فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,269
لایک لایک:  1,702
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 546 از 640 نخستنخست ... 46446496536544545546547548556596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,451 به 5,460 از 6391

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza673 نمایش پست ها
    با عرض سلام خرگوش من مدتی هست که هنگام انجام فعالیت های سریع صدای خرناس تولید میکنه مثلا وقتی جهش میزنه یا میدود منظورم صدای هنگام حمله نیست یجور خرناس و خر خر کردنه ایا مریض شده؟
    سلام دوست عزیز
    خرگوش موقعی که علاقه خودش و میخواد به صاحبش و یا جفتش نشون بده و یا موقع خوشحالی گه گاه و حتی هنگام جفت گیری چون میخواد جفتش ازش حساب ببره خر خر میکنه صدایی کلفت مثل پخ پخ میمونه از خودش تولید میکنه و این عادی هست ، چیزی شبیه همون صدای حمله ش
    صدایی که نشانه بیماری هست صدای سوت بینی ش هنگام تنفس ، صدای مداوم خس خس سینه مثل زمانی که انسان سرما میخوره و سینه ش خلط داره هست
    این صدایی که خرگوش شما در میاره نشانه خوشحالی و ابراز علاقه ش هست
    البته این رو هم بگم زمانی که بالغ میشن شما رو به عنوان جفتشون میبینن و هنگام نزدیک شدن به دست و پاتون خرخر میکنن و طبیعی هست

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام دوستان. چشم خرگوش من خوب شد و اومدم تجربمو بگم شاید به درد کسی بخوره. خرگوشم یکی از چشماش آبریزش پیدا کرده بود اما اشتهاش عالی بود و همچنین فعالیتش. اومدم اینجا sisil عزیز راهنماییم کردن. sisil جان من تازه دیروز متوجه شدم که پلک خرگوشم یک مقدار خیلی جزئی ورم هم کرده بود و قرمز شده بود. دو مرتبه با آب جوشیده و حدود 5 مرتبه با چایی تازه دم که خنک شده (کاملا یخ نه، یک مقدار هنوز گرم بود ولی نه طوری که خرگوش رو بسوزونه) بود چشمشو شستم. به این صورت که پنبه رو کاملا آغشته با چایی کردم جوری که ازش چکه میکرد و گرفتم بالای چشمش و پنبه رو فشار میدادم تا چایی در واقع بریزه روی پلک خرگوش. هر بار 3 مرتبه ان کارو انجام دادم و بعد باز یه پنبه جدید برداشتم و به چایی آغشته کردم و خیلی آروم گذاشتم روی پلکش و یه مقدار گذاشتم روی پلکش بمونه. صورتش کامل خیس شد حتی تا شب دیدم چشمش بهتر شد و امروز که پاشدم دیدم کاملا چشمش خوب شده دیگه نه آبریزشی داره نه ورم و قرمزی. صورتش رو هم کاملا خشک کرده اصلا موهاش به هم نچسبیده. متاسفانه اشکال از خودم بود که این بچه اینجوری شد. سرم خیلی شلوغ بود و جاشو دیر تمیز کردم . برام تجربه شد که دیگه سهل انگاری نکنم. مرسی از sisil عزیز که راهنماییم کرد

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    دنا.م
    شماره عضویت
    13628
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام روز همگی بخیر.
    از سیسیل بانوی عزیز نهایت تشکر رو دارم بدلیل وقتی که دلسوزانه در اختیار ما میذارن و اینطور با محبت و توجه کامل سوالات رو بررسی میکنن و پاسخ منطقی و اصولی و البته انسانی به سوالات میدن.خدا ایشون رو حفظ کنه و همیشه تندرست و موفق باشن.عذر میخوام که احساساتی شدم اما واقعا وقتی انسانی رو اینطور نیکوکار میبینم نمیتونم چیزی نگم و تحسینش نکنم.
    غرض از مزاحمت مجدد،
    من از دوران کودکی همیشه دوست داشتم خرگوش داشته باشم.و منتظر بودم شرایط مناسب داشته باشم تا بتونم ازین فرشته به نحو خوب نگهداری و رسیدگی کنم.و چون ابن شرایط مناسب فراهم نمیشد این کار رو به امید آینده و شرایط بهتر به آینده موکول میکردم.بالاخره تصمیم گرفتم یه خوکچه ی هندی داشته باشم چون دیدم با شرایط من بهتر سازگاره.فضای کمتری برای نگهداری میخواد و میشه داخل اتاق براش یه زندگی خوب فراهم کرد.(حیاط ما مشترکه و نمیتونم برای نگهداری خرگوش ازش استفاده کنم.)
    الان این خوکچه رو خیلی دوس دارم و حسابی جای خودشو تو دلم باز کرده و از خدا شاکرم که این کوچولو رو بهم داده تا موجودی داشته باشم که بتونم بهش محبت کنم.بعضی وقتا زیر لب بهش میگم ممنون که اومدی.ممنون که هستی.و ممنون که میذاری دوست داشته باشم...بازم احساساتی شدم ببخشید.
    خواستم بگم با این وجود هنوزم دوس دارم خرگوش هم داشته باشم.خیلی دارم به این موضوع فکر میکنم که کار درستیه یا نه.قبل از اومدن شیرین(خوکچم)خیلی ترس داشتم که نکنه نتونم خوب ازش مراقبت کنم راستش اوایلش هم خیلی سخت بود(بقول مادرم هر کاری فقط اولش خیلی سخته)که یه دلیلش هم حساسیتهای بی اندازه ی خودم بود که هم خودمو اذیت و خسته میکرد و هم چندین بار باعث شد به شیرین ناخواسته آسیب برسونم...الان همه چیز خوبه و با آرامش ازش نگهداری میکنم و از وجودش لذت میبرم .و اون ترس اولیه که از پذیرفتن مسوولیت نگهداری از خرگوش داشتم هم از بین رفته.
    الان میخواستم بدونم با وجود شیرین من میتونم خرگوش هم داشته باشم با توجه به اینکه از هر دوتاشون باید توی اتاقم نگهداری کنم.میدونم که قفسها باید جدا باشن و برای گردش که روزی دو سه بار لازمه از قفس بیرون بیارمشون،نمیشه همزمان بیرون بیارمشون،خوکچه به دلیل جثه ی کوچکترش ممکنه آسیب ببینه و برخوردی بینشون پیش بیاد.(برخورد منظورم هم برخورد ناخواسته موقع دویدنشون هست و هم اینکه ممکنه خرگوش بهش حمله کنه.)درست میگم؟یا ممکنه با هم دوست بشن و با نظارت کامل من مشکلی پیش نیاد و بتونم همزمان بیرون بیارمشون؟چون در غیر اینصورت باید وقت بیشتری بذارم .
    موضوع دیگه موضوع غذاشونه.قسمت بیشتر غذاشون یکی هست.علوفه ی خشک و میوه و سبزیجاتشون.اما فک کنم بعضی غذاها هستن که میشه به خرگوش داد و به خوکچه نباید داد مثل غلات(اگر اشتباه نکنم)و خوکچه هم که متوجه میشه و میخواد و تقاضا میکنه.و آدم ناراحت میشه که بهش نده.
    پس اگه خرگوش داشته باشم با این دو مشکل روبرو میشم تا جایی که به ذهنم میرسه.اگه مشکل دیگه ای هم پیش میاد ممنونم میشم خاطرنشان بفرمایین.و اینکه با این اوصاف میتونم خرگوش هم داشته باشم؟میشه این مشکلات رو رفع کرد ؟
    ممنونم.

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa67 نمایش پست ها
    سلام دوستان. چشم خرگوش من خوب شد و اومدم تجربمو بگم شاید به درد کسی بخوره. خرگوشم یکی از چشماش آبریزش پیدا کرده بود اما اشتهاش عالی بود و همچنین فعالیتش. اومدم اینجا sisil عزیز راهنماییم کردن. sisil جان من تازه دیروز متوجه شدم که پلک خرگوشم یک مقدار خیلی جزئی ورم هم کرده بود و قرمز شده بود. دو مرتبه با آب جوشیده و حدود 5 مرتبه با چایی تازه دم که خنک شده (کاملا یخ نه، یک مقدار هنوز گرم بود ولی نه طوری که خرگوش رو بسوزونه) بود چشمشو شستم. به این صورت که پنبه رو کاملا آغشته با چایی کردم جوری که ازش چکه میکرد و گرفتم بالای چشمش و پنبه رو فشار میدادم تا چایی در واقع بریزه روی پلک خرگوش. هر بار 3 مرتبه ان کارو انجام دادم و بعد باز یه پنبه جدید برداشتم و به چایی آغشته کردم و خیلی آروم گذاشتم روی پلکش و یه مقدار گذاشتم روی پلکش بمونه. صورتش کامل خیس شد حتی تا شب دیدم چشمش بهتر شد و امروز که پاشدم دیدم کاملا چشمش خوب شده دیگه نه آبریزشی داره نه ورم و قرمزی. صورتش رو هم کاملا خشک کرده اصلا موهاش به هم نچسبیده. متاسفانه اشکال از خودم بود که این بچه اینجوری شد. سرم خیلی شلوغ بود و جاشو دیر تمیز کردم . برام تجربه شد که دیگه سهل انگاری نکنم. مرسی از sisil عزیز که راهنماییم کرد
    خدا رو شکر که خوب شد
    بله من در همین تاپیک هم برای مشکل التهاب چشم چای تازه دم خنک شده رو به دوستان گفته بودم
    آب جوشیده هم همون کار رو میکنه
    ممنون از اینکه خبر دادید و به دیگران تجربه تون و انتقال دادید و از صداقت کلامتون سپاسگذارم
    شاد و سلامت در کنار فسقلی تون باشید

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dena نمایش پست ها
    سلام روز همگی بخیر.
    از سیسیل بانوی عزیز نهایت تشکر رو دارم بدلیل وقتی که دلسوزانه در اختیار ما میذارن و اینطور با محبت و توجه کامل سوالات رو بررسی میکنن و پاسخ منطقی و اصولی و البته انسانی به سوالات میدن.خدا ایشون رو حفظ کنه و همیشه تندرست و موفق باشن.عذر میخوام که احساساتی شدم اما واقعا وقتی انسانی رو اینطور نیکوکار میبینم نمیتونم چیزی نگم و تحسینش نکنم.
    غرض از مزاحمت مجدد،
    من از دوران کودکی همیشه دوست داشتم خرگوش داشته باشم.و منتظر بودم شرایط مناسب داشته باشم تا بتونم ازین فرشته به نحو خوب نگهداری و رسیدگی کنم.و چون ابن شرایط مناسب فراهم نمیشد این کار رو به امید آینده و شرایط بهتر به آینده موکول میکردم.بالاخره تصمیم گرفتم یه خوکچه ی هندی داشته باشم چون دیدم با شرایط من بهتر سازگاره.فضای کمتری برای نگهداری میخواد و میشه داخل اتاق براش یه زندگی خوب فراهم کرد.(حیاط ما مشترکه و نمیتونم برای نگهداری خرگوش ازش استفاده کنم.)
    الان این خوکچه رو خیلی دوس دارم و حسابی جای خودشو تو دلم باز کرده و از خدا شاکرم که این کوچولو رو بهم داده تا موجودی داشته باشم که بتونم بهش محبت کنم.بعضی وقتا زیر لب بهش میگم ممنون که اومدی.ممنون که هستی.و ممنون که میذاری دوست داشته باشم...بازم احساساتی شدم ببخشید.
    خواستم بگم با این وجود هنوزم دوس دارم خرگوش هم داشته باشم.خیلی دارم به این موضوع فکر میکنم که کار درستیه یا نه.قبل از اومدن شیرین(خوکچم)خیلی ترس داشتم که نکنه نتونم خوب ازش مراقبت کنم راستش اوایلش هم خیلی سخت بود(بقول مادرم هر کاری فقط اولش خیلی سخته)که یه دلیلش هم حساسیتهای بی اندازه ی خودم بود که هم خودمو اذیت و خسته میکرد و هم چندین بار باعث شد به شیرین ناخواسته آسیب برسونم...الان همه چیز خوبه و با آرامش ازش نگهداری میکنم و از وجودش لذت میبرم .و اون ترس اولیه که از پذیرفتن مسوولیت نگهداری از خرگوش داشتم هم از بین رفته.
    الان میخواستم بدونم با وجود شیرین من میتونم خرگوش هم داشته باشم با توجه به اینکه از هر دوتاشون باید توی اتاقم نگهداری کنم.میدونم که قفسها باید جدا باشن و برای گردش که روزی دو سه بار لازمه از قفس بیرون بیارمشون،نمیشه همزمان بیرون بیارمشون،خوکچه به دلیل جثه ی کوچکترش ممکنه آسیب ببینه و برخوردی بینشون پیش بیاد.(برخورد منظورم هم برخورد ناخواسته موقع دویدنشون هست و هم اینکه ممکنه خرگوش بهش حمله کنه.)درست میگم؟یا ممکنه با هم دوست بشن و با نظارت کامل من مشکلی پیش نیاد و بتونم همزمان بیرون بیارمشون؟چون در غیر اینصورت باید وقت بیشتری بذارم .
    موضوع دیگه موضوع غذاشونه.قسمت بیشتر غذاشون یکی هست.علوفه ی خشک و میوه و سبزیجاتشون.اما فک کنم بعضی غذاها هستن که میشه به خرگوش داد و به خوکچه نباید داد مثل غلات(اگر اشتباه نکنم)و خوکچه هم که متوجه میشه و میخواد و تقاضا میکنه.و آدم ناراحت میشه که بهش نده.
    پس اگه خرگوش داشته باشم با این دو مشکل روبرو میشم تا جایی که به ذهنم میرسه.اگه مشکل دیگه ای هم پیش میاد ممنونم میشم خاطرنشان بفرمایین.و اینکه با این اوصاف میتونم خرگوش هم داشته باشم؟میشه این مشکلات رو رفع کرد ؟
    ممنونم.

سلام
    مرسی بابت لطفی که به من داشتید اما خدا به سر شاهده من لیاقت این ابراز محبت و ندارم و فقط جز شرمندگی چیزی برام نمیمونه
    خیلی دلم میخواد وقت بیشتری تو سایت باشم ولی متأسفانه نمیشه برای همین سریعتر به سوالاتتون نمیتونم پاسخ بدم و عذر میخوام
    با توجه به پیشینه ای که از خودتون تعریف کردید و مطالبی که گفتید ، من نظر شخصی خودم هست که از آوردن خرگوش خودداری کنید
    مواردی که بعدا دچار مشکل میشید :
    ۱) خرگوش و خوکچه دو حیوانی هستن که درسته از یک دسته و یک خانواده هستن ولی از لحاظ سازگاری با هم رابطه خوبی ندارن ، حتی اگر از عمد به هم آسیب نرسونن ، خرگوش بخاطر جثه ش خواه ناخواه میتونه با لگد کردن پنجه هاش سرعت گرفتن های ناگهانی ش خوکچه رو لگد بکنه و آسیب بزنه بهش
    ۲) بوی ادرار جوندگان بسته به جثه شون مخصوصا خرگوش انصافا خیلی تند هست ، برای همین تو یک اتاق و با توجه به حجم ادرار یک خرگوش و یک خوکچه مسلما بوی بدی خواهد گرفت و شما باید هر هفته دو تا سه بار تمیز کنید محل نگهداریشون رو ، و احتمال اینکه با مخالفت خانواده مواجه بشید خیلی زیاد هست
    ۳) از لحاظ تغذیه که دچار مشکل نمیشید و اینکه گفتید به اون بدم خوکچه م دلش میخواد این یک صحبتی از روی محبت و احساسات عمیق و لطیف شماست ، درسته شاید حیوان دوست داشته باشه تجربه کنه از غذای خرگوش ولی در این دو دسته غذاهایی که کاربرد دارن اغلب یکسان هستن
    ۴) سن شما رو نمیدونم عزیزم ، ولی خلاصه مشغله شما یکطرف و سرگرمی و بازی و نظافت بچه هاتون هم یکطرف ماجراست ، و اگر بخواید فقط تو اتاق نگه دارید و با شرایطی که از خصوصیات اخلاقی خودتون مطرح کردید ، به نظر من همچنان در کنار خوکچه خودتون باشید و انشالله در آینده که محیطی وسیع تر داشتید و از حساسیت کمتری هم برخوردار بودید میتونید یک خرگوش بیارید

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    شماره عضویت
    13622
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام خانوم سيسيل اگر براتون مقدور هست پيام هاي خصوصيتون رو چك كنيد.
    با سپاس فراوان از شما

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13503
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام دوستان عزیز و sisil مهریان. دوتا سوال داشتم. خرگوش من جدیدا نسبت به کرفس بی علاقه شده. قبلا خیلی با اشتها میخورد اما الان باید یونجه هاشو کامل بخوره بعد میر سراغ کرفس. آیا مشکلی هست؟ هویجشو هنوز با علاقه میخوره و هرچقدرم هویج رو زیر یونجه ها قایم میکنم بازم بو میکشه و اول اونو میخوره. سوال دوم. میتونم بهش گردو و سایر مغز ها روبدم؟ اگر بله چه مقدار؟

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13503
    میانگین پست در روز
    0.04
    این قسمت جاموند : خوندم در مطالب سایت که بهتره چند وقت یکبار بهشون آب آناناس بدیم. آیا خود آناناس مشکلی داره بدم؟ و آبش رو حتما باید خودم بگیرم نه؟ چون آبمیوه ها ماده نگهدارنده دارن . درسته ؟ خود آناناس رو اگه میتونم بدم چقدر مجازم؟

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط arta نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز و sisil مهریان. دوتا سوال داشتم. خرگوش من جدیدا نسبت به کرفس بی علاقه شده. قبلا خیلی با اشتها میخورد اما الان باید یونجه هاشو کامل بخوره بعد میر سراغ کرفس. آیا مشکلی هست؟ هویجشو هنوز با علاقه میخوره و هرچقدرم هویج رو زیر یونجه ها قایم میکنم بازم بو میکشه و اول اونو میخوره. سوال دوم. میتونم بهش گردو و سایر مغز ها روبدم؟ اگر بله چه مقدار؟
    سلام دوست عزیز
    کرفس جز اون دسته از غذاهایی هست که خیلی برای خرگوش خوب نیست چون مسلما زیاد از حد ترش اسهال میکنه حیوون رو
    معمولا حیوونا بعد یک مدت شاید به رژیم غذایی یکنواختشون بی میل بشن و با یک تغییر کوچیک و غذاهای متنوع تر دوباره اشتهاشون و بدست میارن
    هیچ مشکلی نیست و اگر نظر بنده رو میخواید در هفته سه الی چهار بار یک مشت کوچک کرفس بهش بدید زیادیش اسهال میکنه
    گردو پر از چربی و البته خیلی گرم هست ، میتونید هم گردو هم سایر مغزها رو البته سایر که میگم یعنی همگی خاتم مثل مغز تخمه خام و بدون شوری یا پسته بادام تفننی در حد چند تا دونه در هفته بهش بدید بیشتر اصلا توصیه نمیشه

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط arta نمایش پست ها
    این قسمت جاموند : خوندم در مطالب سایت که بهتره چند وقت یکبار بهشون آب آناناس بدیم. آیا خود آناناس مشکلی داره بدم؟ و آبش رو حتما باید خودم بگیرم نه؟ چون آبمیوه ها ماده نگهدارنده دارن . درسته ؟ خود آناناس رو اگه میتونم بدم چقدر مجازم؟
    بله مصرف آناناس از این جهت توصیه میشه که چون خرگوش با لیس زدن ممکنه یکسری هم مو بخوره و این تجمع مو در معده باعث پدیده گلوله مو و انسداد روده ها میشه ، استفاده از آناناس در رژیم غذایی خرگوش باعث جلوگیری از این موضوع میشه
    آبمیوه ها همونطور که خودتون گفتید فوق العاده خطرناک هستن چون مواد نگهدارنده دارن ، در هفته یک قطعه آناناس بهش بدید اگر دوست نداشت آب آناناس در حد سه سی سی در هفته خوبه البته بستگی به میل خودش داره که معمولا خودشون میخورن مثل آب .

ای اشرف مخلوقات

صفحه 546 از 640 نخستنخست ... 46446496536544545546547548556596 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)