فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,268
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 552 از 639 نخستنخست ... 52452502542550551552553554562602 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,511 به 5,520 از 6387

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    دوست من حرفت درسته ولی من هیچ حیوانی رو ننداختم بیرون.حدود 1 سال و 7 ماه خرگوش داشتم که وقتی که مردن رفتم یکی خریدم که اسهال گرفت و بردم دکتر و اسهالش خوب شد ولی در اثر داروی دایمتین دکتر و در اثر نفخ مرد.بعدش رفتم ازین مردک که فکر میکردم مغازه پت شاپ داره ولی گویا خرگوش پرورش میده خریدم که وقتی دیدم تو خوردن مشکل داره به همون مردک پسش دادم و جاش نگو یه خرگوش 7 روزه ولی درشت بهم قالب کرد.من کجای نوشتم گفتم انداختم بیرون؟دوست من من در حدود 1 ملیون خرج دوا داروی 2 تا خرگوشم کردم پس حق دارم که اگه یه خرگوش مشکوک به بیماری خریدم ببرم به فروشنده پس بدم.اما امروز فهمیدم که اون خرگوش دیروز هم 2 ماهه نبوده بلکه چشماش باز شده ولی هنوز به یونجه خوردن نیوفتاده.من دوره سربازیم تو کوچمون پام به یه چیزی خورد فهمیدم یه لاکپشت کوچیکه که از خونه انداختن تو کوچه.منم بردم خونه و 1 سال بهش رسیدم و بهمراه یه دوستم براش خریدم.بعد از 1 سال چشماشون بسته شد که یک ماه وقت گذاشتم و بکمک دکتر مکرم جفتشون رو خوب کردم و بعدش بردم تو یه دریاچه پر لاکپشت تو شمال رهاسازی کردم.اگه من اینطورکه میگید بودم میتونستم با بیرحمی وقتی دندان خرگوشم مشکل پیدا کرد و همه جوابش کردن ببرم تو پردیسان ولش کنم نه اینکه 1 ملیون خرجش کنم و پیش همه دکترهایی که معروفند ببرمش و مطمئن باش اگه دکتر زارعی میگفت بالای 60 درصد بعد عمل میتونه زنده باشه با کمال میل 600 تومان عملش رو میدادم نه اینکه مجبور شم به خوابوندنش رضایت بدم.الانم مطمئن باش هر کاری واسه این خرگوش شیر خوار میکنم.اگه طرف میگفت پسش بیار نمی آوردم چون میدونم مادرش پسش زده و خواهد مرد.ولی طرف کلا مستحق فحش هست.پس زود قضاوت نکنید.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    ببخشید من یه انتقادی از دوستان گلم دارم.من 3 روزه ازتون در مورد یه خرگوش چشم بسته نوزاد ازتون کمک خواستم جز توپ و تشر کمکی ندیدم.دیگه نیازی نیست چون با آزمون و خطا بهرحال چشماش باز شد و چند روز دیگه به یونجه میوفته.شما میگید از تولید کننده های خرگوش چیزی نخرید.اما فکر نمیکنید خودتون رو گول میزنید؟مگه چند درصدتون تو واگذاری حیوون گرفتید؟اکثرا رفتید از پت شاپها خرگوش خریدید که اونا هم از همین تولیدکننده ها خرگوشاشونو تامین میکنن.تازه تو واگذاری که اتفاقا در مورد خرگوش خیلی کمه و اکثرا مال 2-3 سال پیشه 70 درصدش بنداز دررو هست.یعنی طرف خرگوشش مشکل دندون داره میخواد بندازه به یکی دیگه که یا اون مخارج دندونش رو بده یا دست طرف بمیره.اگه شما از تولید کننده یا پت شاپ چیزی نخرید طرف در بهترین شرایط میره دنبال یکار دیگه و اونوقت تکلیف اون خرگوشهای بیچاره چی میشه؟اونوقت یجوری از شرشون خلاص میشه.دیگه هم تو جامعه حداقل این فرهنگ جدید نگهداری از حیوان خانگی که تازه داره جون میگیره از بین میره و یه جامعه خشن و بیرحم کما اینکه الانم هست ایجاد میشه.شاید همین فرهنگ حیوان خانگی یه نموره بتونه این جامعه پرخاشگر ایرانی رو آروم آروم اصلاح کنه.یادتونه بچگیمون جوجه یه روزه میاوردن و میفروختن؟شاید از نظر شما نباید از اون دستفروش چیزی میخریدیم؟ولی اینو در نظر بگیرید از هر 100 جوجه حداقل شاید یکیش یه زندگی خوب پیدا میکرد کما اینکه من 2 تا خریده بودم که جفتش تبدیل به 2 تا خروس بزرگ هلندی شدن و زندگی خوبی داشتن.اگه شما اون جوجه ها رو نمیخریدید میدونید چه سرنوشت تلخ دیگری پیدا میکردن؟تو ایران کارخانه های جوجه کشی اگه جوجه مرغ بود که هیچ در غیر اینصورت زنده زنده همه رو میاندازن تو چاه.تو خود آلمان که حقوق حیوانات خیلی به رسمیت شناخته میشه جوجه های خروس رو تو اتاق گاز میکشن.البته جدیدا یه دستگاهی اختراع کردن که قراره تو سال 2018 بکار بندازنش که میفهمه تخم نطفه دار ،نطفش خروسه یا مرغه.بهرحال من رو ببخشید ولی من خوشحالم که این خرگوش رو طرف با کلاه برداری بنام 2 ماهه بهم انداخت چون میدونم بدون چشم و اینکه مادرش پسش زده چیزی جز تلفات عادی تولیدکننده نمیشد و قطعا میمرد چون حداقل 10 روز نمیتونست شیر بخوره و از طرفی غذای جامد هم نمیتونست بخوره پس میمرد.ولی الان خیلی سرحاله و چشماش هم با کمال تعجب رنگش قرمزه.بهرحال معذرت میخوام که تند صحبت کردم ، از نظر من شما عزیزان همتون بخاطر مهربونی که نسبت به این مخلوقات دوست داشتنی دارید قابل تقدیرید.

کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
    شماره عضویت
    11256
    میانگین پست در روز
    0.14
    دوست عزیز . اول از همه این رو بدونید که خرگوش حیوانی نیست که در طول قرن ها ( مثل سگ و گربه ) برای زندگی در خانه و بین انسان ها تکامل پیدا کرده باشه . متاسفانه ما انسان ها خرگوش ها رو به این روز انداختیم .

خرگوش ها در ابتدا فقط به عنوان یه منبع غذای در دسترس در قفس نگهداری میشدن ، بعد کم کم به خانه ها راه پیدا کردن و الان دیگه توانایی زنده موندن توی طبیعت رو ندارن . معنی این جمله این نیست که الان خرگوش ها مثل سگ و گربه خوشحالن از اینکه توی خونه یا قفس نگهداری بشن . شما هر کاری کنی نمیتونی یه خرگوش رو کاملا دستی و خانگی کنی . خرگوش ها باید در طبیعت باشن و نیاز هاشون رو از طبیعت به دست بیارن .

از این مورد بگذریم . خرگوش برای واگذاری خیلی زیاده . چون خیلی ها فقط خرگوش رو برای بازی میگیرن و وقتی میبینن نمیتونن نگهش دارن میخوان از دستش خلاص بشن . فقط کافیه بگردید .... شاید این گشتن از 20 هزار تومان پولی که برای خرید یه خرگوش میدید بیشتر وقت و هزینه از شما بگیره ، ولی ارزشش رو داره .

اگر من یا هر کس دیگه ای میگیم از دلال های حیوانات خرید نکنید برای اینه که ما میخوایم این بازار کثیف برچیده بشه . حرف شما درسته اگر این اتفاق بیفته همه ی خرگوش هایی که الان دارن رو ول میکنن تا بمیرن ، ولی فقط یه بار برای همیشه این کارها تموم میشه .

شما میدونید ( یا از نزدیک دیدید ؟ ) که خرگوش های ماده رو توی چه شرایطی نگه میدارن توی یه قفس تنگ با بدترین غذاها و بدترین وضع بهداشت بدون اینکه حتی یه روز آزادشون کنن و فقط پشت سر هم حامله میشن و بعد از به دنیا اومدن بچه هاشون ، باز هم حامله میشن تا زمانی که بمیرن ؟ از نزدیک چهره خرگوش هایی رو دیدید که از وقتی به دنیا اومدن تا روزی که میمیرن از توی یه قفس تنگ بیرون نمیان و این عذاب دردناک ممکنه سالها طول بکشه تا حیوان حداقل با مرگش راحت بشه ؟

دوست عزیز من این صحنه رو از نزدیک دیدم . و اگر عصبانی هستم به همین دلیله . برای اینکه میدونم اون پولی که شما دست اون فروشنده دادید فقط باعث میشه یه خرگوش دیگه برای تمام عمرش توی یه قفس تنگ محکوم به تولید مثل ماشینی باشه و حتی یه بار نوازش نشه یا یه بار نور خورشید رو نبینه و فقط چند تا لامپ بالای سرش باشه . شما فقط یه سبد پر از خرگوش های بامزه میبینی دست یه فروشنده .شما میدونی مادر خرگوش هایی که داری بچشون رو میخری احتمالا یه بچه خرگوش تازه بالغ شده ی دیگه هستش که انقدر پشت سر هم مجبور به تولید مثل میشه تا از ضعف و درد تو سن پایین بمیره ؟

من دیدم معتاد ها و خیابان خواب هایی رو که چند تا خرگوش میخرن و اونها رو توی بدترین شرایط نگه میدارن تا هر هفته بچه هاشون رو برای پول مواد بیارن توی بازار به عنوان اسباب بازی بفروشن .

اون جوجه رنگی هایی که اشاره کردی ، میدونی چه طوری رنگی میشن ؟ میدونی از کجا میان ؟ اینها رو توی دیگ هایی پر از رنگ صنعتی میریزن . همونجا نصفشون میمیرن . نصف دیگه شون توی ففس هایی که حتی جا برای نفس کشیدن ندارن یا از خفگی یا از بی غذایی میمیرن . بقیه شون بازیچه دست بچه هایی میشن که مثل اسباب بازی این جوجه ها رو پرت میکنن یا لهشون میکنن یا گردنشون رو میشکنن . و در نهایت شاید از هر 100 تا جوجه ، 2 تاشون مثل اونهایی که شما دیدید بزرگ بشن ، 98 تاشون بدترین شکنجه ها و عذاب ها رو تحمل میکنن . هنوز فکر میکنی این ایده که همون اول جوجه های خروس رو بدون درد و سریع از بین ببرن بهتر نیست ؟

حتی میدونی همین استقبال از جوجه رنگی در ایران باعث شد یه دوره ای بچه خرگوش های سفید رو هم توی رنگ صنعتی مینداختن و به عنوان خرگوش رنگی میفروختن ؟

پیشنهاد میکنم این کلیپ رو ببنید ( رنگ کردن جوجه رنگی ها ) تا ببینید چه جوری جوجه ها رو رنگ میکنن .

اگر واقعا در نهایت یه خرگوش میخواستید و هیچ راهی نداشتید به جز خرید ، برید از یه مزرعه یا جایی که میدونید خرگوش ها در بهترین شرایط نگهداری میشن خرید کنید . حتی اگر قیمتش چندین برابره . مطمئن بشید خرگوش به اندازه کافی شیر خورده و توی بهترین شرایط نگهداری شده ( هم خودش هم مادرش ) . و اگر راهی پیدا نکردید که اینها رو متوجه بشید ، اون حیوان رو نخرید .

در آخر هم من از شما ممنونم که برای خرگوش قبلی انقدر زحمت کشیدید . حالا که این خرگوش رو خریدید ، امیدوارم سالها سالم باشه و کنار هم خوشحال باشید . و هر مشکلی هم باشه تا جایی که ما امکانات و اطلاعات داشته باشیم کمک میکنیم. و اگر سوالی مطرح میشه و کسی جواب نمیده معنیش اینه که کسی اطلاعات تخصصی در این مورد نداره .

موفق باشید .

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    Pink_Floyd عزیز.بخدا اینایی که گفتی من نمیدونستم و ازینکه روشنم کردی ممنونم.منم خیلی گشتم دنبال واگذاری ولی پیدا نکردم ولی فکرم این بود که اونا یه حیاط دارن و چند خرگوش باردار دارن که هرموقع بچه دار میشن بچه ها رو میفروشن.اینو میدونستم که قبل پایان شیر دهی میفروشن و ازین کار کثیفشون با خبر بودم و برای همین دنبال 2 ماهه یا سه ماهه بودم ولی این شرایطی که فرمودید روحم هم خبر نداشت.برای همینه که اینقدر امثال این آقا بددهن هستن چون کسی که با حیوونا باشه معمولا بددهن نیست مگر کسیکه اونا رو بشکل کالا ببینه.واقعا شرایط ناگواریه و من دیگه ازین افراد خرید نمیکنم.من از همتون عذر میخوام.ممنون دوست خوبم.

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط w.ss نمایش پست ها
    سلام دوستان.من دیروز رفتم دوباره خرگوش بخرم و با خریدارش که البته عمده فروش بود گفتم یه خرگوش 2-3 ماهه میخوام.اونم با من قرار گذاشت و یه سبد آورد و توش چند تایی بود که من زبروزرنگه رو انتخاب کردم.رفتم خونه دیدم تو خوردن مواد جامد مشکل داره و بهش زنگ زدم و گفت پس نمیگیره و بعد از کلی ناز کردن بالاخره گفت حاضره با خرگوش سفید عوض کنه.اومدش 2 تا خرگوش سفید کوچیک که قیافشون 1 ماهه میزد آورد.هوا شب بود و من نفهمیدم چه کلاهی سرم رفته.آوردم خونه دیدم این بنده خدا اصلا مواد جامد نمیخوره و بعد دیدم یه چشمش هم بستست.بعدش با سرچ فهمیدم این بچه رو مادرش پسش زده و این نامروت هم قالب ما کرده.فکر کنید بچه 7 روزه رو 35 تومان قالب ما کرده.دیشب از طریق سایت خوبمون فهمیدم شیر بدون لاکتوز میخواد که فعلا دادم و امروز یه چشم دیگش هم باز شده.میخواد یونجه بخوره ولی توانش رو نداره.بنظرتون تا کی باید بهش شیر بدم و کی به یونجه میوفته؟
    درضمن به فروشندش هم اس زدم و گفتم چه کلاهی سرمون گذاشته و بعدش زنگ زد و قضیه به فحش رسید و تازه طلبکارم بود.درضمن این فرد فروشنده عمدست در سمتای مسجد نظام مافی صادقیه.حواستون باشه گول نخورید.خواهشن یه راهنمایی کوچیک بکنید که چند دفه یه بچه 8-9 روزه رو شیر بدم و در کنارش آیا میشه چیز دیگه داد؟
    دوست من حرفت درسته ولی من هیچ حیوانی رو ننداختم بیرون.حدود 1 سال و 7 ماه خرگوش داشتم که وقتی که مردن رفتم یکی خریدم که اسهال گرفت و بردم دکتر و اسهالش خوب شد ولی در اثر داروی دایمتین دکتر و در اثر نفخ مرد.بعدش رفتم ازین مردک که فکر میکردم مغازه پت شاپ داره ولی گویا خرگوش پرورش میده خریدم که وقتی دیدم تو خوردن مشکل داره به همون مردک پسش دادم و جاش نگو یه خرگوش 7 روزه ولی درشت بهم قالب کرد.من کجای نوشتم گفتم انداختم بیرون؟دوست من من در حدود 1 ملیون خرج دوا داروی 2 تا خرگوشم کردم پس حق دارم که اگه یه خرگوش مشکوک به بیماری خریدم ببرم به فروشنده پس بدم.اما امروز فهمیدم که اون خرگوش دیروز هم 2 ماهه نبوده بلکه چشماش باز شده ولی هنوز به یونجه خوردن نیوفتاده.من دوره سربازیم تو کوچمون پام به یه چیزی خورد فهمیدم یه لاکپشت کوچیکه که از خونه انداختن تو کوچه.منم بردم خونه و 1 سال بهش رسیدم و بهمراه یه دوستم براش خریدم.بعد از 1 سال چشماشون بسته شد که یک ماه وقت گذاشتم و بکمک دکتر مکرم جفتشون رو خوب کردم و بعدش بردم تو یه دریاچه پر لاکپشت تو شمال رهاسازی کردم.اگه من اینطورکه میگید بودم میتونستم با بیرحمی وقتی دندان خرگوشم مشکل پیدا کرد و همه جوابش کردن ببرم تو پردیسان ولش کنم نه اینکه 1 ملیون خرجش کنم و پیش همه دکترهایی که معروفند ببرمش و مطمئن باش اگه دکتر زارعی میگفت بالای 60 درصد بعد عمل میتونه زنده باشه با کمال میل 600 تومان عملش رو میدادم نه اینکه مجبور شم به خوابوندنش رضایت بدم.الانم مطمئن باش هر کاری واسه این خرگوش شیر خوار میکنم.اگه طرف میگفت پسش بیار نمی آوردم چون میدونم مادرش پسش زده و خواهد مرد.ولی طرف کلا مستحق فحش هست.پس زود قضاوت نکنید.
    ببخشید من یه انتقادی از دوستان گلم دارم.من 3 روزه ازتون در مورد یه خرگوش چشم بسته نوزاد ازتون کمک خواستم جز توپ و تشر کمکی ندیدم.دیگه نیازی نیست چون با آزمون و خطا بهرحال چشماش باز شد و چند روز دیگه به یونجه میوفته.شما میگید از تولید کننده های خرگوش چیزی نخرید.اما فکر نمیکنید خودتون رو گول میزنید؟مگه چند درصدتون تو واگذاری حیوون گرفتید؟اکثرا رفتید از پت شاپها خرگوش خریدید که اونا هم از همین تولیدکننده ها خرگوشاشونو تامین میکنن.تازه تو واگذاری که اتفاقا در مورد خرگوش خیلی کمه و اکثرا مال 2-3 سال پیشه 70 درصدش بنداز دررو هست.یعنی طرف خرگوشش مشکل دندون داره میخواد بندازه به یکی دیگه که یا اون مخارج دندونش رو بده یا دست طرف بمیره.اگه شما از تولید کننده یا پت شاپ چیزی نخرید طرف در بهترین شرایط میره دنبال یکار دیگه و اونوقت تکلیف اون خرگوشهای بیچاره چی میشه؟اونوقت یجوری از شرشون خلاص میشه.دیگه هم تو جامعه حداقل این فرهنگ جدید نگهداری از حیوان خانگی که تازه داره جون میگیره از بین میره و یه جامعه خشن و بیرحم کما اینکه الانم هست ایجاد میشه.شاید همین فرهنگ حیوان خانگی یه نموره بتونه این جامعه پرخاشگر ایرانی رو آروم آروم اصلاح کنه.یادتونه بچگیمون جوجه یه روزه میاوردن و میفروختن؟شاید از نظر شما نباید از اون دستفروش چیزی میخریدیم؟ولی اینو در نظر بگیرید از هر 100 جوجه حداقل شاید یکیش یه زندگی خوب پیدا میکرد کما اینکه من 2 تا خریده بودم که جفتش تبدیل به 2 تا خروس بزرگ هلندی شدن و زندگی خوبی داشتن.اگه شما اون جوجه ها رو نمیخریدید میدونید چه سرنوشت تلخ دیگری پیدا میکردن؟تو ایران کارخانه های جوجه کشی اگه جوجه مرغ بود که هیچ در غیر اینصورت زنده زنده همه رو میاندازن تو چاه.تو خود آلمان که حقوق حیوانات خیلی به رسمیت شناخته میشه جوجه های خروس رو تو اتاق گاز میکشن.البته جدیدا یه دستگاهی اختراع کردن که قراره تو سال 2018 بکار بندازنش که میفهمه تخم نطفه دار ،نطفش خروسه یا مرغه.بهرحال من رو ببخشید ولی من خوشحالم که این خرگوش رو طرف با کلاه برداری بنام 2 ماهه بهم انداخت چون میدونم بدون چشم و اینکه مادرش پسش زده چیزی جز تلفات عادی تولیدکننده نمیشد و قطعا میمرد چون حداقل 10 روز نمیتونست شیر بخوره و از طرفی غذای جامد هم نمیتونست بخوره پس میمرد.ولی الان خیلی سرحاله و چشماش هم با کمال تعجب رنگش قرمزه.بهرحال معذرت میخوام که تند صحبت کردم ، از نظر من شما عزیزان همتون بخاطر مهربونی که نسبت به این مخلوقات دوست داشتنی دارید قابل تقدیرید.
    Pink_Floyd عزیز.بخدا اینایی که گفتی من نمیدونستم و ازینکه روشنم کردی ممنونم.منم خیلی گشتم دنبال واگذاری ولی پیدا نکردم ولی فکرم این بود که اونا یه حیاط دارن و چند خرگوش باردار دارن که هرموقع بچه دار میشن بچه ها رو میفروشن.اینو میدونستم که قبل پایان شیر دهی میفروشن و ازین کار کثیفشون با خبر بودم و برای همین دنبال 2 ماهه یا سه ماهه بودم ولی این شرایطی که فرمودید روحم هم خبر نداشت.برای همینه که اینقدر امثال این آقا بددهن هستن چون کسی که با حیوونا باشه معمولا بددهن نیست مگر کسیکه اونا رو بشکل کالا ببینه.واقعا شرایط ناگواریه و من دیگه ازین افراد خرید نمیکنم.من از همتون عذر میخوام.ممنون دوست خوبم.
    سلام
    ببخشید من نه میخوام توپ و تشر بزنم نه میخوام که صحبت اضافه بکنم تمام حرفهای شما رو مطالعه کردم ولی واقعا متوجه نمیشم وقتی اطلاعاتتون پایین هست چرا سریعا میرید و هنوز دو روز نگذشته حیوون دیگری رو میارید به خونه !!!!؟
    شما که به قول خودتون هنوز تفاوت سنی خرگوش رو کاملا نشناختید چرا اقدام به خرید میکنید ؟!!!!!
    اینها به من و امثال من مربوط میشه دوست من چون وقتی شرایط ندارید شرایط محیطی نه اطلاعات کافی فقط باعث میشه مدام پول به جیب امثال کسانی که دیدید بریزید و در درجه اول اون حیوون و از زندگی محروم
    خب شما گفتید سر قبلی که مشکل دندانی گرفت نمیدونستید ، سر خرگوشتون که گرفتید اسهال داشت نمیدونستید ، سر این یکی خیلی بچه بود و شب بود نمیدونستید !!!!! به نظر شما کافی نیست برای این ندونستن ها و بهتر نیست از این به بعد قدم بردارید برای اطلاعات کافی و بعد اقدام کنید
    ما هر چی میگیم شما دو روز نشده یک خرگوش دیگه میگیرید شما حتی دو روز طاقت ندارید اینجا آگهی بدید کسی واگذاری نداره بعد نبود اقدام به خرید کنید !!!
    هنوز در لحن صحبت شما مثل دلال ها از الفاظ انداخت بهم ، پسش بدم ، گول نخورید و از این عبارات هست
    و هنوز در همین سایت اونقدر جستجو نکردید که ببینید روش شیر دادن به خرگوش کوچک هم هست
    شیر بدون لاکتوز هیچ مقوی نیست به تنهایی و امکان اسهال کردنش هم هست پس لطفا الان که اقدام کردید مطالب و بیشتر بخونید تا اگر اتفاقی افتاد خدای نخواسته اون موقع بدنبال راه چاره نباشید قبلش بدونید
    این صحبت کردن ها به منزله کسی و متهم کردن نیست و یا جبهه گرفتن صحبت دوستانه است الزاما نباید شما پیگیر باشی جمله به جمله ش رو پاسخ بدید ، اگر برداشتتون از صحبت هام لحن تند هم هیت اشتباه میکنید و جز خیرخواهی نیت دیگری نیست
    لطفا عکس خرگوشتون و بگذارید تا متوجه بشیم چند وقتش هست و از حال الانش هم بگید ، عکس از مدفوعش هم بگذارید لطفا
    سپاس

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzd74 نمایش پست ها
    کد:
    هر روز به
    خرگوش
    با توجه به اندازه اش مقداری پلت با کیفیت بدید ( برای خرگوش بالغ حدود نیم پیمانه ) . من خودم پلت رو یه مقدر کمتر میکنم و یه قاشق سر خالی سویا و یه قاشق سر خالی جو پرک با اون قاطی میکنم و هر روز صبح به خرگوشم یه ظرف از این غذا میدم .
    سلام,
    من هم میخوام از این دستور غذایی پیروی کنم, چند تا سوال برام پیش اومده :
    منظورتون از سویا, لوبیای سویا هستش یا تفاله ی سویا که برای پخت غذا استفاده میشه؟
    میتونیم به این مخلوط, گردو هم اضافه کنیم؟اگه آره چه مقدار؟
    از این پلت ها هم میخوام خریداری کنم, چه مارکی بهتره؟طعم های مختلف داره؟
    پیشاپیش ممنون
    منظورشون سویا خانگی استفاده میکنن هست که به طور روزانه اصلا خوب نیست مصرفش
    در درجه اول تیموتی و یونجه غذای خرگوش هست و بعد در روز یک وعده سبزیجات اونهم ترجیحا زمان غروب ببعد که جیره خشک رو بخوره
    پلت هم در روز همونطور که اشاره شد داده بشه اما با کیفیت
    پلت هایی که درونش از دانه ذرت و تخمه و این موارد استفاده شده نامرغوب و فقط گول زدن خودمون هست که پلت میدیم به حیوون
    پلت و در کل هر چیزی که به خرگوش میدیم باید فیبر بالای ۲۰٪ داشته باشه چون برای دندونهاش مهم هست و این فیبر هست که باعث کوتاهی دندوناش میشه پلت های kiki ,بیفار از لحاظ کیفیت عالی هستن
    توجه کنید که حتما تاریخ انقضای پلتی که خریداری میکنید نگذشته باشه

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    سلام دوست گرامی.اگه اونجور مثل دلالها صحبت کردم منظوری نداشتم.اما اگه بلافاصله بنده یه خرگوش گرفتم و دراثر اسهال مرد دلیل اطلاعات 0 من نیست.من از کجا میدونستم دایمتین برای خرگوش مضره؟کما اینکه هرجا دامپزشک بری زود دایمتین تجویز میکنه.من اگه گفته دامپزشکو عمل نکنم همین شما خواهی گفت چرا سرخود عمل میکنی و اگه عمل کنم میذاری رو حساب اطلاعات کم.حالا چی بهش میدادم که خورد و اسهال گرفت؟1)یونجه2)4 تا دانه ذرت سفت شده،سنگ کلسیم ازینایی که روش هویج و یونجه داره،3 تا دونه پلت،ویتامین دراپ روزانه با طعم سبزی.هنوز 3 روز نشده بود که بهش سبزی هم بدم.آب هم که داشت.جاشم ضد افونی شده بود و تمیزه تمیز بود.بنظر شما کجای این برنامه غذایی ایراد داشت؟من تجربه حداقل 1 سال بزرگ کردن سالم 2 تا خرگوش رو داشتم و تو اون 1 سال خرگوشام یونجه میزدن و اشتباه من این بود چیزای دیگه رو بعد 1 سال همراه یونجه میدادم.کما اینکه اون خرگوش سوم هم خوب شده بود و اصرار دامپزشک به نفخ داشتنش و تجویز دایمتین اونو کشت،بدون شک.وقتی یه دوجین دکتر میگن ذرت خوبه و بعدش دوستمون با سند قابل قبول میگن بده من باید چیکار میکردم؟متاسفانه ربطی به اطلاعات زیر 0 بنده نداره بلکه به انواع اطلاعات بعضا متضاد داره که یجا میگن فلان چیز خوبه و یجا میگن ندیا چون برا خرگوش بده.درباره خرگوش آخرم هم بگم که باور کنید اندازش درحد خرگوشای
    که به یونجه افتادن هست و هیکلش گولزن هست و من درمورد شیرخوار هیچ اطلاعاتی ندارم.اما درمورد همینم شما گرامی میفرمایید شیر بدون لاکتوز فقیره و ممکنه باعث اسهال بشه،درمقابل دکتر ایرانیان میگه فقط شیر بدون لاکتوز بده براش عالیه،خوب خود شما این وسط به گفته هرکدوم گوش کنید و یوقت طوری بشه اونوقت بنده میشم اطلاعات 0.والا منم میخوام اطلاعاتمو بالا ببرم ولی قبول کنید اطلاعات داخل حتی وب هم باهم تفاوتهای خیلی زیادی داره.مثلا یجا گفته شیر بی لاکتوز،یجا گفته شیر بز،یجا گفته شیر گربه و...........فرمول ساخت معجونشم همه جا فرق میکنه.
    اما اینجور که تا اینجا فهمیدم شما ازون دسته عزیزانی هستید که حداقل برای خود بنده امتحان پس داده هستید و پیشنهادات و فرمولهاتون برای من یکی کاملا جواب داده و امیدوارم بازم درین مورد هم کمکم کنید:
    این خرگوش تا اینجای کار سرحال هست و صبح تا شب بازی میکنه ولی تلاش واسه یونجه میکنه اما نمیتونه درست بجوه و وقتی جوید از دهنش میاندازه،یعنی دندوناش هنوز آمادگی غذای جامد نداره.مدفوعش هم شاید در حد یکی دوتا خشک و ریز.هر سه ساعت هم 0.5 سی سی بهش شیر میدیم.
    اینم عکسش:
    http://uupload.ir/files/fqxv_img_۲۰۱۶۰۱۱۴_۱۹۰۹۱۶.jpg
    http://uupload.ir/files/3pki_img_۲۰۱۶۰۱۱۳_۱۰۳۰۵۱.jpg
    http://uupload.ir/files/j78t_img_۲۰۱۶۰۱۱۳_۱۰۲۹۴۰.jpg

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام. دوستان خرگوش من پسر فوق العاده مودب و تمیزی هست. من اصلا مجبورش نکردم ولی خودش اینجوری شده و خیلی خوشحالم. خیلی هم شیطون و بلا شده و وابسته . مرتب میاد کنارم و پیشونیشو میکشه به دستم که نوازشش کنم . فقط یه موردی که وجود داره اینه که میخواستم بزارم همیشه توی خونه آزاد باشه اما نشد چون خودش نمیره wc . یعنی یه حرکت خاصی میکنه که متوجه میشم لازم داره و باید خودم بفرستمش توی قفسش در رو روش ببندم تا کارشو انجام بده ولی اگر بخوام بزارم به عهده خودش نمیره سرجاش کارشو بکنه و بیاد بیرون . من زیاد شنیدم که دوستان خرگوششون خودش یاد گرفته میره کارشو میکنه و میاد حتی خرگوش دوستم همینطوره . من میخوام بدونم کاری میشه کرد که خرگوشم یاد بگیره خودش بره توی قفسش کارشو انجام بده و بیاد بیرون بدون اینکه لازم باشه من بفرستمش ؟ وقتی کوچیکتر بود خودم میفرستادمش درو روش میبستم کارشو میکرد بعدش پنجه میکشید به در قفس به معنی اینکه من کارمو کردم حالا بیارم بیرون الانم دقیقا اینکارو میکنه . میدونم بخاطر آموزش غلطم اینجوری شده اما راهی هست ؟ ممنون

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    سلام دوست گرامی.اگه اونجور مثل دلالها صحبت کردم منظوری نداشتم.اما اگه بلافاصله بنده یه خرگوش گرفتم و دراثر اسهال مرد دلیل اطلاعات 0 من نیست.من از کجا میدونستم دایمتین برای خرگوش مضره؟کما اینکه هرجا دامپزشک بری زود دایمتین تجویز میکنه.من اگه گفته دامپزشکو عمل نکنم همین شما خواهی گفت چرا سرخود عمل میکنی و اگه عمل کنم میذاری رو حساب اطلاعات کم.حالا چی بهش میدادم که خورد و اسهال گرفت؟1)یونجه2)4 تا دانه ذرت سفت شده،سنگ کلسیم ازینایی که روش هویج و یونجه داره،3 تا دونه پلت،ویتامین دراپ روزانه با طعم سبزی.هنوز 3 روز نشده بود که بهش سبزی هم بدم.آب هم که داشت.جاشم ضد افونی شده بود و تمیزه تمیز بود.بنظر شما کجای این برنامه غذایی ایراد داشت؟من تجربه حداقل 1 سال بزرگ کردن سالم 2 تا خرگوش رو داشتم و تو اون 1 سال خرگوشام یونجه میزدن و اشتباه من این بود چیزای دیگه رو بعد 1 سال همراه یونجه میدادم.کما اینکه اون خرگوش سوم هم خوب شده بود و اصرار دامپزشک به نفخ داشتنش و تجویز دایمتین اونو کشت،بدون شک.وقتی یه دوجین دکتر میگن ذرت خوبه و بعدش دوستمون با سند قابل قبول میگن بده من باید چیکار میکردم؟متاسفانه ربطی به اطلاعات زیر 0 بنده نداره بلکه به انواع اطلاعات بعضا متضاد داره که یجا میگن فلان چیز خوبه و یجا میگن ندیا چون برا خرگوش بده.درباره خرگوش آخرم هم بگم که باور کنید اندازش درحد خرگوشای
    که به یونجه افتادن هست و هیکلش گولزن هست و من درمورد شیرخوار هیچ اطلاعاتی ندارم.اما درمورد همینم شما گرامی میفرمایید شیر بدون لاکتوز فقیره و ممکنه باعث اسهال بشه،درمقابل دکتر ایرانیان میگه فقط شیر بدون لاکتوز بده براش عالیه،خوب خود شما این وسط به گفته هرکدوم گوش کنید و یوقت طوری بشه اونوقت بنده میشم اطلاعات 0.والا منم میخوام اطلاعاتمو بالا ببرم ولی قبول کنید اطلاعات داخل حتی وب هم باهم تفاوتهای خیلی زیادی داره.مثلا یجا گفته شیر بی لاکتوز،یجا گفته شیر بز،یجا گفته شیر گربه و...........فرمول ساخت معجونشم همه جا فرق میکنه.
    اما اینجور که تا اینجا فهمیدم شما ازون دسته عزیزانی هستید که حداقل برای خود بنده امتحان پس داده هستید و پیشنهادات و فرمولهاتون برای من یکی کاملا جواب داده و امیدوارم بازم درین مورد هم کمکم کنید:
    این خرگوش تا اینجای کار سرحال هست و صبح تا شب بازی میکنه ولی تلاش واسه یونجه میکنه اما نمیتونه درست بجوه و وقتی جوید از دهنش میاندازه،یعنی دندوناش هنوز آمادگی غذای جامد نداره.مدفوعش هم شاید در حد یکی دوتا خشک و ریز.هر سه ساعت هم 0.5 سی سی بهش شیر میدیم.
    اینم عکسش:
    http://uupload.ir/files/fqxv_img_۲۰۱۶۰۱۱۴_۱۹۰۹۱۶.jpg
    http://uupload.ir/files/3pki_img_۲۰۱۶۰۱۱۳_۱۰۳۰۵۱.jpg
    http://uupload.ir/files/j78t_img_۲۰۱۶۰۱۱۳_۱۰۲۹۴۰.jpg
    سلام
    یک خواهش ازتون دارم اگر حرفی زده میشه بهتون فکر نکنید کسی قصد تخریب شما رو داره و باید سریعا جوابی بلند بالا بهش بدید پیش خودتون قضیه رو حل کنید یا اشتباه کردید که حلش کنید یا طرف بد برداشت کرده که نیازی نیست قانع بشه شما خودت بدونی کافیه
    دوست عزیزم از این لحاظ میگم که تعداد صفحات همینجور زیاد میشه و خیلی سخته پاسخ سوالی و پیدا کردن
    در مورد خرگوشتون و عکسی که دیدم ازش باید دو ماه ه باشه
    اینکه میفرمایید یکجا یک چیز میگن و جای دیگر مطلب دیگر کاملا حق میدم بهتون ولی اگر کمی سرچ کنید در نت براحتی مسئلتون حل میشه
    دکتر ها گفتن شیر بدون لاکتوز بله دقیقا همین رو به بچه خرگوش میدن چون شیر گاو سنگین و غیر قابل هضم هست ، شیر بدون لاکتوز هم به تنهایی موثر نیست در این زمینه چون هیچ مواد غنی نداره بخواد حیوون جون بگیره
    اون چیزی که من تجربه کردم و اصلا هم خوشایند نبود دادن شیر حالا با هر ترکیب و هر نوعی حیوون و اسهال میکنه به غیر از شیرهای مخصوص که لازم هست داده بشه به بچه های بی مادر ولی برای شما پیشنهادم این هست به این طفل معصوم در حال حاضر تا کمی جون بگیره بزرگتر بشه
    سیب رنده شده ، هویج رنده شده و سبزی از نوع جعفری شیوید کم ، گشنیز رنده شده بدید اگر میتونه اینها رو قطعه قطعه بخوره که چه بهتر براش بگذارید
    در مورد یونجه فعلا گل و برگش و بریزید و البته ساقه هاش و خودتون کمی به ابعاد کوچیکتر تبدیل کنید لابلای گل و جوونه بریزید میخوره مطمئنا
    نمیدونم کدوم شهر تشریف دارید ولی حتما براش تیموتی خریداری کنید و بهش بدید
    از مصرف کاهو و خیار و کلم که کشنده است جدا خودداری کنید
    غذای روزانه ش و همون یونجه و تیموتی که عرض کردم براش بگذارید و در طول روز دو وعده هم از سبزیجات و هویج و غیره
    وعده میان روز حجم ش کمتر باشه چون میخوام کمی جون بگیره و به یونجه عادت کنه بعد حذف بشه و تنها همون وعده دم غروب یعنی در روز یکبار باشه سبزیجاتش ، پس الان نزدیک غروب کمی بیشتر باشه
    پلت معتبر مارک kiki و یا مارک بیفار ، که فیبر موجود درونش ۲۰ ٪ به بالا باشه تهیه کنید خیلی راحت پشت بسته رو بخونید مواد تشکیل دهنده ش رو نوشته ، پلت مخصوص خودش نه پلت همستر و غیره که قاطیش هزار جور تخمه و این قبیل هست
    آب در ظرفخوری مخصوص جوندگان همیشه در دسترسش باشه
    فعلا چیزهای سنگین و غیر قابل هضم و یا مسهل ندید در همین حد که گفتم براش خوب هست
    اگر شیر دادید و اسهال نشده که فبها به دستور دامپزشکش ادامه بدید
    اگر موردی بود سوال بفرمایید دیگه الزامی وجود نداره به خودتون بستگی داره رعایت مواردش
    من علم و تخصص دامپزشک و ندارم و هر مطلبی که ارائه میکنم آموزه هام از مقالات ، دامپزشکان مختلف و تجربی هست

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa67 نمایش پست ها
    سلام. دوستان خرگوش من پسر فوق العاده مودب و تمیزی هست. من اصلا مجبورش نکردم ولی خودش اینجوری شده و خیلی خوشحالم. خیلی هم شیطون و بلا شده و وابسته . مرتب میاد کنارم و پیشونیشو میکشه به دستم که نوازشش کنم . فقط یه موردی که وجود داره اینه که میخواستم بزارم همیشه توی خونه آزاد باشه اما نشد چون خودش نمیره wc . یعنی یه حرکت خاصی میکنه که متوجه میشم لازم داره و باید خودم بفرستمش توی قفسش در رو روش ببندم تا کارشو انجام بده ولی اگر بخوام بزارم به عهده خودش نمیره سرجاش کارشو بکنه و بیاد بیرون . من زیاد شنیدم که دوستان خرگوششون خودش یاد گرفته میره کارشو میکنه و میاد حتی خرگوش دوستم همینطوره . من میخوام بدونم کاری میشه کرد که خرگوشم یاد بگیره خودش بره توی قفسش کارشو انجام بده و بیاد بیرون بدون اینکه لازم باشه من بفرستمش ؟ وقتی کوچیکتر بود خودم میفرستادمش درو روش میبستم کارشو میکرد بعدش پنجه میکشید به در قفس به معنی اینکه من کارمو کردم حالا بیارم بیرون الانم دقیقا اینکارو میکنه . میدونم بخاطر آموزش غلطم اینجوری شده اما راهی هست ؟ ممنون
    سلام
    خدا به شما و کوچولوت سلامتی بده و در کنار هم شاد و خوشبخت باشید همیشه
    ولی چند نکته :
    اصلا آزاد بودن حیوون رو به صورت مداوم در منزل به حکم خوشبختی و خوشحال بودن اون نگذارید ، خرگوش حیوانی است که به راحتی میتونه به خودش آسیب بزنه ، نمونه های مختلف مثل جویدن سیم برق ، لگد شدن زیر دست و پا ، حرکت مداوم بر روی فرش و موکت و سرامیک و غیره باعث آسیب به پوست و مشکلات این قبیل میشه
    پس حیوان باید مثل شما نظم داشته باشه یعنی ساعاتی برای تفریح در روز که میتونید سه وعده دو ساعته کنید بیرون باشه و بقیه تو قفس مخصوص ش باشه و اینکه چون فسقلی شما به این روند عادت کرده اینکه مجبورش کنید خودش بره سر جاش و کارش و بکنه فکر نمیکنم امکان پذیر باشه چون این روش ملکه ذهنش شده
    خرگوشهایی که از ابتدا خودشون به این روش عادت میکنن با این نوع تربیت شدن
    خرگوش خود من قبلا عین شما که گفتید موفعی که دستشویی داشت با چنگ زدن به فرش میگفت در حیاط و باز کنیم بره کارش و بکنه حتی برگشتن ناخن میکشید در و باز کنین بیام
    و مواقعی که زمستون بود آموزش دیده بود که داخل قفس کارش و انجام بده خودش
    ولی برای تنها راهی که به ذهن بنده میرسه میتونید قفسش و منظورم ظرف ادرارش و در محل دیدش بگذارید جایی که هستید مثلا کنار نشیمن که بدونه اونجا هست و باید بره سمتش و کاری بهش نداشته باشید ولی این احتمال رو هم بدید که این نظم الانش هم فراموشش بشه

ای اشرف مخلوقات

صفحه 552 از 639 نخستنخست ... 52452502542550551552553554562602 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)