فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,275
لایک لایک:  1,703
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 538 از 641 نخستنخست ... 38438488528536537538539540548588638 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,371 به 5,380 از 6404

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13503
    میانگین پست در روز
    0.04
    یک خرگوش پیدا کردم . راهنمایی میخوام

سلام دوستان. من آرتا هستم. یکی از دوستانمون 3 روز پیش (5شنبه) در خیابان یک خرگوش پیدا کرد (جل الخالق واقعا) و یک روز خودش ازش نگهداری کرد و الان دومین روزه که دست ماست. راستش نمیتونم تشخیص بدم سنشو. بچه خرگوش نیست اما نمیدونم دقیقا چند وقتشه . سوال اول : چطور میشه سن خرگوش ها رو تشخیص داد؟ من پست های زیادی رو توی این انجمن خوندم. بهم خیلی کمک کرد اینکه چطوری بلندش کنم چیا بدم بخوره برای دستشوییش چیکار کنیم و غیره. تا امروز سبزی و کرفس بهش دادیم با آب (البته به آب به نظرم لب نمیزنه) و امروز میریم براش یونجه بخریم و قفس بزرگ براش بگیریم. اما تربیت شده است و خودش خیلی متشخص میره حمام دسشویی میکنه بر میگرده. سوال دوم : اینکه زیاد توی خونه آزاد میگرده بده؟ من فقط شب میخوایم بخوابیم میذارمش تو قفسش . یه جا خوندم روی فرش بودن خرگوشا خوب نیس براشون. راستی این فسقل میره کنار دیوارا از گچ دیوارا میخوره من همش باید بدوم دنبالش و سرشو به چیز دیگه گرم کنم. سوال سوم : اگر گچ دیوار بخوره یه وقتی حواسم نباشه چقدر براش بده؟ و اینکه چی کار کنم نخوره ؟ اسپری سیب ترش بگیرم بزنم پای دیوارا؟؟ سوال چهارم : این خرگوش خیلی تمیز و سالم به نظر میرسه اما به نظرتون بهتره یه چکاپ ببرمش پیش دامپزشک ؟؟ چشماش سالمن دورشونم تمیزه اما چشم چپش یه لکه ریز آبی یا سفید رنگ توش داره. بپر بپرم زیاد میکنه. خوشحاااله برای خودش :)) یهو مثل جن جلوی آدم ظاهر میشه من ازش بیشتر میترسم تا اون ازم :)) . سوال پنجم : بعضی وقتا صدای فین فین در میاره انگار میخواد عطسه کنه یا شایدم عظسه میکنه نمیدونم من تا حالا حیوون نداشتم بنظرتون غیر عادیه ؟
    ببخشید طولانی شد. من خیلی بابت این خرگوش ذوق دارم از طرفیم به دوستمون سپردیم اگه اعلامیه ای دید که کسی خرگوشی گم کرده خبرمون کنه. اول فکر کردیم خودمون اعلامیه بزنیم که خرگوش پیدا کردیم اما بعد دیدیم هرکسی میتونه ادعا کنه خرگوش مال اونه. مگه اینکه بهمون عکسای قبلیشم نشون بده نه؟ دراین باره راهکاری ندارید؟ من نمیدونم کسی اینو عمدا بیرون گذاشته یا خودش فرار کرده اما دلم میسوزه برای صاحبش این همه زحمتشو کشیده. ایده ای ندارید چطوری پیداش کنم؟
    مرسی که حوصله میکنید و کمکم میکنید.

کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
    شماره عضویت
    11256
    میانگین پست در روز
    0.14
    آرتای عزیز تا بقیه دوستان بیان و توضیحات کامل بدن در مورد سوالاتی که پرسیدید ، من فقط یه نکته رو کامل بگم که خیلی مهمه برای شمایی که تا به حال خرگوش نداشتید .
    اگر خرگوش آزادانه توی خونه بازی میکنه باید خونه رو از هر چیزی که ایجاد خطر میکنه برای خرگوش پاکسازی کنید . خطرناک ترین چیز هم سیمهای برق هستش .. هیچ سیم برقی نباید جایی باشه که خرگوش بتونه اون رو بجوه ، همینطور سیم شارژر گوشی یا لپتاپ ، سیم جاروبرقی و .....

اگر زیر میز تلوزیون یا پشت موبل ها سیم تلفن یا برق رد شده همه رو باید از روی زمین یا دیوار جمع کنید یا همه رو داکت بکشید و از توی داکت رد کنید .

هیچ ماده سمی ، شیمیایی ، مواد شوینده ، روغنی ، شمع ، هر چیزی که میشه خوردش ولی سمی و شیمیایی هستش نباید توی جایی که خرگوش بازی میکنه باشه .

گل های آپارتمانی اکثرا برای خرگوش سمی هستن اونها رو باید از دسترس خرگوش دور کنید .

سوراخ هایی که ممکنه خرگوش توی اونها گیر کنه رو بپوشونید .

دسترسی به جایی که نمیتونه پشتش رو ببینه ولی میتون از روش بپره نباید داشته باشه ( مثل لب پشت بام یا پنجره .. چون بعضی وقت ها از سر کنجکاوی میخواد بپره اون بالا اونطرف رو ببینه ، نمیدونه چقدر ارتفاع داره )

مجسمه هایی که یه خرگوش میتونه اونها رو بندازه جمع کنید .

توی خونه که راه میرید خیلی مراقب قدم برداشتن و جا به جا کردن وسایلی مثل صندلی باشید . بدون اینکه متوجه بشید موقع بازی زیر پاتون یا زیر میز و صندلی میره

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    در مورد پیدا کردن صاحب قبلیش میتونید تو همون منطقه که پیداش کردین اگهی بزنید بدون عکس و بخواین که عکس خرگوششون رو بیارن چون احتمال اینکه کسی خرگوش گم کرده باشه کم هست و راحت صاحبش پیدا میشه مگه اینکه رهاش کرده باشن....
    از طریق فی س ب وک و همین سایت هم میتونید اقدام کنید و اگهی بدین شاید صاحبش پیدا بشه...

در مورد سن خرگوش از سایزش میتونید متوجه بشین حدودا... عکسش رو در حالی که دستتون کنارش هست (برای وجود یک مقیاس ) بفرستید

اگه تو خونه ازاد هست همون طور که تو مطالب سایت خوندین باید حسابی حواستون باشه که سیم برق و چیزهای خطرناک دم دستش نباشه چون هم به خودش اسیب میزنه هم به وسایل ....اگه حیاط دارین بهتره تو حیاط باشه اگه نه که فقط خونه رو ایمن کنید که خطری پیش نیاد...ممکنه با زیاد راه رفتن روی موکت کف پاشون اسیب ببینه این احتمال هست که باید دکتر راهنمایی تون کنه یا دوستانی که تجربه ی بیشتری دارن....

حتما براش یونجه تهیه کنید...

در مورد گچ خوردنش فکر میکنم به خاطر کمبود مواد معدنی باشه میتونید براش یه جایگزین بخرید سنگ جویدنی که باید از پت شاپا تهیه کنید این سنگا مواد معندی دارن و تا حدودی به جلوگیری از رشد دندونا هم کمک میکنن

من در این حد میتونستم بهتون کمک کنم امیدوارم دوستان با تجربه تر نظراتشونو بنویسن موفق باشید و ممنون ازینکه به این خرگوش پناه دادین

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط arta نمایش پست ها
    یک خرگوش پیدا کردم . راهنمایی میخوام

سلام دوستان. من آرتا هستم. یکی از دوستانمون 3 روز پیش (5شنبه) در خیابان یک خرگوش پیدا کرد (جل الخالق واقعا) و یک روز خودش ازش نگهداری کرد و الان دومین روزه که دست ماست. راستش نمیتونم تشخیص بدم سنشو. بچه خرگوش نیست اما نمیدونم دقیقا چند وقتشه . سوال اول : چطور میشه سن خرگوش ها رو تشخیص داد؟ من پست های زیادی رو توی این انجمن خوندم. بهم خیلی کمک کرد اینکه چطوری بلندش کنم چیا بدم بخوره برای دستشوییش چیکار کنیم و غیره. تا امروز سبزی و کرفس بهش دادیم با آب (البته به آب به نظرم لب نمیزنه) و امروز میریم براش یونجه بخریم و قفس بزرگ براش بگیریم. اما تربیت شده است و خودش خیلی متشخص میره حمام دسشویی میکنه بر میگرده. سوال دوم : اینکه زیاد توی خونه آزاد میگرده بده؟ من فقط شب میخوایم بخوابیم میذارمش تو قفسش . یه جا خوندم روی فرش بودن خرگوشا خوب نیس براشون. راستی این فسقل میره کنار دیوارا از گچ دیوارا میخوره من همش باید بدوم دنبالش و سرشو به چیز دیگه گرم کنم. سوال سوم : اگر گچ دیوار بخوره یه وقتی حواسم نباشه چقدر براش بده؟ و اینکه چی کار کنم نخوره ؟ اسپری سیب ترش بگیرم بزنم پای دیوارا؟؟ سوال چهارم : این خرگوش خیلی تمیز و سالم به نظر میرسه اما به نظرتون بهتره یه چکاپ ببرمش پیش دامپزشک ؟؟ چشماش سالمن دورشونم تمیزه اما چشم چپش یه لکه ریز آبی یا سفید رنگ توش داره. بپر بپرم زیاد میکنه. خوشحاااله برای خودش :)) یهو مثل جن جلوی آدم ظاهر میشه من ازش بیشتر میترسم تا اون ازم :)) . سوال پنجم : بعضی وقتا صدای فین فین در میاره انگار میخواد عطسه کنه یا شایدم عظسه میکنه نمیدونم من تا حالا حیوون نداشتم بنظرتون غیر عادیه ؟
    ببخشید طولانی شد. من خیلی بابت این خرگوش ذوق دارم از طرفیم به دوستمون سپردیم اگه اعلامیه ای دید که کسی خرگوشی گم کرده خبرمون کنه. اول فکر کردیم خودمون اعلامیه بزنیم که خرگوش پیدا کردیم اما بعد دیدیم هرکسی میتونه ادعا کنه خرگوش مال اونه. مگه اینکه بهمون عکسای قبلیشم نشون بده نه؟ دراین باره راهکاری ندارید؟ من نمیدونم کسی اینو عمدا بیرون گذاشته یا خودش فرار کرده اما دلم میسوزه برای صاحبش این همه زحمتشو کشیده. ایده ای ندارید چطوری پیداش کنم؟
    مرسی که حوصله میکنید و کمکم میکنید.

با سلام و ممنون از اینکه به وظیفه انسانی خودتون عمل کردید و در این دوره زمونه که امثال شما واقعا انگشت شمار هستن این حیوان رو پناه دادید

در مورد سوال اولتون که دوست خوبمون پاسخ دادن گفتن که در کنار دستتون عکس بگیرید ازش و بگذارید اینجا تا سن حدودی ش رو خدمتتون عرض کنم
    یک نکته شما که تاپیک های متعدد رو خوندید در مورد رژیم غذایی ش هم بیشتر مطالعه بفرمایید چون سبزی و کرفس محدود نمیشه و حتی اگر یونجه هم بگیرید در کنارش ترکیبات دیگه هست و از اونها هم میتونید استفاده کنید
    از کرفس در هفته دو الی سه بار استفاده کنید چون به شدت حیوان رو اسهال میکنه

در مورد سوال دوم
    به هیچ عنوان نباید همیشه در منزل آزاد باشه چون شما مطمئنا نمیتونید تمام خونه رو ایمن کنید و مسلما براش خطر داره و در کنار اون خرگوش حیوان جونده هست و دائما دوست داره در حال جویدن باشه برای همین کم کم تمام فرش و دیوار و مبل و میخوره و باعث میشه خلاصه تو خونه با مخالفت هایی مواجه بشید
    پس محدودش کنید به قفس البته قفسی که در تاپیک های متعدد گذاشتیم عکس هاش که با کارتن پلاست و قفسه کتاب درست کنید تا کوچک هم نباشه

در مورد سوال سوم
    نباید گچ بخوره و براش خوب نیست داخل قفس و یا جای محدودی که براش درست میکنید حتما سنگ جویدنی بگیرید امکان داره طعمی رو دوست نداشته باشه ولی خوب با دو طعم مختلف خلاصه جواب میده و همچنین چوب خشک سیب و یا درخت انگور و یاس هم براش بگذارید تا از رشد بی رویه دندوناش جلوگیری کنه
    اگر هم در صورتی که میخواید آزاد باشه باید جلوی دیوار ها رو همه رو فنس کشی کنید چون این اسپری ها هیچ تاثیری نداره که بماند اذیت هم میکنه حیوون رو پس من باز تاکید بر جای محدود دارم و فقط در طول روز زیر نظر خودتون برای بازی بیرون بیاد

در مورد سوال چهارمتون
    حتما حتما ببریدش چکاپ این لکه که میفرمایید امکان داره آسیبی به قرنیه ش خورده باشه یا عفونت باشه که اگر جلوش رو زودتر بگیرید بهتر هست و چکاپ اگر بره بسیار عالیست برای اطمینان خاطر خودتون

در مورد سوال پنجم
    خب گاهی فین فین یا عطسه میکنن مخصوصا اگر گرد یونجه یا بوی عطر یا چیزی داخل بینی ش رفته باشه ولی اگر بیش از اندازه مثلا چهار پنج بار در روز بود بایدبررسی بشه که اگر چکاپ ببرید از هر لحاظ اکی میشه و اینطوری بهتره

و در مورد آگهی در مورد این حیوون
    مهم اینه الان به دست شما نجات پیدا کرده و خدارو باید شکر کرد در اون منطقه ای که شما پیدا ش کردید خانه ویلایی نیست که بگیم از حیاط یهو در رفته و معمولا در خرگوش به ندرت گم شدن موضوع اصلی هست و معمولا بیرون انداختن ملاک هست مخصوصا اگر نژاد معمولی باشه
    اگر میتونید که خودتون نگه دارید با روحیه ای که از سوالاتتون به دست آوردم که حیوون واقعا خوشبخت میشه و خدا شما رو به عنوان وسیله برای نجات این حییون قرار داده اگر که سخت شد براتون نگهداریش به هر دلیلی دنبال یک صاحب بسیار خوب مثل خودتون براش باشید

هر سوالی هم داشتید با جون و دل من و همکاران من در خدمت شما هستیم
    پیروز و سلامت باشید

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13503
    میانگین پست در روز
    0.04
    ازتون ممنونم بابت راهنماییتون. توی همین هفته ایشالا میبرش چکاپ . من نمیدونستم کرفس انقدر اسهال زا باشه به نظرم وعده ی این هفتشو خورده و بهتره دیگه ندم بخوره. برای یونجه هم رفتم یک پت شاپ، یک بسته ی یونجه رو 25 هزارتومن میداد. نخریدم اما براش سنگ گچ خریدم ولی بازم میره سراغ دیوار. پیشنهادی ندارید یونجه با قیمت مناسب از کجا میتونم تهیه کنم؟ راستی میتونم از چمن پارک ها براش بکنم تا یونجش تهیه شه ؟ جایی خوندم چمن پارک رو میشه بهشون داد یه مقدار تازه و بقیه هم خشک کنم بعد بدم. چوب بید مجنون هم میتونم در اختیارش بذارم برای جویدن ؟؟

کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
    شماره عضویت
    11256
    میانگین پست در روز
    0.14
    تهران اول خیابان اسکندری شمالی ( تقاطع اسکندری شمالی و خیابان آزادی ) یه سری پت شاپ هستن یونجه رو میتونید از اونجا تهیه کنید ( بسته ای 5 هزار تومنه فکر کنم) ... همونجا پلت خرگوش هم دارن ، فقط از این رنگی ها نگیرید .

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط arta نمایش پست ها
    ازتون ممنونم بابت راهنماییتون. توی همین هفته ایشالا میبرش چکاپ . من نمیدونستم کرفس انقدر اسهال زا باشه به نظرم وعده ی این هفتشو خورده و بهتره دیگه ندم بخوره. برای یونجه هم رفتم یک پت شاپ، یک بسته ی یونجه رو 25 هزارتومن میداد. نخریدم اما براش سنگ گچ خریدم ولی بازم میره سراغ دیوار. پیشنهادی ندارید یونجه با قیمت مناسب از کجا میتونم تهیه کنم؟ راستی میتونم از چمن پارک ها براش بکنم تا یونجش تهیه شه ؟ جایی خوندم چمن پارک رو میشه بهشون داد یه مقدار تازه و بقیه هم خشک کنم بعد بدم. چوب بید مجنون هم میتونم در اختیارش بذارم برای جویدن ؟؟

خب اگر بتونید از گاوداریهای تمیز تهیه بفرمایید عدل های بزرگ ش ۳۰ کیلویی رو میدن ۳۰ هزار تومن فقط مراقب باشید که تمیز باشه و عاری از هرگونه تخم حشره
    من گفتم عزیزم که خرگوش عادتش هست جویدن و این کارش طبیعی هست البته کمبود مواد معدنی هم اینطور تاثیر گذار هست در بدن خرگوش و با یک رژیم غذایی درست شاید کمتر بشه ولی باید محدودش بکنید یا جلوی دیوار ها رو توری بکشید که دسترسی نداشته باشه بجوه
    اصلا و به هیچ وجه من الوجوه نباید چمن پارک و بدید چون شاید درختان و سم پاشی کردن پارک ها و درختان رو مسموم باشه و هیچ لزومی هم نداره اونها رو بدید یونجه رو پیدا کنید کافیه
    بید مجنون رو نشنیدم واقعیت ضرر و سود ش رو ولی اگر من بودم نمیگذاشتم فکر کنم ضرر داشته باشه

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13503
    میانگین پست در روز
    0.04
    یک دنیا ممنونم ازتون

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink_Floyd نمایش پست ها
    تهران اول خیابان اسکندری شمالی ( تقاطع اسکندری شمالی و خیابان آزادی ) یه سری پت شاپ هستن یونجه رو میتونید از اونجا تهیه کنید ( بسته ای 5 هزار تومنه فکر کنم) ... همونجا پلت خرگوش هم دارن ، فقط از این رنگی ها نگیرید .

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13503
    میانگین پست در روز
    0.04
    یک دنیا ممنونم ازتون

نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    خب اگر بتونید از گاوداریهای تمیز تهیه بفرمایید عدل های بزرگ ش ۳۰ کیلویی رو میدن ۳۰ هزار تومن فقط مراقب باشید که تمیز باشه و عاری از هرگونه تخم حشره
    من گفتم عزیزم که خرگوش عادتش هست جویدن و این کارش طبیعی هست البته کمبود مواد معدنی هم اینطور تاثیر گذار هست در بدن خرگوش و با یک رژیم غذایی درست شاید کمتر بشه ولی باید محدودش بکنید یا جلوی دیوار ها رو توری بکشید که دسترسی نداشته باشه بجوه
    اصلا و به هیچ وجه من الوجوه نباید چمن پارک و بدید چون شاید درختان و سم پاشی کردن پارک ها و درختان رو مسموم باشه و هیچ لزومی هم نداره اونها رو بدید یونجه رو پیدا کنید کافیه
    بید مجنون رو نشنیدم واقعیت ضرر و سود ش رو ولی اگر من بودم نمیگذاشتم فکر کنم ضرر داشته باشه

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13503
    میانگین پست در روز
    0.04
    مرسی دوستان جدید و مهربان.امروز دیگه میریم هرجوری هست یونجشو بخریم حتی 25 هزارتومنیم باشه.خرگوشم (دلم میخواد یه تصمیم قطعی بگیرم ومال خودم بشه) خیلی ناقلاست. واقعا باید موقع راه رفتن مراقب باشم زیر پام نره.
    یه عالمه کار باید انجام بدم براش. خونه ی بزرگ + یونجه + دامپزشکی در اولویت

صفحه 538 از 641 نخستنخست ... 38438488528536537538539540548588638 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)