فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,708
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 549 از 642 نخستنخست ... 49449499539547548549550551559599 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,481 به 5,490 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط nmsp نمایش پست ها
    و اما سوال الانم،
    ۱- من برای بسترش کاه تهیه کرده بودم، و یهو دیدم همه ی کاه هارو خورده! کاه برای اسب یا گاو ارزش غذایی داره، با توجه به اینکه هیچ جا اشاره ای به کاه نبود نه غذاهای توصیه شده نه غذاهای ممنوع، آیا کاه ضرر داره یا مشکلی نداره؟
    معمولا زودتر از یونجه تمومش میکنه!

۲- و سوال شماره هفت رو هنوز متوجه نشدم چه کاری میتونم بکنم. تو خونه آفتاب نمیبینه این در دراز مدت آسیب میزنه؟ چیکار میتونم بکنم؟ توی آپارتمانم و بالکن و حیاط هم نداریم.؟

کاه رو از بسترش جمع کنید چون بی فایده ست براش و امکان داره در آینده حتی میل و رغبتش هم به خوردن یونجه از دست بده و غیر از اون کاه وقتی جیش خرگوش میریزه روش بوی خیلی بدی میگیره بجاش از چوب رنده شده استفاده کنید و یا ساقفه گندم و یا لاشه برنج اینجور بهتره

۲) درسته آفتاب نیاز بدن حیوون هست و اگر واقعا در دسترس نیست میتونید براش مکمل و ویتامینهای خوراکی که ویتامین d هم جزوش هست خریداری کنید و بدید به طور هفتگی
    ولی راه دیگه مثل خونه اقوام هم هست حیاط داشته باشن
    یا پارکی که چمن یا درخت نداشته باشه چون ممکنه سم پاشیده باشن بهش ، ببریدش البتهاگر پارک حیوانات دارید که محدود بشه و داخل اون بگذارید

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط w.ss نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی.من 2 تا خرگوش 1.5 ساله داشتم که جفتشون نر بودن.اول بهشون یونجه میدادم و 2 وعده در روز میخوردن.به تدریج چیزای دیگه میدادم و بعلت عدم آگاهی یونجه رو همراه غذاهای دیگه میدادم که آروم آروم میلشون از روی یونجه برداشته شد.متاسفانه یکیشون که خیلی مهربون بود اواخر شهریور در اثر مشکل دندانی و نفخ شدید مرد.خیلی ناراحت بودم.دومی رو زود بردم دامپزشکی و دامپزشک چکاپ کرد و گفت خوبه.بهش گفتم پس این قلمبه خیلی کوچک روی فک پایینش چیه؟گفت مشکلی نیست.من غذاشو دوباره یونجه کردم ولی متوجه شدم اون مدتهاست که ساقه یونجه نمیخوره بلکه برگها و پودرشو میخوره.رفتم پلت برای اولین بار خریدم که مارک kiki بود و حاوی 21 درصد فیبر هست.اوایل نمیخورد ولی یبار که امتحانی خورد عاشقش شد و ازون به بعد خرگوشی که روزی 4 تا مدفوع میکرد،روزی 50 تا مدفوع میکنه.هر کاری میکنم یونجه نمیخوره.یبار 2 هفته پیش دیدم آب رو با مشکل میخوره و غذاهای آبداری مثل گوجه یا خیار یا هویج رو بسختی میخوره و همینطور موقع خوردن مدفوع خودش کلشو به این طرف و اونطرف تکون میده.بردمش دامپزشک مشخص شد که اون قلمبه که اوندفه دامپزشک تشخیص نداده بودش ریشه دندون بوده که زده بیرون.در ضمن متاسفانه یه مشکل ژنتیکی هم داره که گویا یک دندان اضافه تو فک بالا داره که در اثر رشد به دندانهای پایین رسیده.خرگوش من هم اکنون آب زیاد نمیخوره و غذاش هم هر کاری کردم یونجه نمیخوره و پلت رو راحت و بدون درد میخوره و همچنین ذرت میخوره.حتی دیروز چوب ذرت رو هم بدون اذیت خورد.چون یونجه نمیخوره پلت رو قطع نکردم چون شنیدم فیبر جلوی رشد بیش از حد ریشه رو میگیره.بنظرتون برای اینکه کاری کنم یونجه بخوره چه کنم؟در ضمن دکتر اولی جوابش کرده ولی دومی کلسیم و ویتامین آ.د واسه نرمی استخوانش داده.ولی در کل خرگوشی که جوب ذرت رو اونجور میخوره مگه میشه یونجه نتونه بخوره؟کمکم کنید دیگه طاقت از دست دادن اینو ندارم.
    اینم عکسهاش.به عکس رادیو لوژی و دندان اضافش دقت کنید:
    http://uupload.ir/files/b96g_img_۲۰۱۵۱۲۰۶_۱۵۰۰۱۳.jpg
    اینم عکس خودش که تو تراس زندگی میکنه:
    http://uupload.ir/files/u7n2_img_۲۰۱۵۱۲۰۶_۱۵۳۶۵۴.jpg
    سلام دوست عزیز
    خب من کامل مطلب شما رو خوندم و مشخصا خرگوش شما مشکل دندانی داره و ببخشید که کمی راحت صحبت میکنم با شما میخوام بدونی که چه وضعیتی هستی و چه تصمیمی باید بگیری
    اینکه در چه حد هست و چه گرید ی یا همون درجه ای هست مشکل دندان خرگوشتون باید توسط دکتر مشخص بشه و عکس رادیولوژی
    اینطور که مشخصه چندین دکتر رفتید ولی اصل جا و دکتر متخصص خودش و نرفتی گلم
    دکتر تقی زاده رو میشناسم ولی شما بهمراه گراف دندانی خرگوشتون حتما به بیمارستان دامپزشکی ایرانیان برو و به دکتر زارعی جراح ماهر اونجا یا دکترهای دیگه نشون بده
    اگر گرید یک باشه که مسلما بیشتر هست در حد خفیف هست و چیز خاصی نیست و با یک تغذیه اصولی ازش جلوگیری میشه
    اگر گرید دو باشه که باز هم شک دارم باید ببینیم کدوم دندونها مشکل داره اگر دندانهای جلویی باشه دندان سابی میشه و اگر دندانهای عقبی با یک رژیم غذایی اساسی دندانهای آسیاب و باید کوتاه کرد سریعا
    اگر گرید ۳ باشه که حد آخرش هست دندونها اونقدر رشد کردن که داخل فک بالا و پایین شدن و تا کره چشم و مرگ حیوون دور از جونش رشد میکنن
    اینکه شما میگی مشکل ژنتیکی و یک دندان اضافه اصلا باهاش موافق نیستم و احساس میکنم یک چیزی درست تشخیص داده نشده و لطفا به توصیه م گوش بده و در اسرع وقت حتما به بیمارستان ایرانیان سر بزن
    اگر گرید سه باشه دو راه بیشتر نیست من هر دو رو شرح میدم که آمادگی داشته باشی از قبل برا تصمیم گیری درست
    یک جراحی : جراحی در خرگوش از ابتداش ریسک بسیار بالایی داره هم به علت آناتومی بدنش هم به علت قدرت بدنی پایینش
    از بیهوشی گرفته که شاید دووم نیاره تا بعدش هزار راه و مشکل هست و درد برا حیوان
    در سگ و گربه موقع عمل میتونن لوله به مری بفرستن و متعلقات حین عمل وارد معده ش نشه اما خرگوش رو نمیتونن چون فکش کوچیکه و امکان داره از سر خوردن همین موارد عفونت بگیره و بعد عمل از بین بره
    صورت و فک خرگوش کوچیک هست چه با وسایل و تجهیزات چه بی وسایل و در اروپا روش عمل کردن دندانهای خرگوش این هست که فک و از بیرون میشکافن که دسترسی پیدا کنن بهش
    بماند که بعدش چه دردی میکشه حیوون و شاید این درد رو نتونه تحمل کنه
    بعد اینکه دندانها کشیده شد دیگه نمیتونه غذای سفت بخوره و همیشه باید پوره براش آماده کنی و بهش بدی
    جدا از هزینه عمل که تا چند وقت پیش هر طرف ۶۰۰ هزار تومن در مجهزترین بیمارستان کشور ایرانیان هست
    تمام این مشکلات و معضلات و داره و امکان داره هم خوب بشه و بتونه بر همه این مشکلات غلبه کنه
    اگر گرید ۳ باشه راه دیگرش یوتانایز یا مرگ آرام هست تا حیوون درد نکشه و زجر نبینه
    اما بهترین راهش اینه اول گرید مشخص بشه اگر این بود یا عمل بشه ، یا اگر انسانی ترین راهش و میخوای انتخاب کنی که مرگ آرام هست بگذاری تا حیوون از اشتها بیوفته و بعد اقدام کنی
    ممکنه خرگوش با گرید ۳ دندانی ، سه سال هم بتونه خوش و خرم زندگی کنه ممکنه سر سه ماه هم بهم بریزه ‌و اشتهاش و از دست بده
    پس نتیجه ==== شما فعلا مراجعه کن ایرانیان و گراف و نشونشون بده تا متوجه بشیم گرید دندانی حیوان شما چیه

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خب من کامل مطلب شما رو خوندم و مشخصا خرگوش شما مشکل دندانی داره و ببخشید که کمی راحت صحبت میکنم با شما میخوام بدونی که چه وضعیتی هستی و چه تصمیمی باید بگیری
    اینکه در چه حد هست و چه گرید ی یا همون درجه ای هست مشکل دندان خرگوشتون باید توسط دکتر مشخص بشه و عکس رادیولوژی
    اینطور که مشخصه چندین دکتر رفتید ولی اصل جا و دکتر متخصص خودش و نرفتی گلم
    دکتر تقی زاده رو میشناسم ولی شما بهمراه گراف دندانی خرگوشتون حتما به بیمارستان دامپزشکی ایرانیان برو و به دکتر زارعی جراح ماهر اونجا یا دکترهای دیگه نشون بده
    اگر گرید یک باشه که مسلما بیشتر هست در حد خفیف هست و چیز خاصی نیست و با یک تغذیه اصولی ازش جلوگیری میشه
    اگر گرید دو باشه که باز هم شک دارم باید ببینیم کدوم دندونها مشکل داره اگر دندانهای جلویی باشه دندان سابی میشه و اگر دندانهای عقبی با یک رژیم غذایی اساسی دندانهای آسیاب و باید کوتاه کرد سریعا
    اگر گرید ۳ باشه که حد آخرش هست دندونها اونقدر رشد کردن که داخل فک بالا و پایین شدن و تا کره چشم و مرگ حیوون دور از جونش رشد میکنن
    اینکه شما میگی مشکل ژنتیکی و یک دندان اضافه اصلا باهاش موافق نیستم و احساس میکنم یک چیزی درست تشخیص داده نشده و لطفا به توصیه م گوش بده و در اسرع وقت حتما به بیمارستان ایرانیان سر بزن
    اگر گرید سه باشه دو راه بیشتر نیست من هر دو رو شرح میدم که آمادگی داشته باشی از قبل برا تصمیم گیری درست
    یک جراحی : جراحی در خرگوش از ابتداش ریسک بسیار بالایی داره هم به علت آناتومی بدنش هم به علت قدرت بدنی پایینش
    از بیهوشی گرفته که شاید دووم نیاره تا بعدش هزار راه و مشکل هست و درد برا حیوان
    در سگ و گربه موقع عمل میتونن لوله به مری بفرستن و متعلقات حین عمل وارد معده ش نشه اما خرگوش رو نمیتونن چون فکش کوچیکه و امکان داره از سر خوردن همین موارد عفونت بگیره و بعد عمل از بین بره
    صورت و فک خرگوش کوچیک هست چه با وسایل و تجهیزات چه بی وسایل و در اروپا روش عمل کردن دندانهای خرگوش این هست که فک و از بیرون میشکافن که دسترسی پیدا کنن بهش
    بماند که بعدش چه دردی میکشه حیوون و شاید این درد رو نتونه تحمل کنه
    بعد اینکه دندانها کشیده شد دیگه نمیتونه غذای سفت بخوره و همیشه باید پوره براش آماده کنی و بهش بدی
    جدا از هزینه عمل که تا چند وقت پیش هر طرف ۶۰۰ هزار تومن در مجهزترین بیمارستان کشور ایرانیان هست
    تمام این مشکلات و معضلات و داره و امکان داره هم خوب بشه و بتونه بر همه این مشکلات غلبه کنه
    اگر گرید ۳ باشه راه دیگرش یوتانایز یا مرگ آرام هست تا حیوون درد نکشه و زجر نبینه
    اما بهترین راهش اینه اول گرید مشخص بشه اگر این بود یا عمل بشه ، یا اگر انسانی ترین راهش و میخوای انتخاب کنی که مرگ آرام هست بگذاری تا حیوون از اشتها بیوفته و بعد اقدام کنی
    ممکنه خرگوش با گرید ۳ دندانی ، سه سال هم بتونه خوش و خرم زندگی کنه ممکنه سر سه ماه هم بهم بریزه ‌و اشتهاش و از دست بده
    پس نتیجه ==== شما فعلا مراجعه کن ایرانیان و گراف و نشونشون بده تا متوجه بشیم گرید دندانی حیوان شما چیه
    سلام پرنیان خانوم.من دیروز بردمش دامپزشکی دانشگاه تهران اونجا دکتر رستمی که متخصص جوندگان هست دیدش و گفتند که گرید خرگوشم بین 3 و 4 هست و بدلیل تغذیه نامناسب خیلی سریع به این لول رسیده ولی با وجود پلت و ذرت خیلی کند شده و اگه اینجور ادامه پیدا کنه میتونه 2 تا 3 یا حتی 4 سال هم زندگی کنه.ایشون گفتند تثبیت دندوناش هم سخت هست ولی اگه یونجه بخوره میتونه حتی تثبیت بشه.یه خبر خوب هم اینه که در اثر درمان دارویی دکتر مکرم 3 روزی میشه بدون تکون دادن سرش و بدون اذیت شدن آب میخوره.امروز برای امتحان یه هویج تازه و خیلی سفت بهش دادم و بدون تکون دادن سرش و براحتی تا تهش خورد در صورتیکه قبل درمانش سرش رو تکون میداد و گاهی تیکه های هویج از دهنش می افتاد و بعد از چند دقیقه از شدت درد بیخیال هویج میشد.متاسفانه چند روز پیش فک پایین نزدیک پوزش یه قلمبه زده بود که از دندوناش کمی دورتر بود که با دارو آنتیبیوتیک کوچیک شده.کلا امیدوارم بتونه حداقل 2،3 سال عمر کنه چون شدیدا بخاطر عدم آگاهی و اشتباهی که در موردشون کردم احساس عذاب وجدان دارم.

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    سلام پرنیان خانوم.من دیروز بردمش دامپزشکی دانشگاه تهران اونجا دکتر رستمی که متخصص جوندگان هست دیدش و گفتند که گرید خرگوشم بین 3 و 4 هست و بدلیل تغذیه نامناسب خیلی سریع به این لول رسیده ولی با وجود پلت و ذرت خیلی کند شده و اگه اینجور ادامه پیدا کنه میتونه 2 تا 3 یا حتی 4 سال هم زندگی کنه.ایشون گفتند تثبیت دندوناش هم سخت هست ولی اگه یونجه بخوره میتونه حتی تثبیت بشه.یه خبر خوب هم اینه که در اثر درمان دارویی دکتر مکرم 3 روزی میشه بدون تکون دادن سرش و بدون اذیت شدن آب میخوره.امروز برای امتحان یه هویج تازه و خیلی سفت بهش دادم و بدون تکون دادن سرش و براحتی تا تهش خورد در صورتیکه قبل درمانش سرش رو تکون میداد و گاهی تیکه های هویج از دهنش می افتاد و بعد از چند دقیقه از شدت درد بیخیال هویج میشد.متاسفانه چند روز پیش فک پایین نزدیک پوزش یه قلمبه زده بود که از دندوناش کمی دورتر بود که با دارو آنتیبیوتیک کوچیک شده.کلا امیدوارم بتونه حداقل 2،3 سال عمر کنه چون شدیدا بخاطر عدم آگاهی و اشتباهی که در موردشون کردم احساس عذاب وجدان دارم.
    سلام
    دکتر رستمی هم بسیار دکتر خوبی هستن و ماهر
    واقعا متأسفم ایشالله که حالا حالا ها بدون درد و مشکل زندگی کنه
    ولی مصرف پلت و یونجه و غذاهای سفت رو فراموش نکن
    البته اگر پلت بدعادتش کرده و یونجه نمیخوره حذف کن فعلا
    اون ورم و آبسه نشانه چرک هست و برای مشکل دندانی ش
    همونطور که حدس زده بودم گرید بچه شما ۳ هست و حتی بیشتر متاسفم واقعا
    حواست به آبسه ها باشه چون اگر رسیدگی نکنی بعد مدتی چرک وارد خونش میشه
    اگر بی اشتها شد و اگر درد داشت حتما با دکترش در میون بذار ، چون هر سه ماه باید چکاپ بشن

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    دکتر رستمی هم بسیار دکتر خوبی هستن و ماهر
    واقعا متأسفم ایشالله که حالا حالا ها بدون درد و مشکل زندگی کنه
    ولی مصرف پلت و یونجه و غذاهای سفت رو فراموش نکن
    البته اگر پلت بدعادتش کرده و یونجه نمیخوره حذف کن فعلا
    اون ورم و آبسه نشانه چرک هست و برای مشکل دندانی ش
    همونطور که حدس زده بودم گرید بچه شما ۳ هست و حتی بیشتر متاسفم واقعا
    حواست به آبسه ها باشه چون اگر رسیدگی نکنی بعد مدتی چرک وارد خونش میشه
    اگر بی اشتها شد و اگر درد داشت حتما با دکترش در میون بذار ، چون هر سه ماه باید چکاپ بشن
    ممنون.2 روزه که ذرتو سخت تر میخوره که متوجه شدم چون ذرت بیرون بوده دونه هاش سفت شده ولی بنظرم بهتره همین سفت باشه.متاسفانه 12 ساعت گشنه نگه داشتمش بازم یونجه نخورد.بهرحال گویا تقدیر منه که دومین پسرمم از دست بدم.من تو این 1.5 سال بواقع خیلی روزای خوبی باهاشون داشتم.جالب اینجاست هرگز 2 تا خرگوش از نظر شخصیتی یکی نیست.اون یکی پسرم که عمرشو داد به شما قدش ازین یکی بلند تر بود.خیلی مهربون بود و هر کاریش میکردی عصبانی نمیشد.همیشه دستمو لیس میزد و حتی یبار هم گازم نگرفت.همیشه دنباله رو این پسرم بود.ولی این پسرم جرات خیلی زیادی داشت و عاشق کنجکاوی بود و همینطور لجباز.همیشه اولین داوطلب واسه همه کارا بود و اونیکی دنباله رویشو میکرد.یکم خشن بود ولی مهربونیشو اونجوری بروز نمیداد.کلا من حیوون از بچگی زیاد داشتم.از مرغ بگیرید تا لاکپشت،کرم ابریشم،کبوتر،گربه،ولی هیچکدوم بخوبی این دوتا نبودن.البته دروغ چرا،گربمم خیلی خوب بود.

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    ممنون.2 روزه که ذرتو سخت تر میخوره که متوجه شدم چون ذرت بیرون بوده دونه هاش سفت شده ولی بنظرم بهتره همین سفت باشه.متاسفانه 12 ساعت گشنه نگه داشتمش بازم یونجه نخورد.بهرحال گویا تقدیر منه که دومین پسرمم از دست بدم.من تو این 1.5 سال بواقع خیلی روزای خوبی باهاشون داشتم.جالب اینجاست هرگز 2 تا خرگوش از نظر شخصیتی یکی نیست.اون یکی پسرم که عمرشو داد به شما قدش ازین یکی بلند تر بود.خیلی مهربون بود و هر کاریش میکردی عصبانی نمیشد.همیشه دستمو لیس میزد و حتی یبار هم گازم نگرفت.همیشه دنباله رو این پسرم بود.ولی این پسرم جرات خیلی زیادی داشت و عاشق کنجکاوی بود و همینطور لجباز.همیشه اولین داوطلب واسه همه کارا بود و اونیکی دنباله رویشو میکرد.یکم خشن بود ولی مهربونیشو اونجوری بروز نمیداد.کلا من حیوون از بچگی زیاد داشتم.از مرغ بگیرید تا لاکپشت،کرم ابریشم،کبوتر،گربه،ولی هیچکدوم بخوبی این دوتا نبودن.البته دروغ چرا،گربمم خیلی خوب بود.
    ببین دوست گرامی یک توضیحی و نخواستم بدم ولی با توجه به این که نمیتونه بخوره گفتی بذار این رو بگم
    اون آبسه ها و عفونت چرکی برای این هست که گرید دندانی خرگوشت خیلی خیلی شدید هست اون آبسه برای این هست که ریشه دندان فک پایینو کامل سوراخ کرده و با این آبسه خودش و نشون داده از بالا هم اونقدر فشار میاره تا کره چشم تحت فشار شدید سوراخ میشه و حیوون کور میشه
    به نظر من با توجه به مشخص شدن این گرید بهتر هست که فکرات و بیشتر کنی اگر گرید ۴ باشه که با توجه به آبسه ش همین و نشون میده دیگه خوب شدنی نیست این مدت زمان هم که دکتر گفته ثابت نگه داشته مبشه گرید دندانی ش متاسفانه نمیشه چون این حیوون نمیتونه یونجه و این موارد بخوره درد شدید داره که غیر قابل تصور ما هست مخصوصا آبسه داده
    حیوون رو به نظر من الکی زجر نده با گرسنه نگه داشتنش چون اون مثل کسی هست که دهنش پر زخم باشه و بهش بگن که حالا کباب و مرغ سوخاری و از این چیزها بخور
    به نظر من میدونم که عذاب وجدان داری و ناراحت اما به نظر من اگر میتونی یک هفته دیگه ببرش ایرانیان و باهاشون مشورت کن
    اگر گرید ۴ تشخیص دادن دکتر زارعی نذار حیوون زجر بکشه ما مسئول گرفتن جون کسی نیستیم چون خلقش نکردیم ولی این آبسه نشانه خوبی نیست اگر حیوون از اشتها افتاده و اینجور سختشه به نظر من حتما یک هفته دیگه برو ایرانیان و مشورت کن با جراح اونجا هم و بهترین تصمیم و بگیر
    اگر اونجا گفت گرید ۳ حتی و تایید کرد که تو فک پایین نرفته هنوز اونوقت این راهی که دکتر رستمی گفته ادامه بده
    نمیدونمم والا تصمیم خیلی سختیه ولی حیوون نمیتونه دردش و بگه
    اگر آبسه هاش شبیه این خرگوش طفلک هست و اشتهاش کم شده حتما کاری که گفتم و بکن

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    ممنون ازینکه اینقدر زود راهنمایی میکنید.من به 2 تا دکتر ایمیل زدم ولی بعد 1 ماه هنوز جواب هم نمیدن ولی شما واقعا جای تقدیر داره که خیلی زود جواب افرادی مثل منو میدید.راستش این عکسی که ازین بنده خدا گذاشتید هنوز نیستش.غذا راحت میخوره و هنوز اشتها داره.اون آبسه الان با دارو که دادیم اندازه ارزن هست و تا انگشتمون رو کنار پوزش فشار ندیم متوجه نمیشیم.اون قسمتش که ریشه فک پایین رو سوراخ کرده آبسه نداره و این آبسه نزدیک پوزشه نه سمت دندانهاش.ولی بازم میگم،اگه از اشتها افتاد و طوری شد مثل خرگوش قبلیم،یعنی موقع خوردن غذا غذا رو نمیتونست بخوره و غذا از دهنش می افتاد بشه،راهی ندارم جز اینکه ببرم دامپزشک و با دوز زیاد داروی بیهوشی راحتش کنن.مطمئنا حاضر نیستم مثل این کوچولوی تو عکس بشه و زجر بکشه.ایکاش اینهمه اطلاعاتی که بخاطر بیماری خرگوشام بدست آوردم رو موقع خریدشون کسب میکردم که دیگه هرگز اینجور نمیشد.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    با سلام خدمت دوستان عزیز سایت و با تشکر از کمکهاتون و بخصوص پرنیا خانوم.متاسفانه دو،سه روز تکونهای سر خرگوشم موقع خوردن زیاد شد و به تدریج دیگه نتونست غذا بخوره.البته نه بخاطر اینکه دندوناش تو فکش فرو رفته بود چون با خوردن دانه های سفت و خشک ذرت و فیبر پلت رشد ریشه ها کند شده بود ولی زائده های تیز دندانهاش بخصوص سمت چپش که تو عکس رادیولوژی کاملا مشخصه طوری اذیتش میکرد که دیگه غذاش قطع شد.من سه شنبه با توجه به گفته پرنیا خانوم بردمش ایرانیان پیش دکتر زارعی ایشون گفتند که دو راه بیشتر وجود نداره و متاسفانه نمیتونند زائده ها رو بدون برش فک ازبین ببرند و باید یا دندوناش کشیده بشه که ریسکش تو عمل 40 درصد امکان زنده بودنش هست و تازه بعد عمل هم امکان عفونت و مرگ هست و هزینشم 600 تومان هست و امکان شکستن فک هم هست.یا با بیهوشی بخوابوننش.من مجبور شدم انتخاب دوم رو بکنم و واقعا خیلی ناراحتم.وقتی بیهوشی رو زد دیگه نتونستم بمونم و اومدم حساب کردم و رفتم.واقعا ازینکه چرا توجه لازم رو نداشتم و درکنار یونجه، کاهو و هویج و نون میدادم و نه یکی یکی عذاب وجدان دارم.کاش زودتر با این سایت آشنا میشدم.متاسفانه با دست خودم رفیقم رو به کشتن دادم.الان هی بی اختیار تراس رو نگاه میکنم ولی اثری ازون جوجو نیست.هنوز جاشو نتونستم از تراس جمع کنم و هنوز این جرات رو پیدا نکردم.ولی تنها تسلی من اینه که موقع مرگ هیچ چیز نفهمید و تا آخرین لحظات پیش من بود و نرفتم بسپارمش به پارک.یادمه پارسال با اونیکی خرگوشم که اونم 2 ماه پیش مرد بردمشون شمال قفس رو باز تو راه پله تو حیاط گذاشتم.عین 1 هفته که اونجا بودیم درحالیکه میتونستن برن تو حیاط از راه پله پایین نیومدن و من بزور برشون میداشتم میبردم تو حیاط.یاد جفتشون بخیر که در کنار گربم که 12 سال پیش داشتم بهترین دوستام بودن.حتی شب قبل مرگش باهم دنبال بازی کردیم ولی زنده بودنش فقط در گرو خوردن اون بلغورهای ذرت بود که دیگه نتونست بخوره.خواهش میکنم به تغذیه خرگوشاتون حساس باشید و یونجه رو هرگز فراموش نکنید تا اینجور دچار عذاب وجدان نشید.موفق باشید.
    راستی یه گله بزرگ هم از کلیه دامپزشکیا دارم که اصلا جز سگ و گربه به خرگوشا توجه ندارند.مگه وسایل پایین آپلو 17 هست که نمیتونند به ایران بیارند.دکتر گفت چون دهن خرگوش کوچیکه لوله تو حلقش نمیتونند بذارند و برای کوتاهی زائده ها باید فک رو ببرند که اصلا فایده نداره.خداییش وسایل پایین رو ببینید.بخدا کلش 1 ملیون تومان می ارزه؟؟؟؟:

دریل کردن زائده های دندان خرگوش

کشیدن دندان خرگوش بدون برش فک و همچنین لوله گذاری

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    خیلی خیلی خیلی متاسف شدم دوسته گلم....
    شما تمام سعی تونو کردین....ممکنه دیر فهمیده باشین ولی ازین به بعد دیگه این اشتباهو نمیکنید و مطمنم خرگوش بعدی که میارین زندگی خیلی خوبی خواهد داشت....
    خوب درکتون میکنم چندین سال پیش من هم تجربه ای مشابه شما داشتم....بهترین کارمطالعه اس و مطلع کردن بقیه تا دیگه این اشتباه تکرار نشه....
    ممنون از شما دوست عزیز و مهربان.‌..

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    سلام.باز هم از کمکهای شما دوستان و ابراز همدردیتون بخصوص shivid بزرگوار ممنونم.امیدوارم روح خرگوشم با اونیکی خرگوشم که زودتر مرد تو بهشت خوشحال باشن.راستش من اینقدر به خرگوش جماعت عادت دارم و به این موجودات علاقه دارم نتونستم صبر کنم و پنجشنبه رفتم سمت قلهک و فروشگاه کلبه حیوانات.کلا 2 تا خرگوش معمولی واسش مونده بود که یکیشون تو باغ نبود ولی دومی تا وارد مغازه شدم در حالیکه رو دوپا وایستاده بود چسبید به شیشه قفس و منو نگاه میکرد.نامرد انگار میگفت منو ببر.منم خریدمش.جالب اینجاست از همون روز اول میاد رو دستم و منو لیس میزنه.خیلی فرزه ناقلا.قد کف دست میمونه واشتهای عجیبی داره و خیلی هم لاغره.تا اینجا هر روز به مقدار نا محدود براش یونجه گذاشتم منظورم اینه نمیذارم ظرف یونجش خالی شه.در روز علاوه بر اون 8 تا دونه ذرت سفت هم دادم و 4 تا دونه پلتم دادم.سنگ کلسیمش ازین چیزاس که روش سویا،هویج و.....خشک شده داره.فقط دوستان مشکل اینه خونه ما بخاطر احاطه شدن توسط آپارتمانها آفتاب نداره.ویتامین A-D3 مجبورم بهش بدم.سوالم اینه چگونه و به چه مقدار بهش بدم؟
    اینم عکسش:
    http://uupload.ir/files/rlbj_img_۲۰۱۶۰۱۰۲_۱۷۳۷۳۰.jpg
    http://uupload.ir/files/bqbx_img_۲۰۱۶۰۱۰۲_۱۷۳۷۱۷.jpg

صفحه 549 از 642 نخستنخست ... 49449499539547548549550551559599 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)