فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,708
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 544 از 642 نخستنخست ... 44444494534542543544545546554594 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,431 به 5,440 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت ali.na آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    علی نامجو
    علایق
    آشپزی...سینما...موسیقی
    تخصص
    علافی
    حیوان خانگی
    فعلا خرگوش
    شماره عضویت
    12902
    میانگین پست در روز
    0.15
    سلام چ جوری نرمو دستی کنم؟خیلی غیر نوازشی؟نمیگذاره نازش کنم بغلش کنم مگر این ک دراز کشیده یا تو ی محیط جدبد و نا اشناست.......ممنون
    هیچگاه گرگی برای زیباترشدن انسانی را ندرید اما.........

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    یونس فرجی
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    9740
    میانگین پست در روز
    0.12
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    خب از چند لحاظ مشکل داره
    ۱) یکی اینکه روی زمین هست و این باعث میشه برف و بارون خیلی راحت چوب و خیس کنه و نفوذ پیدا کنه داخل لونه ش ، قفسش و روی یک پالت بگذارید که از سطح زمین فاصله داشته باشه ...
    ۲) چوب هیچ محافظی نیست در برابر سرما و باید دور اون حتما فوم عایق سرما و گرما بزنید و برزنت بندازید دورش که صبح ها برش دارید و شبها روش بندازید....
    ۳) یک لامپ کوچک طوری که از هر لحاظ ایمن باشه بیرون زیر آب نباشه ، و از داخل سیمی نباشه فقط سرپیچش داخل باشه و بالای بالای کنج قفسش بزنید که از ساعتی که آفتاب میره روشن کنید گرم بشه
    ۴)براش اگر میتونید یک چیزی شبیه سبد ، یا بشکه یا شبیه این قرار بدید که توش یک چیز حوله ای باشه اون تو گرم بشه بره مثل زیر زمین
    ۵)اون موکت و فرش هست نمیدونم متوجه نشدم ، برش دارید اگر دو بار جیش کنه روشون هم بوی متعفن ی میگیره هم اینکه خیس میشه و رطوبتش باعث میشه جونور های موذی جمع بشن
    فعلا این موارد به ذهنم اومد
    اگر سوال دیگری داشتید در خدمتتون هستم
    خیلی ممنون از جوابتون.یه جا گفته بودید که باید با نایلون ضخیم تمام درز هاش گرفته بشه.میخوام بدونم اینجوری خفه نمیشه؟؟من خودم الان سه تا پارچه روی درش گذاشتم و درو بستم تا هم از توری فلزی هوانره تو و هم درز هاش گرفته بشه.اینجوری خوبه یا حتما باید نایلون ضخیم باشه؟واسه اینکه آب بارون هم نره توش یه سفره ی کامل رو دور و زیرش پیچیدم.

کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
    شماره عضویت
    11256
    میانگین پست در روز
    0.14
    دوست عزیز خونه ای که شما برای خرگوشتون درست کردید خیلی کوچک هستش . با توجه به اینکه حیاط دارید با چند تا تیکه چوب و یه مقدار پیچ و میخ میتونید یه خونه خیلی بهتر براش درست کنید .

در ضمن میتونید از لوله های پولیکا 20 سانتی ( قطر دهانه 20 سانت ) به همراه چند تا زانویی یه تونل برای ورود به خونه ای که ساختید استفاده کنید .

خرگوش در برابر سرما خیلی مقاوم هستش ( بر خلاف گرما که نمیتونه تحمل کنه ) . ولی سعی کنید براش جاهای مختلف برای پنهان شدن یا خوابیدن درست کنید توی حیاط که خودش بتونه تصمیم بگیره کجا بره .

این عکس از خونه ایه که من برای خرگوشم درست کردم ( قبل از اینکه لوله های پولیکا رو بذارم ... اگر تونستم از لوله ها هم عکس میگیرم میذارم )

اون جعبه صندوق میوه سمت راست عکس رو من کاملا پوشوندم و جلوی ورودیش یه لوله حدودا 1 متری گذاشتم با یه زانویی 90 درجه . هر زمان سرد میشه ، یا بارون میاد یا میترسه میره اونجا ( اگر شد عکس میذارم )

اون رویی صندلی نارجی رنگ هم که روی خونه ش هستش ، خرگوشم عاشقشه ... همیشه روی اون میخوابه ( میپره میره بالا روی اون میخوابه توی خونه نمیره !!! ) .... یه روی صندلی چوبی بدون استفاده رو بردم یه مغازه تعمیرات مبل و صندلی ، برام روش یه چرم مصنوعی نارنجی زد .... خیلی عالیه نه کثیف میشه نه بو میگیره ... کلا 5 هزار تومن هزینه داشت خود روی صندلی هم از خودشون بگیرید نهایت 5 هزار تومان هم برای اون میگیرن .

درست کردن یه خونه مثل این هم کار سختی نیست . مخصوصا برای کسی که حیاط داره. من اینها رو توی حیاط خلوت درست کردم برای همین نیازی به توری دور تا دورش نبود ولی توی حیاط میتونید دور تا دور رو توری بزنید که گربه هم نیاد توی خونه اش .

نام و نام خانوادگی
    علی نامجو
    علایق
    آشپزی...سینما...موسیقی
    تخصص
    علافی
    حیوان خانگی
    فعلا خرگوش
    شماره عضویت
    12902
    میانگین پست در روز
    0.15
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pink_Floyd نمایش پست ها
    دوست عزیز خونه ای که شما برای خرگوشتون درست کردید خیلی کوچک هستش . با توجه به اینکه حیاط دارید با چند تا تیکه چوب و یه مقدار پیچ و میخ میتونید یه خونه خیلی بهتر براش درست کنید .

در ضمن میتونید از لوله های پولیکا 20 سانتی ( قطر دهانه 20 سانت ) به همراه چند تا زانویی یه تونل برای ورود به خونه ای که ساختید استفاده کنید .

خرگوش در برابر سرما خیلی مقاوم هستش ( بر خلاف گرما که نمیتونه تحمل کنه ) . ولی سعی کنید براش جاهای مختلف برای پنهان شدن یا خوابیدن درست کنید توی حیاط که خودش بتونه تصمیم بگیره کجا بره .

این عکس از خونه ایه که من برای خرگوشم درست کردم ( قبل از اینکه لوله های پولیکا رو بذارم ... اگر تونستم از لوله ها هم عکس میگیرم میذارم )

اون جعبه صندوق میوه سمت راست عکس رو من کاملا پوشوندم و جلوی ورودیش یه لوله حدودا 1 متری گذاشتم با یه زانویی 90 درجه . هر زمان سرد میشه ، یا بارون میاد یا میترسه میره اونجا ( اگر شد عکس میذارم )

اون رویی صندلی نارجی رنگ هم که روی خونه ش هستش ، خرگوشم عاشقشه ... همیشه روی اون میخوابه ( میپره میره بالا روی اون میخوابه توی خونه نمیره !!! ) .... یه روی صندلی چوبی بدون استفاده رو بردم یه مغازه تعمیرات مبل و صندلی ، برام روش یه چرم مصنوعی نارنجی زد .... خیلی عالیه نه کثیف میشه نه بو میگیره ... کلا 5 هزار تومن هزینه داشت خود روی صندلی هم از خودشون بگیرید نهایت 5 هزار تومان هم برای اون میگیرن .

درست کردن یه خونه مثل این هم کار سختی نیست . مخصوصا برای کسی که حیاط داره. من اینها رو توی حیاط خلوت درست کردم برای همین نیازی به توری دور تا دورش نبود ولی توی حیاط میتونید دور تا دور رو توری بزنید که گربه هم نیاد توی خونه اش .
    فوق العادست خونه خرگوشتون تبریک میگم بهتون

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط Khargosh نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون.یه جا گفته بودید که باید با نایلون ضخیم تمام درز هاش گرفته بشه.میخوام بدونم اینجوری خفه نمیشه؟؟من خودم الان سه تا پارچه روی درش گذاشتم و درو بستم تا هم از توری فلزی هوانره تو و هم درز هاش گرفته بشه.اینجوری خوبه یا حتما باید نایلون ضخیم باشه؟واسه اینکه آب بارون هم نره توش یه سفره ی کامل رو دور و زیرش پیچیدم.

خواهش میکنم
    نایلون عایق حرارتی خوبی هست به نظرم اون پارچه ها رو بردارید و نایلون بزنید نه اینکه کادو پیچش کنید که خفغه بشه هوا رفت و آمد نداشته باشه ولی جوری که حداقل شبها کامل پوشش داشته باشه ، اگر زیر بارون و برف هست حتما براش یک سقف درست کنید منظورم با یک چهارچوب آهنی و تلق یا همون کارتن پلاست براش شیروونی درست کنید
    درسته این مطلب همه جا گفته شده که خرگوشها نسبت به سرما مقاوم هستن ولی دقیقا برای زمانی هست که داخل طبیعت باشن و بتونن گودال های عمیقی و حفر کنن و اون تو در سرما بسر ببرن
    خرگوشها هم دچار سرما خوردگی و حتی ذات الریه میشن
    همین چند هفته پیش من خرگوشی داشتم که تو باغ بود بعد چند روز سرما خوردگی و علائم ذات الریه نشون داد و آبریزش بینی داشت
    پس لطفا اولین کار شیروونی براش بگذارید قیمتش هم خیلی نمیشه
    بعد پارچه ها رذو بردارید و نایلون بکشید به نظرم
    و البته اگر امکانش و دارید دو طبقه ش کنید چون اینجوری هم کوچیک نیست قفستون طبق گفته دوستمون ، هم اینکه هر چقدر خرگوش فعالیت داشته باشه براش تو فصل سرما هم بهتر هسیت پس فضا رو باز تر کنید

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.na نمایش پست ها
    سلام چ جوری نرمو دستی کنم؟خیلی غیر نوازشی؟نمیگذاره نازش کنم بغلش کنم مگر این ک دراز کشیده یا تو ی محیط جدبد و نا اشناست.......ممنون
    سلام
    خرگوش کلا موجودی نیست که از بغل کردن خوشش بیاد و اصلا به صلاح نیست ، به دلیل داشتن آناتومی و اسکلت بدن خیلی حساس باید با مراقبت خاصی بغلش کرد اونهم مواقع جابه جایی نه برای ناز و نوازش
    همین که وقتی دراز کشیده نوازشش کنید و باهاش صحبت کنید
    یا غذای مورد علاقه ش و رو پاتون بگیرید که بشینه رو پاتون و بگیره دستی میشه و این نهایت دستی شدن خرگوش هست
    گاها هستن خرگوشهایی که فوق العاده به صاحبشون وابسته هستن و حرکات لوس بازی برای نشون دادن علاقه خودشون به صاحبشون نشون میدن ولی در کل خرگوش ها همین طوری هستن که گفتم
    من یکی از خرگوشهام جوری هست که تا میشینم زمین برای لوس کردن خودش میپره پشت کمرم ، ولی همه اینها خودش خطر هست برا حیوون
    من بدنبال ترک عادتم شما به دنبال بغل کردن

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    علی نامجو
    علایق
    آشپزی...سینما...موسیقی
    تخصص
    علافی
    حیوان خانگی
    فعلا خرگوش
    شماره عضویت
    12902
    میانگین پست در روز
    0.15
    سلام
    خرگوش کلا موجودی نیست که از بغل کردن خوشش بیاد و اصلا به صلاح نیست ، به دلیل داشتن آناتومی و اسکلت بدن خیلی حساس باید با مراقبت خاصی بغلش کرد اونهم مواقع جابه جایی نه برای ناز و نوازش
    همین که وقتی دراز کشیده نوازشش کنید و باهاش صحبت کنید
    یا غذای مورد علاقه ش و رو پاتون بگیرید که بشینه رو پاتون و بگیره دستی میشه و این نهایت دستی شدن خرگوش هست
    گاها هستن خرگوشهایی که فوق العاده به صاحبشون وابسته هستن و حرکات لوس بازی برای نشون دادن علاقه خودشون به صاحبشون نشون میدن ولی در کل خرگوش ها همین طوری هستن که گفتم
    من یکی از خرگوشهام جوری هست که تا میشینم زمین برای لوس کردن خودش میپره پشت کمرم ، ولی همه اینها خودش خطر هست برا حیوون
    من بدنبال ترک عادتم شما به دنبال بغل کردن
    اخه ذغالم تا منو میبینه خودشو ب درو دیوار میزنه ک بیاد بیرون بعد ک میاد بیرون گازم میگیره،ینی نازم کن،بعد نازش میکنم مخصوصا کنار سیبیلاش و شقیقشو و پشت گوشاشو انگشتامو،دستمو،پاهامو لیس میزنع

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.11
    سلام . من دوباره اومدم . 2 تا سوال دارم
    اولین سوالم اینه که من خرگوش بزرگم رو فکر میکنم نزدیکای 3 ماهش باشه تربیت شده آوردمش خونه . جای دستشوییشو کاملا بلده . حتی وقتی توی خونه آزاده در قفسش بازه خودش وقتی کار داشته میره اونجا کارشو انجام میده و میاد بیرون ولی مشکلم اینه که قفسش برای الان مناسبه و وقتی بزرگتر بشه دیگه اونجا جاش نمیشه و منم دوست دارم همیشه تو خونه آزاد باشه میخوام بدونم اگه یه دستشویی و یه جای خواب جداگونه براش توی یکی از قسمتای خونه قرار بدم با توجه به اینکه الان به دستشویی قفسش عادت داره به اون جای خواب جدید و دستشویی جدیدش عادت میکنه ؟
    دومین سوالم اینکه خرگوش کوچیکم جای خاصی برای ادرار و پوپ گذاشتن انتخاب نمیکنه هر چقدر جاشو تمیز میکنم باز بیرون از دستشوییش ادرار میکنه گاهی هم داخل دستشویی ادرار میکنه اما به نظر میرسه کاملا اتفاقیه دستمال آغشته به ادرارش هم گذاشتم داخل دستشوییش ولی اصلا محل نمیزاره . البته تا چند روز پیش وقتی ولش میکردم تو خونه سریعا ادرار میکرد فکر میکنم هیجان زده میشد اما یکی دو روزه یاد گرفته تو خونه ادرار نکنه . میتونه نشونه خوبی باشه واسه اینکه جای ادرارشم مشخص میکنه ؟ سن دقیقشو نمیدونم فقط میدونم زیر 3 ماه سن داره

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    یونس فرجی
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    9740
    میانگین پست در روز
    0.12
    خواهش میکنم
    نایلون عایق حرارتی خوبی هست به نظرم اون پارچه ها رو بردارید و نایلون بزنید نه اینکه کادو پیچش کنید که خفغه بشه هوا رفت و آمد نداشته باشه ولی جوری که حداقل شبها کامل پوشش داشته باشه ، اگر زیر بارون و برف هست حتما براش یک سقف درست کنید منظورم با یک چهارچوب آهنی و تلق یا همون کارتن پلاست براش شیروونی درست کنید
    درسته این مطلب همه جا گفته شده که خرگوشها نسبت به سرما مقاوم هستن ولی دقیقا برای زمانی هست که داخل طبیعت باشن و بتونن گودال های عمیقی و حفر کنن و اون تو در سرما بسر ببرن
    خرگوشها هم دچار سرما خوردگی و حتی ذات الریه میشن
    همین چند هفته پیش من خرگوشی داشتم که تو باغ بود بعد چند روز سرما خوردگی و علائم ذات الریه نشون داد و آبریزش بینی داشت
    پس لطفا اولین کار شیروونی براش بگذارید قیمتش هم خیلی نمیشه
    بعد پارچه ها رذو بردارید و نایلون بکشید به نظرم
    و البته اگر امکانش و دارید دو طبقه ش کنید چون اینجوری هم کوچیک نیست قفستون طبق گفته دوستمون ، هم اینکه هر چقدر خرگوش فعالیت داشته باشه براش تو فصل سرما هم بهتر هسیت پس فضا رو باز تر کنید
    یه نایلون کامل بکشم روش واز یه گوشش یه سوراخ کوچیک داشته باشه خوبه به نظرتون؟اگه رو عکس هم نشون بدید خیلی ممنون میشم

واسه سقفش هم که تو عکس معلومه یه پلاستیک بنر میکشم روش که هم سقف و هم درش رو میپوشونه و آب نمیره توش.واسه فضای فعالیت هم اگه روزا هوا خوب باشه از صبح تا عصر تو حیاطه.راستی ببخشید اینجا میپرسم خرگوش عقیم شده ی ماده سراغ ندارید واسه واگذاری؟

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    دنا.م
    شماره عضویت
    13628
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام شبتون بخیر
    حداقل فضای لازم برای قفس خرگوش چقد باید باشه،در صورتی که بخوایم این قفس توی اتاق باشه و خرگوش رو برای بازی و گردش هر روز روزی دو بار از قفس بیرون بیاریم.

صفحه 544 از 642 نخستنخست ... 44444494534542543544545546554594 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)