فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,709
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 551 از 642 نخستنخست ... 51451501541549550551552553561601 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,501 به 5,510 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzd74 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من دو ماه پیش اولین تجربه‌ی نگهداری حیوان رو با خریدن دو تا خرگوش شروع کردم,
    حالا با یک سری مشکلات و ابهامات برخوردم که میخوام باهاتون در میون بذارم:
    1-من برای تعیین جنسیت و سن خرگوشها, اونهارو پیش دامپزشک بردم, ولی وقتی از نژادشون پرسیدم جوابی بهم ندادن!
    میخواستم بدونم چه نژادی دارن!:)
    عکسها:

2-از دو هفته پیش تا الان, خرگوشها دچار اسهال شدن, ولی خیلی ابکی نیست, حالت خمیری داره, اونهارو پیش دامپزشک بردم و دو تا شربت براشون تجویز کرد که عکسشون رو پیوست میکنم, از اون موقع غذای خشک و هویج هم بهشون دادم, در طول روز مدفوعشون عادی هست و کم پیش میاد خمیری باشه, ولی از شب تا صبح چند تا مدوفوع خمیری توی جاشون هست, خطری داره تهدیدشون میکنه؟!
    عکس مدفوعشون رو هم پیوست میکنم(البته با عرض پوزش)

3- براشون سنگ جویدنی هم تهیه کردم ولی کمتر پیش میاد که سراغش برن, دلیلش چیه؟ یه وقت دندون هاش بلند نشه و باعث دردسر بشه براشون؟
    شنیده بودم که یونجه جلوی رشد دندونهاش رو میگیره, ولی تا حالا یونجه پیدا نکردم و بهشون ندادم! در این خصوص هم راهنمایی کنید.
    این هم عکس غذای خشک و سنگ جویدنیشون

4- همیشه براشون توی یه کاسه‌ی کوچیک اب میذارم ولی تا حالا ندیدم که اب بخورن! مشکلی دارن که سراغ اب نمیرن؟
    از وقتی هم که دارو هارو بهشون دادیم, حجم ادرارشون خیلی کم شده, مشکلی داره؟
    در اخر هم اگه دامپزشک خوبی توی کرج میشناسید معرفی کنید
    پیشاپیش ممنون
    سلام خدمت شما دوست عزیز
    ۱) ژاد خرگوش شما معمولی هست و نژاد خاصی نداره ، دوستان خواهش میکنم نزاد معمولی خرگوش و با صحرایی اشتباه نگیرید

۲) اسهال خرگوش کاملا آبکی و بدبو هست و دم مقعد و کثیف میکنه ، پی پی خمیری با اسهال فرق میکنه
    شربت هایی که دادن دکتر برای این بوده اگر عفونتی داخل معده باشه پاک بشه ولی لطفا بفرمایید که خمیری هست یا مایع و اونجور که توضیح دادم ؟

۳) حتما از طعم یا نوع سنگ جویدنی شون خوششون نمیاد طعمهای مختلف داره برای بچه خرگوش ها معمولا از طعم هویج یا تیموتی استفاده کنید حتما مارک فلامینگو و در درجه بعد تریکس آلمان استفاده کنید

۴) کاسه آب گذاشتن بسیار خطاست و احتمال خفه گی حیوان هم هست برای همین زیاد آب نمیخورن از آبخوری مخصوص جوندگان تهیه و استفاده بفرمایید حتما
    اگر اسهالشون اونجور نیست که گفتم شرح کامل بدید و داروشون و قطع کنید

دکتر خوب در کرج باید دوستان معرفی کنن من باید بپرسم

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط w.ss نمایش پست ها
    فرزاد جان اولا ورودت رو تبریک میگم.من تجربه تلخ خودم رو میگم.من یکسال و هفت ماه پیش خرگوش خریدم ولی اولی که بخاطر دندان و نفخ مرد و دومی هم بدلیل بزرگ شدن ریشه دندان در اثر خوردن غذای نرم بردمش دامپزشکی ایرانیان و خوابوندنش.برای تسکین غم اونا یه بچه خرگوش هفته پیش خریدم و بشدت مراقب غذا خوردنش بودم و غذا بهش یونجه و کمی هویج و 4 دانه ذرت خشک و دو دانه پلت در روز دادم.سه شنبه این هفته اسهال گرفت.بردم دامپزشک نزدیک خونمون همین داروی اسهال بالا رو داد و گفت نفخ هم داره و دایمتین واسه اون داد.من دیدم خیلی اسهالش شدیده براساس متود سیسیل گرامی بهش فرینی برنج و سیب و موز دادم که اسهالش کم شد ولی زنگ زدم پزشک گفت فقط داروی خودش رو بدم که دیدم ساعت 1 شب شدیدتر شد و دوباره فرینی دادم و گفتم اگه ندم میمیره.4 شنبه صبح اسهالش خوب شد
    و منم بخاطر نفخش دیگه ندادم.2 روز حالش خوب بود بعد برای نفخش جوشونده نعناع و آویشن دادم.گاهی شکمش موج داشت ولی جنب و جوشش خوب بود.به دکترش گفتم گفت که فقط همون داروهایی که داده رو بدم.به ایرانیان هم زنگ زدم گفت باید دایمتین رو ادامه بدم.سرتو درد نیارم که نعناع و آویشن رو هم قطع کردم و فقط یونجه و آب و داروهاشو دادم ولی امروز تعادلش رو ازدست داد و در اثر نفخ جون داد و مرد.یعنی من کلا خیلی بدشانسم و در عرض 1 هفته که خرگوشم مرد و برای تسکین دردش یه خرگوش خریدم و با اونهمه مراقبت مرد.نتیجه:دامپزشکای ایران بخصوص در مورد خرگوش مفت نمی ارزن.واقعا براشون متاسفم.مطمئنم اسهالش هم بخاطر متود سیسیل خانوم خوب شد.
    دوست عزیزم در کنار یونجه تغذیه کامل شرط اول هست
    یونجه به تنهایی هم ارزش ننداره تیموتی باید تهیه بشه از پت شاپ و داده بشه
    و مهمتر از همه اینکه یونجه و بقیه رژیم اصولی باید در کنار هم باشه
    لطفا پیشنهاد میکنم فعلا خرگوشی نیارید کامل سوالات جوابها اطلاعات و بخونید رژیم غذایی و بخونید بعد اقدام کنید گاهی به شانس ربط نداره به خیلی موارد هم میخوره مثل اینکه دامپزشکان فقط بر سر یک چیز وامیسن و حرف خودشون و میزنن
    متود ی که به قول شما بنده دادم زیر نظر دامپزشک بود که خرگوشی که رو به مرگ بود ۱۵ روز مردم و زنده شدم تا درمان شد بهاره جان همیشه مدیونش هستم
    نفخ و اسهال واین موارد برای تغذیه نادرست هست پس حتما در ابتدای امر اطلاعاتتون و بالا ببرید بعد اقدام به خرید کنید ممنون از لطفتون

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    سلامی دوباره,
    ممنون از پاسخگویی دوستان,
    چند نکته رو که از صحبت دوستان بهش پی بردم مربوط به عادت غذایی بود که سعی میکنم اصلاحش کنم(ندادن ذرت و....)
    حالا چند تا سوال دیگه برام پیش اومده,
    من بعد از اینکه چند جا خوندم که باید بهشون یونجه بدیم, رفتم و براشون یونجه تهیه کردم(خشک), خوشبختانه هم مدفوعشون درست شد هم اینکه خیلی از غذای جدیدشون راضی هستن :) ولی نمیدونم چرا ادرارشون کم شده! و دیروز صبح که داشتم جاشون رو مرتب میکردم متوجه شدم که اطراف جایی که ادرار کردن شوره بسته(یه حالت پودری سفید رنگ).....این به خاطر یونجه هاست؟طبیعیه؟
    چند جا گفتید که کدو بدم بهشون...کدو سبز یا کدو حلوایی؟
    آیا خرگوشها عادت دارن که خیلی کش بیان و توی اون حالت بخوابن؟گری و اسنوبال وقتی میخوان بخوابن دوبرابر طول فعلیشون کش میان و اونجوری استراحت میکنن..متاسفانه تهیه عکس سخته...چون تا نزدیک میشم فوری بلند میشن....
    آخرین سوال هم اینه که خرگوشهام خیلی دست های منو لیس میزنن....این یه جور ابراز محبته یا کمبودی چیزی دارن یا ... کلا این کار طبیعیه؟
    پیشاپیش ممنون
    سلام
    این پودر سفید رنگ اطراف ادرار یا گچی شدن مربوط به دفع کلسیم هست و برای مقدار زیاد یونجه رسوبات یونجه به نوعی
    همونطور که دوست عزیزمون گفتن یونجه رو در ایران اعلام کردن چون اکثر مواقع بقیه علوفه های خشک گیر نمیاد حتما در درجه اول تیموتی خریداری کنید یونجه هم مهم و اصل هست باشه در کنار اون حتما از رژیم درست غذایی خرگوش استفاده بشه که در تالار خرگوش هم مطالب متنوعی درباره رژیم خرگوش هست
    ظرف آبشون هم اصلاح کنید که بیشتر آب بخورن
    کدو سبز نه همیشه گاهی در ماه ولی شخصه در ماه یکبار میدم
    بله عادت دارن کش بیان و بخوابن و عادی هست
    لیس زدن های متعدد مخصوصا در سنین پایین نشانه ابراز علاقه ست ولی اگر خیلی تعداد دفعاتش زیاد شد نشانه کمبود ویتامین و رژیم غذایی ناقص

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    دوستان این مطلب حائز اهمیت هست که اینجا بگم
    در تغذیه خرگوش گفته شده یونجه همیشه در دسترسش باشه برای کوتاهی دندان ها که متاسفانه خیلی ها دنبال همین یونجه هم نمیرن چون به نظرشون سخت پیدا میشه
    ولی بدونید دادن یونجه به تنهایی مخصوصا در خرگوشهای بالغ بالای یکسال هم باعث رسوب کلسییم در کلیه میشه این بدین معنا نیست دیگه یونجه ندید معنی صحیح این جمله این هست :
    خرگوش در درجه اول باید انواع علوفه های خشک مثل تیموتی ، یونجه ، یونجه دوسر همه خشک و در علوفه فروشی ها و یا پت شاپ ها موجود هست براشون تهیه کنید اگر نتونستید این کار و بکنید فقط حداقل از یونجه استفاده بکنید در کنارش رژیم غذایی درست و متنوع دیگه
    از پلت های معتبر استفاده کنید نه هر چی ارزون تر و درهم برهم و فله هست ، بیفار و kiki فوق العاده عالی هستن ، برای همین نرید از پرنده فروشی دان پارس بگیرید چون ارزونه بریزید جلو حیوون و به خیالتون زندگی عالی مهیا کردید
    ممنون از همتون

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    ممنونم از راهنماییهاتون.واقعا ای کاش فقط روش شما یا بقول خودتون روش دامپزشک شما رو بکار میبردم.خرگوشم بخاطر زیاد خوردن تپل شده بود.ولی از وقتی دایمتین رو دادم شکمش به قاروقور افتاد و حرکات موجی شروع شد.من چون اسهالش شدید بود حول شدم و خیلی سریع رفتم نزدیکترین دامپزشکی نزدیک خونمون چون ازونجا خاطره خوش خوب شدن لاکپشتم رو داشتم.البته خود دکتر مکرم اونجا نیستن و کسای دیگه ای به اسم ایشون تو مطب هستن.در کل اینهمه داروی آبکی برای یه بچه خرگوش میتونه مضر باشه.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    فرزاد جعفری
    شماره عضویت
    13884
    میانگین پست در روز
    0.08
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    این پودر سفید رنگ اطراف ادرار یا گچی شدن مربوط به دفع کلسیم هست و برای مقدار زیاد یونجه رسوبات یونجه به نوعی
    همونطور که دوست عزیزمون گفتن یونجه رو در ایران اعلام کردن چون اکثر مواقع بقیه علوفه های خشک گیر نمیاد حتما در درجه اول تیموتی خریداری کنید یونجه هم مهم و اصل هست باشه در کنار اون حتما از رژیم درست غذایی خرگوش استفاده بشه که در تالار خرگوش هم مطالب متنوعی درباره رژیم خرگوش هست
    ظرف آبشون هم اصلاح کنید که بیشتر آب بخورن
    کدو سبز نه همیشه گاهی در ماه ولی شخصه در ماه یکبار میدم
    بله عادت دارن کش بیان و بخوابن و عادی هست
    لیس زدن های متعدد مخصوصا در سنین پایین نشانه ابراز علاقه ست ولی اگر خیلی تعداد دفعاتش زیاد شد نشانه کمبود ویتامین و رژیم غذایی ناقص
    سلام
    ممنون از پاسخگوییتون,
    مدفوعشون حالت خمیری داشت که به لطف مطالبی که توی سایت بود اون غذایی که با برنج و موز بود رو درست کردم و دادم بهشون و الان حالشون خوبه
    ذرت رو کلا از برنامه غذاییشون حذف کردم, یونجه رو زیاد در دسترسشون میذارم,
    یه غذا هم خودم براشون درست کردم, تفاله های هویج که از دستگاه ابمیوه گیری در میومد رو جمع کردم و به صورت توپ های کوچیک در اوردم و گذاشتم توی فر تا کاملا خشک و سفت بشن! توی هر وعده 2 تا 4 تا بهشون میدم....خیلی خوششون میاد :)

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    سلام
    ممنون از پاسخگوییتون,
    مدفوعشون حالت خمیری داشت که به لطف مطالبی که توی سایت بود اون غذایی که با برنج و موز بود رو درست کردم و دادم بهشون و الان حالشون خوبه
    ذرت رو کلا از برنامه غذاییشون حذف کردم, یونجه رو زیاد در دسترسشون میذارم,
    یه غذا هم خودم براشون درست کردم, تفاله های هویج که از دستگاه ابمیوه گیری در میومد رو جمع کردم و به صورت توپ های کوچیک در اوردم و گذاشتم توی فر تا کاملا خشک و سفت بشن! توی هر وعده 2 تا 4 تا بهشون میدم....خیلی خوششون میاد :)
    ببین دوست من حالت خمیری مدفوع همونجور که کاربر عزیز pink هم گفتن ، اسهال نیست و فقط نوع دوم مدفوع هست که حاوی ویتامینهای زیاد هست و بایپ خورده بشه بسته به شرایطی و در موقعیت های مختلفی خرگوش ها ممکنه اون و نخورن و دفع کنن این به معنی اسهال نیست
    اسهال اونقدر بدبو و آبکی هست که تمام بدنشون و کثیف میکنه و بی اشتها میشن در این شرایط باید اون راه درمانی رو بری
    حالا که خوب شده شکر خدا ولی اگر دوباره پیش اومد اگر خمیری بود و دفع کرده بود میتونه از مقدار زیاد سبزیجات و غیره باشه پس تفاوت این دو رو در نظر داشته باش
    خودت و بچه هات سالم و سلامت همیشه

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    فرزاد جعفری
    شماره عضویت
    13884
    میانگین پست در روز
    0.08
    کد:
    هر روز به
    خرگوش
    با توجه به اندازه اش مقداری پلت با کیفیت بدید ( برای خرگوش بالغ حدود نیم پیمانه ) . من خودم پلت رو یه مقدر کمتر میکنم و یه قاشق سر خالی سویا و یه قاشق سر خالی جو پرک با اون قاطی میکنم و هر روز صبح به خرگوشم یه ظرف از این غذا میدم .
    سلام,
    من هم میخوام از این دستور غذایی پیروی کنم, چند تا سوال برام پیش اومده :
    منظورتون از سویا, لوبیای سویا هستش یا تفاله ی سویا که برای پخت غذا استفاده میشه؟
    میتونیم به این مخلوط, گردو هم اضافه کنیم؟اگه آره چه مقدار؟
    از این پلت ها هم میخوام خریداری کنم, چه مارکی بهتره؟طعم های مختلف داره؟
    پیشاپیش ممنون

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    سلام دوستان.من دیروز رفتم دوباره خرگوش بخرم و با خریدارش که البته عمده فروش بود گفتم یه خرگوش 2-3 ماهه میخوام.اونم با من قرار گذاشت و یه سبد آورد و توش چند تایی بود که من زبروزرنگه رو انتخاب کردم.رفتم خونه دیدم تو خوردن مواد جامد مشکل داره و بهش زنگ زدم و گفت پس نمیگیره و بعد از کلی ناز کردن بالاخره گفت حاضره با خرگوش سفید عوض کنه.اومدش 2 تا خرگوش سفید کوچیک که قیافشون 1 ماهه میزد آورد.هوا شب بود و من نفهمیدم چه کلاهی سرم رفته.آوردم خونه دیدم این بنده خدا اصلا مواد جامد نمیخوره و بعد دیدم یه چشمش هم بستست.بعدش با سرچ فهمیدم این بچه رو مادرش پسش زده و این نامروت هم قالب ما کرده.فکر کنید بچه 7 روزه رو 35 تومان قالب ما کرده.دیشب از طریق سایت خوبمون فهمیدم شیر بدون لاکتوز میخواد که فعلا دادم و امروز یه چشم دیگش هم باز شده.میخواد یونجه بخوره ولی توانش رو نداره.بنظرتون تا کی باید بهش شیر بدم و کی به یونجه میوفته؟
    درضمن به فروشندش هم اس زدم و گفتم چه کلاهی سرمون گذاشته و بعدش زنگ زد و قضیه به فحش رسید و تازه طلبکارم بود.درضمن این فرد فروشنده عمدست در سمتای مسجد نظام مافی صادقیه.حواستون باشه گول نخورید.خواهشن یه راهنمایی کوچیک بکنید که چند دفه یه بچه 8-9 روزه رو شیر بدم و در کنارش آیا میشه چیز دیگه داد؟

کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
    شماره عضویت
    11256
    میانگین پست در روز
    0.14
    نقل قول نوشته اصلی توسط w.ss نمایش پست ها
    سلام دوستان.من دیروز رفتم دوباره خرگوش بخرم و با خریدارش که البته عمده فروش بود گفتم یه خرگوش 2-3 ماهه میخوام.اونم با من قرار گذاشت و یه سبد آورد و توش چند تایی بود که من زبروزرنگه رو انتخاب کردم.رفتم خونه دیدم تو خوردن مواد جامد مشکل داره و بهش زنگ زدم و گفت پس نمیگیره و بعد از کلی ناز کردن بالاخره گفت حاضره با خرگوش سفید عوض کنه.اومدش 2 تا خرگوش سفید کوچیک که قیافشون 1 ماهه میزد آورد.هوا شب بود و من نفهمیدم چه کلاهی سرم رفته.آوردم خونه دیدم این بنده خدا اصلا مواد جامد نمیخوره و بعد دیدم یه چشمش هم بستست.بعدش با سرچ فهمیدم این بچه رو مادرش پسش زده و این نامروت هم قالب ما کرده.فکر کنید بچه 7 روزه رو 35 تومان قالب ما کرده.دیشب از طریق سایت خوبمون فهمیدم شیر بدون لاکتوز میخواد که فعلا دادم و امروز یه چشم دیگش هم باز شده.میخواد یونجه بخوره ولی توانش رو نداره.بنظرتون تا کی باید بهش شیر بدم و کی به یونجه میوفته؟
    درضمن به فروشندش هم اس زدم و گفتم چه کلاهی سرمون گذاشته و بعدش زنگ زد و قضیه به فحش رسید و تازه طلبکارم بود.درضمن این فرد فروشنده عمدست در سمتای مسجد نظام مافی صادقیه.حواستون باشه گول نخورید.خواهشن یه راهنمایی کوچیک بکنید که چند دفه یه بچه 8-9 روزه رو شیر بدم و در کنارش آیا میشه چیز دیگه داد؟
    دوست گرامی ، شما که در نهایت کاری رو میکنید که خودتون میخواهید ، برای چی میپرسید ؟
    چند نفر به شما گفتن از دلال های حیوانات خرید نکنید ؟ چند نفر گفتن یه حیوان که جا و مکان نداره رو به سرپرستی بگیرید ؟

در هر صورت اگر حیوانی رو توی خونه آوردید و حتی دست و پا هم نداشت ، دیگه مسئولیتش با شماست ، نه اینکه پرتش کنید بیرون یکی دیگه بگیرید . باید مراقبش باشید و سختیش رو تحمل کنید .

خرگوشی که الان 3 ساله با منه و یکی از شاد ترین و سر حال ترین خرگوش های دنیاست ، بچه خرگوش چند هفته ای بود که یکی از دوستانم ته یه قفس جلوی یه فروشگاه حیوانات دیده بود که داره میمیره و حتی نمیتونست درست حرکت کنه و از سر دلسوزی خریده بود ( سر این کارش من چند ساعت باهاش دعوا داشتم ) آخر سر هم نتونست خرگوش رو نگه داره و میخواست ببرتش باغ وحش که من آوردمش پیش خودم . ولی الان نه تنها 3 ساله با منه بلکه خیلی هم سالم و قوی و سر حاله .

حیوان اسباب بازی نیست که اگر رفتید خریدید ، بگید خراب بود انداختمش دور . لطفا مسئولیت پذیر باشید و از دلال ها هم خرید نکنید .

صفحه 551 از 642 نخستنخست ... 51451501541549550551552553561601 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)