فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,267
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 548 از 639 نخستنخست ... 48448498538546547548549550558598 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,471 به 5,480 از 6386

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش ، لاکپشت ، فنج
    شماره عضویت
    12176
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام دوستان
    مو های خرگوش من خیلی میریزه
    پسره و حدود ۹ ماهه هستش
    عقیمش هم نکردم هنوز
    ممنون

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    عماد حاجی پور
    شماره عضویت
    13752
    میانگین پست در روز
    0.01
    با تشکر از خانم یا آقای sisil بابت راهنمایی، بازم نمیدونم اینجایی که دارم متن و میزارم درسته یا نه. ماشالا انقدر این سایت شلوغ و پر مطلب هست که آدم گیج میشه.به هر حال خیلی ممنونم و سپاسگزار. در ضمن از شهرستان قائمشهر،استان مازندران. با تشکر

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام . من همچنان موفق نشدم ظرف دستشویی خرگوشم رو عوض کنم . به هیچچچچچ عنوان ظرف جدیدشو قبول نمیکنه و باید حتما بره تو اون قبلی . یادش دادم موقعی که میخواد چیزی از دستم بگیره و بخوره سریعا میدوه توی اون ظرف می ایسته تا خوراکیشو بهش بدم اما برای دستشویی استفاده نمیکنه، فکر میکنم اشتباه منظورمو متوجه شده و فکر کرده موقع خوراکی خوردن باید بره اون تو دوستان اگر کسی تجربه داره و خرگوششو مجبور کرده دست از سر ظرف دستشوییش برداره و ظرف جدید رو قبول کنه یاری رسان من باشه لطفا

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    خواهش میکنم وظیفمه
    به چندین نفر پیغام دادم برای اینکه بدونمم دامپزشک خوب اونجا کی هست ولی متأسفانه کسی با دامپزشکان اونجا آشنایی نداشت
    فردا حتما به اداره ی دامپزشکی تون تماس بگیرید یا مراجعه کنید و ببینید دامپزشک خوب متخصص جوندگان کی هست
    تروخدا وقت و هدر ندید انقدر آسوده ...!!!
    الان حالش چطوره ؟
    وضعیت تغذیه و جیش و مدفوعش و بگید بهم لطفا ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط emad.67 نمایش پست ها
    با تشکر از خانم یا آقای sisil بابت راهنمایی، بازم نمیدونم اینجایی که دارم متن و میزارم درسته یا نه. ماشالا انقدر این سایت شلوغ و پر مطلب هست که آدم گیج میشه.به هر حال خیلی ممنونم و سپاسگزار. در ضمن از شهرستان قائمشهر،استان مازندران. با تشکر

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    عماد حاجی پور
    شماره عضویت
    13752
    میانگین پست در روز
    0.01
    در پاسخ به sisil عزیز باید بگم که متاسفانه من جای دیگه زندگی می کنم و همیشه خونه نیستم که بدونم اوضاع چطوریه.اما دیروز که جویا شدم برادرم گفت حالش خیلی بهتره اما هنوز نبرده کلینیک، من شاکی شدم تا این که برام یه فیلم از خرگوش فرستاد دیدم مث روزای قبل از مریضیش سر حاله و از در و دیوار بالا میره و جست و خیز سابق رو پیدا کرده. خوب خیلی خوشحال شدم اما بازم تاکید داشتم که حتمن برای چکاپ ببره کلینیک جوندگان. راستی از من سوال کرده که هزینه دوا درمونش زیاد میشه منم از یکی از دوستام که پرنده فروشی داره پرسیدم گفت هزینش خیلی کمه. حالا شما که وارد تری چقدر هزینه میشه برای چکاپ و درمانش؟ آخه برادرم میگه بالای 150 تا 200 تومان هزینه داره، من میگم اگرم انقد هزینه داشته باشه باید انجام بدی تا خوب شه بعدا اگه میبینی هزینه نگهداریش برات سنگینه بده به کسی که بتونه خوب ازش مراقبت کنه.حالا که وضعیت اینطوره که عرض کردم. در ضمن گفت ادرارش نسبت به قبل کمتر شده و مدفوعش و رنگ و اینا خوبه مث روزای اول شده.آخه مدتی که بی حال بود ادرارش خیلی زیاد تر از مدفوع بود، یعنی جاشو که مثلن 4شنبه عوض کردیم تا جمعه خیس خیس بود و فکر کنم به خاط همون غذاهاش بوده. ببخشید بازم زیاده گویی کردم بازم ممنون از محبتتون و راهنمایی ها ی خوب و زحماتتون.

کاربر جدید nmsp آواتار ها
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13684
    میانگین پست در روز
    0.03
    خب من به بیشتر سوالاتم در مورد خرگوش رسیدم توی همین انجمن.
    ۱- چه غذاهایی و چقدر؟
    ۲- چند وعده؟
    ۳- غذاهایی که نباید بدیم؟
    ۴- خوردن آب.
    ۵- کمبود کلسیم.
    ۶- خوردن برگ گلهای گلدون.
    ۷- خورشید نخوردنش توی خونه.
    ۸- تو خونه بیش از ۱۰ ساعت آزاده.
    ۹- لم دادن و خوابیدن.
    ۱۰- کوتاه کردن ناخون.
    ۱۱- تمیز کردن پاها.
    ۱۲- اسپری خوشبو کننده.
    ۱۳- جا برای دستشویی.
    ۱۴- خاک اره مضره یا نه؟
    ۱۵- جفت برای خرگوش.
    ۱۶- گوش دادن موزیک.
    ۱۷- پاره کردن و خوردن روزنامه.

سوالامو اینجا پرسیده بودم:
    http://mihanpet.ir/thread32726.html

بیشتر این سوالارو پیدا کردم خصوصا از این تاپیک:
    http://mihanpet.ir/thread22817.html

الان غذا و جاش اوکی شده همه چی مرتبه، فوق العاده بازیگوش و شیطونه. منم خیلی لیس میزنه، خودمو و لباسامو هرچند تا لیس یه گازم میگیره، بعضی وقتا هم دراز میکشم میاد شیکمم رو گاز میگیره

بزرگ شده و ظاهرا بزرگتر هم میشه. مثل بچه ی خود آدم دوست دارم بزرگ شدنش رو ببینم.

به صداهای ناگهانی ساخت و ساز یا همسایه یا موزیک یا توی خونه کاملا عادت کرده عین خیالش نیست دیگه.

براش یه خوراکی مخلوط گرفتم برای سلامت دندوناش، بلند شدن موهاش، شیطنت و باهوشیش و خوش خوراک شدنش، همه ی این موارد ادعا شده روی پاکت هم بخوبی قابل مشاهده ست.
    نام بسته emotion function مخلوط از پت شاپ تهیه کردم.

کاربر جدید nmsp آواتار ها
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13684
    میانگین پست در روز
    0.03
    و اما سوال الانم،
    ۱- من برای بسترش کاه تهیه کرده بودم، و یهو دیدم همه ی کاه هارو خورده! کاه برای اسب یا گاو ارزش غذایی داره، با توجه به اینکه هیچ جا اشاره ای به کاه نبود نه غذاهای توصیه شده نه غذاهای ممنوع، آیا کاه ضرر داره یا مشکلی نداره؟
    معمولا زودتر از یونجه تمومش میکنه!

۲- و سوال شماره هفت رو هنوز متوجه نشدم چه کاری میتونم بکنم. تو خونه آفتاب نمیبینه این در دراز مدت آسیب میزنه؟ چیکار میتونم بکنم؟ توی آپارتمانم و بالکن و حیاط هم نداریم.؟

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهرشاد دباقی
    شماره عضویت
    13419
    میانگین پست در روز
    0.09
    سلام خدمت دوستان گرامی.من 2 تا خرگوش 1.5 ساله داشتم که جفتشون نر بودن.اول بهشون یونجه میدادم و 2 وعده در روز میخوردن.به تدریج چیزای دیگه میدادم و بعلت عدم آگاهی یونجه رو همراه غذاهای دیگه میدادم که آروم آروم میلشون از روی یونجه برداشته شد.متاسفانه یکیشون که خیلی مهربون بود اواخر شهریور در اثر مشکل دندانی و نفخ شدید مرد.خیلی ناراحت بودم.دومی رو زود بردم دامپزشکی و دامپزشک چکاپ کرد و گفت خوبه.بهش گفتم پس این قلمبه خیلی کوچک روی فک پایینش چیه؟گفت مشکلی نیست.من غذاشو دوباره یونجه کردم ولی متوجه شدم اون مدتهاست که ساقه یونجه نمیخوره بلکه برگها و پودرشو میخوره.رفتم پلت برای اولین بار خریدم که مارک kiki بود و حاوی 21 درصد فیبر هست.اوایل نمیخورد ولی یبار که امتحانی خورد عاشقش شد و ازون به بعد خرگوشی که روزی 4 تا مدفوع میکرد،روزی 50 تا مدفوع میکنه.هر کاری میکنم یونجه نمیخوره.یبار 2 هفته پیش دیدم آب رو با مشکل میخوره و غذاهای آبداری مثل گوجه یا خیار یا هویج رو بسختی میخوره و همینطور موقع خوردن مدفوع خودش کلشو به این طرف و اونطرف تکون میده.بردمش دامپزشک مشخص شد که اون قلمبه که اوندفه دامپزشک تشخیص نداده بودش ریشه دندون بوده که زده بیرون.در ضمن متاسفانه یه مشکل ژنتیکی هم داره که گویا یک دندان اضافه تو فک بالا داره که در اثر رشد به دندانهای پایین رسیده.خرگوش من هم اکنون آب زیاد نمیخوره و غذاش هم هر کاری کردم یونجه نمیخوره و پلت رو راحت و بدون درد میخوره و همچنین ذرت میخوره.حتی دیروز چوب ذرت رو هم بدون اذیت خورد.چون یونجه نمیخوره پلت رو قطع نکردم چون شنیدم فیبر جلوی رشد بیش از حد ریشه رو میگیره.بنظرتون برای اینکه کاری کنم یونجه بخوره چه کنم؟در ضمن دکتر اولی جوابش کرده ولی دومی کلسیم و ویتامین آ.د واسه نرمی استخوانش داده.ولی در کل خرگوشی که جوب ذرت رو اونجور میخوره مگه میشه یونجه نتونه بخوره؟کمکم کنید دیگه طاقت از دست دادن اینو ندارم.
    اینم عکسهاش.به عکس رادیو لوژی و دندان اضافش دقت کنید:
    http://uupload.ir/files/b96g_img_۲۰۱۵۱۲۰۶_۱۵۰۰۱۳.jpg
    اینم عکس خودش که تو تراس زندگی میکنه:
    http://uupload.ir/files/u7n2_img_۲۰۱۵۱۲۰۶_۱۵۳۶۵۴.jpg

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام دوستان. من بالاخره موفق شدم ظرف دستشویی خرگوشم رو تغییر بدم و خواستم یه بار دیگه تجربمو اینجا بنویسم که اگه کسی با این مشکل برخورد بهش کمک بشه . اول از همه باید بگم زمانی که تصمیم میگیرید خرگوش بخرید قبل از هر چیزی فکر جاش باشید و به فکر یه ظرف دستشویی بزرگ و البته مناسب. به نظر من بهترین ظرف دستشویی مناسب خرگوش این نوع هست که خودتون میتونید بخرید . منم خریدم :
    http://uupload.ir/files/q9ia_img_20151213_152524.jpg
    http://uupload.ir/files/hbqp_img_20151213_152529.jpg
    که در واقع یه ظرف بزرگ مثل کاسه هست و یه سبد که لب کاسه قرار گرفته و کف این سبد از کف ظرف فاصله داره. مشبک های کف سبد آبی رنگ دونه های ریز داخلش بود که با یه چاقوی داغ اونا رو بریدم و در نهایت به این شکل در اومد و داخل کاسه رو خرده چوب ریختم . اینطوری بدن خرگوش با مواد زیرش تماس پیدا نمیکنه و تمیز میمونه. البته خیلی هم درشت نباشه که پاش بیفته داخلش
    بعد نوبت رسید به اینکه خرگوش رو محدود کنم . اما قفسش کوچیک بود . برای همین یه صندق میوه پیدا کردم و توی اون محدودش کردم. لازم به ذکره خرگوش من حتی شده صبح تا ظهر کارشو انجام نمیده اما روی فرش هم کاری نمیکنه. اینم عکس صندوق میوه :
    http://uupload.ir/files/nf1_img_20151213_152554.jpg
    چند ساعت محدودش کردم و چون خیلی غذا و آب خورده بود بالاخره مجبور شد که کارشو توی ظرف جدید انجام بده. به محض اینکه کارشو کرد آوردمش نیم ساعت بیرون و دوباره فرستادمش سرجاش.
    تنها راز کارم فقط محدود کردن خرگوش بود تا یاد بگیره ظرف جدیدشو انتخاب کنه. نکته دیگه ای هم که باید بگم وقتی خرگوش تازه میارید خونه حتما یه مدت مثلا دو هفته یا سه هفته اصلا ولش نکنید توی خونه برای خودش بگرده حتما حتما محدودش کنید و زیاد نوازشش کنید تا دستشوییشو خیلی خوب یاد بگیره

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط hani.rz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مو های خرگوش من خیلی میریزه
    پسره و حدود ۹ ماهه هستش
    عقیمش هم نکردم هنوز
    ممنون
    سلام
    اگر به طور مرتب و فصلی ش نیست ریزش موهاش و مقدار ش زیاده میتونه چندین عامل داشته باشه
    هم کمبود ویتامین ، هم قارچ یا مشکل پوستی
    این ریزش مو تا حالا باعث شده قسمتی از بدنش کچل یا ریختگی کامل داشته باشه ؟

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

صفحه 548 از 639 نخستنخست ... 48448498538546547548549550558598 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 3 مهمان ها)

1. myhappybunny

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)