فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,269
لایک لایک:  1,702
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 535 از 640 نخستنخست ... 35435485525533534535536537545585635 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,341 به 5,350 از 6391

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    Zahra
    حیوان خانگی
    Khargooh
    شماره عضویت
    13469
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام
    از دیروزه که خرگوش شیطونم بضی وقتا گوشاش برخلاف بدنش سرده،خیلی کمتر ورجه وورجه میکنه وخیلی کم ادرار و پوپ میذاره،با اینکه کاهو هم زیاد خورده
    نمیدونم حد طبیعی ادرار و پوپ خرگوش در شبانه روز چقدر باید باشه؟؟؟!!!!
    درمورد غذاش هم این که،با اینکه خیلی تنوع طلبه و بیشتر سبزیجات تازه دوس داره ومیوه های نرم تر،چیزا سفت مثل هویج یا نمیخوره یا خیلی خیلی کم میخوره،فعلا نتونستم براش یونجه پیدا کنم!!!
    جوپرک،جو و...هم اصلا نمیخوره هر چی گیرش بیاد میجوعه ولی کاری از پیش نمیبره و بیخیال میشه،نمیدونم چند وقتشه اندازه یه کف دست یعنی تقریبا از مچ تا نزدیک انگشتاس،نخوردن چیزای سفت به خاطر سن کمشه؟؟یعنی مریض شده؟؟؟همه چیزو همه کس رو لیس میزنه این میتونه مریضش کنه؟؟
    اگه سردی گوشاش از اینه که سردشه چطور گرمش کنم تا آسیب نبینه؟؟؟
    لطفاکمک و راهنماییم کنین...

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    فرشاد
    علایق
    برق - اکواریم
    تخصص
    دانشجو - برقکار - لوله کش
    حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12103
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام خسته نباشید. من یه بچه خرگوش خریدم فکر کنم یکی دو ماهش باشه. یه قفس بزرگ هم خریدم براش که توش راحت باشه . زیرشم براده چوب نرم گذاشتم. اما نتونستم یونجه مخصوص براش تهیه کنم به جاش رفتم از یه عمده فروشی یونجه مخصوص دام خریدم یکم علفای اضافه داره توش ساقه هاشم یکم سفته بد نیست براش؟ بعد میخواستم بدونم چه میوه هایی بهش بدم خوبه؟ کلا چه رژیم غذایی توصیه میکنید؟ چه موقع هایی و چقد بهش یونجه و میوه بدم؟ مرسی

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    Zahra
    حیوان خانگی
    Khargooh
    شماره عضویت
    13469
    میانگین پست در روز
    0.00
    تو ادرار خرگوشم گچه!!!! :-\
    چیکار باید کنم؟!!

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    فرشاد
    علایق
    برق - اکواریم
    تخصص
    دانشجو - برقکار - لوله کش
    حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12103
    میانگین پست در روز
    0.04
    [IMG][/IMG]
    زیاد دوس نداره.صبح میخورد یکم گشنیز دادم دیگه نمیخوره یونجه یا به زور میخوره
    [IMG][/IMG]

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط پانی 94 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان به تازگی عضو شدم چند تا سوال دارم یک جفت خرگوش دارم البته یک دونه نر داشتم رفتم واسه اش جو بخرم دیدم یک خرگوش ماده رو تویه قفس به بدترین شکل ممکن نگه داری میکنه خریدمش اوردمش خونه الان با خرگوش نر با هم رابطه خوبی دارن سوال من اینه اونا رو تویه حیاط نگه میدارم یگ تونل زدن که تهش معلوم نیست کجاست با چراغ قوه و هر چیزی نگاه می کنم دیده نمیشه چون خیلی پیچ و تاب خورده برایه زمستونشون چکار کنم در ضمن ماده به نظرم حامله است بدارم بچه هاشو تویه همون تونل بدنیا بیاره یا نه . غدا که یونجه و کاهو و هویج وبقیه چیزایی گه میشه داد می دم برایه زایمانه مادهه چه کنم شزمنده تونم ممنون اگه جواب بدین .
    سلام دوست عزیز
    خب این تونل ها مکان زندگی خرگوش در طبیعت هست و مخصوصا زمان زایمان بر پیچ و تاب لونه شون اضافه میکنن که دشمن راحت دسترسی نداشته باشه به بچه ها . خیلی باید مراقب باشید چون ممکنه از راه همین تونل حفر کردن از زیرزمین از منزل شما خارج بشن
    اصلا و به هیچ وجه تو این دوران مادر و تو حیاط نگذارید چون امکان داره بچه ها از سرما بمیرن مخصوصا الان که هیچ چیز هوا قابل پیش بین نیست پس لطفا به محیط امن و گرم تری منتقل کنید مادر رو و به نظر من دیگه نگذارید زایمان کنه از لحاظ جسمی بسیار زیاد افت میکنه و مهمتر از اون اینه که برای تعداد بچه های متولد در آینده دچار کمبود فضا میشید به طور حتم
    از لحاظ تغذیه خب رو استاندارد و نرمال بودن رژیم یک خرگوش پیش نرفتید مخصوصا الان که ماده نیاز به تقویت دو چندان داره پس لطفا لینک زیر رو برای تغذیه خرگوش و هم برای نگهداری در دوران بارداری و موارد دیگه حتما مطالعه بفرمایید / جواب بیشتر سوالاتتون در این لینک هست تک تک تاپیک ها رو حتما مطالعه بفرمایید مخصوصا مقالات اختصاصی سایت
    اصول نگهداری خرگوش

اگر بعد از مطالعه باز هم سوالی بود بنده در خدمت شما هستم

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط پانی 94 نمایش پست ها
    سلام در مورد بیماری گوش تو خرگوشها و راه درمانش میشه اطلاعاتی بدین
    لطفا درباره علائم بیماری در خرگوشتون بیشتر توضیح بدید اگر زخم یا موجود ریز در گوشش هم هست عکس واضح لطفا بگذارید تا بهتر بشه در مورد بیماری که داره صحبت کرد
    با تشکر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra.h نمایش پست ها
    سلام
    از دیروزه که خرگوش شیطونم بضی وقتا گوشاش برخلاف بدنش سرده،خیلی کمتر ورجه وورجه میکنه وخیلی کم ادرار و پوپ میذاره،با اینکه کاهو هم زیاد خورده
    نمیدونم حد طبیعی ادرار و پوپ خرگوش در شبانه روز چقدر باید باشه؟؟؟!!!!
    درمورد غذاش هم این که،با اینکه خیلی تنوع طلبه و بیشتر سبزیجات تازه دوس داره ومیوه های نرم تر،چیزا سفت مثل هویج یا نمیخوره یا خیلی خیلی کم میخوره،فعلا نتونستم براش یونجه پیدا کنم!!!
    جوپرک،جو و...هم اصلا نمیخوره هر چی گیرش بیاد میجوعه ولی کاری از پیش نمیبره و بیخیال میشه،نمیدونم چند وقتشه اندازه یه کف دست یعنی تقریبا از مچ تا نزدیک انگشتاس،نخوردن چیزای سفت به خاطر سن کمشه؟؟یعنی مریض شده؟؟؟همه چیزو همه کس رو لیس میزنه این میتونه مریضش کنه؟؟
    اگه سردی گوشاش از اینه که سردشه چطور گرمش کنم تا آسیب نبینه؟؟؟
    لطفاکمک و راهنماییم کنین...

سلام
    خب تمام علائمی که فرمودید نشانه بیماری هست اعم از کسل بودن . ضعف . بیحالی . دمای پایین بدن و غیره
    خب برای اینکه سن خرگوشتون خیلی کم هست و بنا بر جثه کوچیکی که فرمودید حداکثر یکماه داره خیلی نباید وقت رو از دست داد و باید برسونیدش دامپزشکی معتبر تا چکاپ بشه مثل دامپزشکی ایرانیان تو پاسداران یا کلینیک دامهای کوچک دانشگاه تهران دکتر رستمی متخصص داخلی جوندگان که روزهای چهارشنبه هستن
    ادرار خرگوش باید زرد متمایل به روشن باشه البته بنا بر تغذیه و مواد غذایی که میخوره تغییر رنگ از سفید آهکی به قهوه ای هم پیدا میکنه اما این تغییر رنگ نباید طولانی مدت باشه و نشانه بیماری هست باید بهش توجه کرد
    در مورد مقدار پوپش هم که باید یک مشت سر خالی باشه بستگی به مقدار غذایی که میخوره و سن هم داره و نباید سایزش خیلی کوچیک یا شل و نامتعارف باشه و رنگش هم سیاه گاهی هم قهوه ای تیره
    این رژیم غذایی که دارید اصلا مناسب نیست و در آینده نه چندان دور حیوان به مشکل دندانی دچار میشه
    یونجه خیل سخت نیست پیدا کردنش عزیزم اگر در تهران هستی که در اکثر پت شاپها دارن شما بگو کدوم طرف هستی تا آدرس بدم اگر هم کهع هزینه ش خیلی بالا ست میتونی از گاوداریهای تمیز خریداری کنی خلاصه همه ما یکسری مسئولیت ها رو با آوردن پت به خونه قبول میکنیم پس باید به خوبی عمل کنیم ....
    حتما حتما رژیم غذایی خرگوش ت رو عوض کن و میتونی برای اینکه متوجه بشی چه موادی براش مفید و مضر هست این لینک و بخونی
    اصول تغذیه خرگوش

و لطفا حتما ببر دامپزشکی خرگوش ت رو چون به دلیل اینکه خیلی وارد نیستی امکان هر چیزی وجود داره مثل نفخ مثل مشکل انسداد روده و غیره و نمیشه بدون چکاپ حضوری تشخیص داد چون باید علائم بالینی حتما چک بشه
    موفق باشید

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad202 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید. من یه بچه خرگوش خریدم فکر کنم یکی دو ماهش باشه. یه قفس بزرگ هم خریدم براش که توش راحت باشه . زیرشم براده چوب نرم گذاشتم. اما نتونستم یونجه مخصوص براش تهیه کنم به جاش رفتم از یه عمده فروشی یونجه مخصوص دام خریدم یکم علفای اضافه داره توش ساقه هاشم یکم سفته بد نیست براش؟ بعد میخواستم بدونم چه میوه هایی بهش بدم خوبه؟ کلا چه رژیم غذایی توصیه میکنید؟ چه موقع هایی و چقد بهش یونجه و میوه بدم؟ مرسی

سلام
    خب باید از این ببعد خیلی حواستون بهش باشه با توجه به سن کمی که داره
    براده چوب رو از بسترش بردارید به جاش براش کارتن پلاست بگذارید تا روش باشه
    اگر هم جای دستشویی ش رو بلد نیست و باید تمام قفس بستر داشته باشه از چوب رنده شده که خیلی درشت تر از براده چوب هست استفاده کنید
    چون براده چوب برای مجرای تنفسی حیوان بسیار ضرر داره
    در مورد تغذیه هم لینک زیر و تمام تاپیک هاش رو مطالعه بفرمایید و اگر باز سوالی داشتید بنده در خدمتتون هستم
    اصول تغذیه خرگوش

در مورد یونجه هم اگر خشک هست و یکسری ساقه علف خشک بینش هست هیچ مشکلی نداره و براش مفید هم هست ولی ترجیحا عکس بگذارید ازش خیلی بهتر هست

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra.h نمایش پست ها
    تو ادرار خرگوشم گچه!!!! :-\
    چیکار باید کنم؟!!
    خرگوش شما دچار مشکل گوارشی هست وباید طی بررسی دامپزشک و معاینه حضوری بررسی بشه و گفته بشه که چه مشکلی داره
    در پست قبلی راجع به سوال شما اعلام کردم حتما به دامپزشک مراجعه بفرمائید

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad202 نمایش پست ها
    [IMG][/IMG]
    زیاد دوس نداره.صبح میخورد یکم گشنیز دادم دیگه نمیخوره یونجه یا به زور میخوره
    [IMG][/IMG]

خب اینها خیلی هم عالی هستن و موردی نداره فقط اصلا برگ و ساقه رو جدا ندید که عادت میکنه ولی گاها پیش میاد از طعم یک یونجه خوششون نمیاد حتی قبلا هم خورده باشن ذائقه شون عوض میشه پس شما در ابتدا از این یونجه همیشه در دسترسش بگذارید باقی مواد غذایی مثل سبزی رو فقط در دو نوبت صبح و دم غروب بگذارید و باقی روز فقط یونجه باشه تو ظرف غذاش اگر نخورد باید از جای دیگه تهیه کنید یا همراه غذاهایی که مورد علاقه ش هست بگذارید تا تمایل به خوردن پیدا کنه

ای اشرف مخلوقات

صفحه 535 از 640 نخستنخست ... 35435485525533534535536537545585635 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)