فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,269
لایک لایک:  1,702
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 541 از 640 نخستنخست ... 41441491531539540541542543551591 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,401 به 5,410 از 6391

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    داوودعلیزاده
    شماره عضویت
    13475
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام
    یک سوال فوری دارم آیا خرگوش نر به بجه خرگوشهای تازه متولد شده صدمه میزنه
    خرگوش ماده من حامله است امشب فکر کنم وقت زایمانشونه نره و مادهه رفتن تویه تونلشون از عصری هم درنیامدن صداشئن میاد ولی بیرون نمیان دیروز مادهه کلی کاه و یونجه جمع می کرد می برد تویه لونه اش امروزم احساس کردم وقت زایمانشه گفتم عصر نره رو جدا می کنم ولی رفتن تویه لونه شون و در نمیان می گم نره اگه مادهه از یک نره دیگه حامله باشه به بچه ها صدمه نمیزنه نر و مادهه با هم باشن موردی نداره غدا چی بدم به مادهه برایه تقویتش و شیر دهی بهتر ممنون میشم زود جوابم و بدین عزیزان

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    داوودعلیزاده
    شماره عضویت
    13475
    میانگین پست در روز
    0.01
    لونه شون تویه حیاطه فکر کنم یک سه چهر متری میشه ته اش معلوم نیست از بس پیچ و خم داره

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط پانی 94 نمایش پست ها
    لونه شون تویه حیاطه فکر کنم یک سه چهر متری میشه ته اش معلوم نیست از بس پیچ و خم داره
    سلام
    یک سوال فوری دارم آیا خرگوش نر به بجه خرگوشهای تازه متولد شده صدمه میزنه
    خرگوش ماده من حامله است امشب فکر کنم وقت زایمانشونه نره و مادهه رفتن تویه تونلشون از عصری هم درنیامدن صداشئن میاد ولی بیرون نمیان دیروز مادهه کلی کاه و یونجه جمع می کرد می برد تویه لونه اش امروزم احساس کردم وقت زایمانشه گفتم عصر نره رو جدا می کنم ولی رفتن تویه لونه شون و در نمیان می گم نره اگه مادهه از یک نره دیگه حامله باشه به بچه ها صدمه نمیزنه نر و مادهه با هم باشن موردی نداره غدا چی بدم به مادهه برایه تقویتش و شیر دهی بهتر ممنون میشم زود جوابم و بدین عزیزان
    سلام
    آسیب نمیزنه اما موجب استرس خرگوش ماده میشه در مواقعی
    بهتره که جداشون کنید
    اصلا تو این سرما جاشون خوب نیست
    سریع مادر و بچه ها رو به یک اتاق گرم منتقل کنید منظور از گرم نه اینکه بخاری داشته باشه یعنی داخل هوای خونه باشه نه تو خاک
    پدرشون هم جدا باشه بهتره
    خیلی دیده شده تو این فصل بچه ها میمیرن تو لونه طبیعی شون
    اگر در لونه رو نبستن صبر کن که هر دو بیان بیرون برای غذا بعد اول نر و بگیرید جدا کنید ، بعد که ماده اومد اونم بگیر عزیزم و بعد بچه ها رو دربیار چون خرگوش استرس میگیره دست بزنی به بچه هاش جلو چشمش
    معمولا خرگوش نر میتونه ۲۰ دقیقه تا ۷۲ ساعت بعد زایمان دوباره خرگوش ماده رو حامله کنه پس حتما جدا کنید
    در روز بهش حتما دو تا سه برگ کاهو بدید شیر رو زیاد میکنه
    از میوه جات تازه در روز یک تیکه مثل سیب ، هلو استفاده کنید یک تکه کوچیک
    در هفته هم دو تا سه بار به یا موز بدید
    آب همیشه در دسترسش باشه تغذیه خیلی مهمه و باید شیر داشته باشه که بچه ها سیر بشن و به همه برسه
    اینم چند لینک مفید برای مطالعه بیشتر شما
    http://mihanpet.ir/thread15634.html
    http://mihanpet.ir/thread3185.html

در تالار جوندگان هم در مورد اصول تغذیه خرگوش مطالب بیشماری هست حتما مطالعه بفرمایید
    با آرزوی موفقیت و سلامتی واسه کوچولوهاتون

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    داوودعلیزاده
    شماره عضویت
    13475
    میانگین پست در روز
    0.01
    سپاسگذارم . ولی ته خونه شون معلوم نیست باید زمین و بکنم تا درشون بیارم چون فکر کنم حدود سه متری رفتن تویه زمین براشون یک لونه خوب درست کردم تویه باغچه ولی اصلا تحویل نمی گیرن . البته من بیرجندم هوا اینجا هنوز زیاد سرد نشده نمی دونم بازم درشون بیارم یا نه

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    سپاسگذارم . ولی ته خونه شون معلوم نیست باید زمین و بکنم تا درشون بیارم چون فکر کنم حدود سه متری رفتن تویه زمین براشون یک لونه خوب درست کردم تویه باغچه ولی اصلا تحویل نمی گیرن . البته من بیرجندم هوا اینجا هنوز زیاد سرد نشده نمی دونم بازم درشون بیارم یا نه
    ببین گلم ، نر و از ماده که باید جدا کنی == این مورد اول
    در مورد دوم هم این کارو بکنی بهتره البته با رعایت همه اصول و جوانب
    گودال و نکنی آوار بشه سر بچه ها
    اگر ته تونل و نمیتونی ببینی از کجا میدونی زایمان کرده ؟
    بهترین کار در این موقع اینه
    که مثلا ========© ========= نقطه سی جایی هست که بچه ها هستن ، وقتی مادر و پدر بیرونن
    از بالا یا از پایین جوری که مستقیم روی بچه ها نباشه بکن و بعد دستت و تو ببر و برس به نقطه سی تا بچه ها رو بگیری
    به نظر بنده اگر درشون بیاری خیلی بهتره
    چون دچار سرمازدگی میشن و میمیرن جون ندارن
    چون الان باید براشون جای گرم درست کنی و لای پارچه و موهای مادر بپیچی شون و مدام مراقب شیر خوردن یا نخوردنشون باشی
    چون ممکنه چند تا باشن و مادر شیر نده به بعضی ها یا ضعیف باشه یکی و تو باید کمک کنی تا سینه مادرش و بگیره
    پس زودتر درس بیار و جاشون و تغییر بده به یک اتاق

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13503
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام. یه سوال فوری :(
    امکانش هست یکی به خرگوشم پوست موز داده باشه. برای این اینو میگم که توی قفسش چوب ته موز، پیدا کردم. اگه این بچه (5ماهشه) کل پوست موزو خورده باشه ممکنه مسموم شه؟ من چیکار کنم الان ؟؟ حالتش معمولیه مدفوعش هم همینطور.

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط arta نمایش پست ها
    سلام. یه سوال فوری :(
    امکانش هست یکی به خرگوشم پوست موز داده باشه. برای این اینو میگم که توی قفسش چوب ته موز، پیدا کردم. اگه این بچه (5ماهشه) کل پوست موزو خورده باشه ممکنه مسموم شه؟ من چیکار کنم الان ؟؟ حالتش معمولیه مدفوعش هم همینطور.
    سلام
    من احتمال دو درصد میدم این بچه پوست موز و خورده باشه چون خیلی از خرگوشها خیلی از موز بدشون میاد و اصلا خود گوشتش و نمیخورن چه برسه به پوست
    در هر صورت به فرض ی که خورده باشه اشکالی نداره و موردی نیست ، احتمال داره اسهال بشه که اگر شد خدای نکرده مطرح بفرمایید تا راه درمانش و بگم خدمتتون
    وگرنه که فعلا براش غذای خشک مثل یونجه و پلت بگذارید تا آخر شب صبر کنید اگر مدفوع نرمال بود و اسهال نشده بود از فردا رژیم عادی ش و ادامه بدید

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    علایق
    حیوانات و پرندگان، مسافرت، پیاده روی، خرید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13610
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام دوستان من 2 تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید
    اول اینکه من شدیدا آدم وسواسی هستم ولی عاشق خرگوش. یه خرگوش دو ماهه آوردم خونه ولی مرتب در حال شستشوی دستام هستم. حتی هر بار که بهش دست میزنم غیر از دستام دستگیره در دستشویی! دستگیره شیر آب و خلاصه هر چیزی دم دستمه رو با صابون میشورم خیلی میترسم که مریض بشم یا حتی لباسامو زود به زود عوض میکنم چون بغلش میکنم میخوام بدونم شما تا چه حد دستاتونو شستشو میدید بعد از دست زدن به خرگوش؟ ممکنه باعث بیماری بشن؟

سوال دوم اینکه 4 یا 5 روز بعد از انکه خرگوش 2 ماهه رو آوردم خونه مجبور شدم یه خرگوش کوچکتر بیارم و تربیتش کنم برای بچه دوستم. از وقتی این کوچیکه اومده اون خرگوش 2 ماهه موقعی که آزاده گاها اطراف خونه پوپ (مدفوع) در حد 6-7 تا دونه میزاره ولی از لحاظ ادرار مشکلی نداره ضمنا توی خونه خودشم غیر از دستشوییش قسمتای دیگه پوپ میزاره . حدس میزنم روی حضور خرگوش جدید حساس شده باشه. کسی راه حلی داره؟ چکار کنم که حداقل اطراف خونه این کارو نکنه؟

کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
    شماره عضویت
    11256
    میانگین پست در روز
    0.14
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa67 نمایش پست ها
    سلام دوستان من 2 تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید
    اول اینکه من شدیدا آدم وسواسی هستم ولی عاشق خرگوش. یه خرگوش دو ماهه آوردم خونه ولی مرتب در حال شستشوی دستام هستم. حتی هر بار که بهش دست میزنم غیر از دستام دستگیره در دستشویی! دستگیره شیر آب و خلاصه هر چیزی دم دستمه رو با صابون میشورم خیلی میترسم که مریض بشم یا حتی لباسامو زود به زود عوض میکنم چون بغلش میکنم میخوام بدونم شما تا چه حد دستاتونو شستشو میدید بعد از دست زدن به خرگوش؟ ممکنه باعث بیماری بشن؟

سوال دوم اینکه 4 یا 5 روز بعد از انکه خرگوش 2 ماهه رو آوردم خونه مجبور شدم یه خرگوش کوچکتر بیارم و تربیتش کنم برای بچه دوستم. از وقتی این کوچیکه اومده اون خرگوش 2 ماهه موقعی که آزاده گاها اطراف خونه پوپ (مدفوع) در حد 6-7 تا دونه میزاره ولی از لحاظ ادرار مشکلی نداره ضمنا توی خونه خودشم غیر از دستشوییش قسمتای دیگه پوپ میزاره . حدس میزنم روی حضور خرگوش جدید حساس شده باشه. کسی راه حلی داره؟ چکار کنم که حداقل اطراف خونه این کارو نکنه؟
    خرگوش یکی از تمیز ترین حیوانات خانگی هستش . یه جا خونده بودم احتمال اینکه شما از یه آدم دیگه بیماری بگیرید بیشتر از احتمال گرفتن بیماری از خرگوش هستش .
    از اونجایی که شما آدم وسواسی هستید و به طور طبیعی شاید بدنتون مقاومت لازم در مقابل بیماری ها رو نداشته باشه تا یه حد اگر مراقب باشید بد نیست ولی نه اینکه هربار بخواهید دستاتون و دستگیره و کل خونه رو بشورید .

خرگوش من با من از یه بشقاب غذا میخوره ، وقتی میوه میخورم یه گاز اون به میوه میزنه یه گاز من ، شب کنارم میخوابه و روی سر و صورتم راه میره ، یه جوری بوسش میکنم نصف موهاش میره تو دهنم و همیشه تو خونه آزاده و 2 ساله داره با من زندگی میکنه ... و تا حالا بعد از دست زدن به خرگوش دستام رو نشستم ! اگر قرار به مریض شدن بود من تا الان باید میمردم . شما این کارها رو نکنید ولی وسواسی هم نباشید ... هیچ مشکلی پیش نمیاد . خیالتون راحت .

بچه دوستتون چند سالشه ؟ خرگوش اصلا برای بچه ها مناسب نیست ... اگر سنش کم هست لطفا اون خرگوش ر و بازیچه بچه نکنید .

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    ارنیکا
    شماره عضویت
    11098
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام
    دوستان خرگوشم چند وقت پیش با جفتش بود..اما همش باهم دعوا میکردن...
    چند هفته گذشت دوباره باهم روبرو شدن اما به هیـــــچ وجه نذاشت نره کاری کنه.فقط جیغ میزد..فرداش از بیرون اومدم دیدم تمام موهاشو کنده که متوجه شدم حامله است و زمان زایمانش رسیده..به زیر شکمش دست زدم کاملا توی شکمش یه چیزی تکون میخورد.جاشو آماده کردم..و یک ساعتی طول کشید تا بچش رو بدنیا آورد....خیلییی ازش خون رفت.ولی وقتی بچش بدنیا اومد متوجه شدم که مرده بدنیا اومده..مثل اینکه از پا بدنیا اومده چون موقع بیرون کشیدنش از پا کشیده و مچ پای بچش کنده شده.:(((((همین یکدونه بچه هم بدنیا آورد.
    دست زدم ب شکمش چیزی حس نکردم داخلشاز دیشب تاحالا هیچی نخورده.فقط اب خوردش..منم واسه اینکه بی حال نباشه بهش نبات دادم یکم.عصر دوباره خواستم بهش نبات بدم از جاش آوردم بیرون رفت گوشه اتاقم شروع کرد به کندن موهاش..دسته ای موهاشو داشت میکند..حس میکنم شاید بازم بچه داره تو شکمش..دست زدم یه چیزی تکون میخورد..
    نمیدونم شایدم صدای گشنگی شکمش بود که میلرزوند..
    وای مگه میشه زایمان توی 2شب؟؟؟خیلییییی نگرانشم...هیچی هم نمیخوره ضعیف شده..خواهش میکنم کمکم کنید دوستان :((((((((((

صفحه 541 از 640 نخستنخست ... 41441491531539540541542543551591 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)