فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,268
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 550 از 639 نخستنخست ... 50450500540548549550551552560600 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,491 به 5,500 از 6387

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    فرزاد جعفری
    شماره عضویت
    13884
    میانگین پست در روز
    0.08
    سلام خدمت دوستان
    من دو ماه پیش اولین تجربه‌ی نگهداری حیوان رو با خریدن دو تا خرگوش شروع کردم,
    حالا با یک سری مشکلات و ابهامات برخوردم که میخوام باهاتون در میون بذارم:
    1-من برای تعیین جنسیت و سن خرگوشها, اونهارو پیش دامپزشک بردم, ولی وقتی از نژادشون پرسیدم جوابی بهم ندادن!
    میخواستم بدونم چه نژادی دارن!:)
    عکسها:

2-از دو هفته پیش تا الان, خرگوشها دچار اسهال شدن, ولی خیلی ابکی نیست, حالت خمیری داره, اونهارو پیش دامپزشک بردم و دو تا شربت براشون تجویز کرد که عکسشون رو پیوست میکنم, از اون موقع غذای خشک و هویج هم بهشون دادم, در طول روز مدفوعشون عادی هست و کم پیش میاد خمیری باشه, ولی از شب تا صبح چند تا مدوفوع خمیری توی جاشون هست, خطری داره تهدیدشون میکنه؟!
    عکس مدفوعشون رو هم پیوست میکنم(البته با عرض پوزش)

3- براشون سنگ جویدنی هم تهیه کردم ولی کمتر پیش میاد که سراغش برن, دلیلش چیه؟ یه وقت دندون هاش بلند نشه و باعث دردسر بشه براشون؟
    شنیده بودم که یونجه جلوی رشد دندونهاش رو میگیره, ولی تا حالا یونجه پیدا نکردم و بهشون ندادم! در این خصوص هم راهنمایی کنید.
    این هم عکس غذای خشک و سنگ جویدنیشون

4- همیشه براشون توی یه کاسه‌ی کوچیک اب میذارم ولی تا حالا ندیدم که اب بخورن! مشکلی دارن که سراغ اب نمیرن؟
    از وقتی هم که دارو هارو بهشون دادیم, حجم ادرارشون خیلی کم شده, مشکلی داره؟
    در اخر هم اگه دامپزشک خوبی توی کرج میشناسید معرفی کنید
    پیشاپیش ممنون

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    فرزاد جان اولا ورودت رو تبریک میگم.من تجربه تلخ خودم رو میگم.من یکسال و هفت ماه پیش خرگوش خریدم ولی اولی که بخاطر دندان و نفخ مرد و دومی هم بدلیل بزرگ شدن ریشه دندان در اثر خوردن غذای نرم بردمش دامپزشکی ایرانیان و خوابوندنش.برای تسکین غم اونا یه بچه خرگوش هفته پیش خریدم و بشدت مراقب غذا خوردنش بودم و غذا بهش یونجه و کمی هویج و 4 دانه ذرت خشک و دو دانه پلت در روز دادم.سه شنبه این هفته اسهال گرفت.بردم دامپزشک نزدیک خونمون همین داروی اسهال بالا رو داد و گفت نفخ هم داره و دایمتین واسه اون داد.من دیدم خیلی اسهالش شدیده براساس متود سیسیل گرامی بهش فرینی برنج و سیب و موز دادم که اسهالش کم شد ولی زنگ زدم پزشک گفت فقط داروی خودش رو بدم که دیدم ساعت 1 شب شدیدتر شد و دوباره فرینی دادم و گفتم اگه ندم میمیره.4 شنبه صبح اسهالش خوب شد
    و منم بخاطر نفخش دیگه ندادم.2 روز حالش خوب بود بعد برای نفخش جوشونده نعناع و آویشن دادم.گاهی شکمش موج داشت ولی جنب و جوشش خوب بود.به دکترش گفتم گفت که فقط همون داروهایی که داده رو بدم.به ایرانیان هم زنگ زدم گفت باید دایمتین رو ادامه بدم.سرتو درد نیارم که نعناع و آویشن رو هم قطع کردم و فقط یونجه و آب و داروهاشو دادم ولی امروز تعادلش رو ازدست داد و در اثر نفخ جون داد و مرد.یعنی من کلا خیلی بدشانسم و در عرض 1 هفته که خرگوشم مرد و برای تسکین دردش یه خرگوش خریدم و با اونهمه مراقبت مرد.نتیجه:دامپزشکای ایران بخصوص در مورد خرگوش مفت نمی ارزن.واقعا براشون متاسفم.مطمئنم اسهالش هم بخاطر متود سیسیل خانوم خوب شد.

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzd74 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من دو ماه پیش اولین تجربه‌ی نگهداری حیوان رو با خریدن دو تا خرگوش شروع کردم,
    حالا با یک سری مشکلات و ابهامات برخوردم که میخوام باهاتون در میون بذارم:
    1-من برای تعیین جنسیت و سن خرگوشها, اونهارو پیش دامپزشک بردم, ولی وقتی از نژادشون پرسیدم جوابی بهم ندادن!
    عکسها:

2-از دو هفته پیش تا الان, خرگوشها دچار اسهال شدن, ولی خیلی ابکی نیست, حالت خمیری داره, اونهارو پیش دامپزشک بردم و دو تا شربت براشون تجویز کرد که عکسشون رو پیوست میکنم, از اون موقع غذای خشک و هویج هم بهشون دادم, در طول روز مدفوعشون عادی هست و کم پیش میاد خمیری باشه, ولی از شب تا صبح چند تا مدوفوع خمیری توی جاشون هست, خطری داره تهدیدشون میکنه؟!
    عکس مدفوعشون رو هم پیوست میکنم(البته با عرض پوزش)

3- براشون سنگ جویدنی هم تهیه کردم ولی کمتر پیش میاد که سراغش برن, دلیلش چیه؟ یه وقت دندون هاش بلند نشه و باعث دردسر بشه براشون؟
    شنیده بودم که یونجه جلوی رشد دندونهاش رو میگیره, ولی تا حالا یونجه پیدا نکردم و بهشون ندادم! در این خصوص هم راهنمایی کنید.

4- همیشه براشون توی یه کاسه‌ی کوچیک اب میذارم ولی تا حالا ندیدم که اب بخورن! مشکلی دارن که سراغ اب نمیرن؟
    پیشاپیش ممنون

دوسته عزیزم د رمورد نژادشون نمیتون راهنمایی کنم تا مدیر تالار بیان و جواب بدن....

ولی چندتا توصیه کوچیک بهتون میکنم
    غذای غالب خرگوش یونجه هست پس حتما براشون یونجه تهیه کنید و در کنارش بهشون سبزیجات بدین
    یونجه رو میتونید از پت شاپ ها تهیه کنید و یا از استطبل ها و گاوداری ها
    اب همیشه باید در دسترسون باشه

این چندتا لینک رو هم حتما مطالعه کنید
    ممنون

http://mihanpet.ir/thread22716-3.html

http://mihanpet.ir/thread16592.html

http://mihanpet.ir/thread543.html

http://mihanpet.ir/thread32741.html

http://mihanpet.ir/thread30879.html

http://mihanpet.ir/thread29321.html

http://mihanpet.ir/thread22817.html

http://mihanpet.ir/thread17522.html

http://mihanpet.ir/thread17843.html

http://mihanpet.ir/thread17844.html

کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
    شماره عضویت
    11256
    میانگین پست در روز
    0.14

پیشاپیش ممنون
    سلام دوست عزیز .

1 : خرگوش شما یه خرگوش معمولیه ، خیلی دنبال نژادش نباشید چون معمولا میکس چندین و چند نوع نژاد مختلف هستن ( و در واقع اصلا مهم نیست نژادشون چیشه )

2 : خرگوش 2 نوع مدفوع داره ، یکی گرد و سفت هستش اندازه نخود ، یکی هم گرد و خمیری هستش که بوی زیادی هم داره . این دومی در واقع قسمتی از نوشخوار کردن خرگوشه ، خرگوش اونها رو میخوره و مواد باقی مونده توی اونها رو جذب میکنه . بعضی وقت ها به دلیل برنامه غذایی نا مناسب ، یا ترسیدن از چیزی ، خرگوش اینها رو نمیخوره و میمونه ... شاید شما اینها رو با اسهال اشتباه گرفتید . در هر صورت خوردن اینها برای خرگوش الزامی هستش .

3 : سنگ جویدنی به تنهایی اصلا کافی نیست . خرگوش نیاز به علوفه خشک در تمام طول روز به مقدار زیاد داره ( یونجه ، تیموتی ... ) باید اینها به مقدار زیاد در دسترسش باشه . همینطور نیاز به فیبر زیاد و چوب هایی که برای خرگوش قابل جویدن هست داره ( مثل چوب درخت بید یا چوب درخت سیب ) ... بعضی چوب ها برای خرگوش سمی هستن ( مثل درخت گیلاس ) . از هر چوبی استفاده نکنید . بهتره خودتون شاخه های نازک رو از درخت جدا کنید و بذارید خشک بشه توی آفتاب .

4 : خرگوش خیلی کم آب میخوره ، ولی میخوره و مهمه که هر روز آب تمیز ، سالم و خنک در اختیارش باشه ، آبش رو هر روز یا روزی دو بار عوض کنید وگرنه بو میگیره و نمیخوره آب رو .

نقل قول نوشته اصلی توسط w.ss نمایش پست ها
    فرزاد جان اولا ورودت رو تبریک میگم.من تجربه تلخ خودم رو میگم.من یکسال و هفت ماه پیش خرگوش خریدم ولی اولی که بخاطر دندان و نفخ مرد و دومی هم بدلیل بزرگ شدن ریشه دندان در اثر خوردن غذای نرم بردمش دامپزشکی ایرانیان و خوابوندنش.برای تسکین غم اونا یه بچه خرگوش هفته پیش خریدم و بشدت مراقب غذا خوردنش بودم و غذا بهش یونجه و کمی هویج و 4 دانه ذرت خشک و دو دانه پلت در روز دادم.سه شنبه این هفته اسهال گرفت.بردم دامپزشک نزدیک خونمون همین داروی اسهال بالا رو داد و گفت نفخ هم داره و دایمتین واسه اون داد.من دیدم خیلی اسهالش شدیده براساس متود سیسیل گرامی بهش فرینی برنج و سیب و موز دادم که اسهالش کم شد ولی زنگ زدم پزشک گفت فقط داروی خودش رو بدم که دیدم ساعت 1 شب شدیدتر شد و دوباره فرینی دادم و گفتم اگه ندم میمیره.4 شنبه صبح اسهالش خوب شد
    و منم بخاطر نفخش دیگه ندادم.2 روز حالش خوب بود بعد برای نفخش جوشونده نعناع و آویشن دادم.گاهی شکمش موج داشت ولی جنب و جوشش خوب بود.به دکترش گفتم گفت که فقط همون داروهایی که داده رو بدم.به ایرانیان هم زنگ زدم گفت باید دایمتین رو ادامه بدم.سرتو درد نیارم که نعناع و آویشن رو هم قطع کردم و فقط یونجه و آب و داروهاشو دادم ولی امروز تعادلش رو ازدست داد و در اثر نفخ جون داد و مرد.یعنی من کلا خیلی بدشانسم و در عرض 1 هفته که خرگوشم مرد و برای تسکین دردش یه خرگوش خریدم و با اونهمه مراقبت مرد.نتیجه:دامپزشکای ایران بخصوص در مورد خرگوش مفت نمی ارزن.واقعا براشون متاسفم.مطمئنم اسهالش هم بخاطر متود سیسیل خانوم خوب شد.

دوست عزیز ، ذرت یکی از خطرناک ترین مواد غذایی برای خرگوش هستش . چرا به خرگوش هاتون ذرت میدید ؟ حتی پلت هایی هم که ذرت داره خوب نیستن .

کلا این نکات رو رعایت کنید . من نزدیک 3 ساله با این برنامه پیش رفتم و مشکلی برام پیش نیومد: ( اینها تجربیات شخصی من هستند )

خرگوش در هر شرایطی باید مقدار زیادی علوفه خشک ( یونجه ، تیموتی ، جوی دو سر ، کاه جو و ..... ) داشته باشه . هر دوره علوفه خیلی موند یا کثیف شد همه علوفه رو عوض کنید . صبر نکنید تا تموم بشه ، به اندازه مصرف یه روز نریزید ، حتما خشک شده باشه .

خرگوش در هر شرایطی باید جای خواب مناسب ، جای بازی کردن ( توی قفس یا بیرون ) و جایی برای پنهان شدن ( توی قفس یا بیرون از قفس ) داشته باشه . قفس 50 سانتی برای خرگوش نیست ( برای همستره ) . خرگوش حداقل یه قفس یک متر مربعی میخواد با ارتفاع نیم متر ( تازه برای خرگوش کوچیک ) . اگر جاشو ندارید ، خرگوش نگیرید .

خرگوش نیاز به آب تازه و خنک داره . این خیلی مهمه چون خرگوش ها وقتی آب تازه وخنک نباشه خیلی تمایل به خوردن آب ندارن . آّب باید همیشه در دسترس خرگوش باشه حتی اگر شما هیچوقت نبینید آب میخوره .

[مهم] خرگوش هر چیزی رو میجوه و خطرناک ترین چیزی که میتونه بجوه سیم های برق هستن . هر نوع سیم برق از هر جای خونه رد شده که خرگوش بهش دسترسی داره ، سیم شارژر تلفن ، سیم تلفن ، سیم چند راهی برق ، سیم پشت یخچال و لباسشویی ، سیم پشت تلوزیون ... هر چیزی که هست رو باید جمع کنید . حتی اگه روی میز هم هست ممکنه خرگوش بتونه بپره روی میز . این رو هم در نظر بگیرید .

[خیلی خیلی مهم] حتی اگر به خرگوشتون هر روز برای خوردن زهر مار هم میدادید و به این غذا بعد از چند ماه عادت کرده ، اگه فردا یکی بهتون گفت این خوب نیست براش ، زهر مار رو قطع نکنید که به خرگوش از فردا هویج و سیب بدید . سیستم گوارشی خرگوش خیلی خیلی حساسه و هر تغییر غذایی یا هر غذای جدیدی که میخواهید به رژیمش اضافه کنید باید خیلی آروم و با مقدار کم انجام بشه . مثلا اگر میخواهید از امروز به خرگوشتون کرفس بدید ، اول یه مقدار کم بهش بدید همراه غذاهای دیگه و به مرور مقدارش رو بیشتر کنید .

خرگوش ( به خصوص خرگوش بالغ و بزرگ ) رو تا زمانی که یاد نگرفتید چه طور بلند کنید ، بقل نکنید . خرگش پاهای عقب قوی داره و اگر بد بگیریدش با یه حرکت میتونه مهره های کمر خودش رو بشکنه .

هر غذای جدید که به خرگوش میدید رو توی گوگل به زبان انگلیسی سرچ کنید و از چند تا منبع مختلف در موردش اطلاعات بگیرید . اگر مطلبی پیدا نکردید اون غذا رو به خرگوش ندید . ( اگر موردی بود که نمیتونستید پیدا کنید یا آشنایی با زبان ندارید اینجا بنویسید دوستان کمک میکنن )

سعی کنید در طول روز فقط یه وعده غذا ( مخلوطی از میوه و سبزیجات ) به خرگوش بدید . این غذا رو همیشه در یک ساعت خاص بدید ( برای مثال من شب ها این غذا رو براش میذارم )
    مواردی که من به طور ثابت به خرگوشم هر شب میدم ( البته خرگوش من بالغ هستش ... ) : هویج ، مقدار کمی سیب ، سبزی به خصوص جعفری و برگ ترب ، مقدار کمی کاهو ( از این کاهو های معمولی بخرید اون کاهو های گرد برای خرگوش خوب نیست . کاهو رو خوب بشورید و از قسمت برگ سبز تیره به خرگوش بدید ، اون ساقه سفید و آبدار وسطش خیلی فایده ای نداره ) .
    و اینها هم ثابت نیست هر شب بعضی هاش رو به مقدار کم میذارم : کیوی ، موز ، آناناس ، کلم برگ ، خیار ، کرفس کاملا خورد شده..... ( و خیلی میوه و سبزیجات دیگه که خودتون میتونید سرچ کنید ببینید کدوم برای خرگوش مناسبه و هر شب یه مقدار کم به غذای خرگوش اضافه کنید . )

هر روز به خرگوش با توجه به اندازه اش مقداری پلت با کیفیت بدید ( برای خرگوش بالغ حدود نیم پیمانه ) . من خودم پلت رو یه مقدر کمتر میکنم و یه قاشق سر خالی سویا و یه قاشق سر خالی جو پرک با اون قاطی میکنم و هر روز صبح به خرگوشم یه ظرف از این غذا میدم .

توی طول روز اگر خرگوشتون گرسنه هست برای تشویق اشکالی نداره یه تیکه نون ، میوه یا هر چیزی بهش بدید ولی یادتون نره خرگوش نباید همیشه غذاهای خوشمزه داشته باشه وگرنه علوفه ی خشکش رو نمیخوره . همینطور ممکنه اون مدفوعی رو که برای نوشخوار باید بخوره ، دیگه نخوره .

هر چند وقت یه بار خودتون دندون های خرگوش رو چک کنید ، بین پاهاش ، گوش هاش ، چشمش ... همه جا رو چک کنید و سعی کنید هر چند وقت یه بار پیش دامپزشک بره .

خرگوش رو نباید حمام کنید ، خودش میتونه بدنش رو تمیز کنه ، فقط اگر پاها و زیر دمش خیلی کثیف شده بود به آرومی با یه پارچه نمدار تمیزش کنید .

تحمل خرگوش در برابر گرما از انسان کمتره ، و در مقابل سرما تحمل بیشتری داره . این مورد رو حتما در نظر بگیرید و دمای جای خواب خرگوش رو با دمای مطلوب خودتون تنظیم نکنید .

اگر خرگوش شما توی خونه آزاد زندگی میکنه ، همیشه مراقب باشید زیر پاتون نره . خرگوش ها خیلی دوست دارن با شما بازی کنن . همینطور مراقب باشی وقتی در ها رو میبندید ، جایی میشینید ، یا چیزی رو جایی میندازید خرگوش اونجا نباشه .
    من خودم توی خونه عادت کردم به حالت کشیدن پا روی زمین راه میرم تا اینکه بخوام قدم بردارم . همینطور هیچوقت دمپایی یا کفش توی خونه نپوشید ( جوراب بپوشید ) تا اگر حواستون نبود و پاتون روی خرگوش رفت قبل از اینکه لهش کنید متوجه بشید .

خرگوش به بوی سیگار ، مواد **** و هر چیز دیگه ای حساسه . اگر توی خونه خرگوش نگه میدارید این کارها رو بیرون از خونه انجام بدید ( کلا انجام ندید بهتر هم هست )

هیچوقت برای یاد دادن چیزی به خرگوش ، حیوان رو دعوا نکنید و سرش داد نزنید . خرگوش ها متوجه نمیشن شما از چی نارحت هستید و فقط باعث افسردگیشون میشه .

[خیلی خیلی خیلی مهم ] لطفا خرگوش ( و هر حیوان دیگری رو ) نخرید . حتی اگر برای سرپرستی قبول کردن یه حیوان هزینه ی بیشتری هم کردید ، این هزینه رو بذارید به حساب خوشحال کردن اون حیوان . با خرید حیوانات فقط به دلال هایی که حیوانات رو در بدترین شرایط قرار میدن تا فقط زاد و ولد کنن کمک کردید . و همینطور تشویقشون کردید که از این پس این کار رو بدتر از قبل با حیوانات انجام بدن .

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    Pink_Floyd گرامی و عزیزوار.هم دامپزشکی نزدیک خونمون و هم ایرانیان گفته بود ذرت خشک بهشون بدم خوبه.کلا خود منم به همین موضوع مشکوکم که شاید علت نفخ بچه خرگوشم ذرت بوده.چون من فقط جلوش یونجه ریختم و روزی 4 دانه ذرت خشک و 2 دانه پلت میدادم.ولی باور کنید چون خودم 2 تا خرگوش در اثر بزرگ شدن دندان از دست دادم خواستم مو به مو گفته های دامپزشکها رو عمل کنم که متاسفانه همون نگهداری یلخی که خودم انجام داده بودم حداقل 1 سال و هفت ماه زنده بودن ولی براساس متود دامپزشکا به 7 روز نکشید.تو یه مقاله خارجی الان خوندم که دایتمین دارویی هست که برای نفخ انسان و حیوانات به جز خرگوش و جونده ها موثره و در خرگوشها بی تاثیره و برای نفخ اونا سایتمیکون و ملیکون تاثیر داره.

کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
    شماره عضویت
    11256
    میانگین پست در روز
    0.14
    Pink_Floyd گرامی و عزیزوار.هم دامپزشکی نزدیک خونمون و هم ایرانیان گفته بود ذرت خشک بهشون بدم خوبه.کلا خود منم به همین موضوع مشکوکم که شاید علت نفخ بچه خرگوشم ذرت بوده.چون من فقط جلوش یونجه ریختم و روزی 4 دانه ذرت خشک و 2 دانه پلت میدادم.ولی باور کنید چون خودم 2 تا خرگوش در اثر بزرگ شدن دندان از دست دادم خواستم مو به مو گفته های دامپزشکها رو عمل کنم که متاسفانه همون نگهداری یلخی که خودم انجام داده بودم حداقل 1 سال و هفت ماه زنده بودن ولی براساس متود دامپزشکا به 7 روز نکشید.تو یه مقاله خارجی الان خوندم که دایتمین دارویی هست که برای نفخ انسان و حیوانات به جز خرگوش و جونده ها موثره و در خرگوشها بی تاثیره و برای نفخ اونا سایتمیکون و ملیکون تاثیر داره.
    من نمیخوام دامپزشک های عزیز رو ریز سوال ببرم . ولی به این نکته توجه داشته باشید که دامپزشک بودن فقط نشان دهنده این هستش که یه نفر توی دانشگاه مدرک دامپزشکی گرفته و در 90 درصد موارد فقط این مدرک رو گرفتن که ازش پول در بیارن وگرنه هیچ علاقه ای به حیوانات ندارن .

کار من برنامه نویسی کامپیوتر هستش . من فوق لیسانس های کامپیوتری رو میشناسم که حتی نمیتونن یه برنامه ساده رو روی کامپیوترشون نصب کنن .
    فوق لیسانس های برق رو میشناسم که نمیتونن یه مدار ساده رو ببندن .
    یکی از دوستان من کارشناسی زبان انگلیسی داره ولی حتی اسم روزهای هفته رو بلد نیست به انگلیسی بگه .

چرا یه پزشک یا دامپزشک باید غیر از این باشه ؟

شما همیشه با دامپزشک مشورت کن ، ولی هر چی میگه چشم و گوش بسته قبول نکن . مخصوصا اگر اون دامپزشک ، یه دامپزشک معمولی توی یه کشور معمولی مثل ایران هستش که به حیوانات خانگی کمترین اهمیتی نمیدن .

خرگوش من یه خرگوش سفید و معمولی هستش . هیچ نژادی نداره و شاید هیچ قیمتی هم نداشته باشه . اولین باری که من این خرگوش رو پیش یه دامپزشک بردم برای چک کردن ، جواب دامپزشک این بود : این خرگوش های سفید خرگوش آزمایشگاهی هستن ، معمولا برای آزمایش استفاده میشن ... ارزشی ندارن که بخوای براشون هزینه کنی و نگهشون داری و .... .
    انگار نه انگار که این خرگوش حیوان خانگی من هستش . مثل بچه من میمونه . عضوی از خانواده اس ... مثل اینه که بچه ات رو ببری دکتر بگه این بچه که قدش کوتاهه ، زشتم هست ، خیلی هم باهوش نیست ... ولش کن بذار بمیره چرا میخوای درمانش کنی ؟

این آدمی که دارم در موردش حرف میزنم بهترین دامپزشک اون شهری بود که اون زمان اونجا زندگی میکردم . شما فکر میکنی این آدم براش مهمه خرگوش شما چی میخوره ؟ براش مهمه اگه یه چیزی بهش بدید که خوب نباشه و بمیره ؟ اون آدم فقط پول رو میبینه و معیار سنجشش برای زنده موندن یه حیوان ، ارزش مادی اون حیوان هستش .

اگر دامپزشک به شما گفته این کار رو بکنید ، اون کار رو بکنید ولی قبلش یه جستجوی کوچیک توی اینترنت و سایت های معتبر انجام بدید ( حتما و حتما چند تا سایت رو چک کنید تا مطمئن بشید ). من به شخصه حتی پزشک هم برای خودم دارو مینویسه تا ته و توی همه اون دارو هایی که برام نوشته رو از بروشور اون دارو و سایت های معتبر پزشکی در نیارم ، اون دارو رو نمیخورم . اگر بعد از تحقیق کردن متوجه شدید احتمال داره اون دامپزشک اشتباه کرده باشه یا با خودش مطرح کنید این موضوع رو یا اگر قبول نکرد با یه دامپزشک دیگه مشورت کنید .

در مورد ذرت ، کافیه یه جستجوی ساده توی گوگل انجام بدید
    اگر توی گوگل این عبارت رو جستجو کنید :
    can rabbit eat corn
    خود گوگل بالای نتایج این رو مینویسه ( حتی نیاز نیست سایتی رو باز کنید این رو خود گوگل بالای نتایج مینویسه ) :

Some types of seeds (especially things like "Canadian peas" and corn kernels) have hulls that are indigestible to a rabbit, and can cause life-threatening intestinal impactions/blockages. Corn, fresh or dried, is NOT safe for rabbits.

ترجمه : بعضی از دانه ها ( به خصوص دانه هایی مثل نخود کانادایی و دانه های ذرت ) دارای قشائی هستند که برای خرگوش ها غیر قابل هضم هستند و میتوانند باعث مشکلات تهدید کننده زندگی حیوان مانند گرفتگی روده ها شوند . ذرت ، تازه یا خشک برای خرگوش خطرناک است .

لینک زیر این متن هم برای سایت دانشگاه میامی آمریکا هستش و اگر لینک رو باز کنید توضیحات کامل تری هم داره . این جستجو از تماس گرفتن با یه دامپزشک هم ساده تره .

به هر حال امیدوارم اگر باز هم خرگوشی توی خانه آوردید ، اول از همه اون رو نخرید و از خرگوش هایی که هستن یکی رو به سرپرستی قبول کنید و اینکه با تجربه هایی که پیدا کردید این سری یه زندگی خوب و آروم رو برای اون خرگوش درست کنید .

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    ممنونم دوست خوبم بابت اطلاعاتت.این حرفت کاملا درسته.متاسفانه چون 80 درصد حیوانات خانگی سگ و گربه هستند و برخی دامپزشکا دنبال منفعتن بیشتر رو این حیوانات تخصص دارن واسه همین دارویی مثل دایتمین که برای نفخ سگ و گربه هست و روی خرگوش تاثیری نداره رو تجویز میکنن.ولی حتی این موضوعی که راجب ذرت گفتید رو برخی شرکتهای خارجی غذای خرگوش معتبر هم رعایت نکردن و ذرت خشک با چوب میفروشند.برای همین من شک نکردم.متاسفانه دوباره زندگی من برگشت به زندگی ماشینی و بی روح سابق.چیزی که 2 سال بخاطر خرگوشام ازش دور بودم.من باور دارم که خرگوشم بعد از گذروندن اون شب وحشتناک اسهالی خوب شده بود ولی بخاطر دایمتین شکمش قار قور میکرد و نفخ کشتش در صورتیکه دیروز خیییلی سرحال بود و به محض دادن داروها یه یک ربع دسشوییش نرم میشد و بعدش درست میشد ولی دیگه دایمتین صبح رو گویا نتونست تحمل کنه.برام جالبه خرگوش قبلیم با سن یکسال و هفت ماه میزان دایمتینش 4 قطره بود ولی اینیکی با 2 ماه سن هم 6 قطره؟؟؟؟؟؟؟مگه معده یه خرگوش به این کوچکی چقدر تحمل این همه دارو رو داشت.من واسه مشکل دندون خرگوش قبلیم اول رفتم پایتخت اونجا با وسایل خاص دکتر داخل دهان خرگوشم رو دید و چک کرد بعد دوستان گفتن ایرانیان مجهزه و من رفتم اونجا و اونوقت حتی اون ابزار چکاب پایتخت رو هم نداشت و دکتر بزور میخواست با دست دهنشو باز کنه که اونم موفق نبود.منو باش که فکر میکردم حداقل ایرانیان توش دریل مخصوص کوتاه کردن تیزی(تاتنهام دندانی) خرگوش رو دارن.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    فرزاد جعفری
    شماره عضویت
    13884
    میانگین پست در روز
    0.08
    سلامی دوباره,
    ممنون از پاسخگویی دوستان,
    چند نکته رو که از صحبت دوستان بهش پی بردم مربوط به عادت غذایی بود که سعی میکنم اصلاحش کنم(ندادن ذرت و....)
    حالا چند تا سوال دیگه برام پیش اومده,
    من بعد از اینکه چند جا خوندم که باید بهشون یونجه بدیم, رفتم و براشون یونجه تهیه کردم(خشک), خوشبختانه هم مدفوعشون درست شد هم اینکه خیلی از غذای جدیدشون راضی هستن :) ولی نمیدونم چرا ادرارشون کم شده! و دیروز صبح که داشتم جاشون رو مرتب میکردم متوجه شدم که اطراف جایی که ادرار کردن شوره بسته(یه حالت پودری سفید رنگ).....این به خاطر یونجه هاست؟طبیعیه؟
    چند جا گفتید که کدو بدم بهشون...کدو سبز یا کدو حلوایی؟
    آیا خرگوشها عادت دارن که خیلی کش بیان و توی اون حالت بخوابن؟گری و اسنوبال وقتی میخوان بخوابن دوبرابر طول فعلیشون کش میان و اونجوری استراحت میکنن..متاسفانه تهیه عکس سخته...چون تا نزدیک میشم فوری بلند میشن....
    آخرین سوال هم اینه که خرگوشهام خیلی دست های منو لیس میزنن....این یه جور ابراز محبته یا کمبودی چیزی دارن یا ... کلا این کار طبیعیه؟
    پیشاپیش ممنون

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    سلامی دوباره,
    ممنون از پاسخگویی دوستان,
    چند نکته رو که از صحبت دوستان بهش پی بردم مربوط به عادت غذایی بود که سعی میکنم اصلاحش کنم(ندادن ذرت و....)
    حالا چند تا سوال دیگه برام پیش اومده,
    من بعد از اینکه چند جا خوندم که باید بهشون یونجه بدیم, رفتم و براشون یونجه تهیه کردم(خشک), خوشبختانه هم مدفوعشون درست شد هم اینکه خیلی از غذای جدیدشون راضی هستن :) ولی نمیدونم چرا ادرارشون کم شده! و دیروز صبح که داشتم جاشون رو مرتب میکردم متوجه شدم که اطراف جایی که ادرار کردن شوره بسته(یه حالت پودری سفید رنگ).....این به خاطر یونجه هاست؟طبیعیه؟
    چند جا گفتید که کدو بدم بهشون...کدو سبز یا کدو حلوایی؟
    آیا خرگوشها عادت دارن که خیلی کش بیان و توی اون حالت بخوابن؟گری و اسنوبال وقتی میخوان بخوابن دوبرابر طول فعلیشون کش میان و اونجوری استراحت میکنن..متاسفانه تهیه عکس سخته...چون تا نزدیک میشم فوری بلند میشن....
    آخرین سوال هم اینه که خرگوشهام خیلی دست های منو لیس میزنن....این یه جور ابراز محبته یا کمبودی چیزی دارن یا ... کلا این کار طبیعیه؟
    پیشاپیش ممنون
    کلا دوست گرامی گاهی ادرارشون که غلیظه بعد خشک شدن سفید میشه.گاهی طبیعیه ولی اگه همیشه اینجورین ممکنه در اثر زیاد شدن کلسیم تو بدنشون باشه که اون موقع خطرناکه و ممکنه کلیشون حتی سنگ ایجاد کنه یا تو رودشون کلسیم رسوب کنه.ولی هر از چند گاهی که این مدلی باشه معمولیه.اما کش اومدن خیلی هم استراحت در اون حالت نشانه خوبیه.اگه حالشون خوب باشه گاهی به اون صورت میخوابن.مثلا جلو آفتاب یا تو روزای گرم همین جور میخوابن.راستی فرزاد جان یکی از خرگوشات شبیه اون خرگوشم که یکسال و هفت ماهش بودش و متاسفانه در اثر بلند شدن دندونش فوت کرده.منو یاد اون انداخت.خیلی باحال بود.
    اینم عکس اون مرحومه:
    http://uupload.ir/files/v674_img_%DB...B%B5%DB%B2.jpg

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    سلام.باز هم از کمکهای شما دوستان و ابراز همدردیتون بخصوص shivid بزرگوار ممنونم.امیدوارم روح خرگوشم با اونیکی خرگوشم که زودتر مرد تو بهشت خوشحال باشن.راستش من اینقدر به خرگوش جماعت عادت دارم و به این موجودات علاقه دارم نتونستم صبر کنم و پنجشنبه رفتم سمت قلهک و فروشگاه کلبه حیوانات.کلا 2 تا خرگوش معمولی واسش مونده بود که یکیشون تو باغ نبود ولی دومی تا وارد مغازه شدم در حالیکه رو دوپا وایستاده بود چسبید به شیشه قفس و منو نگاه میکرد.نامرد انگار میگفت منو ببر.منم خریدمش.جالب اینجاست از همون روز اول میاد رو دستم و منو لیس میزنه.خیلی فرزه ناقلا.قد کف دست میمونه واشتهای عجیبی داره و خیلی هم لاغره.تا اینجا هر روز به مقدار نا محدود براش یونجه گذاشتم منظورم اینه نمیذارم ظرف یونجش خالی شه.در روز علاوه بر اون 8 تا دونه ذرت سفت هم دادم و 4 تا دونه پلتم دادم.سنگ کلسیمش ازین چیزاس که روش سویا،هویج و.....خشک شده داره.فقط دوستان مشکل اینه خونه ما بخاطر احاطه شدن توسط آپارتمانها آفتاب نداره.ویتامین A-D3 مجبورم بهش بدم.سوالم اینه چگونه و به چه مقدار بهش بدم؟
    اینم عکسش:
    http://uupload.ir/files/rlbj_img_۲۰۱۶۰۱۰۲_۱۷۳۷۳۰.jpg
    http://uupload.ir/files/bqbx_img_۲۰۱۶۰۱۰۲_۱۷۳۷۱۷.jpg

سلام در مورد خرگوشتون که واقعا متاسف هستم ولی بهترین راه ممکن در ایران و انتخاب کردید چون حتی عمل های بدون وسایل در ایران زجر کش کردن حیوان هست به نظر من
    در مورد سوال دومتون به نظر من ویتامین آ،د نمیخواد مگر به تجویز دکتر دامپزشک
    من راهی که یکی از دامپزشکان گفتن اینکه از لامپ های کم مصرف زرد استفاده کنید یک چیزی شبیه لامپ یو وی که پوکی استخوان نگیرن
    خب اگر میتونید در هفته یا ماه جایی ببرید که حیاط داشته باشه و بتونه آفتاب بگیره خوبه اگر نه برای تجویز و دادن این شربت تقویتی حتما دز و مقدار و باید از دامپزشک سوال کنید اگر نیاز باشه

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

صفحه 550 از 639 نخستنخست ... 50450500540548549550551552560600 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)