فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,270
لایک لایک:  1,702
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 547 از 640 نخستنخست ... 47447497537545546547548549557597 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,461 به 5,470 از 6396

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام . دوستان من مجددا برام یه سوال پیش اومد. برای جلوگیری از رشد دندون خرگوش چه رژیم غذایی مناسبه ؟ من چمن که خودم براش میارم و خیلی خیلی تمیز میشورم و براش خشک میکنم، سویا و گاهی خیلی کم نون باگت خشک شده میزارم براش تا بجوه دنداناش بلند نشه. ممنون میشم رژیم غذایی مناسب رو بهم معرفی کنید.

کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
    شماره عضویت
    11256
    میانگین پست در روز
    0.14
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa67 نمایش پست ها
    سلام . دوستان من مجددا برام یه سوال پیش اومد. برای جلوگیری از رشد دندون خرگوش چه رژیم غذایی مناسبه ؟ من چمن که خودم براش میارم و خیلی خیلی تمیز میشورم و براش خشک میکنم، سویا و گاهی خیلی کم نون باگت خشک شده میزارم براش تا بجوه دنداناش بلند نشه. ممنون میشم رژیم غذایی مناسب رو بهم معرفی کنید.
    سعی کنید رژیم غذایی پر فیبر داشته باشه .

برای خرگوش حتما در تمام طول روز علوفه خشک بذارید( یونجه ، تیموتی های ، کاه ، گیاه جوی دو سر و ... )

چوب های نازک ( ترکه ) درخت بید یا سیب رو توی آفتاب خشک کنید و جاهایی قرار بدید که خرگوش بهش دسترسی داشته باشه . فقط هم از چوب های همین 2 درخت استفاده کنید . میتونید وقتی چوب ها تازه و نرم هستن باهاشون اسباب بازی های جویدنی درست کنید و بذارید خشک بشه .

برای خرگوش سنگ جویدنی تهیه کنید و همیشه در دسترسش باشه ( پت شاپ ها دارن )

یه وعده کوچک در روز پلت با کیفیت و سفت که جلوی رشد دندونها رو بگیره به خرگوش بدید

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pink_Floyd نمایش پست ها
    سعی کنید رژیم غذایی پر فیبر داشته باشه .

برای خرگوش حتما در تمام طول روز علوفه خشک بذارید( یونجه ، تیموتی های ، کاه ، گیاه جوی دو سر و ... )

چوب های نازک ( ترکه ) درخت بید یا سیب رو توی آفتاب خشک کنید و جاهایی قرار بدید که خرگوش بهش دسترسی داشته باشه . فقط هم از چوب های همین 2 درخت استفاده کنید . میتونید وقتی چوب ها تازه و نرم هستن باهاشون اسباب بازی های جویدنی درست کنید و بذارید خشک بشه .

برای خرگوش سنگ جویدنی تهیه کنید و همیشه در دسترسش باشه ( پت شاپ ها دارن )

یه وعده کوچک در روز پلت با کیفیت و سفت که جلوی رشد دندونها رو بگیره به خرگوش بدید
    ممنون بابت پاسخ کامل و صحیحتون
    در تکمیل فرمایشات شما باید بگم چوب ها هر چه کلفت تر باشن بهتر هست برای دندوناشون و چوب درخت انگور (مو) و یاس هم خیلی مفید هست
    باز هم سپاس بابت لطفتون

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید nmsp آواتار ها
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13684
    میانگین پست در روز
    0.03
    دوستان من چندتا سوال پرسیدم شماره گذاری کردم (توضیحات جانبی کامل هم دادم) در مورد خرگوشم و یکمی دارم نگرانش میشم. لطفا کمکم کنید.
    اینجا زدم:
    http://mihanpet.ir/thread32726.html

الانم ادرارش انقدر کم و غلیظ شده مثل خامه میشه بعد یه دقیقه! ورجه وورجش هم کم شده، حس میکنم تیک هم میزنه (یا شایدم همینطوری هستن) نمیدونم خیلی به کمک و اطلاعات شما دوستان نیاز دارم. تشکر

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط nmsp نمایش پست ها
    دوستان من چندتا سوال پرسیدم شماره گذاری کردم (توضیحات جانبی کامل هم دادم) در مورد خرگوشم و یکمی دارم نگرانش میشم. لطفا کمکم کنید.
    اینجا زدم:
    http://mihanpet.ir/thread32726.html

الانم ادرارش انقدر کم و غلیظ شده مثل خامه میشه بعد یه دقیقه! ورجه وورجش هم کم شده، حس میکنم تیک هم میزنه (یا شایدم همینطوری هستن) نمیدونم خیلی به کمک و اطلاعات شما دوستان نیاز دارم. تشکر
    سلام
    لطفا توی این تاپیک که در مورد بیحالی خرگوشتون نوشته بودید سر بزنید و پاسختون رو بخونید

http://mihanpet.ir/thread24139.html#post256038

ادرارش خامه ای و غلیظ شده بخاطر وجود یونجه ست که تازه به رژیمش اضافه شده و مشکلی نیست البته خیلی نباید ادامه پیدا کنه مثلا هر روز همین شکلی باشه
    در روز کنار یونجه حتما از سبزیجات به صورت دو وعده هم استفاده کنید ، دو برگ هم کاهو در روز بهش بدید خوبه
    رژیم غذایی قبلیش اصلا خوب نبوده و باید زیر نظرش بگیریم
    اگر حجم مدفوعش و سایز ش خوب هست مشکلی نیست
    تیک میزنه یعنی چی ؟
    در مورد اون تاپیکتون که ۱۷ سوال پرسیده بودید کل تالار خرگوشها مخصوصا همین تاپیک و مطالعه بفرمایید از اول جواب تمام سوالاتتون میگیرید مخصوصا اطلاعاتتون بالاتر میره
    اگر هم میخواید تک تک پاسخ سوالات خودتون و بدم لطفا کمی صبور باشید چون ماشالله کم هم نیست و نیاز به توضیحات داره و همین الان هم بنده سر کار هستم و واقعا متأسفم که نمیتونم زودتر پاسخ بدم
    مسئله ای که اورژانسی بود و نگرانش بودید و خواستم زودتر پاسخ بدم

ای اشرف مخلوقات

حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13684
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    لطفا توی این تاپیک که در مورد بیحالی خرگوشتون نوشته بودید سر بزنید و پاسختون رو بخونید

http://mihanpet.ir/thread24139.html#post256038

ادرارش خامه ای و غلیظ شده بخاطر وجود یونجه ست که تازه به رژیمش اضافه شده و مشکلی نیست البته خیلی نباید ادامه پیدا کنه مثلا هر روز همین شکلی باشه
    در روز کنار یونجه حتما از سبزیجات به صورت دو وعده هم استفاده کنید ، دو برگ هم کاهو در روز بهش بدید خوبه
    رژیم غذایی قبلیش اصلا خوب نبوده و باید زیر نظرش بگیریم
    اگر حجم مدفوعش و سایز ش خوب هست مشکلی نیست
    تیک میزنه یعنی چی ؟
    در مورد اون تاپیکتون که ۱۷ سوال پرسیده بودید کل تالار خرگوشها مخصوصا همین تاپیک و مطالعه بفرمایید از اول جواب تمام سوالاتتون میگیرید مخصوصا اطلاعاتتون بالاتر میره
    اگر هم میخواید تک تک پاسخ سوالات خودتون و بدم لطفا کمی صبور باشید چون ماشالله کم هم نیست و نیاز به توضیحات داره و همین الان هم بنده سر کار هستم و واقعا متأسفم که نمیتونم زودتر پاسخ بدم
    مسئله ای که اورژانسی بود و نگرانش بودید و خواستم زودتر پاسخ بدم
    بله تشکر خیلی زیاد از شما، الان خیلی بیشتر میدونم به لطف شما.

ادرارش امروز مثل روز قبل و پریروز غلیظ نیست. به رژیمش از دیروز ظهر کاهو و جعفری و گیشنیز اضافه کردم. حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد غذاش. خوشبختانه سبزی هارم دوست داره و میخوره. فکر کنم کاهو ادرارش رو درست کرده. ولی خب همچنان سمت آب هم نمیره! فکر کنم خجالت میکشه یا نمیخواد کسی آب خوردنش رو ببینه!
    مدفوعش بنظرم عادی و خوبه. البته من خرگوش دیگه ای نداشتم نمیدونم چطوری باید باشه ولی بنظرم کاملا عادی و سالمه.

بله من خیلی اینجا و در سطح اینترنت مطالعه کردم ولی حرفای ضد و نقیض فوق العاده زیاد مشهوده. یکی میگه ذرت بدی میمیره یکی میگه ذرت خوبه، یکی میگه جو پرک میکشه یکی میگه نصف غذاش جو پرک باشه. یکی میگه پوشال برای زیرش خوبه یکی میگه پوشال پوستش رو زخمی میکنه! خیلی چیزا یاد گرفتم ولی بعضی چیزا بدتر گیج شدم.

برای اون سوالات، بله سرفرصت بهتره چون شما که دارید لطف میکنید هرچی کاملتر باشه بهتره، اونقدر عجله ای نیست.

بازم تشکر از شما

حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13684
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    تیک میزنه یعنی چی ؟
    نمیدونم والا هم خنده داره هم غیرعادیه! البته زیاد نیست یک دوروز یه بار مثلا یکی دو دقیقه سرش رو خیلی عجیب غریب و سریع یعنی نامتعارف تکون میده! یا میچرخونه! شایدم یه جور بازی باشه نمیدونم.
    اول فکر کردم توی گوشش چیزی هست ولی خیلی نگاه کردم هیچی نبود. همه جاشو چندبار چکاپ کردم (با کمک آموزش های چکاپ از همین انجمن)

یا یکی دوبار دیدم همینطوری که داره رو فرش راه میره سرش رو میاره پایین زیر پاهاش نه به شکلی که خودشو لیس میزنه به یه شکل خیلی عجیب و غیرطبیعی انگار! مثل بچه ها که سرشمون رو میمالن به زمین و گردنشون رو خم میکنن به زیر یه همچین چیزی.
    چون خیلی کوتاهه چند بار اومدم عکس یا فیلم بگیرم سریع متوجه شده و رفته یا نرمال شده. بتونم حتما عکسشو میگیرم.

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نمیدونم والا هم خنده داره هم غیرعادیه! البته زیاد نیست یک دوروز یه بار مثلا یکی دو دقیقه سرش رو خیلی عجیب غریب و سریع یعنی نامتعارف تکون میده! یا میچرخونه! شایدم یه جور بازی باشه نمیدونم.
    اول فکر کردم توی گوشش چیزی هست ولی خیلی نگاه کردم هیچی نبود. همه جاشو چندبار چکاپ کردم (با کمک آموزش های چکاپ از همین انجمن)

یا یکی دوبار دیدم همینطوری که داره رو فرش راه میره سرش رو میاره پایین زیر پاهاش نه به شکلی که خودشو لیس میزنه به یه شکل خیلی عجیب و غیرطبیعی انگار! مثل بچه ها که سرشمون رو میمالن به زمین و گردنشون رو خم میکنن به زیر یه همچین چیزی.
    چون خیلی کوتاهه چند بار اومدم عکس یا فیلم بگیرم سریع متوجه شده و رفته یا نرمال شده. بتونم حتما عکسشو میگیرم.

دوست عزیزم خرگوش شما همه چیزش طبیعی هست و مشکلی نداره شکر خدای مهربان
    تکون دادن های ناگهانی سر اگر چکاپ های اصلی انجام گرفته باشه که قید فرمودید که چیزی نبوده مسلما همون تکون های بازی و خوشحالی ش هست و جای نگرانی نداره
    و در مورد خم کردن های سرش باید بگم مدفوع نوع دومش که ویتامین هاش هست و میگیره از مقعد و میجوه هیچ جای نگرانی نیست
    در مورد صحبت های ضد و نقیض هم که فرمودید خب مسلما شما نباید هر کسی داد عملی کنید مهم اینکه یک سری سرفصل های اصلی یا به نوعی کدینگ های عامل رو بدونید اونهم از افرادی که علم و تخصص و یا تجربه ش و دارن این مهمه و اگر بخواید با زیاد حساس شدن ادامه بدید حتما در درجه اول به خودتون و بعد هم به پت خونگیتون آسیب میرسونید
    بی تفاوتی و بی توجهی نسبت به پت بسیار ناپسند هست و غیر مسئولانه ولی در عوض اگر بخواید از هر کسی یک روش و بپرسید دیگه حیوون میشه موش آزمایش گاهی

ای اشرف مخلوقات

حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13684
    میانگین پست در روز
    0.03
    فکر کنم همون بازی کردنش باشه :) نه من هرچی شنیدم رو که اجرا نمیکنم، برای همین اینهمه سوال میکنم تا مطمئن نشم کاری نمیکنم، حتی به این غذاهای بازاری هم تا مطمئن نشم اطمینان نمیکنم. درواقع این عزیز رو اوردم پیش خودم که صحیح و سلامت بزرگ بشه نه اینکه خودمو راحت کنم هرچی شد بگذره. اصلا به همین دلیل هم نفروختمش چون از دلم نیومد کسی بد نگهش داره.

با توجه به اینکه اون پست ۱۷ سوالی من بسته شده، اینجا منتظر پاسخ ها و راهنمایی های شما هستم.

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    فکر کنم همون بازی کردنش باشه :) نه من هرچی شنیدم رو که اجرا نمیکنم، برای همین اینهمه سوال میکنم تا مطمئن نشم کاری نمیکنم، حتی به این غذاهای بازاری هم تا مطمئن نشم اطمینان نمیکنم. درواقع این عزیز رو اوردم پیش خودم که صحیح و سلامت بزرگ بشه نه اینکه خودمو راحت کنم هرچی شد بگذره. اصلا به همین دلیل هم نفروختمش چون از دلم نیومد کسی بد نگهش داره.

با توجه به اینکه اون پست ۱۷ سوالی من بسته شده، اینجا منتظر پاسخ ها و راهنمایی های شما هستم.
    بله مشخصه از پیگیریهاتون
    من منظورم به شما نبود ذکر هم کردم گفتم منظورم به شما نیست و کلی دارم میگم دوستم

ای اشرف مخلوقات

صفحه 547 از 640 نخستنخست ... 47447497537545546547548549557597 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)