشی رو بغل نکردمو گذاشتم اینها باهم یکی باشن، برای همین دیگه فوشی بعداین همه ماه قابل بغل کردن نیست و بغل کردن من یعنی تجاوز چه برسه داخل چیزی بندازمشون و از خانه بیرون ببرم، حتما سکته میکنند.
    فوشی به من اجازه نوازشو میده و من چند دقیقه در روز اینکارو میکنم.
    دوسه شب پیش متوجه نمناک بودن بدنش و گرماش شدم فکر میکنم تب کرده بوده شاید هم اشتباه میکنم
    غذا خوردنش خوب بوده ولی امروز کم اشتهاتر شده
    امروز بخاطر زخمش نذاشتم بیرون بره حس نمیکنم رو به بهبود باشه.
    محل زندگی اون و جنگول توی خونه ست، یه اتاق کوچیک دارن برای خودشون و جای دستشوییشون سبد روی لگنه و میرن اونجا و کف اتاق سرامیک سفیده، یه قسمت فرش کوچولو انداختم که اندازه جلو پاییه، فرشو برعکس گذاشتم که پرژ بدنشونو اذیت نکنه و بعد با دوتا پارچه روشو پوشوندم پارچه هاو جای دستشویی هر روز شسته میشه، یه قسمت دیگه اتاق چند تا چوب روهم گذاشتم و روشو با ساقه های یونجه پوشوندم که اونجا محلیه که وقتی ناراحت وعصبین بهشون ارامش میده و تصور میکنن اصلا دستم و دست هیچ کسی بهشون نمیرسه، گوشه دیگه هم یه کمدکنارش موکت گلوله کردم که هم بالاش میرن بازی میکن. وقتی من وارد اتاقشون میشم شروع میکنن به غذا خوردن مخصوصا فوشی بدون اینکه بالا سرش باشم فکر میکنم چیزی نمیخوره ولی جنگول نباشم هم میخوره
    صبح ها در خونه رو بازمیکنم اونا از راهرو میگذرن میرن باغچه و یه ساعت دیگه خودشون برمیگردن، البته جنگول جدیدا بیرون نمیره و علتشو نمیدونم، اون نصف شبا تو اتاق دوست داره کمی بازی کنه
    فوشی هر روز از بچگی بیرون رفته البته بجز زمانی که من مشغول فکر کردن بودم چطور کاری کنم بدون بغل کردن خودشون بیرون برن و داخل بشن
    جدیدا فوشی خیلی خودشو لیس میزنه خرخر میکنه قوز میکنه .. امروز رفتم بالاسرش برعکس همیشه با ورود من مشغول خوردن میشد ،بیحال بود و انگار خوابش می اومد،نمیدونم دیگه چیو از قلم انداختم، سعی کردم بدون وارد کردن استرس شدیدم بنویسم، فقط مشکل عکس فرستادن دارم و اگه محبت کنید راهنمایی بشم عکسو زود بفرستم. بی نهایت ممنونم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    واقعا ازتون متشکرم که اینقدر بما کمک میکنید دوست خوبم.راستش از امروز صبح دچار اسهال شدید شده و من سریع بهش فرینی برنج دادم و ظهر بردمش ایرانیان پیش دکتر خرم.ایشون بهش تزریق کرد و شرح حالشو دادم و تایید کرد 15 روزش هست و فقط اندازش بزرگه.آخه اون خرگوش مشکیه که طرف داده بود هم چون نمیتونست غذای جامد بخوره من فکر کردم مشکل دندون داره و بهش پس دادم و این وروجکو بهم داد که دقیقا همونجور مواد جامد رو نمیتونست بخوره.خدا ازش نگذره که حتی نذاشته به غذای جامد بیوفتن بعد بفروشه.بعدش به دکتر مقدار شیرو گفتم و گفت اسهالش ربطی به شیر نداره و مصمومیت از خوردن چیز خارجی هستش.بعدش من مشکل رو احتمالا فهمیدم و اون اینه که گویا پوشال قفسش که اتفاقا در بسته بوده سمی هست.دوست خوبم باورت شاید نشه ولی خرگوش قبلیم که اسهال و نفخ گرفت از روزی این مشکل شروع شد که پوشال قبلیم تموم شد و مجبور شدم این پوشال در بسته جدید رو براش بریزم.و روز بعدش اسهال گرفت.اینم تو جعبه زیر پارچه نگهش میدارم و خواستم آفتاب بخوره 2،3 روزی هستش که 3 ساعت واسه آفتاب میذاشتم تو قفسش که از همون کیسه پوشال توش ریخته بودم.فکر کنم مشکل از پوشال هست.راستی یه سوالی داشتم.دکتر گفتش میتونم براش سرلاک بدم ولی مگه سرلاک قند نداره و برای خرگوش ضرر نداره؟من فعلا بخاطر اسهالش اون فرینی که فرموده بودید رو با هویج و سیب و موز رنده شده قاطی کردم و پختمش و هر 2 ساعتی بهش 1 سی سی میدم و فعلا که 3،4 ساعتی میشه که نشتی نداده.بهش تا به امروز فقط شیر بدون لاکتوز دادم چون جامدات رو که نمیتونه بخوره و در ضمن بدلیل اینکه فکر میکردم ممکنه معدش آماده پذیرش چیزی جز شیر نیست بهش ندادم.روزی که گرفتمش یه چشمش بسته بود و موهاش بسیار کوتاه بود و بعد 3 روز موهاش هم بلند شد و شکل خرگوش پیدا کرد پس مطمئن باشید همون 2 هفتشه.شیر هم در ابتدا هر سه ساعت 0.5 سی سی میدادم ولی آروم آروم به 1.4 سی سی در هر 3 ساعت رسوندم.فرمولشم این بود که 10 سیسی آب و یه قاشق چایخوری پودر شیر خشک بدون لاکتوز.خواهش میکنم یه غذایی پیشنهاد بدید که در کنار شیرش بتونه قویش کنه و نیازهای روزانش رو تامین کنه
    چون همینطور که فرمودید شیر تنها نمیتونه نیازهاشو برطرف کنه.بخدا من 2 تا خرگوشم که 1 سال و هفت ماه داشتمشون وقتی گرفتم قد کف دست بودن و حتی یبار هم ازین مدل مشکلات نداشتن و من تازه تو این 2 تا خرگوش جدیدا فهمیدم اسهال خرگوش چه شکلیه.مشتاقانه منتظر پاسختون هستم.

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط gharibeam نمایش پست ها
    ممنونم که جواب دادید.من عکس گرفتم و آپلود کردم ، ولی گفت که حجمش بالاست نمیدونم چطور حجمشو کم کنم و بفرستم،دنبال راهی بودم که بتونم عکسو بفرستم و این باعث هدر رفتن ساعتها شد که خرگوش من بی مداوا اینجا جلوچشم من رنج بکشه،اسمش فوشی هست از دوهفتگی بزرگ کردم و وقتی دوماهه بود جنگول به زندگیمون اومد، چون جنگول دوماه دربدترین شرایط قفس بود روح و وضع خوبی نداشت و دچا استرس و کابوس میشد این به فوشی هم تاثیر میذاشت و تو بغل رفتنم مث گذشته نبود، من هم بخاطر همین دیگه فوشی رو بغل نکردمو گذاشتم اینها باهم یکی باشن، برای همین دیگه فوشی بعداین همه ماه قابل بغل کردن نیست و بغل کردن من یعنی تجاوز چه برسه داخل چیزی بندازمشون و از خانه بیرون ببرم، حتما سکته میکنند.
    دوسه شب پیش متوجه نمناک بودن بدنش و گرماش شدم فکر میکنم تب کرده بوده شاید هم اشتباه میکنم
    محل زندگی اون و جنگول توی خونه ست، یه اتاق کوچیک دارن برای خودشون و جای دستشوییشون سبد روی لگنه و میرن اونجا و کف اتاق سرامیک سفیده، یه قسمت فرش کوچولو انداختم که اندازه جلو پاییه، فرشو برعکس گذاشتم که پرژ بدنشونو اذیت نکنه و بعد با دوتا پارچه روشو پوشوندم پارچه هاو جای دستشویی هر روز شسته میشه، یه قسمت دیگه اتاق چند تا چوب روهم گذاشتم و روشو با ساقه های یونجه پوشوندم که اونجا محلیه که وقتی ناراحت وعصبین بهشون ارامش میده و تصور میکنن اصلا دستم و دست هیچ کسی بهشون نمیرسه، گوشه دیگه هم یه کمدکنارش موکت گلوله کردم که هم بالاش میرن بازی میکن. وقتی من وارد اتاقشون میشم شروع میکنن به غذا خوردن مخصوصا فوشی بدون اینکه بالا سرش باشم فکر میکنم چیزی نمیخوره ولی جنگول نباشم هم میخوره
    صبح ها در خونه رو بازمیکنم اونا از راهرو میگذرن میرن باغچه و یه ساعت دیگه خودشون برمیگردن، البته جنگول جدیدا بیرون نمیره و علتشو نمیدونم، اون نصف شبا تو اتاق دوست داره کمی بازی کنه
    فوشی هر روز از بچگی بیرون رفته البته بجز زمانی که من مشغول فکر کردن بودم چطور کاری کنم بدون بغل کردن خودشون بیرون برن و داخل بشن
    جدیدا فوشی خیلی خودشو لیس میزنه خرخر میکنه قوز میکنه .. امروز رفتم بالاسرش برعکس همیشه با ورود من مشغول خوردن میشد ،بیحال بود و انگار خوابش می اومد،نمیدونم دیگه چیو از قلم انداختم، سعی کردم بدون وارد کردن استرس شدیدم بنویسم، فقط مشکل عکس فرستادن دارم و اگه محبت کنید راهنمایی بشم عکسو زود بفرستم. بی نهایت ممنونم
    سلام. میتونید با برنامه acdsee یا فتوشاپ حجم عکسو کم کنید.
    http://mihanpet.ir/showthread.php?t=25765

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa67 نمایش پست ها
    دوستان خرگوش من عاشق عدس خشک هست . اینقدری که بعنوان تشویقی میتونم ازش استفاده کنم! شما تجربه ای در این مور دارید؟ عدس درشت در حد روزی ۱۰ تا دونه واسه اینکه دندوناش حسابی ساییده بشه میتونه براش مشکل ساز باشه؟ یا خوراکی مفیدی میتونه باشه به نظر شما؟
    عزیزم فایده ای نمیتونه برای سلامت دندوناش داشته باشه و فقط امکان داره بد غذا ش بکنه پس لطفا نده

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط gharibeam نمایش پست ها
    شما رو درک میکنم و از نحوه نوشتار شما مشخصه که خیلی دوسش دارین ولی خب خیلی از توضیحات اضافه بود و مخصوصا من عکس محل زخم و میخواستم نه خود جیگر شما رو
    دکتر هم میبری باید اون معاینه بکنه بعد از مشاهده دارویی تجویز کنه با توضیح شما نمیتونم باور کنید چیزی بگم حتما باید از محل عکس بگیرید
    اینکه میگید نمیتونید بغلش کنید و بیرون ببرید و این صحبت ها درست ولی فکر نمیکنم در این حد خرگوشتون ترسو باشه البته هر کسی خصوصیات حیوونش رو بهتر میدونه ولی در کل دوست من باید اون محل ریختگی رو ببینی اگر یک تیکه از موهاش ریخته حالت پوست پوست و خشک پیدا کرده مشخصا قارچ هست که باید توسط پزشک برای قارچش پماد تجویز بشه ولی اون چیزی که من تصور میکنم با توجه به محل نگهداری شما که سرامیک هست احتمال میدم بخاطر سرامیک این طور شده
    چون خوب ندیدی و عکسی نمیگذاری از حدس و گمان نمیشه صحبت کرد
    بدن خرگوشت و معاینه کن باید ببینی که مشکلی هست شاید قسمت دیگه بدنش هم خدای نکرده باشه که احتمال قارچ رو بالاتر میبره ولی اینکه بگی نمیتونم بهش دست بزنم و از راه دور تشخیص داده بشه غیر قابل تشخیص ه من که نمیتونم حتی پمادی بگم چون احتمال هر چیزی هست
    بدنش و معاینه کن از محل زخم عکس بگیر و بفرست
    مطمئن باش اگر در همین حد باشه و ایشالله که مشکل دیگه ای نباشه زجر نمیکشه اینطور که شما میگی طفلک آرام باش و لطفا کاری که میگم و بکن تا بشه راه درمان داد
    اگر هم که نمیتونی پس سریعتر به دامپزشک برسونش که مشکلش و با مشاهده و معاینه دیداری حل بکنه

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط w.ss نمایش پست ها
    واقعا ازتون متشکرم که اینقدر بما کمک میکنید دوست خوبم.راستش از امروز صبح دچار اسهال شدید شده و من سریع بهش فرینی برنج دادم و ظهر بردمش ایرانیان پیش دکتر خرم.ایشون بهش تزریق کرد و شرح حالشو دادم و تایید کرد 15 روزش هست و فقط اندازش بزرگه.آخه اون خرگوش مشکیه که طرف داده بود هم چون نمیتونست غذای جامد بخوره من فکر کردم مشکل دندون داره و بهش پس دادم و این وروجکو بهم داد که دقیقا همونجور مواد جامد رو نمیتونست بخوره.خدا ازش نگذره که حتی نذاشته به غذای جامد بیوفتن بعد بفروشه.بعدش به دکتر مقدار شیرو گفتم و گفت اسهالش ربطی به شیر نداره و مصمومیت از خوردن چیز خارجی هستش.بعدش من مشکل رو احتمالا فهمیدم و اون اینه که گویا پوشال قفسش که اتفاقا در بسته بوده سمی هست.دوست خوبم باورت شاید نشه ولی خرگوش قبلیم که اسهال و نفخ گرفت از روزی این مشکل شروع شد که پوشال قبلیم تموم شد و مجبور شدم این پوشال در بسته جدید رو براش بریزم.و روز بعدش اسهال گرفت.اینم تو جعبه زیر پارچه نگهش میدارم و خواستم آفتاب بخوره 2،3 روزی هستش که 3 ساعت واسه آفتاب میذاشتم تو قفسش که از همون کیسه پوشال توش ریخته بودم.فکر کنم مشکل از پوشال هست.راستی یه سوالی داشتم.دکتر گفتش میتونم براش سرلاک بدم ولی مگه سرلاک قند نداره و برای خرگوش ضرر نداره؟من فعلا بخاطر اسهالش اون فرینی که فرموده بودید رو با هویج و سیب و موز رنده شده قاطی کردم و پختمش و هر 2 ساعتی بهش 1 سی سی میدم و فعلا که 3،4 ساعتی میشه که نشتی نداده.بهش تا به امروز فقط شیر بدون لاکتوز دادم چون جامدات رو که نمیتونه بخوره و در ضمن بدلیل اینکه فکر میکردم ممکنه معدش آماده پذیرش چیزی جز شیر نیست بهش ندادم.روزی که گرفتمش یه چشمش بسته بود و موهاش بسیار کوتاه بود و بعد 3 روز موهاش هم بلند شد و شکل خرگوش پیدا کرد پس مطمئن باشید همون 2 هفتشه.شیر هم در ابتدا هر سه ساعت 0.5 سی سی میدادم ولی آروم آروم به 1.4 سی سی در هر 3 ساعت رسوندم.فرمولشم این بود که 10 سیسی آب و یه قاشق چایخوری پودر شیر خشک بدون لاکتوز.خواهش میکنم یه غذایی پیشنهاد بدید که در کنار شیرش بتونه قویش کنه و نیازهای روزانش رو تامین کنه
    چون همینطور که فرمودید شیر تنها نمیتونه نیازهاشو برطرف کنه.بخدا من 2 تا خرگوشم که 1 سال و هفت ماه داشتمشون وقتی گرفتم قد کف دست بودن و حتی یبار هم ازین مدل مشکلات نداشتن و من تازه تو این 2 تا خرگوش جدیدا فهمیدم اسهال خرگوش چه شکلیه.مشتاقانه منتظر پاسختون هستم.
    نیازی به تشکر نیست دوست عزیز وظیفم رو انجام میدم و خوشحال میشم کمک حالی باشم
    از عکسهایی که ارسال کردید که چون در آپلود سنتر سایت نبود فقط یکی ش باز شد که در اون عکس هم بالای یکماه دیده میشد و الان هم باز همین و میگم حالا شاید تو عکس بزرگتر دیده میشه ولی خرگوشهای خود بنده بعد از اینکه بیست روزشون گذشت و چشم باز کردن راحت به غذا افتادن
    اصل مطلب و شما نگفتی که اصلا به این بچه غذای کمکی سیب هویج برگ یونجه میدی یا دادی شما ؟؟؟! چون یک جای مطلبتون فقط نوشته بودین ندادم بخاطر معده ش ! اگر رنده شده این غذاها رو دادین تونسته بخوره یا پرت میکنه بیرون ؟؟
    اسهالش مسلما بدونید برای شیر هست و بس ، با احترام برای دامپزشکان عزیز ولی مسلم بدونید یا شیر این کار و میکنه یا عفونت معده شون که تجربه خودم در چندین مورد نشون داده شیر اینکارو میکنه در مواردی که خیلی طول بکشه و شیر در رژیم غذایی حیوون نباشه عفونت معده در کار هست
    پوشال مگه میشه سمی باشه !!! بعد شما میفرمایید هویج رنده شده و سیب له شده رو نمیخوره پوشال خورده ؟؟!
    اگر میخواهید این حیوون خوب بشه و مسلما هم همینطور هست لطفا به سوال هام پاسخ روشن و مستقیم بدید و در حال حاضر طبق همون تاپیک که برای حل و رفع اسهال خرگوش نوشتم اقدام کنید
    یعنی به غیر از فرنی ، آو آر اس ، دستی یعنی همون سرم که طرز تهیه ش و گفتم براش درست کنید و بگذارید که آب از دست رفته بدنش و جبران کنه
    هیچ گونه سبزی ندید کاهو و در کل از این قبیل
    براش فقط فرنی که گفتم سیب رنده شده با رنده ریز و هویج رنده شده بگذارید و برگ یونجه
    اصلا تحت هیچ شرایطی شیر بهش ندید فرنی هم حتما همون نحوه پختی که گفتم با شیر مخلوط نکنید
    موز خیلی کم قاطیش کنید صرفا جهت مزه دار کردن نه بیشتر
    اگر اسهالش طول کشید شربت مترونیدازول که طبق نحوه مصرف ی که گفته بودم هر ۸ ساعت بهش بگید
    خواهشا با خونسردی این موارد و پیش برید تا زودتر خوب بشه ممنون از لطفتون
    اینم لینک درمان اسهال
    http://mihanpet.ir/showthread.php?t=29141

ای اشرف مخلوقات

صفحه 553 از 641 نخستنخست ... 53453503543551552553554555563603 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)