فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,269
لایک لایک:  1,702
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 545 از 640 نخستنخست ... 45445495535543544545546547555595 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,441 به 5,450 از 6391

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    دوستای عزیز لطفا بیاید من اولین باره که خرگوش اوردم خونه نیاز به راهنمایی شما خوبان دارم. دو یا سه روز هست که خرگوش بزرگم گاهی خیلی کم یکی از چشماش آبریزش داره اینو از خیسی اطراف چشمش فهمیدم ولی اصلا و ابدا اشتهاش کم نشده و هیچ تغییری نکرده و مثل همیشه شیطنت میکنه و با سرعت توی خونه میدوه چشماش هم بی رمق نیست.
    چند تا احتمال میدم . اول اینکه سرما خورده . دوم اینکه شاید موقع تمیز کزدن صورتش با دستاش دستش کثیف بوده . سوم اینکه چیزی خوده تو چشمش اذیتش کرده چهارم اینکه دست خودم موقع نوازش کردنش خورده تو چشمش و اذیت شده. نظر شما چیه ؟ من باید چکار کنم براش ؟

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa67 نمایش پست ها
    دوستای عزیز لطفا بیاید من اولین باره که خرگوش اوردم خونه نیاز به راهنمایی شما خوبان دارم. دو یا سه روز هست که خرگوش بزرگم گاهی خیلی کم یکی از چشماش آبریزش داره اینو از خیسی اطراف چشمش فهمیدم ولی اصلا و ابدا اشتهاش کم نشده و هیچ تغییری نکرده و مثل همیشه شیطنت میکنه و با سرعت توی خونه میدوه چشماش هم بی رمق نیست.
    چند تا احتمال میدم . اول اینکه سرما خورده . دوم اینکه شاید موقع تمیز کزدن صورتش با دستاش دستش کثیف بوده . سوم اینکه چیزی خوده تو چشمش اذیتش کرده چهارم اینکه دست خودم موقع نوازش کردنش خورده تو چشمش و اذیت شده. نظر شما چیه ؟ من باید چکار کنم براش ؟
    سلام
    خب این گاهی اوقات یعنی چند روز اینجور شده یا چند دفعه ؟
    چشمش ملتهب و پلکش قرمز نیست ؟
    صبح ها گوشه چشمش قی زرد رنگ نبسته ؟
    اگر این علائم و نداره و فقط در حد آبریزش هست از هر دو چشمش هست و چند روز ه اینجوری شده و چندمین دفعه ست ؟
    ممنون میشم به سوالات پاسخ بدید تا بهتر بشه نتیجه گرفت

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dena نمایش پست ها
    سلام شبتون بخیر
    حداقل فضای لازم برای قفس خرگوش چقد باید باشه،در صورتی که بخوایم این قفس توی اتاق باشه و خرگوش رو برای بازی و گردش هر روز روزی دو بار از قفس بیرون بیاریم.
    سلام
    شب شما هم بخیر
    بهترین فضا برای خرگوش سه پرش بلند خرگوش برای طولش و ارتفاعش هم به اندازه قدش که بایسته ، عرضش هم به اندازه دو گام خرگوش هست
    یعنی یک قفس حدودا یک متر در یک متر خوبه در صورتی که میخواین بیارید در روز بیرون بازی کنه

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط Khargosh نمایش پست ها
    یه نایلون کامل بکشم روش واز یه گوشش یه سوراخ کوچیک داشته باشه خوبه به نظرتون؟اگه رو عکس هم نشون بدید خیلی ممنون میشم

واسه سقفش هم که تو عکس معلومه یه پلاستیک بنر میکشم روش که هم سقف و هم درش رو میپوشونه و آب نمیره توش.واسه فضای فعالیت هم اگه روزا هوا خوب باشه از صبح تا عصر تو حیاطه.راستی ببخشید اینجا میپرسم خرگوش عقیم شده ی ماده سراغ ندارید واسه واگذاری؟
    خب این بنر که میگید کامل میپوشونه روش رو پس نایلون نیاز نیست ، اگر هم فقط رو سقف بنر هست کامل روی قفس و مثل کادو نایلون بپیچید و با سیمی نخی چیزی ببندید که باد بلند نکنه
    برای جلوش رو باز بذارید که روزهایی که هوا خوبه بزنید بالا و روزهایی که هوا خرابه یک گوشه کنار طرفین و بالا بزنیبد که اکسیژن داشته باشه مثل چادرهای مسافرتی
    این امکان و ندارم روی عکس شرح بدم عذر میخوام
    اگر قفسش چوب هست روی نظافتش خیلی دقت کنید چون ادرار خرگوش فوق العاده بو میده و چوب رطوبت میگیره چوب و خیس میشه جونورهای موذی و میکروب های زیادی تجمع میکنن داخل اون پس مرتب هفته ای دوبار تمیزش کنید

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    سلام . من دوباره اومدم . 2 تا سوال دارم
    اولین سوالم اینه که من خرگوش بزرگم رو فکر میکنم نزدیکای 3 ماهش باشه تربیت شده آوردمش خونه . جای دستشوییشو کاملا بلده . حتی وقتی توی خونه آزاده در قفسش بازه خودش وقتی کار داشته میره اونجا کارشو انجام میده و میاد بیرون ولی مشکلم اینه که قفسش برای الان مناسبه و وقتی بزرگتر بشه دیگه اونجا جاش نمیشه و منم دوست دارم همیشه تو خونه آزاد باشه میخوام بدونم اگه یه دستشویی و یه جای خواب جداگونه براش توی یکی از قسمتای خونه قرار بدم با توجه به اینکه الان به دستشویی قفسش عادت داره به اون جای خواب جدید و دستشویی جدیدش عادت میکنه ؟
    دومین سوالم اینکه خرگوش کوچیکم جای خاصی برای ادرار و پوپ گذاشتن انتخاب نمیکنه هر چقدر جاشو تمیز میکنم باز بیرون از دستشوییش ادرار میکنه گاهی هم داخل دستشویی ادرار میکنه اما به نظر میرسه کاملا اتفاقیه دستمال آغشته به ادرارش هم گذاشتم داخل دستشوییش ولی اصلا محل نمیزاره . البته تا چند روز پیش وقتی ولش میکردم تو خونه سریعا ادرار میکرد فکر میکنم هیجان زده میشد اما یکی دو روزه یاد گرفته تو خونه ادرار نکنه . میتونه نشونه خوبی باشه واسه اینکه جای ادرارشم مشخص میکنه ؟ سن دقیقشو نمیدونم فقط میدونم زیر 3 ماه سن داره
    سلام
    در جواب سوال اول تون
    محیط خونه برای خرگوش اصلا مناسب نیست چون هر چقدرم بخوایم ایمن سازی کنیم یک خطر در یک جا هست مگر اینکه خیلی حواستون باشه
    از لگد نکردنش تا سییم های برق ،ابزار و وسایل خطرناک ،چاقویی نیوفته رو زمین و و و
    به نظر من رها بودن خرگوش تو خونه خیلی خطرناک هست البته اینم بگم من اولین خرگوشم تو خونه با ما بود قفسی هم نداشت فقط ظرف ادرارش یک گوشه خونه بود و عادت کرده بود به این کار
    احتمال داره برای جیشش وقتی جابه جا بشه اصلا نره داخلش و حتی جای اولیه خودش رو هم فراموش کنه چون معمولا خرگوشها علاوه به ظرف اون قسمت که ادرار میکنن و میشناسن و بوش میکنن
    من ظرف ادرار بچه ها رو از سمت راست میارم سمت چپ خودشون با پوزه اونور میبرن حتی فیلم گرفتم از ایبن موضوع انقدر عجیب بود
    به هر حال به نظر من حتی میخواید بیرون رها باشه هم مثل همین الان قفسش و بگذارید یک گوشه نشیمن و ظرف ادرارش اون تو باشه که بره و بیاد و بعد مدتی که به محل جدید عادت کرد ، قفس و بردارید و فقط ظرف بمونه اونجا تا خوب بشناسه محیط اون قسمت و
    در پاسخ سوال دومتون
    معمولا بچه خرگوشها خیلی نظم نداره این موضوع یادگیری محل ادرارشون و همه جا اینکارو میکنن البته به این معنا نیست که یاد نمیگیرن تا ابد
    هر چی از سنین کوچکتر بهش آموزش بدید بیشتر یاد خواهد گرفت تا بزرگتر بشه سخت تر هست
    برای آموزش باید حتما محیط و براش محدود کرد تا به ظرف عادت کنه
    در روز اگر برای بازی بیرون میاریدش حتما هر نیم ساعت سریع باز به قفس ببرید تا جیش کنه
    هر یک ربع تا نیم ساعت بگذارید تو ظرف ادرارش و چند دقیقه بمونید پیشش و نازش کنید تا خبری از پوپ و جیش بشه
    وقتی گذاشتید رو ظرفش غذای مورد علاقه ش و براش نگه دارید تا به هوای اون بایسته تا جیش کنه
    و راه بدی اینه بستر ش و عوض کنید اگر روزنامه هست چوب رنده شده بریزید ولی معمولا خرگوشهای بد قلق براشون خاک بریزی راحت تر متوجه میشن
    میتونید خاک گربه یا خاک معمولی باغچه یا شن ریزه بریزید تو ظرفش و ببینید از کدوم بستر خوشش میاد

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.na نمایش پست ها
    اخه ذغالم تا منو میبینه خودشو ب درو دیوار میزنه ک بیاد بیرون بعد ک میاد بیرون گازم میگیره،ینی نازم کن،بعد نازش میکنم مخصوصا کنار سیبیلاش و شقیقشو و پشت گوشاشو انگشتامو،دستمو،پاهامو لیس میزنع
    بله من هم گفتم وابستگی شدید به صاحب باعث میشه این حرکات و در بیارن ولی همین ذغالک خانم اگر بغلش کنید یا بخواید رو پاتون بمونه مسلما بدش میاد چنگ میزنه ذات خرگوشها همه شون یک جور هست اما به ندرت هم استثنا وجود داره
    برای خرگوش نر تون هم وقت بیشتر بگذارید و با آروم صحبت کردن در ساعات طولانی و نوازش های منقطع منقطع بگذارید بهتون به بوی شما عادت کنه

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    خب این گاهی اوقات یعنی چند روز اینجور شده یا چند دفعه ؟
    چشمش ملتهب و پلکش قرمز نیست ؟
    صبح ها گوشه چشمش قی زرد رنگ نبسته ؟
    اگر این علائم و نداره و فقط در حد آبریزش هست از هر دو چشمش هست و چند روز ه اینجوری شده و چندمین دفعه ست ؟
    ممنون میشم به سوالات پاسخ بدید تا بهتر بشه نتیجه گرفت
    سلام مرسی از پاسختون
    الان 2 یا 3 روزه اینطور شده و مثلا امروز یک مرتبه فقط آبریزش داشت ولی روزای قبل هم زیاد نبود شاید همین یک مرتبه . زیاد دقت نکردم (بیش از دو مرتبه در یک روز نبوده)
    چشمش ملتهب نیست ولی پلک هر دو چشمش قرمز رنگه مایل به قهوه ای . راستش دقت نکردم از اول همین رنگی بوده یا الان شده به نظر میرسه رنگ خودش باشه
    صبح ها گوشه چشمش یه مقدار خیلی کم قی هست
    آبریزشش کمه
    فقط یکی از چشماشه

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    سلام مرسی از پاسختون
    الان 2 یا 3 روزه اینطور شده و مثلا امروز یک مرتبه فقط آبریزش داشت ولی روزای قبل هم زیاد نبود شاید همین یک مرتبه . زیاد دقت نکردم (بیش از دو مرتبه در یک روز نبوده)
    چشمش ملتهب نیست ولی پلک هر دو چشمش قرمز رنگه مایل به قهوه ای . راستش دقت نکردم از اول همین رنگی بوده یا الان شده به نظر میرسه رنگ خودش باشه
    صبح ها گوشه چشمش یه مقدار خیلی کم قی هست
    آبریزشش کمه
    فقط یکی از چشماشه
    دور بینی ش هم ببینید اگر خیس نباشه یا عطسه های مکرر یا خس خس سینه و تنگی نفس نداره ،سوت همراه با تنفس نداره سرماخوردگی نیست

معمولا این موارد حساسیت هست حالا به هر چیزی میتونه باشه و گه گاه هم عفونت ناشی از میکروب هست ، با قطره ریختن خوب میشه
    نمیدونم کدوم شهر هستید اما اگر تا یکی دو روز دیگه خوب نشد ببریدش دکتر قطره بهتون میدن
    در حال حاضر آب جوشیده رو خنک کنید و در روز با پنبه سه بار چشمهاش و تمیز کنید
    فشار ندید چشمش و فقط حالت ضربه های آروم که تمیز بشه و شستشو داده بشه چشمش

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    یک دنیا ممنونم ازتون خیالم راحت شد . حتما کاری که گفتید رو میکنم اگر ادامه پیدا کرد میبرمش دکتر

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    رضا انصاری فر
    شماره عضویت
    13668
    میانگین پست در روز
    0.00
    با عرض سلام خرگوش من مدتی هست که هنگام انجام فعالیت های سریع صدای خرناس تولید میکنه مثلا وقتی جهش میزنه یا میدود منظورم صدای هنگام حمله نیست یجور خرناس و خر خر کردنه ایا مریض شده؟

صفحه 545 از 640 نخستنخست ... 45445495535543544545546547555595 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)